Brittany Denson îi ia locul lui Britany Miller la CSM Satu Mare

Este a patra vicecampioană cu „U” Cluj care ajunge la sătmărence în acest sezon

CSM Satu Mare continuă schimbările sub panou. Brittany Denson este noua jucătoare a formației de pe locul secund. Clubul s-a despărțit la începutul lunii de Britany Miller, care nu a reușit să umple golul lăsat de plecarea lui Destiny Williams.

Echipa din Satu Mare a adus înainte de startul sezonului trei jucătoare care au jucat anul trecut finala campionatului cu Universitatea Cluj-Napoca. Este vorba de Andra Mandache, Taneisha Harrison și Marina Sfîrlea.

Brittany Denson este a patra vicecampioană cu „U” care care ajunge la CSM Satu Mare. Americanca de 30 de ani a jucat în prima parte a sezonului în Liban, la Sporting Al Riadyi Beirut. În sezonul precedent, pivotul s-a alăturat Universității Cluj-Napoca în luna decembrie. A jucat 24 de partide în Liga Națională pentru alb-negre, cu medii de 10.5 puncte, 9.4 recuperări, 1.7 pase decisive și 2.5 capace. A evoluat aproape 29 de minute/meci, cu 17.3 eficiență medie.

Andrea Olah (Orosz) s-a alăturat de curând formației lui Marius Dobă. Aceasta a revenit la antrenamente după ce a născut în luna noiembrie.

Primul extratransfer realizat de CSM în acest sezon, Britany Miller, a părăsit echipa la începutul acestei luni. Miller a fost adusă în luna decembrie, după ce Destiny Williams a plecat în Asia.

După acea schimbare, formația sătmăreană a avut destule probleme și a suferit 5 înfrângeri. Miller a intrat în 9 partide și a avut medii de 7.6 puncte, 5.2 recuperări și 0.9 pase decisive. A jucat 18:24 minute cu 10.1 eficiență medie.

Primul meci pentru CSM Satu Mare în noua formulă va fi cel de la Final 8-ul Cupei României, când sătmărencele vor întâlni CSU Alba Iulia în sferturi, pe 23 februarie.

*foto: Szabolcs Szigyarto/Crow Security

Vizualizează pagina personală a jucătorului Brittany Janelle Denson
Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

Andreea Vlase / 12 February 2018 / 17:07

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Detalii despre sistemul din faza a doua a LNBF și câte puncte vor avea echipele
Phoenix Știința Constanța a promovat în grupa Roșie, înainte de runda finală a grupei valorice B
ACS KSE Târgu Secuiesc câștigă acasă cu Agronomia și oprește seria de înfrângeri
Gazdele s-au distanțat după un prim sfert echilibrat și au condus și la 24 de puncte
FCC ICIM Arad s-a despărțit de A'Lexus Harrison
Americanca a jucat doar 6 meciuri în galben-albastru, fiind la prima experiență în Europa
Phoenix Știința Constanța obține o victorie categorică la Târgu Mureș
Constănțencele și-au adjudecat toate sferturile în ultimul lor meci din grupa B. CSM Târgu Mureș mai are un joc
CSU CSM Oradea își ia revanșa cu Rapidul după un nou joc încheiat la o posesie
Florina Stănici (Diaconu) a reușit o nouă prestație foarte bună pentru bucureștence, care au încheiat prima fază a LNBF
Larisa Toma și-a condus echipa spre victorie în meciul cu CS U Cluj
Veterana de 44 de ani a fost cea mai bună marcatoare a lui CSM Târgoviște
Depunctare confirmată pentru două echipe din LNBF pentru neparticiparea la patru turnee de 3x3
Campioana ACS Sepsi SIC ajunge la egalitate cu CSM Satu Mare înaintea meciului direct din ultima etapă a grupei A
Miljan Medvedj: „Am avut procentaje foarte slabe la 2 și 3 puncte. Îmi reproșez asta”
FCC ICIM Arad a pierdut acasă restanța cu CSM Satu Mare după ce a marcat puțin în repriza secundă
Maikel Lopez: „Sunt foarte mulțmit de munca tuturor jucătoarelor. Nu este ușor să ai grijă de tot 40 de minute”
CSM Satu Mare s-a impus în restanța de la Arad și are 4 victorii la rând sub comanda spaniolului
CSM Satu Mare câștigă restanța de la Arad după ce se desprinde din nou în repriza a doua
Gazdele au reușit doar 18 puncte în sferturile 3 și 4, primind 30
Marius Stern Acelasi regulament
0
D-le Kiss Peter(cred ca dumneavoastra scrieti sub pseudonimul "7 vezer"(ceea ce inseamna 7 conducatori si cred ca face referire la conducatorii istorici ai triburilor maghiare)cu tot respectul si simpatia pe care o port echipei dumneavoastra favorite,vreau sa va spun ca nu aveti dreptate in ceea ce sustineti.Acest regulament care conditioneaza campionatul de 5x5 cu campionatul de 3x3 este valabil pentru TOATE CELE 13 ECHIPE.Nu este vina Federatiei ca doar Oradea si Sf.Gheorghe nu au inteles sa il respecte.Nu discut aici daca acest regulament este bun sau nu,dar repet daca e valabil pentru 11 echipe atunci trebuie sa il respecte si celelalte 2 echipe.Cu speranta ca ati inteles in mod corect ceea ce am scris,va doresc mult succes in campionat si sa demonstrati PE TEREN ca aveti cele mai bune jucatoare si ca meritati sa castigati acest campionat.
click pt. Articol 14 December 2018 07:43
7vezer RUSINE !
0
SEPSI SIC ar trebui sa joace in semn de protest cu o panglica NEAGRA pe piept,cu inscriptia PROTEST,si sa nu atinga mingea 1 minut,sa stea nemiscata la inceputul ambelor reprize !!
click pt. Articol 13 December 2018 10:56
0
Astfel vreti sa ajutati satmarienii sa castige campionatul ? Care va fi urmatoarea sanctiune impotriva echipei SEPSI SIC??? Spuneti din timp ce veti inventa,sa renuntam la campionat si sa nu aruncam banii pe ferestra !Mai bine renuntam si cu capul sus iesim din campionat,decat sa fiim furati si sabotati!
click pt. Articol 13 December 2018 10:49
0
Este brutal si neserios sa bagi laba in acest hal in campionat.Ce are comun 3x3 cu LNBF?? Doar de dragul de a face rau echipei din Sfantu Gheorghe...Renuntati la prevederile neserioase a Regulamentului !!Propun echipei SEPSI SIC,sa renunte la campionatul intern si incrieti-va in campionatul ungar.Daca este posibil in hochei,nu este interzis nici in baschet.Nu acceptati furtul punctelor la masa verde si sa nu platiti nici amenda...la meciurile de acasa sa protestam impotriva abuzului federatiei !!
0
Procent 100% pt. maestru' Carmin! Al 30-lea înfrângere din tot atâtea meciuri în prima ligă! Hai cu al 50-lea!
click pt. Articol 11 December 2018 23:54
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0
Nu obeservi ca nu avem adversari in tara...atat ne ajunge:cupa si campionatul !Noi sarbatorim victoriile noastre,nu ne ocupam de centenarii!
click pt. Articol 03 December 2018 15:13
0
Bravo, sărbătoriți centenarul cu o victorie! După meciurile din Europa nu mai croncăniti deloc pe aici.
click pt. Articol 02 December 2018 18:57
0
FELICITARI !! Dupa primul meci in SEPSI Arena,Calancea a declarat,ca am castigat cu noroc,ei sint mai buni si vor demonstra acest lucru pe terenul propriu...Au demonstrat faptul ca sint o echipa de un singur sfert...
click pt. Articol 02 December 2018 18:35