BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea


BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 9 puncte

BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 90-81 (24-17, 26-21, 23-28, 17-15)

De la BCM U FC Argeș Pitești s-au remarcat: Tony Cal Bishop Jr cu 26 puncte (2x3), 4 recuperări și 4 pase decisive, Mladen Jeremic cu 18 puncte (4x3) și 4 pase decisive și Maksim Sturanovic cu 16 puncte și 6 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Kristopher Jameil Richard cu 21 puncte (1x3) și 2 recuperări, Sean Antwan Barnette cu 15 puncte și 2 recuperări și Muhamed Pasalic cu 12 puncte (3x3), 2 recuperări și 8 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

totalbaschet.ro / 06 April 2019 / 20:18



Renan Meci
0 
Fără miză, jucat în 2/4 de Oradea. Victoria importanta trebuia obținută la Tm. In play off, Poate prindem o zi proastă a Oradea și putem câștiga un meci. Imi doresc o conducere nouă la baschet pentru viitorul sezon. 
06 April 2019 20:28
tanaseb Vai de voi
0 
No, nici acum nu sunteti multumiti voi. Pacat ca o echipa de top a Romaniei are parte de astfel de fani. Ii greu sa felicitati dupa o victorie? Daca era fara miza, Achim juca cu Reljic, dar voi nu o ganditi. 
06 April 2019 21:02
Renan Ce sa felicit?
0 
Locul 6 an de an? Daca n aveam condiții sau buget, felicitam. An de an ne mulțumim cu puțin. O data la 5 meciuri batem echipe gen Sibiu, Oradea, Cluj. Din 10 victorii 4 sunt cu Steaua si Dinamo. Ne mulțumim an de an cu puțin. Obiectivele de anul trecut si de anul acesta, n au fost îndeplinite, deci trebuiesc luate ceva măsuri. Sa nu mai zic că pe partea de management marketing suntem 0... 
06 April 2019 21:22
0 
La anul trebuie pastrati Jeremic ( poate o luam si pe sotia lui la volei ), Bishop si Sturanovic .
Din pacate, suferim foarte mult pt ca nu avem conducatori de joc capabili
Kornienko , intotdeauna ia cele mai proaste decizii. Are pozitie de aruncare dar fenteaza intotdeauna. Insa arunca mereu cand este in pozitie dificila.
Tudor Gheorghe, din pacate, din ce in ce mai slab, nu stiu ce este cu el.
Carson parca nu ajuta cu nimic, foarte previzibil in actiunile sale, lent. L-a depasit clar astazi Watson.
Prevad un 0-3 sec in play off cu Oradea. 
06 April 2019 21:12
Renan Am aceeasi parere
0 
Legată de jucătorii straini care ar fi bine dacă i am pastra. Jeremic cu un conducător de joc rapid ar da randament si mai bun. Nu ma așteptam dar Sturanovic a fost cel mai constant jucător. Trebuie atenție la jucătorii romani. 
06 April 2019 21:25
0 
Un meci fara miza in clasament, insa o victorie buna pentru moral, asta nu inteleg multi. Cred ca echipa are capacitate sa poata fi o serie lunga cu Oradea, care pleaca clar favorita. Ei au jucat poate putin mai relaxat azi, dar e bine sa vedem jocul nostru. Jeremic si Sturanovic mi se par constanti, azi a jucat bine si Bishop. Mi-a placut Maciuca, tipul poate creste mult. Pacat de suporterii de rezultat din oras, azi atmosfera a fost ca la teatru in sala. Eu mereu imi voi sustine echipa, chiar daca nu mereu castiga, cum imi doresc. Bafta in continuare! Suntem alaturi de voi. 
06 April 2019 22:42
tanaseb No...
1 
Vai de sustinerea pe care le-o aduceti..... chiar mi-as dori la Cluj jucatori ca Jeremic, Bishop si Sturanovic. Ii greu 0-3, zic eu. Vad o victorie, maxim pentru voi. 
06 April 2019 22:47
0 
Maxim 2* 
06 April 2019 23:45

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SCM Timișoara se impune în primul meci din seria contra BCM U Pitești
Oaspeții au încheiat partida cu un procentaj dezastruos din afara semicercului 
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Derby-ul de tradiție al sportului românesc, Steaua-Dinamo, este transmis de Digisport
Cele două formații joacă pentru locurile 7-8 
Mesajul lui Muhamed Pasalic pentru colegi, la finalul partidei CSM CSU Oradea – U-BT Cluj
Căpitanul bihorenilor a vorbit după calificarea în finala LNBM 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
Renan Felicitări!
0 
Întreaga echipă, conducere și antrenori, merită felicitati pentru acest sezon. Ne a batut Timișoara in cel mai important meci, când puteam evita Oradea, ne a batut si acum fara cel mai important jucător al lor. Cu un buget de 1 milion de euro, am reusit sa formăm cea mai slabă echipă din ultimii ani. Individual unii jucători sunt valoroși, dar nu s a format o echipă. In meciul acesta am avut 1/18 de 3 pct. Dacă conducerea si antrenorul ar avea onoare și ar depune demisiile pentru că i al doi lea an în care nu și îndeplinesc obiectivul. Si vor veni unii "suporteri" ai echipei si vor spune ca antrenorul e pasionat, ca jucătorii transpiră și tot felul de scuze penibile. Imi pare rau doar de faptul că regretatul profesor Ziguli n a prins un asemena buget. 
click pt. Articol 23 May 2019 14:21
0 
Nu-mi fac iluzii ca ma va citi aici vreun grangure de la onoratul organ federal, însă vreau sa rămână scris : sa va fie rușine pana la sfârșitul zilelor voastre ca, prin incompetență, nerușinare și corupție, ați permis ca obrazul acestei tari sa fie inca odată mânjit! Cu oameni ca voi la butoane, niciodată acest sport nu va progresa cu adevărat în România! Am crezut ca balcanismele din arbitraj, pregătirea și licențierea antrenorilor și listele "servite" de la loturile naționalele juniori, sunt maximum de nemernicie de care sunteți capabili, dar mi-ați depășit din nou așteptările! Nu-mi dau seama exact, DNA-ul sau DIICOT-ul ar trebui sa va pună întrebări, dar sper ca măcar una dintre ele sa va intrebe una-alta. 
click pt. Articol 23 May 2019 13:03
Marius Stern Comparativ
0 
Era echivalentul Cupei UEFA la fotbal.In baschetul feminin era echivalenta cu Cupa Liliana Ronchetti. 
click pt. Articol 23 May 2019 10:00
0 
nivelul nostru a ramas deci cam tot acelasi, tot in a treia competitie ne luptam.
toate bune! 
click pt. Articol 23 May 2019 08:37
76ers A da
0 
Și campionatul românesc primea un loc sau doua in competiție dar echipele trebuiau sa înceapă din primul sau al doilea tur și rar treceau de primul meci ... 
click pt. Articol 23 May 2019 03:08
0 
Din ce îmi aduc eu aminte nu era printre cele mai importante competiții europene la acea vreme dacă nu ma înșel era cam a treia ca valoare deci un Basketball Champions League din zilele noastre. Ulterior îmi aduc aminte ca a existat o fuzionare cu o alta cupa parca prin anul 2000 din care a ieșit actuala competiție Eurocup 
click pt. Articol 23 May 2019 02:53
studentU foarte fain
0 
articolul, inclusiv tusa de final. O intrebare pt cunoscatori: ce a fost cupa Korac? As putea google ui, dar as vrea un insight in comapratie cu competitiile europene actuale. 
click pt. Articol 22 May 2019 22:07
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Un articol și material foarte ok, documentat și care atinge. Acum, nu știu ce efect va avea pt ca din păcate partea legala la acest capitol lasă de dorit. Ca sa nu mai vorbim de celelalte, Frb în principal și felul în care carmuieste după interese și bunul plac. Dar o inițiativa excelenta, bravo! 
click pt. Articol 22 May 2019 13:35