Cătălin Petrișor: „Pentru noi este o nouă finală”


Craiova întâlnește mâine BC Timișoara

Căpitanul echipei de baschet masculin SCM Universitatea Craiova, Cătălin Petrișor a prefațat pentru Total Baschet partida de sâmbătă contra celor de la BC Tiimișoara. Petrișor a fost împrumutat de către echipa craioveană la ”Leii din Banat”.

Meciul de mâine va fi unul foarte greu, dar şi foarte important atât pentru noi cât şi pentru ei. Timişoara are o echipă foarte puternică şi experimentată cu jucători de mare valoare. Ne va fi cu atât mai greu, pentru că au arătat în ultimele meciuri că sunt într-o formă bună, dar cu siguranţă putem câştiga. Pentru noi este, putem spune, o nouă finală, pentru că noi nu vom renunţa la şansa noastră atât timp cât matematic mai putem prinde playofful. Majoritatea meciurilor le vom juca acasă şi sunt sigur că nu este imposibil să facem surpriză, chiar dacă nimeni poate nu ne mai ia în calcul.

Partida dintre SCM U Craiova și BC Timișoara este programată în Sala Polivalentă din Craiova de la ora 18.00.



Vizualizează pagina personală a jucătorului Cătălin Petrișor
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre SCM Universitatea Craiova vs SCM Timișoara

Ionuț Greere / 13 February 2015 / 16:04


Galerie foto


0 
Daca Petrisor nu pleaca la vreo echipa care sa-l uite pe banca va ajunge in 2-3 ani destul de bun! 
13 February 2015 18:26
2 
A mai fost o finală cu Gaz Metan Mediaș și ati pierdut-o.. daca nu batem Timișoara, e groasă rău treaba.

Cât despre Petrișor, dacă ar mai avea 3-4 kg in plus (masă musculară), ar fi un conducător un real câștig pentru noi. 
13 February 2015 19:20
rmefr ar trebui sa intre cu bilet in polivalenta
0 
e fundasul cu medii de 1p per partida,5 mingi pierdute in ultimele minute, o adevarata catastrofa. 
14 February 2015 15:02
0 
In campionat e penal, stiu.. din cauza lui s-a pierdut meciul cu Gaz Metan acasa.. a pierdut mingea in ultimele 40 secunde cand erau 2 pct diferenta, insa in BIBL joaca bine din ce am vazut.
Tocmai d-asta am zis ca daca ar fi mai solid fizic nu ar mai pierde atatea dueluri + ca ar avea si forta de la 3pct, uneori dă cu ele zici că aruncă cu mingea medicinală.. 
14 February 2015 16:06
0 
Nu ca parca da cu medicinala, parca se duce cu tot cu minge când da cu ea. E penal atunci :)))) 
15 February 2015 06:41

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dan Fleșeriu: ”Ei au, probabil, cel mai bun jucător român”
Tehnicianul sibienilor a prefațat partida contra CSM CSU Oradea 
Jason Washburn: „Nu este un joc pe care să îl tratăm cu ușurință”
Pivotul lui U-BT Cluj a prefațat duelul cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu, dezamăgit după eliminarea „rușinoasă” din Cupă: „Cristi Bota ar fi trebuit să stea în tribună si să bem o bere in timpul jocului”
Oficialul timișorenilor pune toată vina pentru acest eșec pe seama jucătorilor Timișoarei 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
CSU Sibiu primește vizita celor de la CSM CSU Oradea
Ambele echipe caută să prelungească seria victoriilor în campionatul intern 
Mihai Silvășan: „Îmi place cum arată echipa în formula aceasta”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre partida cu SCM Timișoara și despre Final Four 
U-BT Cluj-Napoca primește vizita lui SCM Timișoara în etapa a 8-a a Ligii Naționale
Formația gazdă caută să își ia revanșa pentru înfrângerea suferită în tur 
Sean Barnette revine la CSM CSU Oradea
Americanul se întoarce sub comanda lui Cristian Achim după o absență de 7 luni  
Jucătorii lui U-BT Cluj vor participa la împădurirea unui teren de la marginea orașului
Proiectul „Pădurea ”U”nor Inimi Românești” a fost ideea regretatului Radu Țenter 
LNBM: Programul etapei a 8-a din faza a doua a sezonului regulat
Toate cele trei meciuri din prima grupă valorică sunt transmise 
studentU dupa declaratiile
0 
astea si atitudinea asta fata de jucatori, un fel de gigi becali al baschetului, cred ca vor rupe din parchet sa va multumeasca pe dvs, domnule tritoiu...ceva nu i ok acolo, ori intre jucatori, cum zicea adis ori ceva nemultumiri ale jucatorilor fata de conducerea clubului: salarii restante, atitudine neprofesionista, etc. Eu as merge pe varianta a doua.  
click pt. Articol 23 March 2019 13:53
gyke Mda
0 
Cu toții suntem curioși 😉. Acuma serios, dacă reușim cumva să intrăm în playoff fără înfrângere acasă (Oradea și Cluj au început să joace foarte bine), vom avea un ascendent foarte important în fazele finale, zic eu. Dar vedem în curând...  
click pt. Articol 22 March 2019 19:03
tanaseb @MaraM
0 
“Motivul pentru care duelul care...”, putina neatentie. Is curios daca Sibiul va juca la fel de bine acasa. 
click pt. Articol 22 March 2019 18:46
gyke @soso
0 
Sa stii ca mie chiar mi-a placut commentul si i-am dat thumbs up; uite, ca sa nu ziceti ca sunt baiat rau, iti dau si tie unul. 
click pt. Articol 22 March 2019 17:04
0 
Chiar are efect - plua cu "dislike"-uri! 
click pt. Articol 22 March 2019 17:00
raz a fost tare
0 
m-am distrat copios, chiar e faina faza, mi-am amintit de copilarie. Indiferent daca a fost involuntar sau voit, ai reusit faza zilei ! 
click pt. Articol 22 March 2019 16:47
adis nu cred
0 
ca e scadere de forma e mai degraba o problema in interiorul echipei.De la meciul cu Sibiu s-a vazut ca ceva nu se leaga nu mai joaca ca o echipa mai degraba fiecare pentru el,si cel mai bine s-a vazut asta la meciul cu Dinamo cand au jucat de parca atunci s-au intalnit prima oara .Poate gresesc dar eu cred ca s-a intamplat o neintelegere intre jucatori 
click pt. Articol 22 March 2019 16:00
gyke agree
0 
Victorie fara emotii, undeva la 15-20 de puncte minim. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:23
gyke Ahahahaha
0 
You won the internet today!
Chapeau!
PS Adineauri l-am vazut pe Dan in fata la sala Transilvania... era absolut transfigurat la fata si tremura ca varga. Incercam sa amanam meciul de maine, pana isi revin baietii din soc. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:19
studentU avand in vedere
0 
scaderea de forma a TM din ultimele meciuri si cresterea noastra de forma ar trebui in mod normal sa castigam. Dar stiti cum ii cu relaxarea, deci e posibil si un meci pe muchie de cutit sau chiar o infrangere. Ce zic e ca, fiind meci acasa si echipa noastra fiind in forma pe care a demonstrat-o in ultimele cateva partide, deznodamantul meciului de maine depinde mai mult de cum ne prezentam noi, cat de concentrati sunte, decat de jocul pe care il vor reusi TM.  
click pt. Articol 22 March 2019 14:40