Andrei Mandache: „Presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei”


CSM CSU Oradea s-a oprit în semifinalele Cupei Românie după ce pierdut în fața lui BC Mureș cu scorul de 81-71

CSM CSU Oradea a cedat în semifinalele Cupei României, 81-71, în fața lui BC Mureș Târgu Mureș. La finele partidei, Andrei Mandache a vorbit despre partida în care echipa sa s-a împiedicat în drumul spre trofeu. Internaționalul român a lăudat jocul formației adverse, iar presiunea pusă de mureșeni a fost cea care i-a împierdicat să repete figura din sferturi:

„Mureșul a avut un meci foarte bun și cred că presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei. Cred că asta a fostul totul. Într-adevăr Mureșul a jucat foarte bine, trebuie încă o dată pentru că au jucat ca o echipă și au pus presiune atât pe faza ofensivă cât și pe cea defensivă.”

Andrei Mandache a vorbit și despre ceea ce va urma pentru CSM CSU Oradea:

„Noi suntem obișnuiți cu acest ritm de meciuri. E un nou campionat, o luăm de la zero. Se pot întâmpla foarte multe. Acum cred că trebuie să ne liniștim puțin, să uităm ceea ce s-a întâmplat aici și să ne concentrăm pe meciul cu cei de la Usak. După care încet, încet să ne pregtim pentru 1-6.”

Foto: Ana Maria Mătușoiu



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Mandache
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC Mureș Târgu Mureș vs CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 16 februarie 2017 / 22:45


Galerie foto


0 
Andrei au pus adversarul presiune pe voi, dar nici tu nu te-ai lasat,ai pus si tu presiune pe Achim,cu injuraturi.)))noroc cu Sere care a fost vigilent si la salvat ca poate ii dadeai vreo ".)))bucata"Sincer nu sunt fan Achim, dar nu -agreez acest comportamenT.Rusinica! 
16 februarie 2017 23:15
3 
Andrei cu Pasalic s-a certat nu cu Achim. E un lucru regretabil dar trebuie tinut cont de faptul ca inainte de acel time-out Pasalic facuse 3 turnoveruri consecutive( a se citi 3 pase direct la adversar).
 
16 februarie 2017 23:24
amg Asa este
1 
Dar nu avea nici un drept sa il certe el pe Pasalic, antrenorul trebuie sa.o faca. Puteau sa discute, sa isi reproseze dar pana la cearta agresiva pe care au avuto este cale lunga. Pacat, cred ca aceste aspecte se intampla des pentru ca se vede ca jucatorii nu sunt legati. Pacat, este o echipa asa de frumoasa. 
17 februarie 2017 06:46
ARK ark
0 
Mandache la bagat in mortii masii pe Achim. Asta nu ati vazut la TV. 
17 februarie 2017 11:06
adrian.or Adrian.or
0 
O fi si el frustrat, ca la Oradea numa "dom profesor" iese din gura lui. 
17 februarie 2017 11:27
mailman to be or not to be
2 
Mandache e din categoria jucatorilor care "stiu" si care si "vor" sa joace! Pentru comportamentul fiecarui jucator exista "ac de cojoc": arbitrul acorda fault tehnic, iar antrenorul il scoate si apoi il da afara, daca e cazul ! Mandache isi merita locul in echipa asta si are suficient echilibru ca sa se mentina! Sa joace si ceilalti coechipieri asa cum joaca Mandache, iar daca o sa faca asta atunci nu are nimeni nici un motiv de nemultumire. Nici macar Achim... 
17 februarie 2017 12:20

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Politehnica Iași se impune în turul Cupei României cu Timba Timișoara
Calificarea este departe de a fi jucată, avantajul moldavilor fiind de +4 
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 4 puncte 
Bogdan Murărescu: „Nu mi se pare normal ca în secolul 21 să se joace pe tartan”
Timba Timișoara joacă în Cupa României pe terenul lui Poli Iași 
Poli Iaşi primeşte vizita lui Timba Timişoara
Partida contează pentru primul tur al Cupei României 
Ivan Siriscevic, prestație senzațională pentru SCM U Craiova
Siriscevic și Novak au purtat Craiova spre victorie în duelul cu BC Timișoara 
Se cunosc șapte dintre echipele care vor juca în Final Eight-ul Cupei României
Ultima necunoscută: Poli Iași sau Timba Timișoara 
Phoenix Galați a trecut fără emoții de Dinamo București
Elevii lui Florin Nini au câștigat și meciul retur din Capitală 
Calficare dramatică pentru BC Timișoara în fața lui SCM U Craiova
Timișorenii au obținut calificarea în Final Eight în ultimul minut 
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara la o diferenţă de 2 puncte 
Hristu Şapera: „Îmi felicit jucătorii, au găsit soluţiile să câştige această dublă manşă”
BCM U Piteşti s-a calificat în dauna lui BC Mureş, în Final Eight 
oreo Oreo
0 
Adevarate vorbe ale antrenorului timbei. Este o rusine sa se joace in asemenea conditii. Ori se schimba, ori sa lase locul altui oras mai capabil 
click pt. Articol 18 octombrie 2017 00:03
tiger76 De acord
0 
Și eu la fel! Hai BC Mureș! Huj Huj Hajrá!  
click pt. Articol 04 octombrie 2017 23:04
baschet3x3 Sololpa
0 
V. Solopa mai este la Craiova?
 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 21:59
0 
Un meci foarte spectaculos,sper la cât mai multe meciuri de acest gen in liga naționala, îmi pare rău de Craiova pentru ca au irosit prestațiile individuale de excepție ale lui Siriscevic(mai rar 38 de puncte cu 70% din acțiune)și Novak dar sunt doua echipe frumoase și mi-ar fi părut rău și de Timișoara dacă ar fi fost eliminată. Pana la urma Craiova mi-se pare echipa mai valoroasa însă calificarea a fost pierdută din lipsa unui om mare și bineînțeles din lipsa lui Martinic. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 20:23
adu Andra
0 
Clujul joaca cu 7 straini..si mai sunt exemple.daca clubul si.a schimbat denumirea din scm in fc arges,de ce anul trecut echipa de baschet nu s.a numit : bcmu csm pitesti??? Eu zic ca e o greseala undeva ..nu la echipa de baschet , ci la clubul sportiv. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:55
adu Daaa hunter
0 
Hunter ar fi ideallllll. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:52
Geza Bravo
0 
Am fost mereu un fan al lui Gelu Trif. Se pare că acest fapt nu se va schimba în curînd ! Bravo ! Atitudine corectă, apărare la sacrificiu. Voi veni la sală în continuare cu plăcere ! 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:17
0 
Agafonov e 4-5, la fel, cu sut de 3. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:52
Renan FC Arges
0 
Chiar daca asa se numeste clubul, totusi F.C.=Fotbal Club, BCM-Baschet Club Municipal. Cat despre jucatori, de exemplu viitorul adeversar, Clujul cu Watson naturalizat are un lot de 7 straini. Mie personal mi-e dor de energia lui Hunter, a fost jucatorul cu cea mai buna eficienta anul trecut si a juact in destule momente pe 4 si Mladenovic 5. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:34
0 
Esti total dezinformat. Clubul se numeste FC Arges si e si normal ca echipa sa se numeasca asa, e o lege, nu ai ce sa faci. bine ca nu se numeste FC Arges Pitesti, fara BCM U. Iar despre echipa, cum sa intalnim echipa cu 7 straini? avem o regula si aceea spune clar ca sunt maxim 6 straini. Noi avem 3 romani de calitate carora le trebuiesc minute. Inainte sa zici ceva ar fi bine sa te gandesti. Abia astept urmatorul meci de la Pitesti. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 13:49