ACTUALIZARE. Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești


Sârbul a evoluat la Gaz Metan în sezonul 2014/2015

Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești. Informația apărută pe eurobasket.com a fost negată atât de către jucătorul cât și conducerea clublui din Trivale.

Mai mult de atât, conform surselor noastre, baschetbalistul se află în negocieri avansate cu SCM Universitatea Craiova.

Regretăm confuzia creată.

 


 

BCM U Pitești l-a repatriat pe Marko Djurkovic, după cum anunță portalul de specialitate eurobasket.com. Pivotul sârb în vârstă de 28 de ani revine în Trivale după un periplu în care a trecut la Gaz Metan Mediaș și încheiat la Rabotnicki în Macedonia.

Marko Djurkovic a fost om de bază la Gaz Metan Mediaș în sezonul 2014/2015. Pivotul a avut medii statistice de 15.9 puncte, 10.7 recuperări și 2.0 pase decisive pentru o eficiență de 17.4 unități în 35.2 minute petrecute în medie pe meci. În sezonul în care a activat la BCM U Pitești, Djurkovic a avut cifre de 10.8 puncte, 7.5 recuperări și 1.8 în 25 de prezențe în Liga Națională de Baschet Masculin.

Finalul sezonul 2014/2015 l-a găsit pe Marko Djurkovic în Macedonia. În 9 partide jucate pentru Rabotnicki a strâns medii de 6.9 puncte și 3.2 recuperări.

De-a lungul carierei sale, Djurkovic a mai jucat la echipe precum Sloga, Ibon Niksic, Borac Nektar, Igokea Aleksandrovac, Krka Novo Mesto, Vahostav Zilina sau Zepter Viena.

Marko Djurkovic va începe astfel pentru a treia oară la rând sezonul competițional în România.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Marko Djurkovic

Bogdan Isailă / 04 August 2015 / 11:30


Galerie foto


0 
Nu ne deranja daca se intorcea- ca a fost jucator bun si luptator- dar sincer cu liberele ne-a scos peri albi... 
04 August 2015 13:17
0 
Managerul echipei a spus ca vor mai veni 3 straini, un fundas, o extreme si un pivot! Sper sa fie de valoare ridicata, totusi nu inteleg de ce mai luam un fundas, avem deja Stamenkovici, Ross si Adi Tudor...Voi ce parere aveti?Fortza BCM U!!!
 
04 August 2015 13:35
adu lot
0 
Exact la asta ma gandeam si eu.ne trebuiesc jucatori pe poz 3 ,4si 5.dar fara 3 jucatori buni...n-avem nicio sansa. 
04 August 2015 14:54
Shakall Antrenor
0 
Am incredere in noul antrenor, CV-ul il recomanda ca fiind cel ce ia deciziile si nu conducerile cluburile ii dicteaza jucatorii pe care sa ii antreneze, sper ca va creea un grup unit care sa "joace". Cel mai probabil lotul va fi definitivat in iarna, trebuie neaparat o extrema sa stie de la 3 puncte 
04 August 2015 18:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
bulcul Zganec
0 
Nu cred ca va juca minute multe. Ma astept sa vad cel putin in primul rand 2 solizi, apoi poate inca ceva pe 3. Dar oricum si Patrick si Curry, jucatori cu aruncare, patrundere, aparare buna, inaltime, plus cine stie ce pivoti vor aduce, va fi greu de aparat panoul, mai ales de catre lotul nostru. In fine, un transfer foarte bun. Inca vor mai veni vesti bune de la cluj, dar acuma sunt curios ce mai miscam si noi, sibiul, craiova, pitesti... 
click pt. Articol 21 July 2019 14:07
mikki se-ngroasa gluma!
0 
a mai aparut un interpret si mai urmeaza.. si eu cred ca un pivot de meserie si o extrema cu shoot bun de afara. asta in ideea ca vor fi pt inceput doar 6 straini. insa eu cred ca se va mai aduce si la romani, macar unul de valoare under 23 si unul cu experienta. e o parere personala.
 
click pt. Articol 21 July 2019 13:34
0 
Apar și interpreții :) 
click pt. Articol 21 July 2019 13:03
0 
Este pivot .... poate avea minute atat la pozitia 4 cat si la pozitia 5. Probabil va veni un pivot titular si o extrema cu shoot de 3 bun 
click pt. Articol 21 July 2019 12:49
romeovura Interesant
0 
Un jucător cu un joc de baschet frumos și cu explozie. Sper să nu mă înșel dar s-ar părea că o să avem un adevărat fundaș. Hai U-BT 
click pt. Articol 21 July 2019 11:58
Nosemasomenos Interesant
0 
Daca e ok, il luam sezonul viitor de la Cluj, pana atunci are de demonstrat. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:50
0 
mai merge. Un 2-3 contra caruia ne vom enerva la culme sa jucam. Inseamna ca urmeaza piivotii. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:46
0 
Tare interesant ii sa aud o veste mare de acolo. Nenea Toma se batea cu pumnii in piept ca echipa va juca in cupele europene, o alarma falsa pentru suporteri. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:05
Fortza Steaua New entry
0 
Macar campionatul din care vine sau echipele la care a mai jucat sa ne facem o parere...... 
click pt. Articol 21 July 2019 10:57
0 
Ma asteptam sa ii pastrati pe Gajovic, Troupe, Curry, Casale. Totusi, gluma ii gluma, dar spuneti-ne si noua despre acest new entry. Tare is curios. 
click pt. Articol 21 July 2019 09:34