ALEGERI 2017. Horia Păun, încă patru ani la conducerea FRB


Actualul presedinte al forului românesc a strâns 170 de voturi.

Horia Păun a fost reales în funcția de presedinte al Federației Române de Baschet, în cadrul Adunării Generale Ordinare ce are loc astăzi la Arena de Baschet din Bucuresti. Actualul presedinte al forului românesc a câstigat detasat lupta cu contracandidatului său si va ramâne în fruntea Federaței Române de Baschet până în anul 2021.

Horia Păun a obținut 170 de voturi față de doar 24 ale lui Bogdan Rădulescu. În urmă cu trei ani, Păun contabiliza 176 de voturi față de doar 16 strânse de Anton Netolitzchi respectiv 9 ce au mers către Petre Brănisteanu. 

Vicepresedinți ai FRB au fost desemnați Ghiță Muresan si Alina Moanță, iar în aceste momente are loc votul pentru stabilirea membrilor Biroului Federal. 

Mandatul celor votați în cursul zilei de azi va debuta la sfârsitul anului 2017.

Vom reveni cu informații pe parcurs!



totalbaschet.ro / 05 May 2017 / 15:30


Galerie foto


0 
mai bine era sa nu castige.... 
05 May 2017 22:56
0 
daca nu ai contracandidat, doar in filmele cu prosti ajungi pe locul 2! pacat ca nu este implicare si baschetul este gestionat de acest personaj.....nepotrivit! 
05 May 2017 22:58

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Destinație uluitoare pentru parchetul de la EuroBasket 2017
Unde a ajuns suprafața de joc pe care au evoluat frații Gasol (GALERIE FOTO) 
INTERVIU Porter Troupe: „Sunt încântat de noile transferuri. Ne-am îmbunătățit foarte mult lotul”
Veteranul american a lăudat și procesul de întinerire al naționalei României 
INTERVIU. Karlo Uljarevic: ”Trebuie să încercăm să le oprim tranziția și în mod special pe Watson, care este un conducător extraordinar”
Uljarevic are 19 ani și se află la prima sa convocare la echipa națională de seniori 
Poli Iași, locul unde dispar conducătorii de joc
Doi baschetbaliști s-au „pierdut” în ultimele luni în Copou. Am aflat și motivul 
FRB a luat primele „măsuri” în cazul micului dejun de la Turneul de Juniori
Fizioterapeutul care a postat poza pe facebook a fost demis 
EXCLUSIV. Petricevic rupe tăcerea: "Apelez la tribunal pentru prima oară de când sunt în România"
Tehnicianul bosniac care a adus singurele trofee din istoria baschetului timisorean spune că a luat această decizie având inima strânsă. 
ALEGERI 2017. Horia Păun, încă patru ani la conducerea FRB
Actualul presedinte al forului românesc a strâns 170 de voturi. 
ALEGERI 2017. Horia Păun: "Am realizat în proporție majoră ce am promis la alegerile din 2013"
Actualul presedinte al FRB oferă un amplu interviu despre candidatura sa pentru al doilea mandat. 
Dragan Petricevic – de la copilărie la viitor
Portretul celui mai longeviv antrenor străin de baschet din România 
0 
ca de obicei, banii publici is praduiti fara mila...daca spaga nu e, nimic nu e!!! 
click pt. Articol 04 March 2018 22:26
mailman Mel Brooks presedinte FRB
0 
Logo-ul "regelui FRB" inscris pe tricou a fost lansat intr-o parodie de-a lui Mel Brooks din anii `80, dar coroborand valoarea caloriilor din farfurie cu acest text ajungem la una dintre imaginile oferite celebra parodie: in Franta de dinainte de 1789, pe vremea Regelui, cetatenii cumparau la tarabele din piata: cotoare de mere, guzgani, s.a.m.d. in vreme ce "conducerea" reprezentata de rege se infrupta sub zicala:"it´s good to be a king". Azi copiii mananca "cotoare" ca si in poza cu farfuria , iar "regele" isi etaleaza burta sub acelasi slogan scris pe piept...  
click pt. Articol 17 January 2018 13:20
rexdecebal sugestiva poza
0 
explica tot poza.....a fost identificat balonul unde se duce diferenta de la un mic dejun, pranz si cina decente :)) 
click pt. Articol 16 January 2018 20:44
0 
de ce nu l-au dat in judecata pe bietul om (sper ca o sa-i ceara daune morale) si sa-l bata in piata publica?!?
pai sigur, daca ne uitam la burtoiul lui paun, e greu sa intelegem un mic dejun auster.....dar el probabil asta mananca :))  
click pt. Articol 16 January 2018 19:30
gyke Hmm
0 
Ți se pare că acum dă vreun randament?  
click pt. Articol 16 January 2018 11:26
0 
Cauză și defect!  
click pt. Articol 16 January 2018 11:21
ajax FRB
0 
Extraordinar, bine că s-a găsit solutia...să întelegem că după ce l-ati îndepărtat pe Niţă se va rezolva si problema micului dejun. Decizie proastă, management defectuos...Să mancati dv, dle Păun, acest meniu si vedeti ce randament mai dati... 
click pt. Articol 16 January 2018 10:20
meea minunat
0 
Cea mai grozava masura ... si sa il dam afara si din tara! 
click pt. Articol 16 January 2018 10:03
studentU democratia
0 
salveaza romania.
in timpurile in care mancarea e pe toate drumurile si este la preturi foarte mici daca te raportezi la bugetul unei federatii, viitorii performeri sunt hraniti cu mai nimic.
Pai o omleta din 3 oua cu doi carnati si o rosie si o cana de lapte cat costa? 5-7 lei? daca n-au banii astia puteau sa le ceara parintilor copiilor. Sigur oricine ar fi dat un 50 de lei ca sa aiba copii ce manca.
Decizia de a-l demite pe terapeut e discutabila. Adica daca un angajat iti aduce prejudicii de imagine, atunci poate isi merita soarta... 
click pt. Articol 16 January 2018 08:50
0 
Li se va taia si castravete. Sa nu faca accid la stomac. 
click pt. Articol 16 January 2018 07:47