Andrei Mandache: „Presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei”


CSM CSU Oradea s-a oprit în semifinalele Cupei Românie după ce pierdut în fața lui BC Mureș cu scorul de 81-71

CSM CSU Oradea a cedat în semifinalele Cupei României, 81-71, în fața lui BC Mureș Târgu Mureș. La finele partidei, Andrei Mandache a vorbit despre partida în care echipa sa s-a împiedicat în drumul spre trofeu. Internaționalul român a lăudat jocul formației adverse, iar presiunea pusă de mureșeni a fost cea care i-a împierdicat să repete figura din sferturi:

„Mureșul a avut un meci foarte bun și cred că presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei. Cred că asta a fostul totul. Într-adevăr Mureșul a jucat foarte bine, trebuie încă o dată pentru că au jucat ca o echipă și au pus presiune atât pe faza ofensivă cât și pe cea defensivă.”

Andrei Mandache a vorbit și despre ceea ce va urma pentru CSM CSU Oradea:

„Noi suntem obișnuiți cu acest ritm de meciuri. E un nou campionat, o luăm de la zero. Se pot întâmpla foarte multe. Acum cred că trebuie să ne liniștim puțin, să uităm ceea ce s-a întâmplat aici și să ne concentrăm pe meciul cu cei de la Usak. După care încet, încet să ne pregtim pentru 1-6.”

Foto: Ana Maria Mătușoiu



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Mandache
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC Mureș Târgu Mureș vs CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 16 February 2017 / 22:45


Galerie foto


0 
Andrei au pus adversarul presiune pe voi, dar nici tu nu te-ai lasat,ai pus si tu presiune pe Achim,cu injuraturi.)))noroc cu Sere care a fost vigilent si la salvat ca poate ii dadeai vreo ".)))bucata"Sincer nu sunt fan Achim, dar nu -agreez acest comportamenT.Rusinica! 
16 February 2017 23:15
3 
Andrei cu Pasalic s-a certat nu cu Achim. E un lucru regretabil dar trebuie tinut cont de faptul ca inainte de acel time-out Pasalic facuse 3 turnoveruri consecutive( a se citi 3 pase direct la adversar).
 
16 February 2017 23:24
amg Asa este
1 
Dar nu avea nici un drept sa il certe el pe Pasalic, antrenorul trebuie sa.o faca. Puteau sa discute, sa isi reproseze dar pana la cearta agresiva pe care au avuto este cale lunga. Pacat, cred ca aceste aspecte se intampla des pentru ca se vede ca jucatorii nu sunt legati. Pacat, este o echipa asa de frumoasa. 
17 February 2017 06:46
ARK ark
0 
Mandache la bagat in mortii masii pe Achim. Asta nu ati vazut la TV. 
17 February 2017 11:06
adrian.or Adrian.or
0 
O fi si el frustrat, ca la Oradea numa "dom profesor" iese din gura lui. 
17 February 2017 11:27
mailman to be or not to be
2 
Mandache e din categoria jucatorilor care "stiu" si care si "vor" sa joace! Pentru comportamentul fiecarui jucator exista "ac de cojoc": arbitrul acorda fault tehnic, iar antrenorul il scoate si apoi il da afara, daca e cazul ! Mandache isi merita locul in echipa asta si are suficient echilibru ca sa se mentina! Sa joace si ceilalti coechipieri asa cum joaca Mandache, iar daca o sa faca asta atunci nu are nimeni nici un motiv de nemultumire. Nici macar Achim... 
17 February 2017 12:20

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Istvan Rusz: „Sunt sigur că oamenii vor veni în număr mare să urmărească atât partidele feminine, cât și cele masculine”
Sepsi Arena va găzdui ambele turnee finale ale Cupei României în luna februarie 
Final Eight-ul Cupei României – competiția masculină, se va desfășura tot la Sfântul Gheorghe
Site-ul lui Sepsi: Decizia a fost luată de Federația Română de Baschet 
Tudor Costescu: „Dacă ar fi fost să ne alegem adversarul, cu siguranţă nu am fi ales Sibiul”
BC SCM Timişoara şi CSU Sibiu se vor duela pentru un loc în semifinalele turneului Final 8 al Cupei României 
De ce nu a vrut nimeni să găzduiască Final Eight ul Cupei României
Ce i-a nemulțumit pe managerii din LNBM (DOCUMENT) 
Dan Fleșeriu, după tragerea la sorți din Cupa României: „Nu putem să spunem că suntem norocoși”
CSU Sibiu va întâlni în sferturile Cupei României pe BC SCM Timișoara 
Dezinteres pentru organizarea Final 8-ului Cupei României
S-a stabilit tabloul turneului final al competiției masculine 
Ioannis Tsirogiannis: "Diferența a făcut-o valoarea jucătorilor"
Poli Iași a pierdut calificarea în Final Eight ul Cupei României  
Andrei Calenic, accidentare serioasă la meciul cu Timba
Tânărul pivot al Iașiului a suferit o leziune serioasă la genunchi 
Bogdan Murărescu: „În primul sfert am jucat ceea ce trebuia și ne-am desprins la 20 de puncte. Am făcut diferența sub panou”
Deși echipa sa a obținut calificarea la Final 8-ul cupei, antrenorul Timbei este nemulțumit de greșelile din atac 
Timba Timișoara, calificată în Final Eight-ul Cupei României
„Urșii” au remontat handicapul de patru puncte din tur și au învins cu 77-65 
3punkte Fara final 8
0 
Final 8 era deja o inventie moarta din momentul cand a fost propus sa fie inlocuit Final 4. 
click pt. Articol 05 December 2017 18:59
0 
mai bine ne inghesuiam toti la Pitesti. La Dinamo...Pui acolo unde nu o sa vina decat "invitatii" speciali si cam atat. 
click pt. Articol 05 December 2017 17:07
0 
Cred ca te inseli d Rusz. Cu banii cu care organizezi turneul masculin mai bine aduceai un pivot ca lumea la echipa. 
click pt. Articol 05 December 2017 12:44
TitiAcs Simplu
0 
FRB are sală proprie de baschet. De ce nu organizează acolo ? Pot face tot ce doresc și cum doresc, in plus ar avea TOT "profitul" sau praf-itul !  
click pt. Articol 27 November 2017 11:51
mailman tari in marketing, mici in baschet
0 
Avem o Federatie pregatita sa organizeze Finala NBA in Romania: Sefii FRB stiu cum sa vanda minutul de publicitate din pauza mare a finalei Cupei mai scump decat in San Francisco. Concluzia: ei sunt pregatiti cu marketingul, voi veniti cu baschetul sau chiar vreti sa se ocupe tot ei si de asta?  
click pt. Articol 26 November 2017 18:10
0 
La Cluj in acea perioada e meciul de fedcup. Nu se poate juca in polivalenta 
click pt. Articol 26 November 2017 17:27
vass bela ovidiu99
0 
Chestia cu blestemul este pt noi suporterii ( desigur nu pt toti ), pt o conducere profesionista nu poate fi vorba de asa ceva . Deci neimplicarea in organizarea turneului final este o pata neagra la adresa lui U BT, mai ales ca s-a afirmat ca avem ca avem aceleasi obiective ca-n sezonul precedent, deci inclusiv cupa . Si atunci ?! 
click pt. Articol 26 November 2017 17:07
0 
Nu cred ca exista blesteme, exista doar baschet, cred ca ar fi ideal sa se faca acest final4 la polivalenta din cluj,e locul ideal, pentru ca nu se va lasa cu bisnita la bilete pentru ca e mai greu ca sa se umple sala(nu zic din rautate, 5700 de fani e recordul in campionatul intern) 
click pt. Articol 26 November 2017 15:52
0 
Si daca o sa fie Clujul apoi o sa sara lumea daca câștigam Trofeul ca FRB si alte Cele:)) 
click pt. Articol 26 November 2017 15:03
mailman woo-doo
0 
...asa ca acuma se va vedea pe cine "uraste" FRB cel mai mult: acolo se va desfasura Turneul! 
click pt. Articol 26 November 2017 14:51