CSM Ploiești a reziliat contractele jucătorilor străini, urmează jucătorii români


Echipa se confruntă cu probleme de ordin financiar

CSM Ploiești a anunțat prin intermediul site-ului oficial rezilierea pe cale amiabilă ă înțelegerilor pe care clubul le-a avut cu cei cinci jucători străini. Darius Hargrove, Angel Nunez, Jovan Novak, Kyle Hunt și Mikita Meshcharakou și-au încheiat contractele cu formația prahoveană fără a efectua vreun antrenament.

Tot în același comunicat, CSM Ploiești anunță că rezilierea contractelor jucătorilor autohtoni se va realiza cel târziu mâine (16.09). George Toth, cel care a semnat în această vară la Ploiești, și-a găsit deja echipă și s-a alăturat lui U BT Cluj-Napoca.

CSM Ploiești se destramă chiar înaintea debutului sezonului competițional 2016/2017. Prahovenii ar fi trebuit să joace luni, 19 septembrie, în compania lui Dinamo București în prima etapă a Ligii Naționale de Baschet Masculin.

Orașul Ploiești va rămâne cel mai probabil pentru încă un sezon fără echipă în Liga Națională de Baschet Masculin. După ce CSU Asesoft Ploiești a câștigat 10 titluri naționale și a dispărut după retragerea principalului finanțator, CSM Ploiești nu a putut prelua ștafeta, chiar dacă a promovat după primul an petrecut în Liga 1.



Citește ultimele știri despre CSM Ploiești

Bogdan Isailă / 15 September 2016 / 15:00


Galerie foto


free62 free62
0 
Incepe iara bataia pe Hargrove...:D 
15 September 2016 15:08
doru_aka47 Hargrove
0 
Sper sa ramana in Romania totusi, nu conteaza la ce echipa, doar sa ramana. 
15 September 2016 15:16
1 
L-as aduce instant la Oradea, se vede acut lipsa unui shooter pur. 
15 September 2016 15:21
lalftw Se aduna
1 
S au adunat pacatele la ploiesti, isi merita soarta 
15 September 2016 15:26
gyke LNB
-1 
11 and counting down... 
15 September 2016 16:07
csu4ever Ce frumos fara asehoti
3 
Din cauza scursurilor si infractorilor de ghita si jegobescu nu va duce nimeni lipsa. plus burlacu. nu e nicio pierdere pentru baschetul nostru chiar din contra. Daca se juca de 12 ani cum s-a jucat anul trecut era mult mai evoluat campionatul. Adica DOAR PE TEREN! asa ca mai bine fara voi. si asa ati furat tot ce ati putut cat ati putut. Vine decontul curand si pentru ghita. 
15 September 2016 17:54
TDM Roata se invarte
-1 
Asa va trebuie. V-ati tot laudat cu proiectul vostru suta la suta privat, dar de cand i s-a taiat macaroana lui Ghita, cu licitatiile publice de unde sifona banii "privati," ati ramas de rasul Romaniei. RUSINE! Ramaneti desfiintati ca nu ne va fi dor de voi. 
15 September 2016 21:09
-1 
Ce bine ar fi sa-l luam pe Hargrove! Ce ziceți? 
15 September 2016 23:19
DonJuan Romani ?
0 
Ce romani mai sunt la Ploiesti ? 
16 September 2016 00:19
soso69 romani
0 
Aktas si Burlacu 
16 September 2016 08:48
0 
Aktas cred ca nu intra la romani. E turc-roman, are ca prima cetatenie turca si nu stiu daca se incadreaza. Sincer nici Fraseniuk de la Craiova nu stiu daca se va incadra. 
16 September 2016 09:25
kidu75 campionat
0 
Ce se intampla acum in campionat? 
16 September 2016 09:56
-4 
fara sa supar pe nimeni, vad ca si la doi ani de la retragere ,performanta asesoftului inca mai da fiori frustratilor.Pe clujeni, civilizati prin jaful de la caritas, nu ii intereseaza casele lui cristescu.Pe oradeni, suporterii echipei securitatii nu ii intereseaza datoriile platite din banii romanilor.Pe timisoreni, i a furat vermesan ani de zile si nu au inteles nimic.De medieseni si sibieni nu mai zicem, ca au distrus tara prin resursa umana lansata la apa.asesoft a schimbat mentalitatea in baschet.Daca nu erau ei, probabil ca si acum mai jucau Vinereanu, Branisteanu,etc. Calitatea echipelor s a vazut in cupele europene.La ploiesti e o gasca de tehnocrati care distruge tot-sport,educatie, infrastructura,etc. sa i lasam sa si continue treaba. 
16 September 2016 12:59
0 
Ești PSD-el? Fan Gâdea? Sau fan kkt TV, aka România TV? Normal că a făcut Ghiță performanță cu banii ciorditi din toate contractele IT din statul(degeaba) ăsta 
16 September 2016 19:09
gyke hahaha
1 
Da, nu ai cum să superi pe cineva, ești atât de amuzant că nu-mi vine sa cred... 
16 September 2016 13:07
misub Jegobescu si ai lui asehotui
0 
S-au spus lucrurilor pe nume. Trebuie doar intarit!
Trebuie anulate/predate/confiscate cupele cumparate din banii romanilor si STERSE performantele asehotilor.
Cand echpele din tara se confruntau cu probleme firesti de resurse limitate, la Ploiesti se fura ca in codru si se bateau in piept ce valorosi erau. Da, cu bani furati, dovedit.
Ori, furtul trebuie pedepsit.
Astept cu rabdare ca hotul ghita si jegobescu sa plateasca si sa petrec in tihna. Nu i-ar strica si inganfatului Ionut Georgescu o corectie. Cred ca el stia de "masinatiunile" asehotilor.
In rest, du-te Burlacule si joaca turca in parc. Nu te regreta foarte multa lume ca nu esti pe parchet. Niciodata nu ai fost model pentru nimeni. Doar de prostacrestere si lipsa de educatie. Pioti sa urci cu mandrie in barca jegobescu - ghita - ponta. Acolo ti-e locul. 
16 September 2016 16:07

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Rareș Uță va evolua la U-BT Cluj-Napoca în următorul sezon
Ardelenii au confirmat și transferul lui Patrick Richard la echipa de sub Feleac 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
u1919cj Bun asa
0 
O sa fie interesant, asteptam titularii pozitiilor 4 si 5.
 
click pt. Articol 22 July 2019 15:03
pipzn U-BT
0 
A mai fost confirmat (cf. site U-BT) si Rares Uta.

Daca va fi sa comentez in legatura cu noii veniti o voi face doar dupa ce apuc sa vad macar cateva meciuri ale echipei, fie ele din presezon/ de pregatire 
click pt. Articol 22 July 2019 15:02
mikki am spus ca
0 
macar un roman under 23 va mai veni si iata-l pe Uta Rares. Bravo! 
click pt. Articol 22 July 2019 15:02
0 
https://www.eurobasket.com/Italy/news/588165/Cluj-Napoca-signs-Patrick-Richard,-ex-Reggio-Emilia 
click pt. Articol 22 July 2019 13:19
mikki pe Gajovic..
0 
stii tu, gresit, negresit si Achim l-a fortat de obicei tot la 4 iar procentajele lui au fost chiar mai bune la voi parca. 
click pt. Articol 22 July 2019 10:10
Buzestii Serios?
0 
Dictonul "Cine nu e cu noi e impotriva noastra."ii apartine lui Stalin...Coric este un jucator excelent pentru campionatul nostru,un swingman pur sange,nu poate acoperi insa si pozitia 4,asa cum s-a fortat gresit cu Gajovic. 
click pt. Articol 22 July 2019 09:26
trancer Craiova
0 
Ma bag eu, Pratt 
click pt. Articol 22 July 2019 06:48
0 
Încă un Richard care face de toate, l-am mai văzut jucând prin Spania dar nu i-am dat prea mare importantă. Mereu l-am laudat pe Kris și am spus ca este cel mai bun străin din liga dar acum la prima vedere acest Richard pare mai bun ... Rămâne de văzut dacă se confirma sau nu aceasta mutare 
click pt. Articol 22 July 2019 03:14
76ers Hehe
0 
Cu Vuko am glumit... in schimb ar fi surprinzător dacă acest jucător ar veni de la Sibiu ... 
click pt. Articol 22 July 2019 02:36
Tommy 76ers
0 
Iti spun doar ca ai ghicit,acum sa vedem care este dintre cei menționați de tine! 
click pt. Articol 22 July 2019 01:51