Adi Tudor a semnat cu BCM U Pitești


Internaționalul român se mută în Trivale

BCM U Pitești a realizat al doilea transfer al verii. Formația din județul Argeș a ajuns la un acord cu internaționalul român Adrian Tudor. Sportivul în vârstă de 30 ani a jucat în sezonul precedent atât la Steaua CSM EximBank cât și la BC Mureș.

Internaționalul român a jucat 22 de partide în sezonul regulat a Ligii Naționale de Baschet Masculin, ediția 2014/2015. El a avut medii statistice de 3.1 puncte, 2.0 pase decisive și 0.8 recuperări în 16.3 minute jucate pe meci.

În playoff, alături de BC Mureș, Adrian Tudor a ajuns până în finala LNBM. Acesta alături de formația mureșeană au pierdut în fața fostei echipei a conducătorului de joc, CSU Asesoft Ploiești.

Adrian Tudor și-a petrecut întreaga cariera în România, evoluând la echipe precum CSU Brașov, CSU Asesoft Ploiești, CS Otopeni, BC Mureș și Steaua CSM EximBank. Conducătorul de joc a fost echipier de bază a echipei naționale a României în calificările pentru EuroBasket 2015, care au avut loc în vara lui 2014.

În zilele trecut, BCM U Pitești a ajuns la un acord cu un al jucători român, Cătălin Vlaicu. Formația antrenată de către Jovica Arsic a început campania de achiziții pentru sezonul 2015/2016.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Adrian Tudor (Blidaru)

Bogdan Isailă / 09 July 2015 / 20:00


Galerie foto


1 
Inca un roman bun! Simt ca va fi bine! 
09 July 2015 22:23
1 
in sfarsit un roman coordonator adevarat! jucator care trage pentru echipa nu pentru statistica! cu el in teren si 4 straini buni facem treaba! 
09 July 2015 22:24
1 
Prevad un an bun! 
10 July 2015 01:37
un moldovean va inselati
1 
Eu cred ca acest jucator nu va aduce nimic bun echipei. Pe unde a jucat in ultimele 4-5 sezoane nu a contribuit cine stie ce la jocul echipei. In schimb fitze si pretentii cat incape. Un fost mare talent care traieste din amintiri iar acum profita de regulament... 
10 July 2015 08:07
3 
Sa speram ca te vei insela :). Oricum toti profita enorm de regulament, cel putin sezonul acesta...! Acum sincer, daca la straini nu era limita cu 6- iti garantez ca existau echipe fara nici un jucator roman in lot! Au fost jucatori care au jucat gratis in Romania doar ca sa faca statistica (vezi Timba anul trecut)!  
10 July 2015 09:26
0 
Nu pot decat sa fiu intrutotul de acord cu un moldovean ! 
10 July 2015 09:26
adu bun
0 
Bun transfer...exceptandu.l pe yurii demult n.am mai avut un roman asa bun.sper sa si joace bine 
10 July 2015 09:40
1 
Pentru colegul moldovean.. Daca nu suntem in stare sa ii apreciem pe ai nostri jucatori.. Tudor nu este un marcator, dar trage echipa dupa el, se apara.. 
10 July 2015 11:23
un moldovean jucator roman
2 
Intotdeauna am sustinut jucatorii romani si in special pe cei tineri dar acest personaj nu merita. Inseala baschetul de prea multi ani. Imi doresc din toata inima sa ma insel, dar...  
10 July 2015 11:53
-1 
Parerea ta. E un fundas roman, de care BCMU avea nevoie 
10 July 2015 12:18

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dragoș Diculescu, „prima opțiune” a Timișoarei pentru sezonul viitor
Ilie Trițoiu a dat 5 nume de jucători pe care timișorenii vor să-i păstreze, alături de cei patru localnici 
Dragan Petricevic: „Pentru mine Timișoara mereu a fost un club și un oraș la care vreau să mă întorc”
Antrenorul de 50 de ani a semnat pe 3 sezoane cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu: „Pe Dragan l-am dorit și sezonul trecut, dar au fost niște mici detalii”
Președintele Timișoarei a vorbit și despre datoriile pe care le are clubul 
Dragan Petricevic este noul antrenor al SCM Timișoara
Tehnicianul va fi la al 3-lea mandat pe banca echipei timișorene, cu care a câștigat două Cupe ale României 
Isaiah Philmore, al doilea străin confirmat de BC CSU Sibiu
Jucătorul american va bifa al doilea sezon în România 
Bayern Munchen este din nou campioana Germaniei
Victorie după o revenire importantă în repriza secundă 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Dragoș Diculescu și Roland Torok, cei mai curtaţi jucători români
Mai multe echipe se bat pentru semnătura componenților echipei naționale 
Mladen Jeremic, pe picior de plecare de la Pitești. Surse
Sârbul a petrecut doar un sezon în Trivale, după doi ani și jumătate la Timișoara 
SURSE. Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Pivotul muntenegrean va bifa al doilea sezon în România 
76ers gyke
0 
Pai si crezi ca are garantia ca va juca acele 15-20 de minute? E o decizie grea si pentru el...sa pleci de la o echipa unde esti un om important si apreciat pentru una la care exista deja un roman cam pe aceiasi pozitie, a venit si un antrenor cu pretentii mari si s-ar putea ca de la cele 15-20 de minute sa ajunga la 5 sau chiar sa ramana pe banca in unele meciuri...
Dintre echipele de top 3 doar Sibiul ar putea sa ii ofere o oarecare siguranta ca va juca si probabil isi va imparti minutele cu Tohatan iar in aceste conditii Dragoste probabil isi va face bagajele...
Sincer cea mai buna optiune pentru el, in optinia mea, ar fi Pitestiul, o echipa competitiva care are mare nevoie de un roman U23 si imi vine greu sa cred ca nu s-au interesat de el... 
click pt. Articol 25 June 2019 11:57
45tef pont
0 
pai da-ne tu un pont de un roman bun spre foarte bun care sa fie liber de contract si care nu e naturalizat. 
click pt. Articol 25 June 2019 11:01
gyke 😁
0 
Ei hai să fim serioși... Și la Timișoara te antrenează Dragan vreo 10 etape, după care îl rezolvă Trițoiu și se trezește iarăși antrenat de Bota...  
click pt. Articol 25 June 2019 10:45
free62 free62
0 
Ei hai sa fim seriosi...si la Timisoara te antreneaza Dragan nu e ca si cum te-ar antrena vreun romanas de asta care foloseste tabla doar sa nu gesticuleze cu mainile goale. Plus ca mai mult ca sigur Dragan va face o echipa de shooteri buni in stilul lui caracteristic si asta cred ca il va ajuta si pe el bazandu-ma pe ce am vazut sezonul trecut ca ii place sa joace. 
click pt. Articol 25 June 2019 10:39
gyke @76ers
0 
30 de minute pe meci într-o echipă mediocră nu valorează cât să spunem 18 minute într-o echipă de Top 3, care îți oferă concurență și progres. Iar dacă te gândești și la oportunitatea de a juca în Europa sau să te antreneze de exemplu Vujosevic, Timișoara nu are cum să fie o opțiune logică.  
click pt. Articol 25 June 2019 10:09
76ers Pitesti
0 
Desi am vazut ca sunt foarte multe echipe interesate de serviciile lui nu am vazut pe acea lista echipa care ar avea cea mai mare nevoie de un jucator precum Dragos.. 
click pt. Articol 25 June 2019 01:28
0 
Singurul motiv pentru care ar ramane la Timisoara ar fi singuranta ca va juca si va primi si multe minute.
La echipele de top 3 ar fi cam greu pentru el sa vina si sa se impuna desi a demonstrat ca este capabil si e clar ca la Sibiu ar putea primi cele mai multe minute.
La Craiova exista deja un nucleu bun de jucatori tineri si majoritatea cred ca o sa isi prelungeasca contractele si ar fi greu sa primeasca multe minute si acolo.
Sincer nu m-ar mira sa ramana la Timisoara sau sa semneze cu cei de la Voluntari, unde probabil va avea un rol asemanator cu cel avut la Timisoara in acest sezon si unde se pare ca se vrea performanta si probabil vor avea o echipa mai bune decat Timisoara in sezonul viitor...
 
click pt. Articol 25 June 2019 01:16
tsc_1980 Csu Sibiu
0 
Poate sa vina orice strain, atata timp cat nu aveti un roman decent spre bun, nu aveti sanse la campionat. 
click pt. Articol 24 June 2019 20:37
gyke Mda
0 
Tritoiu cred că își face iluzii cu Diculescu. Nu văd ce motiv ar avea să rămână la Timișoara. A dovedit destule ca să arate că merită și trebuie să facă un pas în față. Va trebui să aleagă una din echipele de top 3, iar aici depinde de feeling ul lui. Deși mi l-aș dori la Sibiu și cred că ar fi o potrivire faină, sincer, în locul lui aș încerca un an la Cluj. La Oradea, cred ca minutele i-ar fi o idee mai limitate decât la celelalte două, dar Achim e foarte priceput în a împarți judicios timpul de joc. Vedem în câteva zile ce va alege.  
click pt. Articol 24 June 2019 19:34
u66 76ers
0 
Cand m-am referit la schimbarea totală de lot, m-am referit in primul rand la anul de după câștigarea campionatului si ă cupei. Nu mi s-a parut ok ce s-a întâmplat atunci si rezultatele s-au vazut. 
click pt. Articol 24 June 2019 18:11