BC CSU Sibiu a câștigat prin forfait partida cu Olimpic Baia Mare


Sibienii încheie prima fază a LNBM pe locul al treilea

Partida dintre BC CSU Sibiu și Olimpic Baia Mare, din ultima etapă a primei faze a sezonului regulat, nu se va mai disputa, după ce băimărenii au anunțat că se retrag din campionat. Astfel, CSU Sibiu câștigă prin forfait (20-0) meciul cu formația din Baia Mare. 

„Departamentul de Competiții și Comisia Centrală de Competiții, Legitimări și Transferuri din cadrul Federației Române de Baschet va omologa rezultatul meciului drept forfait (20-0)”, anunță clubul sibian pe site-ul oficial. 

CSU Sibiu încheie prima parte a campionatului cu 14 victorii și 6 înfrângeri. Sibienii revin pe parchet la finele săptămânii viitoare, pentru a disputa prima partidă din faza a doua a Ligii Naționale de Baschet Masculin cu ocupanta locului 4 din campionat. Meciul se va disputa în Sala Transilvania din Sibiu, însă deocamdată nu se știe data sau ora disputării. 

Maramureșenii au acumulat o singură victorie în LNBM iar miercuri, 15 februarie, și-au anunțat retragerea din campionat. 

*foto: Ana-Maria Mătușoiu



Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC CSU Sibiu vs BCM Olimpic Baia Mare
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu
Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

Ana-Maria Mătușoiu / 21 February 2017 / 15:45


Galerie foto


TDM Felicitari!
1 
Felicitari! 
22 February 2017 00:14
gyke Multumim
1 
Multumim. 
22 February 2017 06:48
viking33 baia mare
0 
Baia Mare avea parca o victorie cu cineva (Dinamo?). Ce se intampla cu acel rezultat? Va ramane sau se vor sterge toate rezultatele echipei Baia Mare. Posibil sa afecteze pozitia pentru playoff. Stie careva ce zice regulamentul? 
22 February 2017 17:09

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Bogdan Popa va juca la SCM Timișoara în sezonul 2019-2020
Formația timișoreană va fi a 3-a din LNBM la care joacă Popa după revenirea din Spania 
Marius Ciotlăuș: „Sper să obținem un rezultat istoric împreună în noua ediție”
Continuarea la BCM U FC Argeș Pitești a fost prima opțiune pentru jucătorul de 23 de ani 
Surse: Monyea Pratt va juca din sezonul viitor la SCM U Craiova
Americanul a evoluat în ultimele două sezoane la CSU Sibiu 
SCM Timișoara l-a transferat pe Amaury Gorgemans
Pivotul belgian va fi la prima experiență în străinătate  
Marius Ciotlăuș continuă la BCM U FC Argeș Pitești
Extrema va fi la al 3-lea sezon consecutiv alături de alb-violeți 
Victor Petrache, foarte aproape să semneze cu SCMU Craiova (Surse)
Jucătorul de 22 de ani și-a îmbunătățit media de minute în ultima ediție a LNBM la Steaua 
Rareș Uță va evolua la U-BT Cluj-Napoca în următorul sezon
Ardelenii au confirmat și transferul lui Patrick Richard la echipa de sub Feleac 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Ossiryss Ciotlaus
0 
Și eu sper! Vreau, ma topesc! Tu vei fi miezu', asa ca te susțin! 
click pt. Articol 23 July 2019 22:01
0 
Da , este corecta informatia..se incearca aducerea lui tyler ! 
click pt. Articol 23 July 2019 20:50
0 
Stii ceva legat de laser?sau bazat pe ce a spus mai sus "fan craiova"? 
click pt. Articol 23 July 2019 19:53
gyke Mișto
0 
Hai că o să vă distrați cu Laser și cu Mo sezonul viitor.  
click pt. Articol 23 July 2019 19:34
0 
@76ers - am aceeasi parere. Sibiul nu a mai insistat pt Pratt si Craiova a intrat pe fir. Se pare ca la Craiova se prefera jucatorii deja afirmati in campionatul nostru. 
click pt. Articol 23 July 2019 17:03
0 
@sebi, no, suntem curiosi acum, zi-i numele. 
click pt. Articol 23 July 2019 16:35
0 
Eu de laser nu stiu nimic :))) 
click pt. Articol 23 July 2019 16:10
0 
Incepe cu "La" si se termina cu "ser" 
click pt. Articol 23 July 2019 16:07
76ers mikki
0 
Pai sunt situatii total diferite, Gajovic a purtat negocieri in paralel cu Pitesti si Craiova si a ales oferta mai mare. Craiova probabil a intrat in discutii cu Pratt dupa ce el a refuzat sa prelungeasca cu Sibiul si stiau despre situatia cu Gajovic...Poate ca Mo a acceptat o oferta asemanatoare cu cea venita de la Sibiu, ma indoiesc ca este cu mult mai mare, din dorinta de a le arata celor de la Sibiu ce au pierdut... 
click pt. Articol 23 July 2019 16:06
0 
Spune-ne :) Runkauskas, Flowers, Pasalic, Tamulis? 
click pt. Articol 23 July 2019 16:01