Andra Mandache: „Vrem să luăm titlul şi să facem baie în Someş”


Meciul trei al finalei dintre Universitatea şi Sepsi are loc miercuri

Universitatea Cluj-Napoca şi ACS Sepsi SIC îşi dau întâlnire miercuri, în jocul trei al finalei Ligii Naţionale de baschet feminin. În confruntările precedente, cele două formaţii şi-au împărţit victoriile, astfel că oricine se poate impune mâine.

Andra Mandache, una dintre cele mai importante jucătoare ale lui Dragan Petricevic, a prefaţat finala şi a mărturisit chiar că se pregăteşte să facă baie în Someş.

Andra, cum au fost meciurile de la Sfântu Gheorghe?

Au fost două meciuri foarte grele. Ne aşteptam să fie aşa. În primul meci am fost mai concentrate noi, era şi unul dintre obiectivele noastre. Voiam să câştigăm cel puţin o partidă la Sfântu Gheorghe. Apoi, din păcate, ne-am pierdut din luciditate, iar ele au fost puţin mai concentrate. Au fost meciuri grele, jucate până în ultimul minut.

Sepsi are o stranieră în plus. Se simte diferenţa?

Nu neapărat. Dar se bazează într-adevăr pe o jucătoare în plus şi mai important decât atât, joacă în acelaşi nucleu de câţiva ani. Deci au nişte lucruri în plus, care nu s-au văzut pe teren. Cel puţin până acum.

Seria se mută la Cluj. Ce şanse aveţi?

În primul rând, suntem la noi acasă. Sper să vină cât mai mulţi fani. Consider că prima şansă o avem noi, în special că evoluăm acasă. Totuşi, mă aştept să se joace ca la Sfântu Gheorghe, adică până în ultimul minut.

Ce ar însemna să câştige „U” două meciuri aici şi implicit titlul?

Ar însemna foarte mult. Am fi foarte fericite şi am face baie în Someş (râde). Bineînţeles, ar fi o realizare uriaşă.

*Foto: Mircea Roşca/sportpictures.eu



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andra Simina Mandache
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre Universitatea Cluj-Napoca vs ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Paul Olar / 25 April 2017 / 16:00


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-4 
SUCCES SEPSI SIC !! 
25 April 2017 18:43
0 
Haide U! Bravo fetele! 
25 April 2017 20:56
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
VA ROG FOARTE MULT SA NU FACETI BAIE IN SOMES,APA FIIND RECE,FACETI PNEUMONIE !!! CE SE ALEGE DIN ECHIPA VISATA DE PETRICEVIC?? 
26 April 2017 17:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Am castigat,ca sa va ferim de baie in apa rece al Somesului.Ar fi pacat sa va alegeti in loc de argint de o pneumonie ! 
27 April 2017 09:17
meea Tihi
0 
Esti penibil/penibila deja!  
27 April 2017 09:20

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Alina Pop va juca la FCC Baschet Arad în sezonul 2019-2020
Este a doua jucătoare U23 adusă de formația arădeană în această vară 
Larisa Neagu, noua jucătoare a FCC Baschet Arad
Fundașul de 20 de ani a evoluat la Agronomia București în ultimele două sezoane 
Marina Solopova părăsește Liga Națională după două sezoane în care a disputat toate finalele interne
Lituanianca se întoarce în Franța la echipa pentru care a jucat acum 7 ani 
Veatriki Akathiotou, primul transfer a lui FCC Baschet Arad pentru sezonul 2019-2020
Fundașul are în cont primul quadruple-double din Cipru și deține și cetățenia română  
FCC ICIM Arad continuă colaborarea cu 6 jucătoare autohtone pentru stagiunea 2019-2020
Marta Fodor a fost cea mai eficientă româncă a galben-albastrelor în ultimul sezon și continuă la echipă 
Larisa Toma și Anamaria Vîrjoghe, pivoți de generații diferite, dar cu multe lucruri în comun
Veterana și-a amintit de prima întâlnire cu tânăra coechipieră de la CSM Târgoviște, când i-a și oferit echipamentul 
Dejan Mudreša: „Într-un club mare există așteptări mari. Vom face tot posibilul pentru a face o echipă bună”
Tehnicianul sârb vine la FCC ICIM Arad de la ZKK Vrbas Medela 
FCC ICIM Arad merge în continuare pe școala sârbă de antrenori
Dejan Mudreša va conduce formația arădeană în sezonul 2019-2020 
Florin Mureșan: „Maikel a ridicat mult nivelul aici și vrem să-l ținem tot acolo sus și cu tehnicianul care va veni”
CSM Satu Mare caută antrenor pentru sezonul următor după ce Maikel Lopez a semnat în China 
Nicolett Orban se alătură lui ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe pentru sezonul 2019-2020
Campioana a luat a patra jucătoare sub 23 de ani, pe lângă transferurile veteranelor Givens și Mandache 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Daca a fost atat de bun Maikel Lopez,de ce ati gonit de la echipa ca pe Arajuo,pentru care sinteti buni de plata:zeci de mii de euro.Nu cumva primiti voi bani de la PNL,USR,PMP sau Iohannis ? 
click pt. Articol 15 June 2019 22:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Conteaza cine plateste?Pana cand se respecta regulamentele si legile nu este nimic iesit din comun.Cereti si voi bani de la Orban,si tot nu veti avea o echipa de talia secuiencelor!Noi nu primim de la nimeni bani ilegali si murdari,si nu avem nici jumatatea bugetului vostru.Noi cheltuim cu chibzuinta,si managmentul clubului este una serioasa,ne fiind condusa de Muresan sau primarul satmarean!Noi nu platim amenzi ca voi,nu alungam antrenorii pentru care trebuia sa platiti 30 mii euro.Sintem seriosi!Noi facem sport si nu activitati bancare! 
click pt. Articol 15 June 2019 22:19
laca1968 Gresit
0 
Nem Orbán bácsi fizet. Banii vin din impozitele noastre si de la sponsori, ca si la Sepsi OSK. Tot campionatul de baschet si de fotbal la un loc nu are atatia sponsori ca SIC si OSK. Asa ca sorry mr Oldtimer! 
click pt. Articol 14 June 2019 21:29
Oldtimer Addig lesz
0 
amig Orban bacsi fizet...o sa tina cat o sa plateasca unchiul 
click pt. Articol 13 June 2019 19:48
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Un antrenor da talia lui Zoran Mikes,nu va veni la Satu Mare,cat timp Muresan conduce soarta echipei.Schimbati pe Muresan,dupa care poate accepta un antrenor serios munca si la voi.In caz contrar,veti ramane in continuare pe locurile 2-5. 
click pt. Articol 13 June 2019 18:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Cat de seriosi sinteti,este greu sa mai gasiti un Arajuo sau Lopez !Nimeni nu va veni la voi,pentru un fragment de sezon.Luati exemplul de la SEPSI SIC ,unde antrenorul nu este schimbat ca un ciorap. 
click pt. Articol 13 June 2019 18:29
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Brittany,mai sint locuri vacante la SEPSI SIC !Poate te razgandesti! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Satu Mare a pierdut inca o valoare in persoana lui Lopez.Pacat ca DENSON a ramas singura valoare in echipa.Poate se va razgandi si va veni si ea la SEPSI SIC!  
click pt. Articol 12 June 2019 10:21
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADIO SI LOPEZ !Ce se alege la Satu Mare nu se stie,dar pacat de Denson,ea fiind singura valoare a satmarencelor.Are locul la SEPSI SIC ! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:19
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
UGY!Noi vom arata si in noul campionat o alta fata,si vom castiga atat campionatul cat si cupa Romaneiei! in fiecare an am facut schimbari radicale si am obtinut ce am vrut:cupa si campionatul!Am avut si vom avea o echipa redutabila condusa de cel mai bun antrenor din Romania, deci nu putem ceda si rata nici de aceasta data locul nostru detinut de ani de zile.Sintem si vom fi cele mai bune! SUCCES SEPSI SIC ! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:13