BC Mureș se mișcă pe piața transferurilor


Pagina de facebook BC Mureș Fan Club anunță mai multe achiziții ale trupei lui Barnabas Szaszgaspar

BC Mureș pare să fie activă pe piața transferurilor. Conform paginii de facebook BC Mureș Fan Club, trupa lui Barnabas Szaszgaspar a bătut palma cu mai mulți baschetbaliști.

În primul rând, este vorba de pivotul Dalibor Djapa. Sârbul sosește de la BC Timișoara, acolo unde a contabilizat 31 de prezențe în precedenta ediție a Ligii Naționale. Djapa a strâns medii de 14.9 puncte, 5.6 recuperări și 1.5 pase decisive. Dalibor a mai evoluat la U-BT Cluj-Napoca, BCM U Pitești și Energia Târgu Jiu.

De asemenea, sursa amintită precizează faptul că Dragoș Andrei își va continua cariera la BC Mureș. Fundașul a activat ultima dată la Energia Târgu Jiu, grupare pe care a ajutat-o cu statistici de 3.8 puncte, 1.5 recuperări și 1.1 pase decisive.

Un alt baschetbalist ce pare să se fi înțeles cu BC Mureș este Cornel Cioacătă. Extrema vine de la CSU Atlassib Sibiu. În ediția precedentă de campionat, Cioacătă a izbutit medii de 2.8 puncte, în 27 de partide.

Totodată,potrivit BC Mureș Fan Club, la echipă va continua Goran Martinic. Informațiile nu au fost însă confirmate de către vicecampioana României.

În lotul echipei se mai regăsesc Santa Szabolcs, Laszlo Polyak și Laci Lazar.

*Foto: Toth Csaba/BC Mureș



Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a jucătorului Dragoş Andrei
Vizualizează pagina personală a jucătorului Goran Martinic
Vizualizează pagina personală a jucătorului Cornel Cioacata
Vizualizează pagina personală a jucătorului Dalibor Djapa

Paul Olar / 24 July 2016 / 10:00


Galerie foto


danms Doar pare...
1 
Exact : „BC Mureș PARE activă pe piața transferurilor”, pentru că (părerea mea):
1) Comparați-l pe Djapa cu Barro...;
2)Cioacătă : 2,8 puncte în 27 de meciuri...;
3) Andrei : 3,8 puncte pe meci...
Așteptăm cu nerăbdare ÎNCEPEREA EFECTIVĂ a transferurilor la B.C. Mureș, VICECAMPIOANA ROMÂNIEI!!!  
24 July 2016 12:56
mickeymouse Conducere
0 
Muresul a fost vicecampioana pe datorii. Se pare ca acest club are datorii mari iar jucatorii, agentii vorbesc intre ei. Numarul fanilor care se pregatesc sa ceara demisia presedintelui Lungu este din ce in ce mai mare. Va fi "spectacol" la primul meci. 
24 July 2016 20:35
soso69 Mures
1 
Baschetul romanesc are Mureș. nevoie de BC Mureș. Sper sa se rezolve problemele și sa avem din nou o echipa competitiva la Mureș. 
24 July 2016 22:00
Zorca Conducere
1 
De ce sa ceri demisia lui Lungu cand sub presedintia lui au fost cele mai bune rezutate din istoria clubului? Sa vina din nou Szalkay? Care si-a batut joc de cel mai mare buget si n-a obtinut nici un rezultat.

Problema e alta: Lungu e sapat de cei din jurul lui. S-a vazut la ultimele doua meciuri din play-off cand "atmosfera" creata la statie de un terchea-berchea (bineinteles invatat de cineva) a dus la multe nemultumiri in sala. Din aceasta cauza, din cate stiu, Nova Vita si Azomures s-au retras de la sponsorizare. In aceste conditii cu ce bani sa aduci jucatori?

Decat sa fie unealta de provocari interetnice, BC Mures mai bine s-ar desfiinta! 
28 July 2016 09:15

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Isaiah Martin, noul pivot de la CSM Galați
Primul jucător străin pentru echipa de la Dunăre 
Andrei Calenic continuă la Dinamo Știința București
Un nou sezon pentru tânărul jucător român la echipa din Ștefan Cel Mare 
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Ionuț Berceanu va juca și în sezonul următor pentru SCM U Craiova
Va fi al 3-lea sezon consecutiv pentru jucătorul de 21 de ani la formația olteană 
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10