BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești


BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 10 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe BCM U FC Argeș Pitești cu scorul de 92-82 (25-17, 20-23, 24-20, 23-22)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Justas Tamulis cu 21 puncte (5x3), 3 recuperări și 5 pase decisive, Kevin Christopher Hardy cu 20 puncte, 8 recuperări și 5 pase decisive și Randal Alan Falker cu 13 puncte (1x3), 11 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Mladen Jeremic cu 25 puncte (4x3) și 4 pase decisive, Ivan Siriscevic cu 22 puncte (1x3), 10 recuperări și 3 pase decisive și Maksim Sturanovic cu 17 puncte, 9 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 10 December 2018 / 21:36



gyke Yes
0 
In sfârșit victorie în deplasare. Am profitat de problemele Piteștiului, care lipsită de doi jucători de bază nu au putut emite pretenții. Sâmbătă va trebui să ne luăm revanșa în fața Craiovei.  
10 December 2018 21:47
gyke CSU
0 
Hardy cu 20p, 8 rec, 5 pase, 2 st și 30 la eficiență ar trebui să fie MVP-ul etapei fără discuție. Deși și Pasalic a făcut ieri un meci excelent.  
10 December 2018 21:50
Renan Greu
0 
Fara conducator de joc, cred ca aici e problema noastra. Il fortam pe Jeremic pe 1, se vede ca nu ii e confortabil. Jucăm un meci aproape decisiv pentru top6, la Timișoara, unde sper ca macar Person va putea evolua. Practic fara Person si Bishop, nu puteam emite pretenții împotriva Sibiului, careia ii doresc mult succes in meciul contra Craiovei!:) 
10 December 2018 21:58
0 
Aveti echipa de cac..!Cu Siriscevic cireasa de pe el.Pacat de Timisoara, ca a pierdut un meci pe care merita sa-l castige...si careia ïi doresc mult succes in meciul contra Pitestiului:)...Ai cam multe frustrari(amice) si mai bine te-ai uita in ograda,decat s-a enervezi lumea pe aici ! 
10 December 2018 23:31
Tommy RENAN
1 
Din cate observ tu ai o obsesie cu Craiova,pregatiti-va in ianuarie,fiindca SARIM SARIM SI VA MACELARIM ! 
10 December 2018 23:45
Renan :)))
0 
Cred că voi, craiovenii ati vorbit mereu de Pitesti, la orice meci. Le am urat baftă celor de la Subiu, pentru că au o galerie de nota 10, care a venit, civilizat, si au susținut echipa si..."bu ne au macelarit" Uitati.va cate comentarii aveti in etapele trecute la articole legate de Pitesti. P.S. nu mi place prazul, nici prazarii...:) 
11 December 2018 00:09

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Tony Bishop: „În prima parte am jucat foarte bine în defensivă”
Jucătorul Piteștiului a reușit coșul victoriei în meciul cu U-BT Cluj 
In memoriam - 14 ani fără Antonio Alexe
21 ianuarie 2005, o zi tristă pentru baschetul românesc 
Mihai Silvășan: „Am avut meciul în mână în ultimele secunde”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa la Pitești 
Florin Nini: „Am arătat că dacă avem puțină răbdare, putem face lucruri bune”
Antrenorul Piteștiului a refuzat să răspundă întrebărilor legate de arbitrajul partidei cu U-BT Cluj 
BCM U Pitești se impune la un punct după un duel de foc în Trivale
Cele două formații s-au luptat de la egal la egal pe tot parcursul celor 40 de minute 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
Maksym Korniyenko: „Va trebui să dăm totul pentru a învinge”
BCM U Pitești debutează în Top 6 cu un duel împotriva lui U-BT Cluj-Napoca 
Goran Martinic, cel mai bun marcator pentru CSM Târgu Mureș în victoria cu Miercurea Ciuc
CSM Târgu Mureș este prima în Grupa Albastră, având 18 victorii și 1 singură înfrângere 
Jahii Carson: “Toți jucătorii încep să își înțeleagă rolurile și să le accepte”
BCM U Pitești urmează să debuteze în “Top 6”, în compania celor de la U-BT Cluj Napoca 
Mikey Hope, cel mai bun om al Rapidului în victoria cu CSM Sighetu Marmației
Avramescu si Arion au impresionat la rândul lor 
studentU din pacate Rasic
0 
e cam in and out. Adica dpdv fizic omul se vede ca nu prea mai duce, poate ii este si teama de o re-accidentare la tendonul Ahilian rupt. Asta pe de o parte.
Pe de alta parte, e si destul de lent si apararile adverse tin la el ca la nu stiu ce :)
Deci in playoff, unde intesitatea oricum va creste, nu stiu cat ne putem baza pe el la nivelul la care ne bazam pe Dykes.
Eu sun fanul nr 1 Rasic si sper sa ne ajute cum ne-a ajutat inainte de aceasta accidentare, insa faptele spun altceva.
Cat despre Silva, sunt si eu de acord cu tine. ;) Se poate si mai bine pe banca tehnica, dar pe de alta parte, se poate mai bine si in teren. Adica si jucatorii au partea lor de vina in anumite momente.
 
click pt. Articol 21 January 2019 12:27
0 
Depinde de adversar si de profilul jucatorului pe care il aduc. Dar dupa parere mea pe banca o sa ramana unul dintre PG sau Easley (la nevoie joaca si Torok pe 5). 
click pt. Articol 21 January 2019 11:52
u1919cj Silva
0 
Faptul ca el ii (sa zicem asa) "veriga slaba" in echipa Clujului nu ii o surpriza pentru nimeni. Totusi omul asta a jucat o viata pentru U, ii un simbol al clujului. Asa ca sper sa invete sa fie antrenor cat mai repede si sper ca in sezonul asta sa-l scoata iara Rasic&Dykes&Co ... Are echipa (si anul asta) care il poate face antrenor si sper sa il faca - pentru ce reprezinta el pentru U Cluj. Ca rabdare este, dar nu infinita. Haide U 
click pt. Articol 21 January 2019 11:47
0 
Prietene, uita-te la al vostru Silvasan cum sta doar la masa oficiala. Nu mai zic de Cristescu si Cuic care non stop au ceva de zis. Dupa ce ca a vazut toata tara ca arbitrajul a fost pro Cluj tot meciul, mai vii si cu afirmatii de genul. Daca erati bun, la bugetul vostru trebuia sa triumfati. 
click pt. Articol 21 January 2019 11:26
gyke eterna intrebare
0 
Cel mai probabil unul dintre PG, desi in functie de adversar, chiar unul dintre cei doi pivoti. Acum depinde si de profilul acelui PF, daca poate juca si 5, optiunile sunt mai multe... 
click pt. Articol 21 January 2019 11:25
studentU n-a luat el, a luat banca tehnica
0 
cineva din spatele lui a urlat sau s-a ridicat in picioare
cel putin eu asa am vazut... 
click pt. Articol 21 January 2019 10:35
0 
Daca aduc un 4 strain, cine iese din rotatie?  
click pt. Articol 21 January 2019 10:16
0 
Un antrenor care non stop pune presiune pe arbitraj, la fel ca majoriatea jucatoriilor/banca tehnica. 
click pt. Articol 21 January 2019 10:15
0 
Vezi c-o luat unul. Mai urat ca Todorov n-a facut. Omul e normal sa se precipite, eu il inteleg. L-as lua in locul lui Silva:) 
click pt. Articol 21 January 2019 09:53
studentU uita te
0 
ce varsta si ce experienta are nini. si mie imi place de el dar comportamentul de aseara a fost deplorabil. in mod normal trebuia sa ia cel putin un tehnic, dar arbitrii, simtindu-se cu musca pe caciula pt frica cu care au arbitrat si grelelile comise, i-au tolerat iesirile in decor...