BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea


BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 9 puncte

BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 90-81 (24-17, 26-21, 23-28, 17-15)

De la BCM U FC Argeș Pitești s-au remarcat: Tony Cal Bishop Jr cu 26 puncte (2x3), 4 recuperări și 4 pase decisive, Mladen Jeremic cu 18 puncte (4x3) și 4 pase decisive și Maksim Sturanovic cu 16 puncte și 6 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Kristopher Jameil Richard cu 21 puncte (1x3) și 2 recuperări, Sean Antwan Barnette cu 15 puncte și 2 recuperări și Muhamed Pasalic cu 12 puncte (3x3), 2 recuperări și 8 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

totalbaschet.ro / 06 April 2019 / 20:18



Renan Meci
0 
Fără miză, jucat în 2/4 de Oradea. Victoria importanta trebuia obținută la Tm. In play off, Poate prindem o zi proastă a Oradea și putem câștiga un meci. Imi doresc o conducere nouă la baschet pentru viitorul sezon. 
06 April 2019 20:28
tanaseb Vai de voi
0 
No, nici acum nu sunteti multumiti voi. Pacat ca o echipa de top a Romaniei are parte de astfel de fani. Ii greu sa felicitati dupa o victorie? Daca era fara miza, Achim juca cu Reljic, dar voi nu o ganditi. 
06 April 2019 21:02
Renan Ce sa felicit?
0 
Locul 6 an de an? Daca n aveam condiții sau buget, felicitam. An de an ne mulțumim cu puțin. O data la 5 meciuri batem echipe gen Sibiu, Oradea, Cluj. Din 10 victorii 4 sunt cu Steaua si Dinamo. Ne mulțumim an de an cu puțin. Obiectivele de anul trecut si de anul acesta, n au fost îndeplinite, deci trebuiesc luate ceva măsuri. Sa nu mai zic că pe partea de management marketing suntem 0... 
06 April 2019 21:22
0 
La anul trebuie pastrati Jeremic ( poate o luam si pe sotia lui la volei ), Bishop si Sturanovic .
Din pacate, suferim foarte mult pt ca nu avem conducatori de joc capabili
Kornienko , intotdeauna ia cele mai proaste decizii. Are pozitie de aruncare dar fenteaza intotdeauna. Insa arunca mereu cand este in pozitie dificila.
Tudor Gheorghe, din pacate, din ce in ce mai slab, nu stiu ce este cu el.
Carson parca nu ajuta cu nimic, foarte previzibil in actiunile sale, lent. L-a depasit clar astazi Watson.
Prevad un 0-3 sec in play off cu Oradea. 
06 April 2019 21:12
Renan Am aceeasi parere
0 
Legată de jucătorii straini care ar fi bine dacă i am pastra. Jeremic cu un conducător de joc rapid ar da randament si mai bun. Nu ma așteptam dar Sturanovic a fost cel mai constant jucător. Trebuie atenție la jucătorii romani. 
06 April 2019 21:25
0 
Un meci fara miza in clasament, insa o victorie buna pentru moral, asta nu inteleg multi. Cred ca echipa are capacitate sa poata fi o serie lunga cu Oradea, care pleaca clar favorita. Ei au jucat poate putin mai relaxat azi, dar e bine sa vedem jocul nostru. Jeremic si Sturanovic mi se par constanti, azi a jucat bine si Bishop. Mi-a placut Maciuca, tipul poate creste mult. Pacat de suporterii de rezultat din oras, azi atmosfera a fost ca la teatru in sala. Eu mereu imi voi sustine echipa, chiar daca nu mereu castiga, cum imi doresc. Bafta in continuare! Suntem alaturi de voi. 
06 April 2019 22:42
tanaseb No...
1 
Vai de sustinerea pe care le-o aduceti..... chiar mi-as dori la Cluj jucatori ca Jeremic, Bishop si Sturanovic. Ii greu 0-3, zic eu. Vad o victorie, maxim pentru voi. 
06 April 2019 22:47
0 
Maxim 2* 
06 April 2019 23:45

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Isaiah Martin, noul pivot de la CSM Galați
Primul jucător străin pentru echipa de la Dunăre 
Andrei Calenic continuă la Dinamo Știința București
Un nou sezon pentru tânărul jucător român la echipa din Ștefan Cel Mare 
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Ionuț Berceanu va juca și în sezonul următor pentru SCM U Craiova
Va fi al 3-lea sezon consecutiv pentru jucătorul de 21 de ani la formația olteană 
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10