În atenția cluburilor de juniori!


Avem nevoie de informații pentru a completa paginile echipelor

În câteva săptămâni vor începe turneele preliminare ale campionatelor naționale de juniori iar TotalBaschet.ro își propune să ofere cititorilor cât mai multe informații de aceste competiții.

Fiecare echipă înscrisă în CN va avea o pagină proprie unde, la fel ca la echipele de seniori, vor fi afișate informații despre club, lotul de jucători, antrenorii, rezultatele și programul competițional și toate știrile și articolele despre echipă.

Pentru o informare cât mai corectă a cititorilor și pentru a crea, prin prezența în media, o imagine cât mai bună formațiilor dumneavoastră, rugăm toți reprezentanții cluburilor de juniori să trimită pe adresa redacției informații despre:

- club (adresă poștală, telefon, fax, adresă email, site)

- conducerea acestuia

- sălile unde își desfășoară meciurile

- logo

- loturile de jucători la fiecare categorie de vârstă în parte (fotografie, poziție, data nașterii, înălțime, greutate, nr. tricou)

- antrenori (nume, data nașterii)

Totodată, având în vedere slaba comunicare la nivel de Federație în ceea ce privește rezultatele meciurilor de juniori, așteptăm din partea dumneavoastră orice informație referitoare la acest aspect.

Vă rugăm să ne comunicați aceste informații pe adresa de email contact[@]totalbaschet.ro

Cluburile interesate să achiziționeze spațiul publicitar pe care îl oferim pe pagina proprie a echipei sunt rugate să ne contacteze la adresa de email marketing[@]totalbaschet.ro pentru o ofertă de preț completă.



totalbaschet.ro / 02 October 2012 / 16:24

Secţiune prezentată de:


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
TF U16M. Campioana en-titre găzduiește turneul final
Lupta pentru medalii se dă la București în perioada 21-25 mai 
Urmașii generației lui Cățe, Bobe și Kuti
Lotul integral al României pentru turneul final Eurobasket U20 2018– divizia A 
Dramă în baschetul românesc. Un tânăr jucător de la Timișoara s-a stins din viață
Daniel Pop avea doar 19 ani și a fost diagnosticat la începutul anului cu o boală necruțătoare 
TF U13 F. Olimpia București a câștigat al doilea titlu consecutiv la această categorie
Campioana s-a impus în decisivul cu Sportul și a încheiat sezonul cu victorii pe linie 
TF U13 M. CS Otopeni a câștigat titlul după victoria din ultima zi cu U-BT 1 Cluj-Napoca
Ocupantele podiumului au fost la egalitate de puncte 
TF U13 F. Olimpia și Sportul și-au continuat parcursul perfect
CSS Nr. 5 București a câștigat cel mai strâns meci al turneului final, la o posesie 
TF U13 M. CS Otopeni și U-BT Cluj-Napoca sunt în continuare neînvinse în acest campionat
ACS Dan Dacian 1 București a suferit prima înfrângere la turneul final, în cel mai strâns meci  
TF U13 M. Rezultatele înregistrate în ziua a doua
Trei formații au două victorii  
TF U13 F. Rezultate ziua a doua
Trei echipe au punctaj maxim 
lublaj Inger
0 
Acestea sunt intr-adevar drame! Acest copil joaca acum baschet cu ingerii! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Condoleante familiei! 
click pt. Articol 14 May 2018 22:09
soso74 Pt penibilul bob
0 
Tu de unde ai mai aparut fratioare spuneti identitatea ca daca cred ca esti omul lui Gigi Becali de Cluj sau arbitrul de la Sf.Gheorghe nu mai fa acuzatii fara sens daca nu stii sa dai mai multe detalii 
click pt. Articol 10 May 2018 16:59
0 
Nu stiu cine esti si ce vrei..dar cam mult spus...penibil.Se vede clar ca nu stii despre ce vorbesti... nu esti pe subiect..nu esti decit un postac..se pare 
click pt. Articol 10 May 2018 09:58
bob Amice,
0 
esti penibil. Tu ai singura vina, prin comportamentul tau nedemn fata de pozitia pe care o ocupi in baschetul sibian. In rest, numai bine 
click pt. Articol 10 May 2018 09:21
radu44 Regulamente
0 
Sper ca acum..in ultimul ceas.pt a se evita problemele..regulamentele federatiei sa fie schimbate...sa fie dure cu cei care gresesc...nu numai acel banal 20-0.Cred ca scopul nostru(federatie,profesori si parinti)este de a promova si a duce copiii sa faca sport..in speta baschet...care este poate cel mai frumos sport..un sah al sportului. 
click pt. Articol 10 May 2018 07:56
0 
Hoțul nedovedit e, precum politicienii nostri incă necondamnati, nevinovat? Aia cu faulturi trecute la alt jucător am văzut si eu!  
click pt. Articol 09 May 2018 21:04
radu44 Pt dn chirita
0 
De unde ai dedus tu..ca unii..(sibiu)a furat cu arbitrii?ce e clar si dovedit..e ca ceilalti(cluj)..au facut o magarie..cam asta e 
click pt. Articol 09 May 2018 20:59
0 
D-le Părău, fata d-voastră nu s-a format la Galactica Cluj? Adică fata d-voastră juca la Galactica iar d-voastră erați membru fondator la NBS? Nu a fost transferat un lot intreg in toamna anului 2015 de la Galactica la NBS doar ca sa reușească măcar un an NBS să câștige titlul la generația 1998 in fața CSS Alexandria, cu toate acestea plus Cretu de la Galați si Salatioan de la Dej, NBS, precum d-l Goe, mai rămânând o data, în total de 7 ori, repetentă? Mda, după complexul Alexandria se pare că acum a căpătat complexul Târgoviste, începând cu semifinala de la U16 de la Brașov când echipa dumneavoastră a reusit într-un 1'40" să risipească un avantaj de 11 puncte, pierzând cu 51-50, apoi 2 ani la rând la U18. Da, dom'le, eu știu bine sectorul ăsta feminin, la Alexandria avem pe Dragnea(puteți să il luați in Ardeal si sa-l dati vecinilor) și sectia ultraperformantă de baschet feminin de la CSS. Cunosc multe practici ale NBS, echipa favorita a duamnei Svety, cunosc si metehnele d-lui Negru, cunosc si cum fata d-lui sef de la NBS a fost luată in 2016 la lotul național U18 in detrimentul uneia de la Alexandria care luase câteva titluri la rând doar pt că Carmin antrenor... Stii ce e tragic, suntem noi în sud caracterizați ca mitici da' miticismele văd că în baschetul feminin juvenil sunt mai multe in Ardeal. Tragic, mai ales că din toate fetele introduse în acest scandal doar Irina va juca la un nivel cât de cât mediu.  
click pt. Articol 09 May 2018 20:57
SIBIAN100% sa terminat o data cu mascarada asta ieftina
0 
As dori daca se poate sa imi mai raspundeti si mie la cateva intrebari la fel de punctual ca si pana acum:
1)Cum poate un antrenor (in speta domnul Negru) sa conduca o galerie?
2)Stiti cumva ca 90% din fetele de la Sibiu sunt nascute in anul 2001,si fara fetele "antrenate prin corespondenta" de la Arad, acestea au fost in fiecare turneu final A incepand de la minibaschet pana anul trecut inclusiv?
3)Stiti ca acestor fete de la Arad le-a fost intinsa o mana de ajutor de catre domnul antrenor Negru in momentul in care li s-a inchis o usa la Arad? Fapt in urma caruia dumneavoastra beneficiati de serviciile uneia dintre aceste fete, transferata ulterior de catre NBS
4)Pepiniera CSS Sibiu la echipa de U18 fara fetele de la Arad este de 18 sportive de o anumita valoare, fara transferuri care este propria pepiniera a NBS Cluj la U18 feminin? nu inseamna ca transferuruile nu sunt un lucru bun
5)In comentariile de mai sus ati precizat faptul ca il trag la raspundere pe domnul antrenor Carmin Popa...propun sa ii scoatem din discutie pe acesti doi antrenori (Negrul Lucian si Carmin Popa) care si-au facut treaba si nu au acuzat personal pe nimeni....drept dovada daca ati urmarit tot reportajul domnului Negru, acesta nu a facut altceva decat sa isi ridice niste semne de intrebare dorindu-si ca cei care au gresit sa fie sanctionati corespunzator, in speta arbitrii, conducatori de club, sau oricare alta persoane implicate... 
click pt. Articol 09 May 2018 20:08
0 
Deci? E ceea ce am zis la început? Unii au furat cu arbitrii, alții le-au platit prin utilizarea voita a unei jucătoare fără drept de joc? Cam asta reprosează ambele părți...