ASG 2017 F. Selecționata Sudului învinge pe cea a Nordului cu scorul de 83-82


Annemarie Godri Părău a fost desemnată MVP-ul partidei.

Sala Sporturilor „Kati Szabo” din Sfântu Gheorghe a fost capitala baschetului feminin românesc în perioada 8-12 februarie 2017. Cele patru zile de întreceri în cadrul turneului Final Eight s-au încheiat cu All Star Game-ul ce a opus selecționata Nordului și cea a Sudului. Confruntarea a fost câștigată de reprezentativa Sudului, scor 83-82, grație celor două libere marcate de către Annemarie Godri Părău. 

Pe sferturi s-a consemnat scorul de 17-19, 19-14, 27-25, 20-23. Principala marcatoare a Sudului a fost Amanda Thompson cu 14 puncte și 13 recuperări urmată de Annemarie Godri Părău cu 13 puncte, 5 pase decisive și 3 recuperări. Au mai punctat Pesovic, Marshall, Huțanu, toate cu câte 11 puncte, Green și Crăciun cu câte 8 respectiv Filip 7.

De la selecționata Nordului Karakasevic a avut 12 puncte și 9 recuperări în timp ce Ross a contribuit tot cu 12 puncte, 3 pase decisive și 3 recuperări. Și-au trecut numele pe lista marcatoarelor și Mandache 10, Demeter, Irimia și Nagy cu câte 8, Denson 6, Daniel și Orosz câte 6, Hadzovic 4 și Laza 2. 

MVP-ul confuntării a fost desemnat Annemarie Godri Părău, componenta ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe.



Vizualizează pagina personală a jucătorului Annemarie Gödri Părău

totalbaschet.ro / 12 February 2017 / 19:16


Galerie foto


0 
Da' Cooker de ce a jucat doar 1',06"? S-a accidentat sau e din cauză de stricat moral maistrilor Calancea și Mikes? 
12 February 2017 20:21
Vander Si Green?
0 
Cooker "a disparut" de pe banca... probabil a avut treaba ...
Sa stiti ca jucatoarele s-au schimbat intre ele, nefiind nevoie de mare organizare. Green a jucat mult si spectaculos, lejer si apreciat de public. Deci logiga D-voatra cu antrenorii si reprezentantele CSMului nu tine...  
12 February 2017 21:07
0 
Pai la ce șușă a fost... Thompson are 14 p și 13 r da' MVP e Părău cu cifre mai mici! Nu sunt chiar așa de sigur că e cum zici. 
12 February 2017 21:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
F8 F. CSM Satu Mare completează semifinalele
Alb-roșiile au trecut de CSU Alba Iulia în ultimul sfert de finală 
CSM Satu Mare învinge pe CSU Alba Iulia
CSM Satu Mare învinge pe CSU Alba Iulia la o diferenţă de 10 puncte 
FCC ICIM Arad învinge pe CST BC Alexandria
FCC ICIM Arad învinge pe CST BC Alexandria la o diferenţă de 6 puncte 
F8 F. FCC ICIM Arad este a treia semifinalistă a Cupei României
Arădencele au dominat partida încă din primul sfert 
F8 F. Higgins și Handford au terminat partida cu SCM Timișoara în double double
Olimpia CSU Brașov a ratat calificarea în semifinalele Cupei României 
F8 F. Leeza Burdgess, double double în victoria contra CSU Brașov
Dlesha Lloyd a fost cea mai bună marcatoare a bănățencelor 
F8 F. Călin Voicu: „Formatul cu 8 echipe este mai interesant, dar și mai obositor”
Managerul de la ACSBT Alexandria vrea și în campionat regula cu 2 românce în teren 
F8 F. Brankica Hadzovic: „Nu avem presiune pentru că nu suntem favoriți să câștigăm cupa”
FCC ICIM Arad debutează la Final 8 în duelul cu ACSBT Alexandria 
F8 F. Marius Dobă: „Ne dorim să ajungem cel puţin în finală şi, de ce nu, să o câştigăm”
CSM Satu Mare întâlnește CSU Alba Iulia în ultimul sfert de finală 
F8 F. CSM Satu Mare vs. CSU Alba Iulia, un duel dezechilibrat la prima vedere
CSU a rămas cu o rotație scurtă pentru duelul din sferturi cu locul doi din campionat 
viking33 logica
0 
Era o comparatie doar ca sa-ti intelegi logica. Cand o echipa mai slaba bate echipa mai puternica, aia mai puternica face blatul. Sper ca nu vrei si desene acu, ca sa intelegi. Nu am vazut meciul ca sa ma pronunt de arbitraj, dar ma gandesc ca nu a fost asa rau daca antrenorul vostru nu si-a scos echipa de pe teren (asa cum e obisnuit sa faca cand simte ca pierde). Si ca sa le zici la 3 persoane (si una femeie) poponarilor e o dovada de mult bun simt. Felicitari. In plus devine ridicol sa va plangeti de arbitraj cand bateti la 10-20 de puncte.. Nu va mai crede nimeni si cand o sa pierdeti din cauza arbitrajului toti o sa rada de voi. Nu are nimeni nimic cu voi, incetati sa va mai plangeti aiurea. Asta mai merge cand esti minoritar, dar cand domini un campionat devine ridicol. 
click pt. Articol 23 February 2018 10:27
studentU ce spune asta despre voi
0 
campionilor? Si in plus, faceti blaturi pt ce? Nu vrei sa accepti ca a fost un meci f slab la Cj, atata tot. Iti convine sa te complaci in ideea ca meciul a fost cedat voluntar de Sepsi. Ceea ce dupa parerea mea ar fi mult mai rusinos si condamnabil decat un meci pierdut pe o prestatie slaba.  
click pt. Articol 23 February 2018 09:23
laca1968 Viking
0 
Hai sa nu facem comparatie intre echipa de volei feminin din Blaj si Barca lui Messi. Era rusinos daca marea favorita de anul trecut ajungea sa joace in grupa a doua valorica anul acesta. Apropo, cum ti sa parut arbitrajul din primele doua sferturi? In pauza li sa atras atentia: Vedeti poponarilor ca meciul e transmis la Tv. 
click pt. Articol 23 February 2018 08:41
laca1968 Chirita
0 
Normal ca da. 
click pt. Articol 23 February 2018 07:11
viking33 Logica de fier
0 
Deci daca sepsi echipa feminina bate pe fenerbahce echipa masculina inseamna ca sepsi a facut blat ? Cred ca e invers si de fapt voi sunteti niste blatisti. Cat ati primit sa va lasati batuti? Care e pretul vostru? Intreb pentru un prieten :) 
click pt. Articol 22 February 2018 23:44
0 
Recunoști si tu? Dacă da, respect!  
click pt. Articol 22 February 2018 23:39
0 
AcUm ati primit Umilinta cUvenita pt blatUl de data trecUta 
click pt. Articol 22 February 2018 23:06
studentU ce iad bre?
0 
Zumzetul ala? Esti caraghios chiar... 
click pt. Articol 22 February 2018 21:25
laca1968 Straine
0 
Ca sa te linistesti avem o straina accidentata, dar in schimb va asteapta iadul in sala 
click pt. Articol 22 February 2018 12:18
studentU mama ce corect
0 
ce sanse egale....

" Tot pentru că a jucat în a doua competiție europeană, formația din Covasna poate trece 6 străine pe foaia de joc. Toate celelalte echipe din Liga Națională și Cupa României pot avea 5 straniere în lotul de 12.""

Ce are a face una cu alta? Ca a jucat in competitie europeana poate inscrie mai multe straine in cupa RO? 
click pt. Articol 22 February 2018 09:55