SCM U Craiova dă încă o lovitură pe piața transferurilor, Jovanovic va juca în Bănie!


Cu oltenii continuă și Micic și Bozovic

Formația SCM Universitatea Craiova continuă să se întărească odată cu venirea la cârma echipei a lui Oliver Popovic.

După ce au reușit să îl aducă pe Cătălin Burlacu, oltenii au dat o nouă lovitură pe piața transferurilor.  Craiova l-a achiziționat pe Zlatko Jovanovic, jucător care a evoluat în ultimii patru ani la BC Timișoara. Jucător de poziția 1, Jovanovic a câștigat cu violeții Cupa României – Superbet, în urma Final Four-ului de la Pitești. De asemenea, Jovanovic a jucat cu timișorenii și în finala campionatului în anul 2012.

În sezonul 2014-2015 a avut următoarele performanțe: 16.3 puncte, 5.4 pase decisive și 2.3 recuperări, pentru 15.4 la eficiență.

Într-un comunicat de presă oficialii olteni au confirmat și transferul lui Vlad Negoițescu, dar au și anunțat faptul că doi jucători din echipa de anul trecut vor continua la Craiova. Este vorba de Milvoje Bozovic și Djorje Micic.

Bozovic a venit la Craiova la începutul sezonul trecut de la formația KK Vrsac Swisslion. A impresonat la Craiova  El a avut medii de 12.8 puncte, 8.1 recuperări, dovedind că este un jucător complet, mult peste media campionatului intern.

Micic a sosit în Bănie în pauza de iarnă de la KK Borac Cacak, jucător de poziția 2. În maieul Craiovei a avut următoarele performanțe: 16.4 puncte, 3.2 pase decisive și 3.0 recuperări pentru 12.2 la eficiență.



Citește ultimele știri despre SCM Universitatea Craiova
Vizualizează pagina personală a jucătorului Zlatko Jovanovic
Vizualizează pagina personală a jucătorului Milivoje Bozovic
Vizualizează pagina personală a jucătorului Djordje Micic

Ionuț Greere / 20 July 2015 / 23:45


Galerie foto


viorel furma suntem cu voi!
0 
cred ca se va face o treaba buna sezonul acesta!! asteptam cu interes si alte transferuri la fel de spectaculoase !!!!! 
21 July 2015 12:47
0 
Pana acum aveti 3 jucatori foarte buni! Ati putea pe Bureau sa il pastrati si sa mai cautati un pivot sanatos! 
21 July 2015 13:44
0 
Foarte bun transferul lui Jovanovic, este un shooter bun, însă un real câstig, după părerea mea, este că s-a reușit prelungirea contractului cu Bozovic. 
21 July 2015 14:15
canguru Jovanovic
0 
Mai mult decat calitatile lui de shooter o sa conteze calitatile de PG veritabil, lider, foarte bun pe tranzitie, foarte bun pe pick's
 
21 July 2015 14:34
sorin de ce nu?
0 
Nu cred ca la Craiova primeste mai multi bani ca la Timisoara si dupa ce a demonstrat de ce este in stare,atunci de ce sa nu-l pastrezi si in noul sezon,domnule Petricevic? 
21 July 2015 18:25
free62 free62
0 
Pt ca joaca singur? Petricevic isi doreste probabil o echipa...daca isi rupe gatul, fii sigur ca Dragan isi va asuma esecul, dar echipa mare nu se face cu Jovanovic si altii cum a fost in ultimii ani... 
21 July 2015 22:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
Vlad Corpodean va fi căpitanul lui CSM Galați și în sezonul viitor
Baschetbalistul român continuă pe malul Dunării. Surse 
Titus Nicoară rămâne la CSM Mediaș
Extrema de forță a semnat un nou contract cu formația de pe Târnava Mare 
Ousmane Barro continuă la Dinamo Știința București
Veteranul senegalez a ajuns la alb-roșii pe parcursul sezonului trecut 
CSM Galați păstrează nucleul campioanei de la U20 masculin
Primele nume anunțate de formația de pe malul Dunării 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10