ACTUALIZAT. FINALA 2013. Brigada de arbitri a Meciului 5


Cei trei arbitri se află la al 3-lea joc fiecare în finala din acest an

ACTUALIZARE
Bogdan Podar este al 3-lea arbitru delegat la Meciul 5 al finalei Ligii Naționale de baschet masculin - ediția 2012/13. Clujeanul va arbitra pentru prima dată în finala din acest an. De notat că Alin Faur și Fabiana Martinescu sunt plecați la Gran Canaria pentru un clinic destinat cavalerilor fluierului.

Podar are 44 de meciuri arbitrate în actuala ediție a LNBM.

Brigada de arbitri delegată la Meciul 5 al finalei Ligii Naționale de baschet masculin, ce opune pe BC Mureș și CSU Ploiești este alcătuită din Laurențiu Grigoraș, Pogdan Podar și Alexandru Olaru. Confruntarea are loc la Târgu-Mureș, în cursul serii de joi (30.05), cu începere de la ora 18. Comisar din partea FR Baschet este Marius Marinescu.

_____

Grigoraș fluieră al 60-lea meci în actuala ediție de campionat (s-au contabilizat exclusiv meciurile din Liga Națională masculin). El a fluierat Meciurile 1 și 4 ale finalei.

Martinescu (foto) se află în fața celui de-al 40-lea meci în actuala ediție a LNBM. Ea a fluierat în Meciurile 1 și 4 ale finalei din acest an.

Olaru a condus 45 de meciuri din actuala ediție de campionat. Bucureșteanul a arbitrat la Meciurile 1 și 3 ale finalei.

Scorul general al finalei este de 2-2. Reamintim, se joacă în sistemul cel mai bun din șapte jocuri.

Foto: Andor Marton



Vizualizează pagina personală a arbitrului Martinescu Fabiana
Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Olaru Alexandru
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Citește ultimele știri despre CSU Asesoft Ploiești

Adrian Micinic / 29 May 2013 / 19:35


Galerie foto


rexdecebal mda......
0 
se pare ca urmeaza un nou macel marca frb & asehotzii....no comment!!! 
29 May 2013 18:17
rexdecebal ce privire
0 
e suuuugestiva privirea lui fabiana fabula sau ce?!? :))) 
29 May 2013 18:18
geok Eeeee
0 
Cred ca trebuia sa arbitreze Lungu, Scurtu, si Bukaresti ca sa fiti si voi multumiti. Va rog daca nu cer mult sa imi spuneti si mie 3 nume de arbitri cu care sa fiti multumiti.
 
29 May 2013 20:09
0 
Probabil Vinasi si mai sunt destui arbitrii si mai tineri care inca nu au "gustat din fructele" lui Ghita. Dar asta este irelevant, pentru ca dupa cum a spus Levi Szijarto ei sunt prea buni si de aceea toata lumea ii uraste. Mai acum cativa ani doar clujenii aveau ceva cu ei, dar declaratiile de la an la an s-au tot imbunatatit. De la "doar la Cluj patim asa ceva, doar ei ne contesta" pana la a mai adauga aproximativ toata tara este cale lunga. Probabil ca toti din tara asta sunt niste nebuni. Eu cred ca mai trebuie sa va ganditi putin... 
29 May 2013 20:45
0 
Deci dreptatea este de partea mea. Nu puteti. Iar de Vinasi din nefericire ati ales gresit. A furat pentru Timisoara la campionatul de U 23. Rusinos , pentru niste copii. 
29 May 2013 21:03
ikam geok
0 
Dintr-un comentariu cum este cea al lui fuzzywuzzy tu tagi concluzia că ai dreptate. Tare încuiat la cap mai ești. 
29 May 2013 21:24
geok Ikam
0 
Eu nu stau de vorba cu prostii. Te rog 
29 May 2013 21:39
rexdecebal arbitri straini!!!
0 
cea mai optima si totodata curata varianta era aducerea arbitrilor straini!!! 
29 May 2013 22:06
vlad Lamonica
0 
Pe voi si Lamonica daca v-ar arbitra tot ati avea ceva de comentat. 
29 May 2013 22:12
geok Arbitriiiiiii
0 
Ar fi o solutie dar ajungem la nivelul fotbalului? Si asa orice victorie a asesoftului ar fi furata de Ghita.
 
29 May 2013 22:14
csaba81 straini
0 
Dar acuma pe bune....de ce in baschet nu cere nimeni niciodata arbitrii straini....eu cred ca nu ar venii pentru o avere,ar fii cel mai corect ,daca greseste ,macar nu ar face-o doar intr-o singura directie,sau cel putin nu intentionat
 
29 May 2013 22:31
rexdecebal sa recunoastem
0 
sa nu ne mintim singuri si sa nu ne furam caciula, sebi ghita e unul dintre cei mai profesionisti in ale furatului din tara asta!!!! asta spune totul si nu e deloc greu de inteles!!! 
29 May 2013 22:32
0 
Ati vazut. Ghita fura cu arbitri straini. Cred ca ar fi buni niste extraterestri.nu echipele noastre sa se intareasca sa poata juca la acelasi nivel. Spuneti de asesoft ca nu a facut nimic in europa. Dar cine a facut? Are Clujul, Timisoara , Mures sau chiar Medias ceva rezultate si nu stiu eu? Ceva cupe? Hai ma fratilor ca asta este nivelul iar astia ca sunt un pic mai organizati si cu mare experienta ne iau toate campionatele. 
29 May 2013 22:43
ikam geok
0 
Prost ești tu! Dar mai bine mă las păgubaș, pentru că de câteva zile tot întreb niște lucruri, dar de la nici un simpatizant al asehoțiilor nu primesc răspuns argumentat. Pentru mine tu ești prostul și încuiatul la minte. Cu tine nici eu nu mai am ce discuta.  
29 May 2013 22:44
ikam vlad
0 
,,Pe voi si Lamonica daca v-ar arbitra tot ati avea ceva de comentat,,. Nu știu la cine te referi, dar da, am avea de comentat, dacă ar trage pentru prea iubiții tăi asehoți.  
29 May 2013 22:46
injiner @vlad
0 
o tara intreaga suntem prosti , nu ? de ce nu au ceva muresenii cu clujenii , sau cu oradenii , sau invers , ce combinatie vrei tu , si toata lumea are ceva cu asehotii ??? o tara de prosti si voi niste smecheri ??? da corect , suntem fraierii campingului ca mai stam de vorba cu voi si ca mai joaca cineva cu voi . 
29 May 2013 23:09
injiner pt ploiesteni
0 
http://www.youtube.com/watch?v=E954W4fS13c , http://www.youtube.com/watch?v=OpAqkZyz8h0 , recunoasteti personajele din imagini ???? adica din aia trei de care cica arbitreaza , pentru "domnii" din patria hotilor, daca vreti dovezi mai clare de atat va desenam ca la idioti .... sa revenim doua dintre acele personaje maine sunt din nou la locul faptei , de data asta nu la sibiu la mures , unul e juniorul hot olaru ( tat-su alaturi de banica a ridicat hotia la nivel de arta ) , al doilea e bibliotecarul din buzau grigoras , care dupa acel meci si-a schimbat toate cariile din gura cu o frumoasa dantura , dantura pe care maine la mures ve-ti avea onoarea sa o vizionati sub forma unui ranjet la fiecare faza la care suporterii mureseni se vor lua cu mainile de cap ....  
29 May 2013 23:38
oradeafun @injiner
0 
Dar eu cred ca si asehotii au fost furati de arbitrii, in unele meciuri, nu-i asa? Si ma refer la meciuri din play-off unde chiar conteaza. Eu cred ca printre atatia sustinatori se va gasi si unul care sa ne arate ceva imagini in care fluierasii gresesc "omeneste" sau nu, in defavoarea lor. Sau macar gresesc in egala masura pro si contra. Eu chiar vreau sa vad fazele in care se fluiera gresit impotriva lor. 
30 May 2013 00:07
0 
Te rog frumos pana la Medias, Medias chiar a facut ceva in Europa, a ajuns unde cei de la asehoti care participa de cel putzin 10 ani nu au ajuns niciodata, joi am sa fiu la mures cu tricoul gazului pentru a protesta alaturi de ei impotriva arbitrajului practicat in campionatul intern. Si pe noi ne-au fluierat aiurea chiar la mures acasa, dar asta e, asta-i arbitraju si nu sunt deacord cu acest stil de a fluiera, din pacate in campionatul intern mai mult ii auzi pe arbitrii decat ii vezi pe jucatori jucand, ptr ca nu sunt lasati sa joace, orice contact se fluiera, alooooooooooo fluiericilor mai uitativa ce se intampla si in afara tarii si adaptativa si voi, dar ce va cer este supraomenesc ptr voi, ptr ca pe voi atat va duce capul, hai mures...si binenteles fortza gazu.
 
30 May 2013 14:11
geok si ei
0 
deci ati fost furati unde....... la Mures. Hai ma ca astia sunt cei mai corecti din lume.Dar pe Timisoara cind mai aveati putin si ne scotea mingea din cos? 
30 May 2013 15:07
geok si cine
0 
si cine? Prietenul lor Vinasi pe care il voiau acum.Prieteni stiu de ce. 
30 May 2013 15:10
vlad @tini74
0 
Asa se fluiera peste tot in europa. Contactele initiate de unul din jucatori se fluiera impotriva echipei acestuia. In NBA, intr-adevar se fluiera foarte rar, dar acolo e alt regulament.
@injiner: Din filmul 2 primele 3 blocking fouls au fost fluierate corect.
In filmul 1 au dreptate sibienii. 
30 May 2013 15:16

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Șemsettin Baș, noul antrenor al lui CSO Voluntari, în locul lui Eugen Ilie
Turcul are un CV impresionant și un obiectiv îndrăzneț la prima aventură în România 
Radu Țoancă: „Am plătit o parte din suma datorată. O să continuăm de marţi încolo”
Directorul de la SCM Timișoara crede, în proporție de 99%, că echipa va fi în LNBM  
Bogdan Țibîrnă se întoarce la națională dupa o pauză de 2 ani
Pivotul Oradiei completează lotul preliminar al României pentru meciurile din precalificările EuroBasket 2021 
CSO Voluntari se desparte de Eugen Ilie
Ilfovenii au fost la un pas să intre în playoff-ul LNBM în sezonul recent încheiat 
Cristian Achim va bifa al 11-lea sezon pe banca lui CSM CSU Oradea
Campioana României are și trei jucători sub contract pentru sezonul 2019/2020 
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
Sabin Cîrstoveanu se alătură lui CSO Voluntari
Alți patru jucători au fost confirmați de gruparea ilfoveană 
Radu Țoancă: „Decizia primei instanțe era executorie, dar nu definitivă. Ne-a fost frică să o punem în aplicare”
Directorul SCM Timișoara spune că clubul va plăti acum că există decizia definitivă, dar sunt emoții pentru lichidități 
Andrei Mandache, cel mai bun baschetbalist român în sezonul 2018/2019 – eurobasket.com
Nandor Kuti, cel mai bun jucător U23, Dragoș Diculescu – jucătorul cu cel mai mare progres 
Curtea de Apel a respins definitiv cererea făcută de SCM Timișoara
Clubul de pe Bega trebuie să plătească până pe 15 iunie banii datorați foștilor jucători 
Beniamin Inaltimea?
0 
Poate ca o sa si joace. Avand in vedere ce palmares are poate ca ar face fata.
Glumesc, evident.

Mi se pare o miscare intresanta. Bravo lor!
Sigur nu e un antrenor ieftin, dar ramane de vazut si ce jucatori o sa transfere. 
click pt. Articol 17 June 2019 14:53
gyke Mda
0 
Oare cât de relevantă o fi înălțimea antrenorului??? 😁 Pe de altă parte accesul în playoff din grupa a 2 a valorică va fi dificil..  
click pt. Articol 17 June 2019 10:41
Cristi11 Calenic?
0 
Cred ca glumesti :))) 
click pt. Articol 16 June 2019 16:58
0 
Intr-adevar nu este intr-o forma prea buna, vine dupa o accidentare grava si o perioada lunga in care nu a jucat. Deocamdata e doar inclus in lotul largit si nu cred ca ii va lua locul lui Cate si Olah.
Oricum, ca si a 3-a varianta pe pozitia de pivot nu vad alta optiune mai buna... poate Calenic de la Dinamo. Eu ma bucur pentru el ca are ocazia sa mai joace sa se puna pe picioare. 
click pt. Articol 16 June 2019 12:48
studentU zi libera
0 
la nivel national 
click pt. Articol 16 June 2019 12:27
unguru1432 hmmm...
0 
dat fiind faptul, ca astia numai de buna credinta nu sunt (nefiind la prima abatare), de marti incolo poate fi oricand sau niciodata...


 
click pt. Articol 16 June 2019 12:09
0 
Cei din FRB ar trebui fie foarte stricti in acest caz si sa le dea unda verde doar dupa ce si-au platit in totalitate datoriile.

Daca ii vor accepta doar cu o plata partiala, sunt convins ca iar vor face magarii si nu vor plati si restul. Cei din conducerea SCM au dovedit ca nu sunt de buna credinta si neseriosi.  
click pt. Articol 16 June 2019 11:53
tanaseb Timisoara
0 
Sincer sa fiu, in urma datoriilor de ani de zile, nu v-as vedea inscrisi in prima grupa. As baga Voluntariul. 
click pt. Articol 16 June 2019 10:40
0 
De ce nu de luni incolo? Asteptati ca frb sa va dea marti ok-ul in campionat ca dupa sa o lasati mai moale cu datoriile.  
click pt. Articol 16 June 2019 10:36
76ers Da..
0 
Logic si pe merit vorbind, mi se pare aproape imposibil ca acest lucru sa se intample, adica echipa care anul trecut a fost eliminata in turul 2 pentru FIBA si care sezonul acesta a terminat pe locul 3 nici nu ar trebui sa intre in discutii pentru wildcard si totusi din auzite pare foarte probabil sa se intample. Ar fi un pas mare si foarte important pentru baschetul romanesc daca se intampla dar asta s-ar putea sa aduca si investitii majore la Cluj si e posibil sa omoare campionatul intern...
Despre Virtus, momentan nu au semnat niciun angajament cu BCL sau EuroCup insa spre binele lor ar fi sa renunte la EuroCup sau chiar la amandoua. Plecarea din BCL in favoarea EuroCup le-ar pune o eticheta destul de urata deoarece sezonul trecut au fost ajutati cu un wildcard in BCL si s-ar putea alege si cu niste amenzi destul de serioase si probabil FIBA va mai gasi si alte metode sa ii "pedepseasca"