ACTUALIZARE. Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești


Sârbul a evoluat la Gaz Metan în sezonul 2014/2015

Marko Djurkovic nu a semnat cu BCM U Pitești. Informația apărută pe eurobasket.com a fost negată atât de către jucătorul cât și conducerea clublui din Trivale.

Mai mult de atât, conform surselor noastre, baschetbalistul se află în negocieri avansate cu SCM Universitatea Craiova.

Regretăm confuzia creată.

 


 

BCM U Pitești l-a repatriat pe Marko Djurkovic, după cum anunță portalul de specialitate eurobasket.com. Pivotul sârb în vârstă de 28 de ani revine în Trivale după un periplu în care a trecut la Gaz Metan Mediaș și încheiat la Rabotnicki în Macedonia.

Marko Djurkovic a fost om de bază la Gaz Metan Mediaș în sezonul 2014/2015. Pivotul a avut medii statistice de 15.9 puncte, 10.7 recuperări și 2.0 pase decisive pentru o eficiență de 17.4 unități în 35.2 minute petrecute în medie pe meci. În sezonul în care a activat la BCM U Pitești, Djurkovic a avut cifre de 10.8 puncte, 7.5 recuperări și 1.8 în 25 de prezențe în Liga Națională de Baschet Masculin.

Finalul sezonul 2014/2015 l-a găsit pe Marko Djurkovic în Macedonia. În 9 partide jucate pentru Rabotnicki a strâns medii de 6.9 puncte și 3.2 recuperări.

De-a lungul carierei sale, Djurkovic a mai jucat la echipe precum Sloga, Ibon Niksic, Borac Nektar, Igokea Aleksandrovac, Krka Novo Mesto, Vahostav Zilina sau Zepter Viena.

Marko Djurkovic va începe astfel pentru a treia oară la rând sezonul competițional în România.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Marko Djurkovic

Bogdan Isailă / 04 August 2015 / 11:30


Galerie foto


0 
Nu ne deranja daca se intorcea- ca a fost jucator bun si luptator- dar sincer cu liberele ne-a scos peri albi... 
04 August 2015 13:17
0 
Managerul echipei a spus ca vor mai veni 3 straini, un fundas, o extreme si un pivot! Sper sa fie de valoare ridicata, totusi nu inteleg de ce mai luam un fundas, avem deja Stamenkovici, Ross si Adi Tudor...Voi ce parere aveti?Fortza BCM U!!!
 
04 August 2015 13:35
adu lot
0 
Exact la asta ma gandeam si eu.ne trebuiesc jucatori pe poz 3 ,4si 5.dar fara 3 jucatori buni...n-avem nicio sansa. 
04 August 2015 14:54
Shakall Antrenor
0 
Am incredere in noul antrenor, CV-ul il recomanda ca fiind cel ce ia deciziile si nu conducerile cluburile ii dicteaza jucatorii pe care sa ii antreneze, sper ca va creea un grup unit care sa "joace". Cel mai probabil lotul va fi definitivat in iarna, trebuie neaparat o extrema sa stie de la 3 puncte 
04 August 2015 18:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM CSU Oradea s-a întărit cu Nikola Markovic
Pivotul sârb vine de la campioana Poloniei, Anwil Wlocklawek 
Val de litigii împortiva Sport Club Municipal Timișoara
Jeremic, Drăgușin, Mijajilovic, Păun și Popescu au acționat recent clubul bănățean în judecată 
Zavier Turner: „Mi-ar plăcea să joc în România”
Sportivul american a marcat 35 de puncte în duelul cu U-BT Cluj-Napoca 
Mihai Silvășan: „Am încercat să fim profesioniști și să ne facem treaba”
U-BT Cluj-Napoca a câștigat pe teren propriu amicalul cu Overseas Basketball Combine 
Daniel Ewing a efectuat primul antrenament cu CSU Sibiu
Americanul a participat și la o ședință foto în tricoul sibienilor (Galerie foto) 
Anton Rotaru, MVP-ul turneului de U16, a debutat la seniori în această seară
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a avut o prestație excelentă, marcând 11 puncte 
U-BT Cluj-Napoca s-a impus în fața lui Overseas Basketball Combine la o diferență de 14 puncte
Mihai Silvășan s-a bazat o mare parte din joc pe juniorii clubului 
Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului
Informația a fost oferită chiar de antrenorul Mihai Silvasan 
CSM CSU Oradea va disputa o partidă amicală în weekend
DEAC Debrecen vine la Oradea, sâmbătă, 23 februarie 2019 
SCM Timișoara, cu conturile poprite până la achitarea sumei de 151.000 euro
Foștii jucători ai BC Timișoara, Nikolov, Shiloh, Low și Milosevic, au blocat conturile întregului club bănățean 
mikki ai dreptate..
0 
dar este totusi de vazut si comparat achizitiile celor 2 echipe, chiar daca profilurile jucatorilor sunt diferite. cert este ca nu pare un jucator exponential, decisiv cum au fost Zeno ori Richard, dar se pliaza pe jocul gandit de Achim. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:39
trancer Oradea
0 
Este un jucător cu experienta la un nivel bun, din clipuri cel puțin pare ca se simte mai bine departe de cos, aspect interesant. La cât de mult a durat pana a fost ales, as paria ca va fi un transfer util pentru jocul gândit de Achim. Sa vedem acum extrema mica, dar sunt convins, asa cum am mai zis, ca și anul asta Oradea va lupta pentru vârf. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:25
0 
Nu vreau sa zic ca avem cei mai buni pivoti pe pozitia 5, dar cred ca ar fi inutil sa aducem un jucator care sa poata acoperi ambele pozitii (4 & 5)
In momentul de fata Washburn pare un pivot bun, iar Easley e o rezerva foarte buna pentru acea pozitie. In schimb pe 4 il avem doar pe Torok. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:20
0 
Eu cred ca U cauta un jucator cu profil diferit, un jucator asemanator cu stilul lui Vlad (in genul lui Sakic de sezonul trecut). Markovic pare un jucator bun care acopera atat 4 cat si 5, iar eu cred ca Clujul cauta pe cineva mai mobil (si cu mana buna de la distant si semi distanta) avand in vedere ca pe pozitia 5 suntem bine acoperiti. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:16
trt gyke,tot just for you...
0 
Stiu ca sunt interzise anumite procedee la acea varsta.Asta nu inseamna ca nu poti face individual,mobilitate,conditie fizica si alte exercitii adecvate varstei. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:13
mikki sa vedem...
0 
mutarea Clujului pt aceeasi pozitie si putem face si comparatie.. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:11
gyke Markovic
0 
Are un CV bun, cu doua sezoane reusite la PAOK si Trefl. Pe ciferele din ultimii ani, pare mai degraba un role player, dar probabil asta isi doreste si Achim (plus versatilitate). Totusi, bemolul e procentajul foarte mic la libere si parca si recuperarile parca puteau fi mai sus. Dar sezonul asta e clar mai modest, poate nu a dovedit destula dragoste acolo...:) 
click pt. Articol 20 February 2019 15:10
mikki nu cred...
0 
anuntul clubului spune...Prin legitimarea acestui jucător, CSM CSU Oradea completează efectivul la pozițiile 4-5. Datorită abilităților și caracteristicilor sale, Nikola Markovic poate fi utilizat atât la poziția 4, alături de un pivot clasic (așa cum sunt Arturas Valeika și Laci Lazar), cât și la poziția 5, împreună cu un jucător de poziția 4 (precum Dragan Zekovic).... 
click pt. Articol 20 February 2019 15:07
DonJuan Isaiah
0 
Parca seamănă cu Isaiah Philmore, însă mult mai solid și cu o forță în plus. Om vedea, sa sperăm că Oradiei nu ii mai iasă cărțile ca in sezonul trecut. Continuitatea și stabilitatea să aibă câștig de cauză. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:06
0 
urmarit doar clipul din link-ul pus de tsc_1980. Mi se pare ca e un jucator cu profil de joc identic cu Zekovic. Sa inteleg ca Oradea va mai aduce un 5 "autentic"? 
click pt. Articol 20 February 2019 15:03