În atenția cluburilor de juniori!


Avem nevoie de informații pentru a completa paginile echipelor

În câteva săptămâni vor începe turneele preliminare ale campionatelor naționale de juniori iar TotalBaschet.ro își propune să ofere cititorilor cât mai multe informații de aceste competiții.

Fiecare echipă înscrisă în CN va avea o pagină proprie unde, la fel ca la echipele de seniori, vor fi afișate informații despre club, lotul de jucători, antrenorii, rezultatele și programul competițional și toate știrile și articolele despre echipă.

Pentru o informare cât mai corectă a cititorilor și pentru a crea, prin prezența în media, o imagine cât mai bună formațiilor dumneavoastră, rugăm toți reprezentanții cluburilor de juniori să trimită pe adresa redacției informații despre:

- club (adresă poștală, telefon, fax, adresă email, site)

- conducerea acestuia

- sălile unde își desfășoară meciurile

- logo

- loturile de jucători la fiecare categorie de vârstă în parte (fotografie, poziție, data nașterii, înălțime, greutate, nr. tricou)

- antrenori (nume, data nașterii)

Totodată, având în vedere slaba comunicare la nivel de Federație în ceea ce privește rezultatele meciurilor de juniori, așteptăm din partea dumneavoastră orice informație referitoare la acest aspect.

Vă rugăm să ne comunicați aceste informații pe adresa de email contact[@]totalbaschet.ro

Cluburile interesate să achiziționeze spațiul publicitar pe care îl oferim pe pagina proprie a echipei sunt rugate să ne contacteze la adresa de email marketing[@]totalbaschet.ro pentru o ofertă de preț completă.



totalbaschet.ro / 02 October 2012 / 16:24

Secţiune prezentată de:


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
NBA Junior ajunge în România. Primul camp va avea loc la Cluj-Napoca
Profesorii au fost deja anunțați de către Inspectoratul Școlar Județean 
CN U16 masculin: Rezultatele primului turneu din faza de clasificare
Liderii grupelor I-IV-A s-au impus în toate cele 5 meciuri 
CN U16 feminin: A început faza de clasificare
LPS CSS Satu Mare, CSS Alexandria și CS Olimpia București au câștigat toate meciurile la primul turneu 
CN U20 masculin: Primele meciuri din retur s-au jucat la Cluj-Napoca și București
Ecart de trei puncte între liderul CSU Știința și următoarele clasate 
Ștefania Cătinean, MVP-ul de la U16, trece la CSM Târgoviște
Fundașul a reușit un buzzer-beater de la 8 metri în acest sezon, în CN U18 
„Cupa Crăciunului” a ajuns la cea de-a 4-a ediție
Competiția a strâns mai multe echipe de mici baschetbaliști la Satu Mare 
Imaginea zilei vine de la Turneul găzduit în aceste zile la Arena de Baschet
Cum arată micul dejun al unui junior de lot național 
CN U13 feminin: Turneul 3 a încheiat faza de calificare
Trei echipe au punctaj maxim: Gloria Arad, Sportul Studențesc și Olimpia București 
CN U13 masculin: Rezultatele și clasamentele primului turneu din faza de clasificare
Punctaj maxim pentru liderii din grupa valorică A 
Începe Balkanic Next Star Cup la Arena de Baschet din Capitală
Turneul este live pe FRB Tv 
TitiAcs sau mai rău
0 
să dea in diabet ! Totuși pentru cei curioși, urmariți link-ul http://loon.ro/cat-costa-masa-la-cantina-din-parlament-si-ce-cuprinde-meniul-pentru-alesi/ . Poate toate loturile de sportivi ar trebui să ia masa la cantina "săracilor". 
click pt. Articol 22 December 2017 12:28
0 
Contează că face duamna jocurili, s-a format la această U16F un adevărat tractir, intre o secundă trecută si un fante tinerel refuzat de majoritatea echipelor de junioare! Ce contează mâncarea copiilor? Ce, vreți să se îngrașe?  
click pt. Articol 22 December 2017 09:24
vandris5 Greseala mea
0 
3.4. Faza de calificare se desfăşoară intr-un sistem de 6 grupe a câte 5 si 6 echipe în sistem “round robin” sub forma de turnee, 2 la numar, conform programării. În faza superioară se califică primele 3 echipe clasate din fiecare grupă, conform RGOCB ‐ clasament 
click pt. Articol 17 October 2017 16:08
0 
GVA 3.5. Faza de clasificare A se desfăşoară intr-un sistem de 4 grupe a câte 4 echipe în sistem “round robin” sub forma de turnee, 2 la numar, conform programării. În faza superioară se califică primele 3 echipe clasate din fiecare grupă, conform RGOCB ‐ clasament. Echipele clasate pe locurile 4 vor juca in faza de recalificare A.  
click pt. Articol 17 October 2017 16:05
0 
S-a schimbat ceva în comportamentul păriților-suporteri de la Olimpia? Să fie fair-play? Mă îndoiesc! Câte injurături am auzit la ei... Si nu-s ăla care să fiu pudic, pot înjura 2 ore fără să mă repet! :)) Pe de altă parte, am tot văzut torturi înainte de meci pregătite pentru presupuși câștigători iar după aruncate la gunoi, ori mesaje triumfaliste înainte de meci pe rețele sociale! Ultima dată inaintea finalei de la U18F din 2016 de la Alba Iulia! Ba chiar și diplome scrise, după căutau pic să steargă!!!  
click pt. Articol 04 July 2017 13:41
0 
s-au 
click pt. Articol 03 July 2017 21:43
0 
doctore,ce expert esti tu in subtilitati si diagnostice!Ca fapt divers,spre deosebire de tine care doar filozofezi dupa o relatare,eu chiar am fost de fata la aceste competitii in aproape toate localitatile unde s-a desfasurat,si stii ce am constatatlive?Ca de departe cel mai neanderthalian comportament l-au avut brasovenii,mai ales cand au fost gazdele competitiei...asta asa,ca fapt divers. 
click pt. Articol 03 July 2017 21:41
Buzestii @Bogdan
0 
Anul acesta nu am ajuns,dar am toate motivele sa te cred caci identific din relatarea ta acelasi "pattern" al competitiei,jalnica dpdv uman... 
click pt. Articol 03 July 2017 21:32
Oldtimer Dupa chipul si asemanarea
0 
celor pe care îi alegem, in primul rand prin ne-participare. Scopul scuza mijloacele dupa reteta carpato-danubiano-pontica...un cap in gura, un pumn " la operatie " , ca sa moara toti dusmanii si eu sa-i ingrop cu banii si sa afle tot țăranu cine ieste Barosanu si provinciia toata de unde se da ora egzacta.. s.a.m.d. Tulai, in ce tara traim... 
click pt. Articol 03 July 2017 19:31
BogdanV ECHIPA CAMPIOANA
0 
Desi nu e frumos sa iti vorbesti adversarul de rau atunci cand pierde, ci trebuie sa il feliciti pentru ca a incercat, azi am sa fiu putin rau si am sa ma rezum la critici.
Copiii de la CSS5 nu au absolut nici o vina.Sunt niste fetite frumoase si ambitioase care din pacate sunt conduse de un specimen semiretard si de o gasca de parinti ce au comportament de banditi.
Vazand meciul dintre cele doua combatante in finala de la Mangalia, nu am avut cum sa nu remarc felul in care a vrut CSS sa castige finala.Murdar.Cum murder? Pai curat nu, pentru ca in timpul pauzelor antrenorii mai sus mentionatei echipe, invatau fetele cum sa faulteze, cum sa traga de tricouri adversarele, cum sa le sicaneze.Si cum asta nu ar fii de ajuns, parintii celor de la CSS5 s-au adunat ca furnicile la panoul care ataca Sportul Studentesc, de unde apostrofau fetele, ba chiar le injurau, tipau ca niste disperati.Chiar au avut tupeul sa injure si parintii de la Sportul Studentesc.
Deci despre ce vorbim? La sportul juvenile noi ne comportam ca la razboi.Le aratam copiilor ce inseamna sa fii huligan.Ce vor invata domnilor si doamnelor acesti copii? Aceste fetite ce mai au un pas pana la pragul adolescentei?
Trecand peste acest aspect, de rasul curcilor s-au facut in momentul in care au venit la teren cu limuzina, cu tort pe care scria campionii, cu foc de artificii pregatit, cu confetti, tot tacamul ce sa mai va zic.
Apoi parintii au aratat ca sunt din alta epoca, probabil cea a bronzului, imediat cum s-a terminat meciul si-au apostrofat copilele, au aruncat tortul dupa un gard viu, ce sa mai, animale.
Alooo unde va credeti mai domnilor si doamnelor de la oras? Ca de va spuneam ca sunteti tarani va suparati!
Olimpia si Sportul Studentesc v-au aplaudat la priemiere, au strigat numele vostru....dar invers? Tot Sportul Studentesc si Olimpia s-au felicitat reciproc.
Trimiteti copiii pe un drum gresit din pacate, si voi probabil impinsi de la spate de un antrenor cu comportament de babuin retardat.Un om care isi bate propriul copil pe terenul de baschet acum un an in finala de mini, dar la baieti.Da ati citit correct, babuinul isi bate elevii.Toata lumea stie acest aspect.Pe fete cei drept doar le mai bruscheaza.
Acesta este domnul antrenor al CSS5.Din pacate! 
click pt. Articol 03 July 2017 13:35