Arbitri meciului decisiv dintre CSU Sibiu și BC Mureș


Fiecare din cei trei arbitri delegați astăzi au mai oficiat un meci din această serie din sferturile de finală

Laurețiu Grigoraș (stânga) va arbitra pe CSU Sibiu pentru a 7-a oară în acest sezon, în timp ce pe BC Mureș pentru a 5-a oară

În această seară de la ora 19:00 se joacă în Sala Transilvania meciul decisiv din sferturile de finală ale LNBM dintre CSU Sibiu și BC Mureș Târgu Mureș. Pe site-ul oficial al FRB a apărut și brigada delegată să arbitreze acest duel decisiv. 

Astfel, meciul va fi condus de Laurențiu Grigoraș, Bogdan Podar și Dragoș Nicolae, în timp ce comisar din partea Federației Române de Baschet va fi Raduly Zoltan

Laurențiu Grigoraș a fost prezent pe parchet, arbitrând primul meci al seriei, câștigat de CSU Sibiu cu 76-66. De asemenea, Raduly Zoltan a fost observatorul respectivului duel. 

Bogdan Podar a arbitrat meciul 2, partida câștigată clar de Târgu Mureș în fieful sibienilor, scor final 75-54. 

De cealaltă parte, Dragoș Nicolae a fost unul dintre cei 3 arbitri ai celui mai intens meci dintre Sibiu și Mureș, mai exact partida cu numărul 3, câștigată de sibieni în prelungiri cu 89-87. 

Confruntarea din această seară va fi transmisă în direct pe postul de televiziune DigiSport 4. Câștigătoarea partidei se va califica în semifinalele LNBM acolo unde va da piept cu Steaua CSM EximBank București. 

*Foto: Mircea Roșca (sportpictures.eu)



Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC CSU Sibiu vs BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Podar Bogdan
Vizualizează pagina personală a arbitrului Nicolae Dragoş
Vizualizează pagina personală a arbitrului Raduly Zoltan

Radu Bărăian / 25 April 2017 / 11:15


Galerie foto


4 
Sa fie un arbitraj corect, cum e vorba "arbitrajul este corect cand nici nu se simte ca au fost artbitrii" :) 
25 April 2017 11:26
JCN Sa fie
0 
desi cu Grigoras pe parchet acest lucru e aproape imposibil. 
25 April 2017 12:23
ovidiu89 alta brigada
-2 
daca era ciulin nu ii bun ca de ce ii ciulin, daca ii grigoras de ce ii grigoras. de ce nu va platiti voi o brigada din alta tara. sper sa castige muresul cu ajutorul arbitrilor:) si apoi sa vedeti discutii pe site:)) sper ca s-a terminat cu comentariile despre bilete care cate a avut sau nu a avut. 
25 April 2017 14:21
1 
Da si tu putina dovada de inteligenta macar atunci cand ai o discutie cu mine cel putin. Unde ai vazut tu vreodata pe acest site ca eu am acuzat abitrii !? Grigoras se lasa foarte usor purtat de val, nu poate fi impartial. Astazi o sa fluiere ori pentru noi ori pentru ei, atat poate el.  
25 April 2017 14:49
-1 
Nu imi pot compara inteligenta cu voi. Doar ca in ultima perioada prea multe nemulțumiri din partea suporterilor sibieni. In loc sa Me bucurăm de baschet noi ne țigănim pe aici:)) romani cu unguri, bilete vs abonamente, arbitri vs arbitri șamd. Hai sa ne bucurăm de sport ca apoi oricum vor curge comentariile din partea nemultumitilor:) pace 
25 April 2017 15:47
3 
Deci sa mai aud vreun sibian ca nu admite ca sunt ajutati de arbitrii... 
25 April 2017 19:27
Whomever Libere
1 
18 pt Sibiu 1 pt Mures. Dar atiti cum e "Karma is a bitch" ;) 
25 April 2017 19:41
Whomever Libere
1 
18 libere Sibiu - o libera Mures * 
25 April 2017 19:41
cra Hoti
0 
Astia sunt ajutati mai dur decat asehotii, suntem jefuiti, rusine!!!
Sibienii habar n-au unde-i cosul dar conduc cu 5 puncte, bravo! 
25 April 2017 19:49
un ardelean Ce vorbesti ...,
0 
Da avem 18-1 la libere dar vezi si tu cat a fost faultat numai Cooper. E adevarat, al 2-lea faul la Reed, a fost gratuit accordat, nici vorba de fault. Faultul sntisportiv la Marticic, corect accordat. Chiar nu va fura nimeni. E corect arbitrajul 
25 April 2017 19:53
soso69 Opinie
0 
Djapa, Reed si Kalve au cate 3PF. Cam mult pt prima repriza. Sa marchezi o treime din puncte din libere e cam mult. 
25 April 2017 19:59
cra nope
0 
Cu acest arbitraj ati castiga si in nba :DDD 
25 April 2017 19:59
un ardelean Martinic
-1 
Tinere grosolana la Cooper, nu se da fault. 
25 April 2017 20:00
bj rusine
1 
capitala incultilor neeruopeni este propulsata de arbitrii in semifinale. rusine romania 
25 April 2017 20:36

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș debutează cu o victorie în lupta pentru locurile 9-16
CSM Mediaș, CSM Phoenix Galați și CSO Voluntari sunt celelalte învingătoare din primul meci 
Dan Fleșeriu: "N-am arătat nici măcar 50% din ceea ce facem de obicei"
Antrenorul Sibiului a fost nemulţumit de agresivitatea dinamoviştilor 
Tudor Costescu: "Am făcut greşeli copilăreşti în ultimele minute"
Tehnicianul dinamoviştilor a pus înfrângerea pe seama lipsei de experienţă 
CSM CSU Oradea câștigă un meci disputat contra lui BCM U Pitești
Argeșenii au condus la pauză la o diferență de 8 puncte 
BC CSU Sibiu se impune pe teren propriu cu Dinamo Știința București
Jocul a fost decis în ultimele minute, după ce oaspeții se aflau în avantaj la jumătatea ultimului sfert 
Tudor Gheorghe: ”Cu siguranță acest avantaj nu este unul decisiv”
Fundașul alb-violeților a vorbit despre seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Mihai Silvășan, după revenirea din partida cu Steaua: „Băieții au arătat caracter”
Jason Washburn a analizat și el jocul echipei sale: „Este o victorie care spune multe” 
Dan Fleșeriu: „Am terminat sezonul regulat pe locul 1, dar asta nu mai înseamnă nimic acum”
BC CSU Sibiu începe aventura în playoff-ul LNBM 
Florin Nini: ”Mergem la Oradea cu gândul de a ne juca șansa noastră”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Greșeli de arbitraj pe finalul meciului SCM U Craiova – SCM Timișoara
Oficialii au ratat câteva decizii importante pe finalul meciului. Foto + Video 
0 
Nu stiu de unde atata ura asupra echipei noastre, dar in perioada de care zici tu, echipa noastra a ocupat mereu un loc mai bun decat i-a permis bugetul, cu exceptia a 2-3 sezoane cand nu am prins playoff-ul.

Chiar daca am luat o cupa dupa 20 de ani de seceta, noi macar ne-am luat jucatori de cat ne-a permis bugetul si pe care i-am platit cu bani cinstiti.
Nu ne-am luat jucatori de clasa cu care sa facem performanta si sa-i lasam cu burta goala (Mures, Timisoara, Medias) sau sa ne luam jucatori cu bani ilegali (Asesoft).

Trofeul a venit tarziu, important este ca s-a pastrat traditia si continuitatea echipei... diferenta se vede azi... in clasament si mai ales in tribune. 
click pt. Articol 26 April 2019 00:59
0 
De calitate. Peste ce am avut noi la Cluj sau ce am vazut la Craiova. Pitestiul arata ca poate, asa am zis mereu. Mi-e teama pentru ei ca sambata vine al nostru Podar, care ii ca acasa acolo. Astazi a facut diferenta valoarea. Sper ca seria sa ofere evolutii la fel de bune. 
click pt. Articol 25 April 2019 23:17
gyke Băi Adiță
0 
Nici nu știu ce mă deranjează mai mult, cratima aia sau iq-ul tău subunitar... te pomenești că sunt conexe.  
click pt. Articol 25 April 2019 23:01
0 
Stai linistit ca nu ne vom intalni ... 😀😀😀 
click pt. Articol 25 April 2019 22:51
JCN @adis
0 
hai ca poti mai mult :).  
click pt. Articol 25 April 2019 22:45
0 
Buna asta cu banii. Majoritarea au venit din privat. Sibiul nu are nicio datorie si nu a avut restante la jucatori. Sa nu mai zicem de procese prin tribunale sau reinfintarea echipei sub un alt nume ca sa nu se plateasca datoriile catre sistemul public.  
click pt. Articol 25 April 2019 22:37
0 
Ia uite unde stătea lupul moralist... în poala lui Trițoiu...  
click pt. Articol 25 April 2019 22:35
adis voua
0 
chiar nu va e rusine la cati bani a-ti bagat in ultimii 20 de ani si luati doar o cupa?
Aveti grijs sa nu viseze urat Costescu ca s-ar putea sa nu ne mai intalnim 
click pt. Articol 25 April 2019 22:26
JCN Nini
0 
Daca locul lui Nini e la circ a lui sere unde e? Nu ma mai mir ca nu ia tehnic pentru ca se pare ca are imunitate in astfel de cazuri. Si daca nu ati vazut din sala va invit sa va uitati la reluarea meciului si sa imi spuneti cum ii sunt permise toate acele iesiri !? 
click pt. Articol 25 April 2019 21:57
0 
Din pacate locul individului Nini este la circ, nicidecum la un meci de baschet. Din pacate face de ras echipa pitesteana si suporterii acesteia!! 
click pt. Articol 25 April 2019 21:37