ACTUALIZARE. Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești


Sârbul a evoluat la Gaz Metan în sezonul 2014/2015

Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești. Informația apărută pe eurobasket.com a fost negată atât de către jucătorul cât și conducerea clublui din Trivale.

Mai mult de atât, conform surselor noastre, baschetbalistul se află în negocieri avansate cu SCM Universitatea Craiova.

Regretăm confuzia creată.

 


 

BCM U Pitești l-a repatriat pe Marko Djurkovic, după cum anunță portalul de specialitate eurobasket.com. Pivotul sârb în vârstă de 28 de ani revine în Trivale după un periplu în care a trecut la Gaz Metan Mediaș și încheiat la Rabotnicki în Macedonia.

Marko Djurkovic a fost om de bază la Gaz Metan Mediaș în sezonul 2014/2015. Pivotul a avut medii statistice de 15.9 puncte, 10.7 recuperări și 2.0 pase decisive pentru o eficiență de 17.4 unități în 35.2 minute petrecute în medie pe meci. În sezonul în care a activat la BCM U Pitești, Djurkovic a avut cifre de 10.8 puncte, 7.5 recuperări și 1.8 în 25 de prezențe în Liga Națională de Baschet Masculin.

Finalul sezonul 2014/2015 l-a găsit pe Marko Djurkovic în Macedonia. În 9 partide jucate pentru Rabotnicki a strâns medii de 6.9 puncte și 3.2 recuperări.

De-a lungul carierei sale, Djurkovic a mai jucat la echipe precum Sloga, Ibon Niksic, Borac Nektar, Igokea Aleksandrovac, Krka Novo Mesto, Vahostav Zilina sau Zepter Viena.

Marko Djurkovic va începe astfel pentru a treia oară la rând sezonul competițional în România.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Marko Djurkovic

Bogdan Isailă / 04 August 2015 / 11:30


Galerie foto


0 
Nu ne deranja daca se intorcea- ca a fost jucator bun si luptator- dar sincer cu liberele ne-a scos peri albi... 
04 August 2015 13:17
0 
Managerul echipei a spus ca vor mai veni 3 straini, un fundas, o extreme si un pivot! Sper sa fie de valoare ridicata, totusi nu inteleg de ce mai luam un fundas, avem deja Stamenkovici, Ross si Adi Tudor...Voi ce parere aveti?Fortza BCM U!!!
 
04 August 2015 13:35
adu lot
0 
Exact la asta ma gandeam si eu.ne trebuiesc jucatori pe poz 3 ,4si 5.dar fara 3 jucatori buni...n-avem nicio sansa. 
04 August 2015 14:54
Shakall Antrenor
0 
Am incredere in noul antrenor, CV-ul il recomanda ca fiind cel ce ia deciziile si nu conducerile cluburile ii dicteaza jucatorii pe care sa ii antreneze, sper ca va creea un grup unit care sa "joace". Cel mai probabil lotul va fi definitivat in iarna, trebuie neaparat o extrema sa stie de la 3 puncte 
04 August 2015 18:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Kevin Hardy, omul meciului în victoria contra BCM U Pitești
Season high pentru Justas Tamulis la recuperări și pase decisive 
Ce cadou a primit Andrei Mandache de la fanii bihoreni (Foto)
Veteranul român s-a întors pentru prima oară ca adversar la Arena Antonio Alexe, după despărțirea de CSM CSU Oradea 
Florin Nini: „Am fost depășiți la jocul de contact”
BCM U Pitești a pierdut duelul de pe teren propriu cu CSU Sibiu 
Dan Fleșeriu: „Mă bucur că am reușit și în deplasare o victorie importantă”
CSU Sibiu s-a impus în fața lui BCM U Pitești și a preluat șefia clasamentului 
Iulian Orbeanu și-a spart capul în meciul cu CSU Sibiu
Baschetbalistul Piteștiului a părăsit terenul pe targă 
Cristian Bota: „Am luat unele decizii greșite la final și asta ne-a costat meciul”
Timișorenii au pierdut un avantaj de 10 puncte în ultimele 6 minute 
CSU Sibiu a câștigat un meci important la Pitești
Oaspeții s-au aflat tot timpul în avantaj și au câștigat fără emoții în Trivale 
BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 10 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu trebuie să așteptăm la fiecare meci să se întâmple ceva extraordinar ca atitudinea de învingător să iasă la suprafață”
Tehnicianul clujean a fost nemulțumit de modul în care elevii săi ai intrat în meciul cu SCM Timișoara 
U BT Cluj-Napoca câștigă cu mari emoții în fața lui SCM Timișoara
Timișorenii s-au aflat la conducere mai mult de 35 de minute 
studentU @Silva
0 
te inseli. Spectaculos ar fi fost sa castigati la 20-25 de puncte, nu scremerea de la final.
Cand merg individualitatile: Rasic, KD, Washburn, castigam. Cel putin cu echipe gen TM sau Pitesti. Dar sunt foarte, foarte rare meciurile in care victoria vine clar, in urma unui joc controlat (exemplu meciul cu Craiova, o echipa mai buna zic eu decat TM, dar pe care am controlat-o tocmai printr-o aparare beton).
De cele mai multe ori e hazard, greseala adversarului. Intensitatea in aparare e doar un deziderat. Combinatiile in atac sunt doar niste exceptii.  
click pt. Articol 11 December 2018 08:59
gyke @JCN
0 
Nu o să scormonesc, că nu ăsta e scopul. Contează cel mai puțin dacă m-am înșelat eu sau te-ai înșelat tu. Important este că nu s-a înșelat Dan și băiatul ăsta a început să etaleze un joc foarte complex. Și mai zic încă odată... are doar 24 de ani. Dacă l-am putea ține și la anul...  
click pt. Articol 11 December 2018 08:23
andrac Rezultat
0 
Un rezultat care era de asteptat. Fara Bishop parea greu, dar si fara Person, ar fi oarecum imposibil. Cu toate astea, in ciuda multor ratari, nu s-a cedat. Sper ca in TOP 6 sa avem jucatori noi. Ne trebuie un fundas bun. Pacat si de Orbeanu care, personal, chiar daca nu are multe realizari, mie mi se pare un luptator. Sper sa nu fie grav ca ramanem “goi” la pozitiile mari. Capul sus! Sustinatorii adevarati vor fi mereu la sala alaturi de voi! Ma intrebam cum ar fi jucat Sibiul fara Hardy si Falker/ Philmore. Despre asta a fost vorba la noi. 
click pt. Articol 11 December 2018 00:40
JCN :))
0 
Ma abtin, utlimele doua meciuri nu le-am vazut si o sa l pierd si pe cel cu Craiova.
P.S: daca o sa scormonesti in arhiva o sa vezi ca am specificat undeva ca la fel ca si cu Laser anul trecut sper sa isi dea drumul si Tamulis. 
click pt. Articol 11 December 2018 00:38
Renan :)))
0 
Cred că voi, craiovenii ati vorbit mereu de Pitesti, la orice meci. Le am urat baftă celor de la Subiu, pentru că au o galerie de nota 10, care a venit, civilizat, si au susținut echipa si..."bu ne au macelarit" Uitati.va cate comentarii aveti in etapele trecute la articole legate de Pitesti. P.S. nu mi place prazul, nici prazarii...:) 
click pt. Articol 11 December 2018 00:09
Tommy RENAN
0 
Din cate observ tu ai o obsesie cu Craiova,pregatiti-va in ianuarie,fiindca SARIM SARIM SI VA MACELARIM ! 
click pt. Articol 10 December 2018 23:45
0 
Aveti echipa de cac..!Cu Siriscevic cireasa de pe el.Pacat de Timisoara, ca a pierdut un meci pe care merita sa-l castige...si careia ïi doresc mult succes in meciul contra Pitestiului:)...Ai cam multe frustrari(amice) si mai bine te-ai uita in ograda,decat s-a enervezi lumea pe aici ! 
click pt. Articol 10 December 2018 23:31
0 
Venind de la el un "antrenor" cu vasta experienta, tot ce a declarat trebuie luat in gluma. Eu cred ca a fost doar o rabufnire la nervi si un semn al neputintei. In primul rand, ca om da dovada de lipsa de coloana vertebrala si de caracter. El doar citeaza pe altii si ar vrea sa para salvatorul, cel care spune adevarul in fata. Doar ca sunt cateva lucruri pe care dansul le omite. 1. Federatia Romana de Baschet se ingrijeste de bunastarea loturilor nationale si pentru a le oferii jucatorilor cat mai multe sanse, organizeaza si pune in vigoare un regulament fix pe placul ei, cum ii e mai bine jucatorului roman. Ce spune acest domn cu liga profesionista, nu e, si nu va fi atata timp cat e in subordinea FRB- MINISTER-COR. Eu daca as fi la FRB, nu doar as impune un jucator sub 23 in primele 2 sferturi, eu as limita si strainii la 3. 2. Ca doresc unii " antrenori" sa joace numai cu straini, si unii suporteri sa intre numai dupa pauza, sunt liberi sa isi faca o liga profesionista de 4-6-20 de echipe cate vor ei unde sa vina cu bani din privat si sa joace cu 12 straini si antrenori extraterestrii daca vor. Dar, atata timp cat si pe Ocokoljic asta cum si pe alti sarbi care la ei in tara sunt nime'ndrum ii aduce cineva si le intindee o mare mana de ajutor, eu cred ca tocmai asta ar trebui sa faca ei- sa creasca jucatorul roman. 3 Asta cu Moldoveanu, Mandache si Burlacu, din nou, foarte trasa de par, pe moldoveanu dupa 20 de ani pana la 26-27 sincer nu l-am vazut f probabi a jucat bine in colegiu, dar nu se compara cu cariera de profesionist. Probabil ii era mult mai greu la 20 de ani sa joace impotriva lui Krstanovic decat impotriva unui american de 20 de ani. Titus pana nu a venit din austria la 25-26 de ani a fost sters, austria un campionat net inferior romaniei. Mandache la fel pana la 25-26 de ani era un role player. Iar burlacu la 20 de ani nu a avut nici un jucator strain impotriva caruia sa joace.
Si sa concluzionez, ca zice un sarb ceva nu neaparat e litera de lege sau adevarul absolut, mai mananca si astia cacat sa se scoata pe ei nevinovatii si nepatatii, stiu sa se vanda si sa isi ascunda defectele. Prosti sunt cei care se uita in gura lor si ii cred.  
click pt. Articol 10 December 2018 22:20
gyke @JCN
0 
Îmi stă de ceva vreme întrebarea asta: ești mulțumit acum de momentele în care vin coșurile de 3 ale lui Tamulis?  
click pt. Articol 10 December 2018 22:14
0 
Un meci in care tranzitia a mers bine, dar in prea multe momente, atacul nostru arata ca si cum suntem lipsiti de idei.
Un alt aspect ingrijorator e lipsa de concentrare la libere si evident trebuie mentionat si faptul ca in aproape fiecare meci suntem mai slabi ca adversarul la recuperari. 
click pt. Articol 10 December 2018 22:09