Andrei Mandache: „Presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei”


CSM CSU Oradea s-a oprit în semifinalele Cupei Românie după ce pierdut în fața lui BC Mureș cu scorul de 81-71

CSM CSU Oradea a cedat în semifinalele Cupei României, 81-71, în fața lui BC Mureș Târgu Mureș. La finele partidei, Andrei Mandache a vorbit despre partida în care echipa sa s-a împiedicat în drumul spre trofeu. Internaționalul român a lăudat jocul formației adverse, iar presiunea pusă de mureșeni a fost cea care i-a împierdicat să repete figura din sferturi:

„Mureșul a avut un meci foarte bun și cred că presiunea care au pus-o pe noi ne-a împiedicat să ne desfășurăm jocul cum am făcut ieri împotriva Timișoarei. Cred că asta a fostul totul. Într-adevăr Mureșul a jucat foarte bine, trebuie încă o dată pentru că au jucat ca o echipă și au pus presiune atât pe faza ofensivă cât și pe cea defensivă.”

Andrei Mandache a vorbit și despre ceea ce va urma pentru CSM CSU Oradea:

„Noi suntem obișnuiți cu acest ritm de meciuri. E un nou campionat, o luăm de la zero. Se pot întâmpla foarte multe. Acum cred că trebuie să ne liniștim puțin, să uităm ceea ce s-a întâmplat aici și să ne concentrăm pe meciul cu cei de la Usak. După care încet, încet să ne pregtim pentru 1-6.”

Foto: Ana Maria Mătușoiu



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Mandache
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC Mureș Târgu Mureș vs CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 16 February 2017 / 22:45


Galerie foto


0 
Andrei au pus adversarul presiune pe voi, dar nici tu nu te-ai lasat,ai pus si tu presiune pe Achim,cu injuraturi.)))noroc cu Sere care a fost vigilent si la salvat ca poate ii dadeai vreo ".)))bucata"Sincer nu sunt fan Achim, dar nu -agreez acest comportamenT.Rusinica! 
16 February 2017 23:15
3 
Andrei cu Pasalic s-a certat nu cu Achim. E un lucru regretabil dar trebuie tinut cont de faptul ca inainte de acel time-out Pasalic facuse 3 turnoveruri consecutive( a se citi 3 pase direct la adversar).
 
16 February 2017 23:24
amg Asa este
1 
Dar nu avea nici un drept sa il certe el pe Pasalic, antrenorul trebuie sa.o faca. Puteau sa discute, sa isi reproseze dar pana la cearta agresiva pe care au avuto este cale lunga. Pacat, cred ca aceste aspecte se intampla des pentru ca se vede ca jucatorii nu sunt legati. Pacat, este o echipa asa de frumoasa. 
17 February 2017 06:46
ARK ark
0 
Mandache la bagat in mortii masii pe Achim. Asta nu ati vazut la TV. 
17 February 2017 11:06
adrian.or Adrian.or
0 
O fi si el frustrat, ca la Oradea numa "dom profesor" iese din gura lui. 
17 February 2017 11:27
mailman to be or not to be
2 
Mandache e din categoria jucatorilor care "stiu" si care si "vor" sa joace! Pentru comportamentul fiecarui jucator exista "ac de cojoc": arbitrul acorda fault tehnic, iar antrenorul il scoate si apoi il da afara, daca e cazul ! Mandache isi merita locul in echipa asta si are suficient echilibru ca sa se mentina! Sa joace si ceilalti coechipieri asa cum joaca Mandache, iar daca o sa faca asta atunci nu are nimeni nici un motiv de nemultumire. Nici macar Achim... 
17 February 2017 12:20

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
F8 M. Cinci lucruri cu care rămânem după turneul final al Cupei României
Competiția s-a desfășurat între 10-14 februarie la Sfântu Gheorghe 
F8 M. GALERIE FOTO de la finala Cupei României
U-BT Cluj a câștigat a treia cupă la rând 
F8 M. Cristian Achim: „Nu are de ce să ne pară rău. Consider că băieții au făcut un efort fantastic”
Orădenii au avut o aruncare deschisă la final, dar Pasalic nu a găsit coșul de la distanță 
F8 M. Bogdan Țîbîrnă: „Am avut o aruncare pentru a câștiga meciul, însă soarta a decis ca trofeul să meargă la Cluj”
CSM CSU Oradea a pierdut finala cu U-BT Cluj a doua oară în trei ani 
F8 M. Nandor Kuti: „Cred că a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri din viața mea”
Tânărul baschetbalist a câștigat cupa în orașul său natal 
F8 M. Mihai Silvășan: „Am avut datoria ca 40 de minute să dăm totul pe teren”
Tehnicianul clujenilor a obținut al 4-lea trofeu la cârma lui U-BT  
F8 M. Kris Richard, performer în finala contra U-BT Cluj-Napoca
Americanul a fost cel mai eficient jucător al orădenilor 
F8M. Ousmane Barro, MVP-ul finalei Cupei României
Ouzsy a terminat cu un double-double 
F8 M. UPDATE. Gazdele se apără cu privire la faptul că imnul nu a fost intonat la finală
„Noi aveam totul pregătit, dar announcerul nostru a fost schimbat” 
F8 M. U-BT Cluj-Napoca a câștigat Cupa României pentru a treia oară consecutiv
Clujenii au trecut după o finală extrem de disputată de CSM CSU Oradea 
0 
Nu cred ca e formatul problema..doar asa se joaca in mai toata Europa.
Problema la noi a fst in mare parte organizarea; cum sa pui finala in ziua de marti....
Toata Europa de care aminteam mai sus, joaca de Joi/Vineri pana Duminica.
Sunt sanse mult mai mari sa ai sala plina sambata, nu marti. 
click pt. Articol 17 February 2018 15:35
0 
Iubirea de tara a romanului se rezuma la "moarte ungurilor" si asta exprimata ascuns dupa un pseudonim! Am zis si mai jos, dar tampenia asta ii similara cu micii, militianul si Sf.Gheorghe! 
click pt. Articol 16 February 2018 10:13
0 
Laca, ar fi frumos sa nu ai dreptate.... din pacate ai mare dreptate! Nu inteleg cine si de ce isi doreste ca noi, ardeleni si maghiari sa ne dam in cap..... Seamana cu micii de SF. Gheorge si un idiot in cautare de publicitate gratis! 
click pt. Articol 16 February 2018 10:11
Vander Format Final8
0 
Cred ca insuși formatul Final 8 al cupei e unul greșit. Totuși e vorba de 5 zile consecutive în care prima oră a discutării meciului e una greu accesibilă pentru mulți, iar ora meciului 2 e cam târzie pentru copii școlari. Mai bine Final 4 cu cele mai bune 4 echipe, decât 2 meciuri în plus fără nici un istoric.
Procentajul spectatori/locuitorii orașului prezenți la meci a fost mai bună decât la multe meciuri masculine (chiar și de Eurocup FIBA)... dar aceste detalii vedem numai dacă vrem să fim cât de cât obiectivi... 
click pt. Articol 16 February 2018 09:01
Vander Bravo Nándi!
0 
Bravo Nándi! 
click pt. Articol 15 February 2018 02:41
Vander Respect ptr. țară...
0 
Marii patrioți din țară iar au găsit ceva și fac din țânțar armăsar... Dacă toți își respectă nația și echipa de ce n-a vrut nimeni să organizeze acest eveniment? Iubirea de țară nu constă în vorbe, ci în fapte. Crainicul din Sfântu era pergătit, l-am văzut echipat la fel ca ceilalți oficiali de la masă... Ne/am și mirat, că nu el anunță... Oare cine și de ce vede rea voinăță în tot? Poate cei, care sunt fruntași în urlarea sloganurilor șovine...
 
click pt. Articol 15 February 2018 02:00
ydesh_apu Alegerea
0 
Cea mai riscanta actiune de a marca este aruncarea de 3 puncte fie cu om, fie fara om pe tine. Pe patrundere poti primi fault si poti primi 2 libere sau poti marca si ai 2+/-1. In 7 secunde era loc pentru inca un atac si s-a vazut asta dupa cat timp a avut Watson sa bata mingea pana la final. Parerea mea este ca aruncarea lui Pasalic era de ultimile 2 secunde si ca s-a grabit. 
click pt. Articol 14 February 2018 19:55
0 
Tibirna antrenor! :) 
click pt. Articol 14 February 2018 18:09
0 
Ai auzit? Crainicul a fost de-al vostru. Crainicul nostru cunoaste regulamentul.Dar de ce n-ati cantat imnul fara acompaniament? Noi asa facem. Sau poate nu-l stiti pederost. 
click pt. Articol 14 February 2018 18:08
ajax CSM
0 
În 23 minute doar 2 puncte ... e clar că toate schemele au fost pt aruncari de la distanță, fiind sacrificat jocul pe pivot, de aici si numărul de recuperări, destul de mare as zice. 
click pt. Articol 14 February 2018 15:40