Biroul Federal i-a numit pe Moldoveanu, Mărginean și Santana drept jucătorii anului 2012 în România


Anunțul a fost făcut joi (10.01)

Biroul Federal al FR Baschet a stabilit în ședința de joi (10.01), lista celor mai buni baschetbaliști ai anului 2012.

Potrivit forului oficial al sportului cu mingea la coș din România laureații anului precedent sunt Vlad Moldoveanu (masculin), respectiv Gabriela Mărginean (feminin). De asemenea, Angel Santana a fost numit cel mai bun jucător de 3x3 (streetball).

Iată listele celor mai buni zece jucători ai anului 2012 la baschet masculin, respectiv feminin:

MASCULIN

1. Vlad MOLDOVEANU (Le Havre – Franta)
2. Catalin BURLACU (CSU Ploiesti)
3. Andrei MANDACHE (Gaz Metan Medias)
4. Virgil STANESCU (CSU Ploiesti)
5. Titus NICOARA (Gaz Metan Medias)
6. Mihai SILVASAN (U-Mobitelco BT Cluj-Napoca)
7. Ionut DRAGUSIN (SCM U Craiova)
8. Bogdan POPESCU (BC Timisoara)
 9. Bogdan TIBIRNA (CSM Oradea)
 10. Virgil CARUTASU (CSM Bucuresti
10. Adrian GUTOAIA (Gaz Metan Medias)

FEMININ

1. Gabriela MARGINEAN (CSM Targoviste)
2. Cristina BIGICA (Marquette University, NCAA)
3. Ancuta STOENESCU (CSM Targoviste)
4. Elisabeth PAVEL (Flying Foxes Viena - Austria)
5. Anemarie PARAU (CSM Satu Mare)
6. Monica BROSOVSKY-BORIGA (BC UVG ICIM Arad)
7. Florina PASCALAU (CSM Targoviste)
8. Claudia POP (CSM Targoviste)
9. Anita MESZAROS (Reims BF - Franta)
10. Sonia URSU (Woori Bank Hansae – Coreea de Sud)
10. Gabriela CURSARU (Olimpia Brasov)



totalbaschet.ro / 10 ianuarie 2013 / 16:05

Doreşti să contribui la dezvoltarea muncii depuse la proiectul TotalBaschet ? Direcţionează 2% din impozitul anual! Click pe imagine pentru mai multe detalii.



soreli Lingaii !!
0 
Pe ce criterii a fost numit cel mai bun baschetbalist al anului 2012 ??. Cine a vazut meciurile in care a jucat ? A citit cineva rapoartele tuturor meciurilor in care a jucat ?
Oare adevarul nu e cumva in alta parte ?
Sa fim seriosi ! Cred ca singurul criteriu care a contat a fost faptul ca mami conduce baschetul romanesc ,iar lingaii din biroul federal (auzi ce denumire ), au avut grija ca d-l Goe sa manance din borcanul cu dulceata . Ce nu face omul pentru un post caldut si bine platit.
Bravo !  
10 ianuarie 2013 16:26
0 
dar daca faci abstractie va vlad e baiatul cui e, la o analiza obiectiva, cine ar trebui sa fie jucatorul anului? burlacu? mandache? stanescu? tibarna? sa fim seriosi. sunt de acord ca a fost sprijinit si impins dar sa recunoastem, in momentul de fata e cam cel mai bun jucator roman de baschet. 
11 ianuarie 2013 11:04

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Goran Gajovic: „Mergem acolo să luptăm și să încercăm să câștigăm nu unul, ci ambele meciuri”
BC Mureș luptă pentru un loc în finala LNBM cu Steaua CSM EximBank 
Steaua CSM EximBank și BC Mureș se întâlnesc din nou în semifinalele LNBM
Formația militară are avantajul terenului propriu, la fel ca și în sezonul precedent 
CSM CSU Oradea se duelează cu U-BT Cluj-Napoca pentru un loc în finala campionatului
Prima confruntare dintre cele două echipe are loc mâine pe Crișul Repede 
Atmosfera extraordinară la Sibiu Star Game, meciul dintre jucătorii și suporterii lui CSU
Sute de suporteri s-au adunat în Sala Transilvania, pentru a vedea amicalul dintre CSU Sibiu și CSU Fans 
Sărbători Fericite!
Redacția site-ului Total Baschet urează Sărbători Fericite tuturor cititorilor, partenerilor, colaboratorilor și iubitorilor sportului cu mingea la coș. Paște Fericit! 
Sibiu Star Game, amicalul galben-albastru dintre jucători și suporteri
Baschetbaliștii sibieni joacă un ultim meci în acest sezon, în compania suporterilor  
S-a stabilit programul semifinalelor Ligii Naționale
BC Mureș, Steaua CSM EximBank, CSM CSU Oradea și U-Banca Transilvania s-au calificat în careul de ași 
Când dragostea față de galben-albastru este mai mare decât orice eșec
Suporteri și echipă, o familie, acasă la CSU! 
Dan Fleșeriu: „Nu am reușit să facem tot ce ne-am fi dorit, dar cred că am murit frumos”
Sezonul s-a încheiat pentru CSU Sibiu, după înfrângerea cu U-BT 
Marcel Țenter: „Felicit echipa din Sibiu, care a depus un efort considerabil în această serie”
U-Banca Transilvania s-a calificat în semifinalele Ligii Naționale 
mickeymouse Brigada antitero
0 
FRB nu lasa nimic la voia intamplarii si il deleaga pe Ciulin si Podar alaturi de un bucuresteanul Bogdanescu. Cred ca cea mai buna tactica ar fi sa ca muresenii sa joace cu juniorii acest meci si sa se pregateasca pentru a doua confruntare. 
click pt. Articol 03 mai 2016 16:56
mid csu
0 
Frumoasa si emoționantă inițiativa! Sper din tot sufletul sa se găsească soluții pt ca acest frumos si de traditie club-de fapt singurul- sa nu moară. HAI CSU!!! 
click pt. Articol 03 mai 2016 09:28
Shakall totalbaschet
0 
Sarbatori fericite si multa sanatate tuturor romanilor!!! 
click pt. Articol 02 mai 2016 10:15
tiger76 @totalbaschet
0 
Sărbători fericite și vouă! Tineti-o tot asa! 
click pt. Articol 02 mai 2016 02:51
mid csu
0 
SARBATORI FERICITE ! redactorilor TOTAL BASCHET. Tineti-o tot asa! 
click pt. Articol 01 mai 2016 22:27
soso69 Multumim
0 
Sărbători fericite! 
click pt. Articol 30 aprilie 2016 23:11
DonJuan Multumim !
0 
Paste fericit !!! 
click pt. Articol 30 aprilie 2016 22:25
JCN Multumim
0 
Sarbatori fericite sa aveti ! 
click pt. Articol 30 aprilie 2016 22:21
arifliv Respect
0 
Un Paste fericit tuturor... 
click pt. Articol 30 aprilie 2016 20:56
DonJuan Lacrimile lui Fleseriu !!!
0 
Eu am fost emotionat pana la maxim dupa ce am vazut conferinta de presa. Nu am cuvinte , ma inclin in fata acestui om. Mi sau umezit ochii alaturi de el...sper din tot sufletul sa il avem aici la no iacasa inca cel putin 5 ani de zile. Imi doresc sa imi duc copii la baschet sa urmarim din tribuna CSU SIBIU iar acolo pe banca sa fie Dan Fleseriu.  
click pt. Articol 30 aprilie 2016 18:31