ASG 2017 F. Selecționata Sudului învinge pe cea a Nordului cu scorul de 83-82


Annemarie Godri Părău a fost desemnată MVP-ul partidei.

Sala Sporturilor „Kati Szabo” din Sfântu Gheorghe a fost capitala baschetului feminin românesc în perioada 8-12 februarie 2017. Cele patru zile de întreceri în cadrul turneului Final Eight s-au încheiat cu All Star Game-ul ce a opus selecționata Nordului și cea a Sudului. Confruntarea a fost câștigată de reprezentativa Sudului, scor 83-82, grație celor două libere marcate de către Annemarie Godri Părău. 

Pe sferturi s-a consemnat scorul de 17-19, 19-14, 27-25, 20-23. Principala marcatoare a Sudului a fost Amanda Thompson cu 14 puncte și 13 recuperări urmată de Annemarie Godri Părău cu 13 puncte, 5 pase decisive și 3 recuperări. Au mai punctat Pesovic, Marshall, Huțanu, toate cu câte 11 puncte, Green și Crăciun cu câte 8 respectiv Filip 7.

De la selecționata Nordului Karakasevic a avut 12 puncte și 9 recuperări în timp ce Ross a contribuit tot cu 12 puncte, 3 pase decisive și 3 recuperări. Și-au trecut numele pe lista marcatoarelor și Mandache 10, Demeter, Irimia și Nagy cu câte 8, Denson 6, Daniel și Orosz câte 6, Hadzovic 4 și Laza 2. 

MVP-ul confuntării a fost desemnat Annemarie Godri Părău, componenta ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe.



Vizualizează pagina personală a jucătorului Annemarie Gödri Părău

totalbaschet.ro / 12 February 2017 / 19:16


Galerie foto


0 
Da' Cooker de ce a jucat doar 1',06"? S-a accidentat sau e din cauză de stricat moral maistrilor Calancea și Mikes? 
12 February 2017 20:21
Vander Si Green?
0 
Cooker "a disparut" de pe banca... probabil a avut treaba ...
Sa stiti ca jucatoarele s-au schimbat intre ele, nefiind nevoie de mare organizare. Green a jucat mult si spectaculos, lejer si apreciat de public. Deci logiga D-voatra cu antrenorii si reprezentantele CSMului nu tine...  
12 February 2017 21:07
0 
Pai la ce șușă a fost... Thompson are 14 p și 13 r da' MVP e Părău cu cifre mai mici! Nu sunt chiar așa de sigur că e cum zici. 
12 February 2017 21:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSU Alba Iulia va juca la Final 8-ul Cupei României, în locul retrasei Phoenix
Comisia de competiții a confirmat amenda de 20.000 de euro pentru retragerea gălățencelor  
CSM Satu Mare, singura calificată direct la F8 după ce a pierdut în tur
Universitatea Cluj merge mai departe ca „lucky loser” 
Mihai Coldea: „ Pentru noi calificarea este importantă”
CS SCM Timișoara s-a calificat direct la F8, deși a pierdut returul de la Arad 
Bogdan Bulj: „A trebuit să mutăm toate jucătoarele de pe poziție. Am jucat cu 4 jucătoare mici. Nu se așteptau”
FCC ICIM Arad a obținut calificarea la Final 8 după o victorie strânsă acasă 
FCC ICIM Arad și CS SCM Timișoara se califică împreună la Final 8 după un meci cu multă tensiune
Arădencele s-au impus cu 59-57 în retur și merg mai departe ca „lucky loser” 
Se cunosc echipele calificate în Final Eight-ul Cupei României la feminin
Astăzi s-a decis soarta echipelor calificate la turneul final 
FCC ICIM Arad învinge pe CS SCM Timisoara
FCC ICIM Arad învinge pe CS SCM Timisoara la o diferenţă de 2 puncte 
CSM Satu Mare obține calificarea în Final Eight
Echipa lui Marius Dobă a obținut calificarea în urma victoriei de pe teren propriu 
CSBT Alexandria, calificată în Final Eight-ul Cupei României
Teleormăncencele și-au depășit adversarele de la Târgu Mureș în ambele manșe 
CSM Satu Mare are de recuperat un deficit de patru puncte în returul cu ”U” Cluj
Partida din Cupa României are loc sâmbătă, începând cu ora 18:00 
0 
Bravo U! Respect Dragan!  
click pt. Articol 27 September 2017 20:58
speranta Completare
0 
U Cluj-Satu Mare  
click pt. Articol 14 July 2017 22:19
speranta U Cluj Napoca
0 
Universitatea Cluj nu se regaseste in articol... 
click pt. Articol 14 July 2017 22:10
0 
Eu nu am zis ca la Targoviste nu se striga, chiar am zis intr un comentariu ca nu suntem usi de biserica, dar voi prea va dati civilizati si sfinti ( si nu ca sunteti din Sf. Gheorghe). Cred ca toti stim ca in meciurile dintre cele doua echipe la cea mai mica provocare incepe scandalul. Ieri la finala, langa sectorul targovistenilor au venit cativa fani sepsi cu fulare si un steag cu ungaria. 
click pt. Articol 12 February 2017 21:51
Vander Adevarul???
0 
Sa nu generalizam... poate au fost cazuri, dar de la un caz la generalizare ... Azi vorbeam despre final8... D-voastra vreti o analiza generala: ei, se poate... dar sa fim corecti... ia sa urmarim si inregistrarile de la meciurile Targoviste-Sepsi... Oare puteti sa veniti cu un exemplu cand nu s-au strigat slogane antimaghiare? Eu am fost de multe ori la acele meciuri... stiu foarte bine despre ce vorbesc... sa nu ne prefacem... in ambele tabere exista suporteri care au comportaemnt incorect, dar numai la Sepsi se observa... aici se generalizeaza... In alte situatii nici o vorba nu se scoate pe aceasta tema... In turneul final 8 nu s-au strigat astfel de lucruri... fiind prezent la toate meciurile (mai putin 2o de min din partida Mures-Alexandria)pot sa afirm acest lucru cu mana pe inima.  
click pt. Articol 12 February 2017 21:28
Vander Concret???
0 
Alexandria n-a fost injurat... sa nu confundam fluieraturile care vor sa demoralizeze echipa adversa cu injuriile. Vorbiti de parca ar fi interzis, ca spectator neutru sa sustii echipa cu sanse teoretice mai slabe ... sau oricare echipa doresti. Imediat o sa ma traget la raspundere si pentru ca am sustinut in finala Brasovul contra targovistencelor... Tot nu am primit raspuns despre ce meci si ce injurii faceti referire... si la problema cu limba in care ne incurajam favoritii... In rest... Cu stima, numai bine 
click pt. Articol 12 February 2017 21:17
0 
Pai la ce șușă a fost... Thompson are 14 p și 13 r da' MVP e Părău cu cifre mai mici! Nu sunt chiar așa de sigur că e cum zici. 
click pt. Articol 12 February 2017 21:11
Vander Si Green?
0 
Cooker "a disparut" de pe banca... probabil a avut treaba ...
Sa stiti ca jucatoarele s-au schimbat intre ele, nefiind nevoie de mare organizare. Green a jucat mult si spectaculos, lejer si apreciat de public. Deci logiga D-voatra cu antrenorii si reprezentantele CSMului nu tine...  
click pt. Articol 12 February 2017 21:07
0 
Eu am fost în sală în primele zile și am auzit bine. Plus că mai există și google translate care aproximează traducerea, cu puţină deducere înţelegi. Stii ce e nasol? Când veneaţi la noi, la Alexandria cel puţin, nu vă înjura nimeni. In schimb voi joi seara fluieraţi ca apucaţii orice atac al Alexandriei cu toate că nu jucaţi voi. Și nu spune că erau târgmureseni, erau ai voștri în tricourile verzi. Nu ţin partea Târgoviștei, am avut chiar la ultimul meci un conflict cu asa-zisii lor galerie sau cu seful lor de sectie din CSM, un ins cu un trecut tulbure în viată, parchetul poate spune mai clar cazierul familiei lui. In rest...  
click pt. Articol 12 February 2017 20:38
0 
Da' Cooker de ce a jucat doar 1',06"? S-a accidentat sau e din cauză de stricat moral maistrilor Calancea și Mikes? 
click pt. Articol 12 February 2017 20:21