Arbitraj - Patru cavaleri ai fluierului din Români au oficiat, marți și miercuri, în cupele europene


Ciulin a arbitrat în EuroCup, Nițu și Grigoraș în Euroliga feminină, iar Stoica în EuroChallenge

Patru cavaleri ai fluierului au oficiat în cursul zilelor de marți și miercuri în cupele europene. Ei au fluierat în EuroChallenge, Euroliga feminină, respectiv în EuroCup.

Marius Ciulin (foto) a arbitrat, la Samokov, meciul dintre Lukoil Academic și Gescrap Bilbao Basket. Scorul final a fost de 64-85. Lamont Hamilton a avut 19 puncte, 8 recuperări pentru învingători în această confruntare.

Fabiana Nițu și Laurențiu Grigoraș au condus meciuri din cadrul Euroligii feminine.

Sibianca Nițu a condus confruntarea dintre CCC Polkowice și Novi Zagreb, scor 77-66. Belinda Snell a avut 21 puncte, 4 recuperări și 4 intercepții pentru formația câștigătoare.

În schimb, Grigoraș a condus meciul dintre BK Imos Brno și Rivas Ecopolis, încheiat cu scorul de 59-66. Anna Cruz a avut 21 de puncte pentru formația iberică.

În fine, Ciprian Stoica a fluierat în meciul dintre Tofas Bursa și Krka Novo Mesto. Meciul s-a terminat cu scorul de 82-79. Austin Nichols a avut 19 puncte și 8 recuperări pentru învingători.



Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Ciulin Marius
Vizualizează pagina personală a arbitrului Stoica Ciprian
Vizualizează pagina personală a arbitrului Martinescu Fabiana

Adrian Micinic / 22 November 2012 / 9:45



be fayr Oare cand?
0 
Oare cand o sa fluiere arbitrii Romani in tara, asa cum o fac in strainatate? Cred ca merita deschis un subiect ca asta..de ce arbitrii Romani fluiera afara foarte bine si sunt apreciati, iar in Romania fluieara cu totul altfel iind huliti in general pe buna dreptate de toata lumea. Frumoase meciurile domnilor Ciulin si Stoica, le-am putut vedea pe net. Cel din Turcia sa terminat dupa o repriza de prelungiri. 
22 November 2012 10:02
machiaveli oare cand?
0 
cand nu vor mai fi platiti cu 30 de euro?? 
22 November 2012 10:09
square one Arbitri
0 
sunt uimit cum FIBA europa mai accepta arbitajele acestui grigoras ca daca ar fluiera ca in intern de mult il trimeteau la plimbare say poate ca el are interese in intern si mai si executa dispozitiile doamnei de fier .CIND il vezi cu acel mers de GAY si mutra incruntata te apuca mila de el saracu 
22 November 2012 12:36
square one plata arbitrilor
0 
Aici nu este vrb de plata ci de mindria ta de om si nu de sluga umila caci asta esti cind te cobori la nivelul de sluga si ma refer la faptul ca multi se vind pt 2 arginti si de acolo acele comportamente ale antrenorilor si conducatorilor fata de pers lor cunosc asa de bine fenomenul arbitraj  
22 November 2012 12:39

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Argyris Pedoulakis revine pe banca lui Panathinaikos
Tehnicianul grec îl înlocuiește pe Rick Pitino la PAO 
Umana Reyer Venezia este noua campioană a Italiei
Este al doilea titlu în ultimele sezoane pentru formația din Venezia 
Women's Eurobasket 2019 începe joi în Letonia și Serbia, a doua ediție organizată de două țări
Campioana nu a reușit să își apere titlul din 1991 până acum, după destrămarea URSS-ului 
Marcus Ginyard va evolua în Franța, la Limoges CSP
Americanul a jucat la CSM CSU Oradea în sezonul 2018/2019 
Ashley Walker revine în prima ligă italiană, la câștigătoarea cupei
Naturalizata naționalei României va juca la Ragusa, pentru care a mai evoluat în perioada 2013-2015 
Rick Pitino se desparte de Panathinaikos după o jumătate de sezon
Legendarul antrenor american își dorește să se întoarcă acasă și să obțină un post în NBA 
Real Madrid o învinge pe Barcelona și devine campioana Spaniei
Formația din Capitală cucerește al 4-lea titlu din ultimii 5 ani 
Anadolu Efes câștigă titlul în Turcia și încheie un an excelent
Shane Larkin a avut o prestație de senzație și a adunat 38 de puncte 
CSM CSU Oradea va juca în primul tur de calificare pentru Basketball Champions League
Campioana României își va afla adversara în 4 iulie 
Steaua Roșie a reușit titlul 20 după un coș decisiv controversat în meciul 4 al finalei cu marea rivală
Suspendare pentru arbitrii care nu au fluierat pași la reușita lui Baron și amendă pentru Partizan 
TDM Balanța
0 
Mai devreme in articol scria si ca cererea Sibiului de înscriere a fost respinsă de FIBA. V-a sunat Hila sa va roage sa ștergeți Știrea??? Doamne cât de jenant sa te deranjeze purul adevăr!!!! Păcat ca scrieți articole (și) la comandă. 
click pt. Articol 21 June 2019 23:31
0 
nu 
click pt. Articol 14 June 2019 21:58
0 
Mi-ar placea sa-l vad din nou la U 
click pt. Articol 13 June 2019 17:05
ydesh_apu Calnicenco
0 
Daca e basarabean cu cetatenie romana, e posibil sa nu fie considerat "naturalizat". 
click pt. Articol 12 June 2019 19:38
andrac Agafonov
0 
Un jucator complet. Din fericire, sezonul asta am avut un pivot ce si-a facut treaba bine, cu o medie buna de puncte, recuperari si capace. Desi nu a adus atat de multe puncte ca Agafonov, Sturanovic a fost bun. Mult succes, Andrey! 
click pt. Articol 12 June 2019 11:07
0 
Foarte greu de pus in balanta cei 2, pentru ca au atuuri diferite.
Hardy e mai bun in aparare si la recuperare, Laser e mai bun la aruncari si e mai "clutchy". Ca si creativitate mi se par la acelasi nivel... chiar nu stiu cu care din ei in echipa am fi fost mai puternici. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:35
gyke aha
0 
Multam!
In cazul asta Oradea va pleca clar cu prima sansa la anul. Jucatorii romani (cu exceptia celor U23) vor fi folositi doar pentru antrenament; iar cu Bobe U23 si la anul (norocosul e nascut in ianuarie!!!) vor fi foarte greu de batut intr-o serie de playoff. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:01
gyke Of of
0 
Mi-e, nu mie, sorry...  
click pt. Articol 11 June 2019 16:28
0 
Regulamentul LNBM nu limiteaza numarul de jucatori naturalizati de pe foaie sau din teren.Asa ca daca o echipa are 5 jucatori naturalizati, ea ii poate folosi pe toti cum vrea ea.Singura restrictie la acest nivel este legat de echipa nationala.Romania nu ii va putea folosi simultan pe foaia de joc si pe Watson si pe Richard. 
click pt. Articol 11 June 2019 16:05
gyke Mda
0 
Mie plin și mie podul de what if-uri... 😁