Arbitraj - Patru cavaleri ai fluierului din Români au oficiat, marți și miercuri, în cupele europene


Ciulin a arbitrat în EuroCup, Nițu și Grigoraș în Euroliga feminină, iar Stoica în EuroChallenge

Patru cavaleri ai fluierului au oficiat în cursul zilelor de marți și miercuri în cupele europene. Ei au fluierat în EuroChallenge, Euroliga feminină, respectiv în EuroCup.

Marius Ciulin (foto) a arbitrat, la Samokov, meciul dintre Lukoil Academic și Gescrap Bilbao Basket. Scorul final a fost de 64-85. Lamont Hamilton a avut 19 puncte, 8 recuperări pentru învingători în această confruntare.

Fabiana Nițu și Laurențiu Grigoraș au condus meciuri din cadrul Euroligii feminine.

Sibianca Nițu a condus confruntarea dintre CCC Polkowice și Novi Zagreb, scor 77-66. Belinda Snell a avut 21 puncte, 4 recuperări și 4 intercepții pentru formația câștigătoare.

În schimb, Grigoraș a condus meciul dintre BK Imos Brno și Rivas Ecopolis, încheiat cu scorul de 59-66. Anna Cruz a avut 21 de puncte pentru formația iberică.

În fine, Ciprian Stoica a fluierat în meciul dintre Tofas Bursa și Krka Novo Mesto. Meciul s-a terminat cu scorul de 82-79. Austin Nichols a avut 19 puncte și 8 recuperări pentru învingători.



Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Ciulin Marius
Vizualizează pagina personală a arbitrului Stoica Ciprian
Vizualizează pagina personală a arbitrului Martinescu Fabiana

Adrian Micinic / 22 November 2012 / 9:45



be fayr Oare cand?
0 
Oare cand o sa fluiere arbitrii Romani in tara, asa cum o fac in strainatate? Cred ca merita deschis un subiect ca asta..de ce arbitrii Romani fluiera afara foarte bine si sunt apreciati, iar in Romania fluieara cu totul altfel iind huliti in general pe buna dreptate de toata lumea. Frumoase meciurile domnilor Ciulin si Stoica, le-am putut vedea pe net. Cel din Turcia sa terminat dupa o repriza de prelungiri. 
22 November 2012 10:02
machiaveli oare cand?
0 
cand nu vor mai fi platiti cu 30 de euro?? 
22 November 2012 10:09
square one Arbitri
0 
sunt uimit cum FIBA europa mai accepta arbitajele acestui grigoras ca daca ar fluiera ca in intern de mult il trimeteau la plimbare say poate ca el are interese in intern si mai si executa dispozitiile doamnei de fier .CIND il vezi cu acel mers de GAY si mutra incruntata te apuca mila de el saracu 
22 November 2012 12:36
square one plata arbitrilor
0 
Aici nu este vrb de plata ci de mindria ta de om si nu de sluga umila caci asta esti cind te cobori la nivelul de sluga si ma refer la faptul ca multi se vind pt 2 arginti si de acolo acele comportamente ale antrenorilor si conducatorilor fata de pers lor cunosc asa de bine fenomenul arbitraj  
22 November 2012 12:39

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Real Madrid trece de Panathinaikos și devine prima echipă calificată în Final Four-ul Euroligii
Fenerbahce Istanbul obține o victorie importantă pe terenul lui Zalgiris Kaunas (Video) 
Alex Olah este într-o formă foarte bună pentru Kangoeroes Mechelen
Pivotul naționalei a adunat două double-doubles în ultimele 4 meciuri 
Branko Mirkovic va evolua playoff-ul Ligii VTB
Kalev/Cramo se află pentru prima dată în postsezon în istoria competiției 
Nick Calathes, incert pentru meciul 3 cu Real Madrid din playoff-ul Euroligii
Probleme pentru Rick Pitino și Panathinaikos 
Barcelona o învinge pe Anadolu Efes după un final tensionat (Video)
Real Madrid se impune din nou împotriva lui Panathinaikos Atena, de data aceasta fără probleme 
Baskonia și Zalgiris au reușit surprizele în cea de-a treia seară a playoff-ului Euroligii (Video)
Ultimele două formații calificate în faza eliminatorie le-au învins pe ocupantele primelor două poziții 
Real Madrid s-a impus la 3 puncte în fața lui Panathinaikos în primul meci din playoff
Formația spaniolă l-a avut drept invitat special pe Luka Doncic (Video) 
Victorii categorice pe teren propriu pentru CSKA Moscova și Fenerbahce Istanbul (Video)
Prestații ofensive de excepție pentru cele două formații în prima zi a playoff-ului Euroligii 
Banvit nu va mai finanța echipa din Bandirma din sezonul viitor
Formația turcă își caută sponsor pentru a putea rezista la nivel înalt 
Cluburile din Rusia au dominat competițiile europene în baschetul feminin
UMMC Ekaterinburg și Dynamo Kursk și-au disputat finala Euroligii, după ce Nadezhda câștiga EuroCup 
0 
Am vazut cea mai mare parte din repriza a doua din meciul lui Fener de aseara. Turcii au fost foarte aproape sa intoarca rezultatul dupa ce adversarii au avut +17. Si cand am fost convins ca o vor face, dupa o aparare exemplara, in atac, ce sa vezi? pasa la adversar, pasa printre picioarele coechipierului (si minge ajunsa implicit in out), coechipier care a primit pasa avand un picior in out.

Pe de alta parte nu stiu cat de curand ii va mai merge, ofensiv vorbind, asa bine lui Zalgiris. Pe la sfarsitul sfertului 3 aveau inca 80% reusite la aruncarile de interior. Au fost cateva minute bune in care le-a intrat tot, din orice pozitie si procedeu folosit.

Seria se muta in Lituania si meciurile sunt in aceleasi zile cu U - Steaua. Probabil voi merge la sala sa vad primul meci a lui U, nu stiu daca si pe al doilea. In conditiile date. 
click pt. Articol 19 April 2019 10:49
ajax :))
0 
...si arbitrul sare ca-n piscină. As zice că e chiar simulare. Jucătorul l-a atins într-adevăr, dar plonjonul e de prost gust. 
click pt. Articol 11 April 2019 20:40
TDM Felicitări hoților!
0 
Așa facem noi... deși acel proiect unic pe bani privați, știe toată țara de unde și cum au fost obținuți acei bani. Mărturie sta lacătul pus pe club de Ghiță și fuga acestuia din țara. Ce naiba vrei mai mult?? Dacă s-ar redeschide arhivele acestui club, cu siguranța s-ar găsi toate mizeriile. Așa ca, zero respect pentru performanța voastră mânjită cu minciuna, furt, spălare, dare și luare, ZERO. Bucurați-va ca încă aveți titlurile obținute in palmares. 
click pt. Articol 11 April 2019 08:12
studentU a facut si ghita ceva pozitiv
0 
din toate furaciunile cu statul....
sa fie primit 
click pt. Articol 10 April 2019 21:26
trt Romania...
0 
Ce ar fi,daca ar fi...Super talent!Dar,din pacate nu va juca niciodata pentru Romania.Mai multe nu spun. 
click pt. Articol 05 April 2019 12:04
pipzn Meci
0 
castigat nemeritat de Real Madrid. Atat acest meci cat si ultimele 2 de ei in Euroliga pe care le-am vazut cred ca Realul a jucat slab. Nici la acest ultim atac nu pareau ca stiu ce abordare sa aiba. Cred ca sperau sa duca meciul in prelungiri. Imi place in general cum joaca Realul (am vazut multe meciuri din Euroliga) dar victoria asta a fost mincinoasa si norocoasa cat incape. 
click pt. Articol 29 March 2019 13:38
studentU apropo de nba vs euroliga
0 
astia de la euroliga intreaba? Have you ever seen anything like that?

Raspunsul: Da, odata la doua-trei seri in NBA :))))

Bineinteles, este o exagerare grosolana, dar totusi, sunt faze din astea o tona in NBA. Ultima cea a lui D Wade. Cum sa fii asa penibil sa intrebi daca s-a mai vazut asa ceva?
Ah, stai, poate se refereau doar la Euroliga. Acolo da, nu cred ca s-a mai vazut asa ceva =)))))) 
click pt. Articol 29 March 2019 09:04
hony Felicitari!
0 
Asta este o stire pe care ar trebui sa o vedem la TV, pe toate canalele. 
click pt. Articol 22 March 2019 12:01
studentU poate ca a fost sivasta un factor
0 
accentul pe campionat... 
click pt. Articol 14 March 2019 22:19
0 
eu spuneam ca nu au sanse si ca au facut parte dintr-o grupa destul de slaba si prin urmare singura echipa ramasa in competitie din acea grupa este Nizhny care a reusit calificarea in play-off in ultima etapa si pentru mine e o supriza destul de mare pentru ca au eliminat Venezia, una dintre favoritele mele la castigarea trofeului.
Asta am spus atunci : Mai exista si alte grupe din care fac parte echipe precum Tenerife, Venezia, Hapoel Jerusalem, AEK Athens, Bamberg, Virtus Bologna care fara suparare mi se par mult peste Murcia in acest moment.
Venezia a fost eliminata in rest toate echipele inca sunt in competitie doar ca inevitabil unele dintre ele vor parasi competitia deoarece imperecherea este cam asa: Tenerife-Hapoel, AEK Athens-Bamberg, Nanterre-Virtus si Antwerp-Nizhny, in continuare favorita mea este AEK dar vor avea viata grea cu nemtii.
Il apreciez si felicit pe Emi pentru performanta reusita dar eu zic ca era timpul potrivit ca echipa lui sa paraseasca aceasta competitie, desi au intalnit un adversar mai slab in aceasta dubla, situatia lor din liga ACB nu este una roz deloc fiind pe loc retrogradabil si consider ca au dorit sa isi axeze toate fortele pe campionat si salvarea de la retrogradare din ACB. 
click pt. Articol 14 March 2019 19:00