ALEGERI 2017. Horia Păun, încă patru ani la conducerea FRB


Actualul presedinte al forului românesc a strâns 170 de voturi.

Horia Păun a fost reales în funcția de presedinte al Federației Române de Baschet, în cadrul Adunării Generale Ordinare ce are loc astăzi la Arena de Baschet din Bucuresti. Actualul presedinte al forului românesc a câstigat detasat lupta cu contracandidatului său si va ramâne în fruntea Federaței Române de Baschet până în anul 2021.

Horia Păun a obținut 170 de voturi față de doar 24 ale lui Bogdan Rădulescu. În urmă cu trei ani, Păun contabiliza 176 de voturi față de doar 16 strânse de Anton Netolitzchi respectiv 9 ce au mers către Petre Brănisteanu. 

Vicepresedinți ai FRB au fost desemnați Ghiță Muresan si Alina Moanță, iar în aceste momente are loc votul pentru stabilirea membrilor Biroului Federal. 

Mandatul celor votați în cursul zilei de azi va debuta la sfârsitul anului 2017.

Vom reveni cu informații pe parcurs!



totalbaschet.ro / 05 May 2017 / 15:30


Galerie foto


0 
mai bine era sa nu castige.... 
05 May 2017 22:56
0 
daca nu ai contracandidat, doar in filmele cu prosti ajungi pe locul 2! pacat ca nu este implicare si baschetul este gestionat de acest personaj.....nepotrivit! 
05 May 2017 22:58

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
EXCLUSIV. Petricevic rupe tăcerea: "Apelez la tribunal pentru prima oară de când sunt în România"
Tehnicianul bosniac care a adus singurele trofee din istoria baschetului timisorean spune că a luat această decizie având inima strânsă. 
ALEGERI 2017. Horia Păun, încă patru ani la conducerea FRB
Actualul presedinte al forului românesc a strâns 170 de voturi. 
ALEGERI 2017. Horia Păun: "Am realizat în proporție majoră ce am promis la alegerile din 2013"
Actualul presedinte al FRB oferă un amplu interviu despre candidatura sa pentru al doilea mandat. 
Dragan Petricevic – de la copilărie la viitor
Portretul celui mai longeviv antrenor străin de baschet din România 
Cătălin Tănase: „Îi asigur pe suporterii târgovișteni că vom duce tradiția mai departe”
Total Baschet vă prezintă a doua parte a interviului cu antrenorul Cătălin Tănase, în care acesta vorbește despre problemele baschetului feminin la nivel de club 
Cătălin Tănase: „Am avut posibilitatea să arătăm Europei că și România poate să dea pe viitor jucătoare de mare valoare”
Total Baschet vă oferă un interviu în două părți cu antrenorul care a promovat în Divizia A alături de baschetbalistele U16 
PORTRET. Rasty, baschetbalistul blogger
Un tânăr baschetbalist din România întreține un blog de succes în care vorbește despre problemele sportului din țara noastră  
Dalibor Djapa: „M-am lăsat păcălit de o presupusă atitudine profesionistă a Timișoarei”
Sârbul se plânge că a fost tras pe sfoară de conducerea Timișoarei, care îi datorează o sumă de bani din sezonul trecut 
0 
Îmi cer scuze. Era de datoria mea să mai citesc materialul încă o dată înainte de a-l transmite.
Mulţumesc pentru comentarii. Am modificat erorile, am pus şi diacritice. Sper ca acum "să placă la toată lumea". :))

Eduard Popa - redactor Total Baschet  
click pt. Articol 07 October 2017 17:28
alin67 scuze...
0 
Si "vorbeste"... cu un "i"?! 
click pt. Articol 07 October 2017 16:16
0 
Probabil e transcriptul înregistrării, poate Drăgan vorbește puțin stricat română... :)) Scuze s-ar găsi!  
click pt. Articol 07 October 2017 15:04
alin67 articol plin de greseli
0 
... "pana in momentul plecari","pana in ziua plecari", "pentru club si oameni care raman" "aceeasi club", "culorile si sigla sunt aceeasi", "sa desfinteze","aceasta actiune fac cu inima stransa", si multe altele.Stiu ca rolul articolului este de a oferi informatii,dar sunt prea multe greseli si lecturarea lui devine suparatoare. Datorita repetarii acelorasi greseli pe parcursul a catorva fraze, nu cred ca poate fi invocata graba,si de aceea indraznesc sa-l sfatuiesc pe tanarul scriitor sa citeasca mai mult si sa mai studieze gramatica. Daca vrea sa devina jurnalist va avea nevoie.Sper sa nu se supere si sa il ia ca pe un sfat "parintesc". 
click pt. Articol 07 October 2017 14:04
0 
daca nu ai contracandidat, doar in filmele cu prosti ajungi pe locul 2! pacat ca nu este implicare si baschetul este gestionat de acest personaj.....nepotrivit! 
click pt. Articol 05 May 2017 22:58
0 
mai bine era sa nu castige.... 
click pt. Articol 05 May 2017 22:56
yrymeister nationalism
0 
Draga Tihi, pe oricine ai intreba din tara asta daca este de acord sa se intoneze imnul tinutului secuiesc (tinut ce nu a exista niciodata) ai sa obti acelasi raspuns.
Atat timp cat traiti in tara asta ori vorbiti in limba ei oficiala si va ghidati dupa legile ei ori sunteti liberi sa mergeti acolo unde "superba" dvs limba este agreata si se afla in spatiul ei lingvistic. Ura aceasta pe care dvs o simtiti din partea romanilor este alimentata chiar de voi.
In rest tot respectul nostru pentru efortul care se depune in Sf. Gheorghe pentru a se mentine echipa de fete in topul baschetbalistic al tarii. 
click pt. Articol 05 May 2017 16:32
ajax Jenant
0 
Ar trebui să vă mai gânditi la felul cum v-ati ,,preocupat" de echipele românești în competițiile europene, epuizandu-le fizic datorită unei decizii penibile, la care ati revenit în cele din urmă, dar ruinand sezonul intern al unei echipe care a făcut cinste baschetului românesc. Ca să nu ne mai comparăm cu cei de afară. Ar trebui regandit regulamentul. 
click pt. Articol 04 May 2017 21:33
martax Mari realizari...
0 
Mari realizari in acest mandat. Liga Nationala a ajuns la un numar record de echipe, 10 si intre timp baschet a ajuns cel mai popular sport in Romania, mai ales in Moldova.  
click pt. Articol 04 May 2017 19:48
Tihi nationalism
0 
Spune Petricevivi,ca nu este nationalist,nu simte ura fata de nici o natiune.Daca este adevarat,de ce are un comportament contrariu la Sfantu Gheorghe.Nici macar obiceiurile locale nu respecta,nici imnul echipei,doar pentru faptul,ca se canta in limba maghiara.De ce se simte deranjat???De ce il deranjeaza limba maghiara si imnul echipei...Asteptam raspunsul,domnule Petricevivi!!! 
click pt. Articol 21 January 2017 16:49