BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CSM CSU Oradea


BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 10 puncte

BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 81-71 (17-14, 25-24, 19-17, 20-16)

De la BC Mureș Târgu Mureș s-au remarcat: Goran Martinic cu 19 puncte (2x3), 3 recuperări și 5 pase decisive, Lamarcus Reed cu 14 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive și Ernests Kalve cu 11 puncte (2x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Martin Gilbert Zeno cu 21 puncte (5x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Bogdan Tibirna cu 11 puncte (1x3), 4 recuperări și 3 pase decisive și Andrei Mandache cu 9 puncte și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș

totalbaschet.ro / 16 februarie 2017 / 22:14



adrian.or Adrian.or
2 
Priviti partea buna. Macar nu ne mai umileste Clujul o data. 
16 februarie 2017 22:17
2 
Nu cred ca acesta era comentariul de facut. La Oradea se joaca numai pt Zeno? 
16 februarie 2017 22:19
adrian.or Adrian.or
2 
Sunt semi-ironic. E mai bine decat sa critic iar, nu? Sau sa dau in jucatori. Atata putem, nu prindem jocuri ca ieri constant. 
16 februarie 2017 22:21
Black_Mamba Si totusi
2 
Un singur lucru ma consoleaza - cupa ramane in Ardeal.
Acelasi lucru il pot zice si despre castigatoarea campionatului ... 
17 februarie 2017 09:46
raress23 Haide U
4 
Astept revansa fata de infrangerea din campionat din decembrie anul trecut. Meci castigat pe merit de mureseni, care au avut suterii in forma! Sper maine sa nu mai fie asa. 
16 februarie 2017 22:18
4 
Mai greu cu Mureșul decât cu Oradea 
16 februarie 2017 22:19
adrian.or Adrian.or
2 
Chiar pe merit. Astia urlau unul la altul pe banca, Muresul in ciuda problemelor e o adevarata echipa si au un lider mare. Szep volt fiuk. 
16 februarie 2017 22:20
oldboy Bravo baieti
1 
Tinand cont cate probleme are clubul este cu atat mai meritorie victoria! Bravo baieti, suntem mandrii de voi. 
16 februarie 2017 22:20
4 
Dupa mult timp am reusit sa vad un meci al oradenilor si nu mi-a placut deloc.O lipsa de solutii pe faza ofensiva care atinge cote alarmante. Scheme noi nimic, adversarii au citit de mult solutiile lui Achim. Aruncari de la 3pct foarte multe, 31 si cu putine realizari, multe pe ultimele secunde, " mingea la Zeno ca rezolva el " nu a mers pt ca oradenii l au blocat perfect. Achim in mare pana de solutii si idei in ciuda faptului ca a avut o banca mai valoroasa. Vor veni explicatiile cu numarul mare de meciuri, oboseala, uzura....Eu spun ca si Muresul a jucat in Europa, ca le-au plecat jucatori valorosi, ca au probleme financiare.... 
16 februarie 2017 22:24
oldboy @adrian.or
3 
Multumim, Sper sa facem un meci frumos in finala, sa castige cei mai buni.  
16 februarie 2017 22:26
adrian.or Adrian.or
5 
Cu mare placere, aveti un lot inchegat si frumos, Reed e meserie , mi se pare peste Alhaji. Scouting excelent, sa castige cel mai bun maine. 
16 februarie 2017 22:28
oldboy @un moldovean
0 
Cred ca ai vrut sa scrii " muresenii l-au blocat perfect" daca te refri la Zeno. :)  
16 februarie 2017 22:28
2 
Scuze, corect. Antrenorul muresean, nu-i pot scrie numele, i-a dat o lectie lui Achim, astazi. 
16 februarie 2017 22:33
icsabex Anternorul muresean
0 
... Este simplu: Barni. 
16 februarie 2017 22:39
oldboy No problem
4 
Stai chill ca nu esti singurul cand trebuie sa il scriu si eu sunt atent :), il cheama Szaszgaspar Barnabas dar poti sa ii spui Barni ca ii mai simplu. A fost inspirat azi dar sa sti ca si la noi ca si la Cluj antrenorul are un antrenor secund foarte valoros pe Gelu Trif (oradean de origine :) ) cu care face o "echipa" foarte buna. 
16 februarie 2017 22:41
#32 Trif
3 
Gelu este zalauan de origine, acolo a inceput baschetul, a continuat la Cluj, s-a realizat la Tirgu Mures, si spre final de cariera a jucat un an la Oradea. Un fel de Transilvania-trotter. 
16 februarie 2017 22:47
2 
Cu doar doi jucatori in forma (Zeno si Mandache) nu aveamm cum sa castigam acest meci. LIpsa lui Barnette este tot mai evidenta in meciurile decisive sau importante.
Felictari Muresului si succes in finala. 
16 februarie 2017 22:51
amg Felicitari
2 
Felicitari Mures! Frumoasa victoria! Cu toate problemele lor se pare ca sunt o echipa unita si au jucat cu pasiune si daruire. Cat despre Oradea, cred ca a pierdut din nou din lipsa jocului colectiv si nu doar cel din teren, se pare ca si pe banca se certau jucatorii intre ei, s-a vazut pe parcursul a cel putin unui Time Out. Pacat, au jucat atat de frumos cu TM. Asta este, capul sus! 
16 februarie 2017 22:58
ajax Imbatat cu apa rece
3 
Felicitări Mureșului, o echipă solidă, odată cu venirea lui Reed și Markovic. Unde este Will? Ca un raspuns la ce am luat si ce am ratat. Pt ca sunt sigur că un grătar e mai bun decât o ciorba reincalzita.La ce transferuri am făcut as zice că ne-am săpat singuri groapa. Apropo, Barnette mai joacă baschet? Aceeași intrebare o pun referitor la Titus. Sau nu poate juca sub presiune? 
16 februarie 2017 23:01
amg PS:
2 
Succes in finala Mures! Asteptam o victorie mare de la voi! 
16 februarie 2017 23:01
0 
Apreciez comentariul tau ca vei tine cu o echipa maine. Dar sper sa nu faceti ca ieri sa fluierați. Bucurați-vă fraților de baschet si apoi in meciurile directe ne arătam frustrarea unul fata de altul. Maine cred ca vom fi singuri împotriva tuturor. Mulțam fain:)) 
17 februarie 2017 08:19
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Felicitari Tigrilor. M-a durut rau de tot sa il vad pe Rade cum arunca la cos!
Oradea va tine pumnii impotriva echipei federatiei - H"U" CLuj! 
16 februarie 2017 23:05
Alexxa Hahaha
2 
"Echipa federatiei" unii dintre voi nu puteti fara sa aveti un adversar de genul ca sa va justificati toate meciurile pierdute, de aia castiga U ca e echipa federatiei? Hai sa fin seriosi, banca net superioara, buget, staff. Suferiti unii de mania persecutiei si veniti cu teorii efectiv stupide, atata lucru ok facea asesoftul, avea rolul de inamicul public (si pe buna dreptate) pacat ca unii dintre voi aveti mentalitatea asta de gradinita si trebuie musai sa urati pe cineva in loc sa va bucurati de baschet. 
16 februarie 2017 23:14
free62 free62
1 
Acuma daca nu ai citit pana acuma, user-ul de mai sus poate fi ignorat, e sub nivelul Crisului pe vreme de seceta in 95% din postari... 
17 februarie 2017 00:08
tsc_1980 Csm Oradea
-3 
fREE 62 - vorbesti tu care ai IQ unei broaste! Sunt convins ca tot nu intelegi de ce nu exista off-side in baschet. Du-te frate cu scuipatorii tai de seminte! 
17 februarie 2017 00:36
-1 
Oradeanule esti un zero barat. 
17 februarie 2017 10:16
m.sandor echipa federatiei
0 
Dar Digi ca sponsor unde mai apare?:)
 
17 februarie 2017 10:28
nexco 12loZ
1 
Ultimele 10 comentarii...
zol21 Cj
1
Oradeanule esti un zero barat.
click pt. Articol 17 februarie 2017 10:16
zol21 cj
0
Is frustrati...
click pt. Articol 16 februarie 2017 20:30
zol21 Cj
3
Nici nu a inceput meciu, si sibienii deja bagau m... U, + ca au huiduit echipa la prezentare.. si tot noi suntem aia necivilizati
click pt. Articol 14 februarie 2017 22:50
zol21 Cj
1
Nexco esti praf. Nota 1.
click pt. Articol 12 februarie 2017 00:05
zol21 Campionii
[Ascunde Comentariu]
-9
Atata va laudati cu titlul castigat anul trecut ca deja devine obositor.
click pt. Articol 12 februarie 2017 00:02
zol21 Cj
0
Nici nu vrem oameni ca si tine la Cj.
click pt. Articol 11 februarie 2017 23:01
zol21 cj
1
Mor de ras :)) .. ati castigat si voi un campionat si va credeti buricul pamantului.
click pt. Articol 11 februarie 2017 21:50
zol21 cj
-1
Oradenii(unii)aroganti ca de obicei...
click pt. Articol 10 februarie 2017 19:10
zol21 cj
-1
Turcii au fost praf azi, total altceva fata de ce am vazut Cluj.
click pt. Articol 08 februarie 2017 21:30
zol21 cj
1
La urm. meci ar trebui strigat numele lui Silva.
click pt. Articol 30 ianuarie 2017 20:31
 
17 februarie 2017 11:08
DonDiablo DonDiablo
3 
Primu rand bv Mures.Probleme,jucatori plecați,fara figuri fara victorii cu Saratov sau Rishon dar azi au aratat ca se poate.Unii mai sus atacau Cluju.Nu-i suport nici eu,dar bun simț am și putere să recunosc au fost mai buni.Nu am dc sa zic de Dykes sau de Martinic de la Mures.Mă uit la noi.Pasalic cu Mandache imediat se băteau,oare daca era Bavcevic antrenor(ex Steaua si U) ala creca i zbura la Oradea direct si juca cu ce avea.E tragic sincer.Imi aduc aminte de episodu Rovinari,Șapera vs Mack.Nu zic ca daca ar fi ăla în locu lu ăla era mai bine.Sau alt antrenor gândea altfel.Cu Sean va fi altfel cu siguranță.Nu va mirați daca Pasalic dupa 3,4 TO azi,in Turcia dă 4-5 3 pct.Europa,oferte,nu cupa vieții.Seară plăcută tuturor.p 
17 februarie 2017 00:07
suporter oradean Cristian-or
2 
Si mie imi place Andrei, dar nu pot fi de aacord cu iesirile lui nervoase care afecteaza echipa,si din pacate ieri nu a fost chiar in 'forma" asa cum sustii.In viziunea mea a fi in forma inseamna mai mult decat sa dai 9 pct.Inseamna sa fii echilibrat,lucid,constructiv,sa muncesti pentru echipa,si sa nu fii factor destabilizator.Acest comportament nu-i face cinste.Alt antrenor il tinea pe banca ,dar este alegerea lui Achim(avand in vedere ca la injurat si pe el nu doar pe Pasalac mai documenteaza-te).Nu ai tu niciun drept ca jucator sa urli la colegi ,antrenorul face acest lucru,daca este cazul.Pe de alta parte studiind statistica, nu mi se pare ca a fost cel mai in forma.Dupa stattsitica a fost Boghi,Zeno,Denison,Pasalac,apoi el. Aceasta este opinia mea.Imi pare rau pentru baieti ca au pierdut meciul de ieri i in mod special imi pare nespus de rau sa aud cum doar ei sunt de vina si lipsa lui Barnete, in rest toata conducerea tehnica este perfecta. 
17 februarie 2017 09:20
oldboy ECHIPA
2 
Tot ce pot sa spun este ca in fata oradiei a castigat ECHIPA BC Mures deoarce datorita problemelor financiare nici nu era sigur ca jucatorii ar fi venit la Sibiu. Noroc ca in ultimul moment s-a rezolvat ceva si asa au ajuns la Sibiu. A fost si o intalnire a echipei cu suporterii (fara staff-ul clubului) in care jucatorii si antrenorii au prezentat situatia respectiv faptul ca daca nu se rezolva problemele financiare nu vor face deplasarea la Sibiu si au cerut intelegerea suporterilor daca se va intampla asa ceva iar suporterii prezenti au asigurat jucatorii ca ii vor sustine indiferent ce se va intampla. Cred ca acesta atmosfera de ECHIPA unita (jucatori, staff tehnic, suporteri) a facut posibila victoria. Nu stiu ce va fi in finala dar sunt bucuros ca greutatile ne-au unit si avem o adevarat ECHIPA din toate punctele de vedere. Fie ca in finala cei mai buni sa castige. 
17 februarie 2017 10:33
trt Fara suprare...
3 
Sunt dezamagit de UNII fani ai celorlalte echipe care participa la acest Final-8. De ce nu sunteti cu picioarele pe pamant si sa aveti fair-play? De ce echipa federatiei? Uitati cati ani am stat TOTI in umbra Asesoft-ului? Acuma la Cluj s-a gasit un sponsor puternic care a investit si s-a zbatut sa faca ECHIPA !De ce sa nu dam in ei...Vlad Moldoveanu fluierat la el in tara...DE CE? Ajunge,omul asta sa intrebe de ce e fluierat intr-o sala de baschet,sport care e viata lui ! Uscaturi sunt peste tot dar e bine sa ne vedem fiecare de lungul nasului si sa ne bucuram de acest sport.RESPECT celor care ne RESPECTA ! Sa fie asa cum zic niste OAMENI care ne respecta! CEL MAI BUN SA INVINGA. Ne vedem deseara la Sibiu ! VIATA ASTA TIN CU "U" !  
17 februarie 2017 10:56
antiadrian.or respect U sau...?
2 
U are cea mai buna echipa (exprimare plus antrenor) si are probabil si cel mai bun lot (valoarea intrinseca a jucatorilor). Bun. Am inceput cu asta sa fie clar ca nu consider ca U este ajutata de arbitri sa isi castige meciurile. Totusi, suporteri clujeni cu capul pe umeri faceti va rog un exercitiu de imaginatie:

Digi da bugetul CSM si Digi da tot pe atat sau comparabil si la federatie. Mama lui Nicoara este fosta secretara in MTS si relatii arhicunoscute in FRbaschet. Odata cu cele de mai sus Ciulin nu arbitreaza pe Oradea in nici unul din cele 19 meciuri avute in campionat!

Oare v-ati pune semne de intrebare daca cele de mai sus ar fi adevarate? Daca da, de aceea ne punem si noi niste semne de intrebare. In rest, numai de bine!  
17 februarie 2017 11:29
viking33 cine nu a arbitrat
1 
care e arbitrul care nu a arbitrat nici unul din cele 19 meciuri avute in campionat.. Grigoras sigur nu a fost (vezi meciul cu muresu din 23 decembrie).. De altfel cred ca de atunci e si memoriul de care se zice.. 
17 februarie 2017 11:46
1 
ok. rectific atunci nu a arbitrat de aproape 2 luni nici un meci al clujului. 
17 februarie 2017 12:22

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
FRB recunoaște că au fost pași la acțiunea lui Aleksandar Rasic
Total Baschet a cerut un punct de vedere Federației Române de Baschet 
Comunicat BC Mureș: „Considerăm că rezultatul final a fost decis de o greașeală flagrantă de arbitraj”
Conducerea formației din Târgu Mureș consideră că în finala Cupei României a existat o viciere de rezultat 
All Star Game 2017, în imagini
Selecționata Sudului a câștigat All Star Game 2017 
F8 M. VIDEO. Aleksandar Rasic a marcat coșul decisiv după o acțiune suspectă de „pași”
Cei doi arbitri aflați în zona acțiunii au validat coșul. 
F8 M. BC Mureș Târgu Mureș a început săptămâna în grevă și a terminat-o în finala Cupei României
Sportivi pregătiți de Barnabas Szaszgaspar au reușit o performanță remarcabilă fără antrenamente în cele două zile anterioare primului meci. 
F8 M. Aleksandar Rasic: „O victorie mare pentru noi, dar nu am jucat deloc bine”
Jucătorul sârb a schimbat soarta finalei Cupei României, după ce a marcat 5 puncte în ultimele 40 de secunde  
F8 M. LaMarcus Reed: „Trebuie să luăm ceea e ce bun din meciul ăsta și să mergem înainte”
Americanul a fost cel mai bun marcatori al lui BC Mureș în finala cu U BT  
F8 M. Barnabas Szaszgaspar: „Mereu am recunoscut înfrângerea, dar și superioaritatea adversarului, însă azi meritam să câștigăm”
Antrenorul Mureșului are suspiciuni în ceea ce privește faultul ofensiv care a adus eliminarea din joc a căpitanului Laszlo Lazar 
F8 M Mihai Silvășan: „Au avut șansa lor să câștige, însă noi l-am avut astăzi pe Rasic”
U BT Cluj-Napoca a câștigat turneul final al Cupei României de la Sibiu 
F8 M Aleksandar Rasic - MVP ul Finalei Cupei României
Sârbul a reuşit punctele decisive pentru U-BT Cluj-Napoca 
martax Slab pentru toate echipele
0 
Intr-adevar arbitrajul slab este pentru toata lume...unii castiga un trofeu dupa o abatare clara de pasi, iar ceilalti ar trebui sa aplaude arbitrii la final de meci ca au fluierat slab in ambele parti 
click pt. Articol 23 februarie 2017 13:07
RayAllen20 @studentU
0 
In era Asehoti nu era lumea vigilenta si ultragiata? Uiti toate discutiile dupa fiecare joc a celor de la Asehoti? uiti filmuletul facut de fanii celor de la CSU Sibiu in acea finala in care asesoftul juca in 8? in acea era lumea era mult mai vigilenta si mai ultragiata pentru ca "boii" trageau la o singura caruta... la caruta asehotilor... acum "boii" par scapati de sub control si nu mai stiu la ce caruta sa traga... 
click pt. Articol 23 februarie 2017 12:53
0 
Calitatea arbitrajului din pacate va lasa sa credeti ca ar fluiera impotriva echipei voastre. Dar asta doar pentru ca ignorati deciziile favorabile voua.

Arbitrajul e slab dar macar e la fel de slab pentru toate echipele.  
click pt. Articol 22 februarie 2017 18:18
piroskutya Arbitrii de toate minunea
0 
Din păcate se greșește foarte mult împotriva Mureșului, tocmai în ultima etapa contra lui steaua am avut un arbitraj de toată jena unde am pierdut probabil și locurile 1-6.Si scriu aici numele celor 4 arbitrii care sunt contra Mureș. Șerban, Podar, Olaru și Ciulin. Ăștia când ne prind ne ard, Ciulin mai ales în decisive. Sper sa îl prindă pe Ghiță, și sa ii dea în gat, sunt sigur ca scăpăm de câțiva. Abia aștept, pentru ca n-am saturat deja sa merg la meciuri din plăcere și mai apoi sa plec de fiecare data enervat acasă. 
click pt. Articol 22 februarie 2017 17:57
0 
Da, din păcate asta este situatia sportului romanesc la ora actuala. Echipe care au un cuvânt de spus joaca câteva sezoane sunt in top si apoi se desființează. Voi de 5 ani jucati finale, si chiar sper sa nu va desfiintati pentru ca dupa finala de vineri am devenit fan al vostru(desigur dupa U) datorita modului in care ati luptat si nu v-ati dat baruri. 
click pt. Articol 22 februarie 2017 12:47
FAC Si ca sa nu fiu inteles gresit
0 
Clujul a meritat victoria in cupa la fel cum o merita si in campionat, frustrarea intervine cand stiu cat de mici sunt sansele ca la Mures sa mai existe o echipa competitiva, stiu ca nu suntem departe de desfiintare si dupa 3 finale de campionat si 2 de cupa in anii acestia disparem cu multe locuri 2 in palmares, aici recunosc, chiar sunt frustrat. 
click pt. Articol 22 februarie 2017 11:36
FAC Tribuna
0 
Dnul Voinescu statea in tribuna din spatele panoului celor de la Mures, alaturi de alti membrii de la federatie. Normal ca cei de la Cluj se bucurau, normal ca din tribuna unde stateau clujenii era greu de sesizat abaterea respectiva.
Oricum, si cu proteste si cu memorii nimic nu schimba sau nu ar fi putut schimba rezultatul partidei, dar faptul ca se arbitreaza dezastruos in liga asta trebuie recunoscut pentru a se putea lua masuri, si nu ma refer la masuri disciplinare ci la o mai buna pregatire a arbitrilor. 
click pt. Articol 22 februarie 2017 11:29
studentU @ KBSC2430
0 
subscriu 100%. La Lazar fault in atac, la Rasic pasi nevazuti de nimeni la viteza jocului. Ghinion, cum zice domn' presedinte.
Cand se intamplau toate minunatiile pamantului in era Asehoti nu mai era lumea asa vigilenta si ultragiata. Acum se face din tantar armasar si se cer opinii si la ONU.
Dupa parerea mea povestea asta o sa afecteze negativ arbitrajul de care va avea parte U in meciurile din faza 2 si play-off. O sa sufle arbitrii si in iaurt ca sa compenseze, ca asa stiu ei sa-si faca treaba de obicei. Daca o dau in bara cu o faza apoi fluiera in compensatie la urmatoarea faza. O porcarie.
Cel mai bine ar fi, zic eu, sa intalnim Muresul in play-off si sa vedem care pe care.
Hai U! 
click pt. Articol 22 februarie 2017 09:04
razv-an fara suparare
0 
nu are nici o legatura abaterea de pasi cu aruncarile celor de la Mures!!! Sau cu faultul ofensiv la Lazar (de fapt singura faza pentru care protestau muresenii minute bune dupa terminarea partidei). Iar faultul a fost cat se poate de clar (si pe reluare), ambii arbitrii din zona indicand fault in atac!
Iar legat de faza, nimeni nu a sesizat in dinamica jocului aceasta abatere (noi ne bucuram pt cos, nu pentru ca nu s-au dat pasi - in timpul jocului nu s-a vazut nimic neregulamentar). Chiar si modul in care a facut Rasic pasii a fost unul "normal" pt o actiune corecta. Adica dribling, pas in lateral si aruncare. Abaterea survine datorita pasului mic facut inainte de acel pas in lateral (si asta nu ca o scuza, arbitrul trebuia sa vada asta).
Si mie imi pare rau ca a ramas aceasta faza pe final (nu stim ce s-ar fi intamplat daca se fluierau pasi; automat faceam fault si mai aveam o actiune), acum toti o sa aiba motive de justificat arbitrajul impotriva Clujui ...  
click pt. Articol 22 februarie 2017 08:41
0 
Nu va suparati de întrebare, dar daca voi castigati de pe urma unei abateri de pasi nu va bucurati? Stateati cumva tacuti pe scaunele voastre si stati tristi ba poate se găsea unul de la voi sa-i spună arbitrului ca voi nu vreti sa castigati asa si sa se rejoace faza. Mai mult fanii care au sărbătorit fără jenă erau in partea opusa nu aveau cum sa vada abaterea de pasi deci se bucurau pentru ca era ceva normal. Ina al doilea rand arbitrul nu da reluare video la cererea fanilor ci la cererea echipei si BC Mures nu a cerut la acea faza reluare video. De-asemenea nu esti obligat sa dai reluare video adica faci asta pe răspunderea ta, si aici vorbesc de faultul ofensiv la Lazar. Arbitrii au fost convinsi ca a fost fault ofensiv asa ca nu au considerat ca e necesar sa intrerupa jocul. Noi suntem fairplay recunoastem ca au fost pasi dar trebuie sa recunoasteti si voi ca a fost fault ofensiv. Stiu ca e frustrant sa pierzi 5 finale in cativa ani da terminati cu chestiile astea ca numa va creste frustrarea si nu se schimba nimic. Ati avut sansa voastră, 2 aruncari libere de la 3...