BC Mureș se mișcă pe piața transferurilor


Pagina de facebook BC Mureș Fan Club anunță mai multe achiziții ale trupei lui Barnabas Szaszgaspar

BC Mureș pare să fie activă pe piața transferurilor. Conform paginii de facebook BC Mureș Fan Club, trupa lui Barnabas Szaszgaspar a bătut palma cu mai mulți baschetbaliști.

În primul rând, este vorba de pivotul Dalibor Djapa. Sârbul sosește de la BC Timișoara, acolo unde a contabilizat 31 de prezențe în precedenta ediție a Ligii Naționale. Djapa a strâns medii de 14.9 puncte, 5.6 recuperări și 1.5 pase decisive. Dalibor a mai evoluat la U-BT Cluj-Napoca, BCM U Pitești și Energia Târgu Jiu.

De asemenea, sursa amintită precizează faptul că Dragoș Andrei își va continua cariera la BC Mureș. Fundașul a activat ultima dată la Energia Târgu Jiu, grupare pe care a ajutat-o cu statistici de 3.8 puncte, 1.5 recuperări și 1.1 pase decisive.

Un alt baschetbalist ce pare să se fi înțeles cu BC Mureș este Cornel Cioacătă. Extrema vine de la CSU Atlassib Sibiu. În ediția precedentă de campionat, Cioacătă a izbutit medii de 2.8 puncte, în 27 de partide.

Totodată,potrivit BC Mureș Fan Club, la echipă va continua Goran Martinic. Informațiile nu au fost însă confirmate de către vicecampioana României.

În lotul echipei se mai regăsesc Santa Szabolcs, Laszlo Polyak și Laci Lazar.

*Foto: Toth Csaba/BC Mureș



Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a jucătorului Dragoş Andrei
Vizualizează pagina personală a jucătorului Goran Martinic
Vizualizează pagina personală a jucătorului Cornel Cioacata
Vizualizează pagina personală a jucătorului Dalibor Djapa

Paul Olar / 24 July 2016 / 10:00


Galerie foto


danms Doar pare...
1 
Exact : „BC Mureș PARE activă pe piața transferurilor”, pentru că (părerea mea):
1) Comparați-l pe Djapa cu Barro...;
2)Cioacătă : 2,8 puncte în 27 de meciuri...;
3) Andrei : 3,8 puncte pe meci...
Așteptăm cu nerăbdare ÎNCEPEREA EFECTIVĂ a transferurilor la B.C. Mureș, VICECAMPIOANA ROMÂNIEI!!!  
24 July 2016 12:56
mickeymouse Conducere
0 
Muresul a fost vicecampioana pe datorii. Se pare ca acest club are datorii mari iar jucatorii, agentii vorbesc intre ei. Numarul fanilor care se pregatesc sa ceara demisia presedintelui Lungu este din ce in ce mai mare. Va fi "spectacol" la primul meci. 
24 July 2016 20:35
soso69 Mures
1 
Baschetul romanesc are Mureș. nevoie de BC Mureș. Sper sa se rezolve problemele și sa avem din nou o echipa competitiva la Mureș. 
24 July 2016 22:00
Zorca Conducere
1 
De ce sa ceri demisia lui Lungu cand sub presedintia lui au fost cele mai bune rezutate din istoria clubului? Sa vina din nou Szalkay? Care si-a batut joc de cel mai mare buget si n-a obtinut nici un rezultat.

Problema e alta: Lungu e sapat de cei din jurul lui. S-a vazut la ultimele doua meciuri din play-off cand "atmosfera" creata la statie de un terchea-berchea (bineinteles invatat de cineva) a dus la multe nemultumiri in sala. Din aceasta cauza, din cate stiu, Nova Vita si Azomures s-au retras de la sponsorizare. In aceste conditii cu ce bani sa aduci jucatori?

Decat sa fie unealta de provocari interetnice, BC Mures mai bine s-ar desfiinta! 
28 July 2016 09:15

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Derby-ul de tradiție al sportului românesc, Steaua-Dinamo, este transmis de Digisport
Cele două formații joacă pentru locurile 7-8 
Mesajul lui Muhamed Pasalic pentru colegi, la finalul partidei CSM CSU Oradea – U-BT Cluj
Căpitanul bihorenilor a vorbit după calificarea în finala LNBM 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
Când se joacă finala LNBM dintre CSU Sibiu și CSM CSU Oradea
Programul ultimului act al Ligii Naționale 
0 
Nu-mi fac iluzii ca ma va citi aici vreun grangure de la onoratul organ federal, însă vreau sa rămână scris : sa va fie rușine pana la sfârșitul zilelor voastre ca, prin incompetență, nerușinare și corupție, ați permis ca obrazul acestei tari sa fie inca odată mânjit! Cu oameni ca voi la butoane, niciodată acest sport nu va progresa cu adevărat în România! Am crezut ca balcanismele din arbitraj, pregătirea și licențierea antrenorilor și listele "servite" de la loturile naționalele juniori, sunt maximum de nemernicie de care sunteți capabili, dar mi-ați depășit din nou așteptările! Nu-mi dau seama exact, DNA-ul sau DIICOT-ul ar trebui sa va pună întrebări, dar sper ca măcar una dintre ele sa va intrebe una-alta. 
click pt. Articol 23 May 2019 13:03
Marius Stern Comparativ
0 
Era echivalentul Cupei UEFA la fotbal.In baschetul feminin era echivalenta cu Cupa Liliana Ronchetti. 
click pt. Articol 23 May 2019 10:00
0 
nivelul nostru a ramas deci cam tot acelasi, tot in a treia competitie ne luptam.
toate bune! 
click pt. Articol 23 May 2019 08:37
76ers A da
0 
Și campionatul românesc primea un loc sau doua in competiție dar echipele trebuiau sa înceapă din primul sau al doilea tur și rar treceau de primul meci ... 
click pt. Articol 23 May 2019 03:08
0 
Din ce îmi aduc eu aminte nu era printre cele mai importante competiții europene la acea vreme dacă nu ma înșel era cam a treia ca valoare deci un Basketball Champions League din zilele noastre. Ulterior îmi aduc aminte ca a existat o fuzionare cu o alta cupa parca prin anul 2000 din care a ieșit actuala competiție Eurocup 
click pt. Articol 23 May 2019 02:53
studentU foarte fain
0 
articolul, inclusiv tusa de final. O intrebare pt cunoscatori: ce a fost cupa Korac? As putea google ui, dar as vrea un insight in comapratie cu competitiile europene actuale. 
click pt. Articol 22 May 2019 22:07
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Un articol și material foarte ok, documentat și care atinge. Acum, nu știu ce efect va avea pt ca din păcate partea legala la acest capitol lasă de dorit. Ca sa nu mai vorbim de celelalte, Frb în principal și felul în care carmuieste după interese și bunul plac. Dar o inițiativa excelenta, bravo! 
click pt. Articol 22 May 2019 13:35
DonDiablo DonDiablo
0 
Foarte buna remarca cu Low,dar ce zicea Rasty ai auzit?Sa nu ai bani de suc pentru vizionarea unui meci?Sau cum zicea si Zekovic,să nu joc începutul de sezon e un pas înapoi în cariera.Și sa fim sinceri jucatorii aceștia câstiga bine,foarte bine,dar cariera e scurta depind de banii ăștia.Apropo să fie fair-play în finală. 
click pt. Articol 22 May 2019 13:11