Alex Olah a pus umărul la prima victorie înregistrată de New Orleans Pelicans în NBA Summer League

12.07.2016

New Orleans Pelicans a obținut primul succes în Las Vegas în cadrul NBA Summer League 2016. Formația din Louisiana a învins cu scorul de 70-66 pe Sacramento Kings, diferența fiind făcut în sfertul trei pe care pelicanii și l-au adjudecat la o diferență de 16 puncte.

La acest joc, Alex Olah a reușit să înscrie primele sale puncte în NBA Summer League 2016. Pivotul român a totalizat 6 puncte, 3 recuperări, un capac și un turnover în aproape 22 de minute petrecute pe parchet. Olah a înscris 3 aruncări din 7 încercări de la 2 puncte și a înregistrat un indice de 8 la capitolul „+/-”.

Cel mai bun jucător al meciului a fost Buddy Hield, cel care a fost draftat cu opțiunea a 5-a în NBA Draft 2016 de către New Orleans Pelicans. Fundașul ofensiv a încheiat partida cu 23 de puncte, 7 recuperări și 5 pase decisive.

New Orleans Pelicans a încheiat parcursul în faza grupelor în NBA Summer League și acum așteaptă să intre pe tabloul fazei eliminatorii, iar mâine își va afla următorul adversar.