Arbitri meciului decisiv dintre CSU Sibiu și BC Mureș


Fiecare din cei trei arbitri delegați astăzi au mai oficiat un meci din această serie din sferturile de finală

Laurețiu Grigoraș (stânga) va arbitra pe CSU Sibiu pentru a 7-a oară în acest sezon, în timp ce pe BC Mureș pentru a 5-a oară

În această seară de la ora 19:00 se joacă în Sala Transilvania meciul decisiv din sferturile de finală ale LNBM dintre CSU Sibiu și BC Mureș Târgu Mureș. Pe site-ul oficial al FRB a apărut și brigada delegată să arbitreze acest duel decisiv. 

Astfel, meciul va fi condus de Laurențiu Grigoraș, Bogdan Podar și Dragoș Nicolae, în timp ce comisar din partea Federației Române de Baschet va fi Raduly Zoltan

Laurențiu Grigoraș a fost prezent pe parchet, arbitrând primul meci al seriei, câștigat de CSU Sibiu cu 76-66. De asemenea, Raduly Zoltan a fost observatorul respectivului duel. 

Bogdan Podar a arbitrat meciul 2, partida câștigată clar de Târgu Mureș în fieful sibienilor, scor final 75-54. 

De cealaltă parte, Dragoș Nicolae a fost unul dintre cei 3 arbitri ai celui mai intens meci dintre Sibiu și Mureș, mai exact partida cu numărul 3, câștigată de sibieni în prelungiri cu 89-87. 

Confruntarea din această seară va fi transmisă în direct pe postul de televiziune DigiSport 4. Câștigătoarea partidei se va califica în semifinalele LNBM acolo unde va da piept cu Steaua CSM EximBank București. 

*Foto: Mircea Roșca (sportpictures.eu)



Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC CSU Sibiu vs BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Podar Bogdan
Vizualizează pagina personală a arbitrului Nicolae Dragoş
Vizualizează pagina personală a arbitrului Raduly Zoltan

Radu Bărăian / 25 April 2017 / 11:15


Galerie foto


4 
Sa fie un arbitraj corect, cum e vorba "arbitrajul este corect cand nici nu se simte ca au fost artbitrii" :) 
25 April 2017 11:26
JCN Sa fie
0 
desi cu Grigoras pe parchet acest lucru e aproape imposibil. 
25 April 2017 12:23
ovidiu89 alta brigada
-2 
daca era ciulin nu ii bun ca de ce ii ciulin, daca ii grigoras de ce ii grigoras. de ce nu va platiti voi o brigada din alta tara. sper sa castige muresul cu ajutorul arbitrilor:) si apoi sa vedeti discutii pe site:)) sper ca s-a terminat cu comentariile despre bilete care cate a avut sau nu a avut. 
25 April 2017 14:21
1 
Da si tu putina dovada de inteligenta macar atunci cand ai o discutie cu mine cel putin. Unde ai vazut tu vreodata pe acest site ca eu am acuzat abitrii !? Grigoras se lasa foarte usor purtat de val, nu poate fi impartial. Astazi o sa fluiere ori pentru noi ori pentru ei, atat poate el.  
25 April 2017 14:49
-1 
Nu imi pot compara inteligenta cu voi. Doar ca in ultima perioada prea multe nemulțumiri din partea suporterilor sibieni. In loc sa Me bucurăm de baschet noi ne țigănim pe aici:)) romani cu unguri, bilete vs abonamente, arbitri vs arbitri șamd. Hai sa ne bucurăm de sport ca apoi oricum vor curge comentariile din partea nemultumitilor:) pace 
25 April 2017 15:47
3 
Deci sa mai aud vreun sibian ca nu admite ca sunt ajutati de arbitrii... 
25 April 2017 19:27
Whomever Libere
1 
18 pt Sibiu 1 pt Mures. Dar atiti cum e "Karma is a bitch" ;) 
25 April 2017 19:41
Whomever Libere
1 
18 libere Sibiu - o libera Mures * 
25 April 2017 19:41
cra Hoti
0 
Astia sunt ajutati mai dur decat asehotii, suntem jefuiti, rusine!!!
Sibienii habar n-au unde-i cosul dar conduc cu 5 puncte, bravo! 
25 April 2017 19:49
un ardelean Ce vorbesti ...,
0 
Da avem 18-1 la libere dar vezi si tu cat a fost faultat numai Cooper. E adevarat, al 2-lea faul la Reed, a fost gratuit accordat, nici vorba de fault. Faultul sntisportiv la Marticic, corect accordat. Chiar nu va fura nimeni. E corect arbitrajul 
25 April 2017 19:53
soso69 Opinie
0 
Djapa, Reed si Kalve au cate 3PF. Cam mult pt prima repriza. Sa marchezi o treime din puncte din libere e cam mult. 
25 April 2017 19:59
cra nope
0 
Cu acest arbitraj ati castiga si in nba :DDD 
25 April 2017 19:59
un ardelean Martinic
-1 
Tinere grosolana la Cooper, nu se da fault. 
25 April 2017 20:00
bj rusine
1 
capitala incultilor neeruopeni este propulsata de arbitrii in semifinale. rusine romania 
25 April 2017 20:36

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
0 
https://www.eurobasket.com/Italy/news/588165/Cluj-Napoca-signs-Patrick-Richard,-ex-Reggio-Emilia 
click pt. Articol 22 July 2019 13:19
mikki pe Gajovic..
0 
stii tu, gresit, negresit si Achim l-a fortat de obicei tot la 4 iar procentajele lui au fost chiar mai bune la voi parca. 
click pt. Articol 22 July 2019 10:10
Buzestii Serios?
0 
Dictonul "Cine nu e cu noi e impotriva noastra."ii apartine lui Stalin...Coric este un jucator excelent pentru campionatul nostru,un swingman pur sange,nu poate acoperi insa si pozitia 4,asa cum s-a fortat gresit cu Gajovic. 
click pt. Articol 22 July 2019 09:26
trancer Craiova
0 
Ma bag eu, Pratt 
click pt. Articol 22 July 2019 06:48
0 
Încă un Richard care face de toate, l-am mai văzut jucând prin Spania dar nu i-am dat prea mare importantă. Mereu l-am laudat pe Kris și am spus ca este cel mai bun străin din liga dar acum la prima vedere acest Richard pare mai bun ... Rămâne de văzut dacă se confirma sau nu aceasta mutare 
click pt. Articol 22 July 2019 03:14
76ers Hehe
0 
Cu Vuko am glumit... in schimb ar fi surprinzător dacă acest jucător ar veni de la Sibiu ... 
click pt. Articol 22 July 2019 02:36
Tommy 76ers
0 
Iti spun doar ca ai ghicit,acum sa vedem care este dintre cei menționați de tine! 
click pt. Articol 22 July 2019 01:51
0 
Iar in legatura cu croatul, asteptam sa anunte mr toma zilele astea ;) 
click pt. Articol 22 July 2019 01:50
0 
Nu e vuko :)  
click pt. Articol 22 July 2019 01:49
76ers haha
0 
Sa nu zici ca il aduceti pe Vuko =))))))))
Cat despre croat, presupun ca este unul de la echipa cu care Cedevita joaca in campionat si nu in Eurocup/ABA si singurul care e aproape de "senzatie" pare a fi Andrija Coric... 
click pt. Articol 22 July 2019 01:40