CSM Ploiești se află din nou în impas


Clubul și-a suspendat activitatea în ziua în care echipa de baschet trebuia să se reunească

Clubul Sportiv Municipal Ploiești și-a suspendat din nou activitatea. Decizia a fost luată cu în urma unei şedinţe pe care conducerea clubului a avut-o, începând cu ora 14.00, cu coordonatorii secţiilor sportive și în cadrul căreia a fost prezentat din nou blocajul financiar.

Directorul CSM Ploiești, Cezar Stoichiciu, a explicat într-o declarație pentru site-ul oficial al clubului decizia luată astăzi:

„S-a luat decizia sistării activităţii, pentru că nu se mai poate continua aşa. Fără sportivi şi antrenori, clubul îşi pierde obiectul de activitate. Oamenii nu mai pot să muncească fără bani şi e de înţeles decizia lor. Sportul din Ploieşti este în colaps în acest moment! E păcat de munca depusă de oamenii din club de-a lungul timpului, pentru că performanţa nu se face în două-trei luni, ci se ajunge la ea în ani de zile. Iar clubul ajunsese, acum, la cea mai mare performanţă din istorie, dar a avut neşansa să dea peste acest funcţionar din primărie, directorul economic Nicoleta Crăciunoiu, care le-a spulberat visele sportivilor, antrenorilor şi iubitorilor de sport din oraş”

Acum se pune din nou problema, la fel ca și în ultimele săptămâni, dacă CSM Ploiești va mai lua startul în Liga Națională de Baschet Masculin – ediția 2016/2017.



Citește ultimele știri despre CSM Ploiești

Bogdan Isailă / 01 September 2016 / 17:00


Galerie foto


un moldovean Alba- Neagra
0 
Continua serialul CSM Ploiesti. Cred ca FRB ar trebui sa ia taurul de coarne si sa ia o decizie. Nu stiu care este termenul in care CSM putea sa se inscrie dar gen comportament nu este OK. Daca nu sunt in stare , sa se aplice regulamentul si sa fie invitata alta echipa, care ar avea , oricum, foarte putin timp sa-si incropeasca un lot. 
02 September 2016 07:48
csu4ever Nu va vrea nimeni
0 
Care-i problema? Cadavrul asehotist plutea inca? Nu mai are job Burlacu? Astea sunt cele mai bune vesti. Nu va simte nimeni lipsa. Uite ce campionat am avut. Cel mai bun din ultimii 12 ani. Jucat doar pe teren!

Jucam cu 11 echipe e arhisuficient. Nici 10 nu ar fi rau ca sa concentram valorile. Vestea buna e ca echipele ce sifoneaza bani publici sau vor sa sifoneze incep sa dispara. Au aparaut din neant in anii 2000 fara traditie, fara nimic si tot asa se vor duce la fund.Ole! 
03 September 2016 01:40

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu ne-am ridicat la înălțimea unei semifinale de campionat național”
U BT Cluj-Napoca este condusă cu 2-1 la general în semifinalele LNBM de CSM CSU Oradea 
Cristian Achim: „Știm foarte bine că nu am realizat nimic încă”
Tehnicianul lui CSM CSU Oradea a fost moderat după victoria din meciul 3 cu U BT Cluj-Napoca 
CSM CSU Oradea trece din nou în față în seria cu U BT Cluj-Napoca
Trupa lui Cristian Achim este la o victorie de finală 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 25 puncte 
Dan Fleșeriu: „Pe finalul jocului au fost mult faze în care am fi fost îndreptățiți să primim faulturi”
Antrenorul Sibiului a anunțat și că echipa sa are trei accidentați după meciul 3 cu Craiova. Video 
Arbitrii, acuzați că au viciat rezultatul la meciul 3 dintre SCM U Craiova și CSU Sibiu
Deciziile care i-au enervat pe oficialii Sibiului. Video 
gyke Mulțam
0 
Baftă și vouă mâine!  
click pt. Articol 19 May 2019 20:45
Buzestii Game over!
0 
Felicitari invingatorilor,au indeplinit o formalitate in fata unei echipe care era evident ca ramasese fara benzina!
Fara sens lamentarile lui Dan cu cei trei presupusi indisponibili,schemele astea nu se mai fac nici la gradinita,s-a vazut limpede un lot perfect valid si cu potenta fizica intacta.
De mult timp nu am mai vazut jucatori atat atat de prosti precum ursul Belciug Koreniuk,bufonul regelui Holland si Rosinanta Fraseniuc,la care daca il adaugi pe cap de creta ala doctor in scheme ai reteta spectacolului garantata!
Stau si ma gandesc oare cum am fi aratat in locul astora cu Ouzy Barro si un PG onorabil,lucruri deloc imposibile atata vreme cat pe Ouzy de exemplu si l-au permis cei de la Dinamo.Dar cata vreme la mansa e apasul Mana Iute Buzunare Adanci,nici ca o sa se intample asa ceva...
Asteptam cu interes o finala Sibiu-Oradea!
P.S.Respect grandpa Porter!
 
click pt. Articol 19 May 2019 20:18
gyke Yes
0 
Well deserved & well done. Am arătat ce trebuia să arătăm încă din meciul 3, dar poate că așa e mai bine și pauzele lungi nu ne priesc. Determinarea și agresivitatea pozitivă ne-au adus victoria netă de azi, chiar și fără procentaje prea bune la aruncări. Puțină odihnă / refacere și apoi să vină finala.  
click pt. Articol 19 May 2019 20:06
studentU felicitari
0 
Enjoy! 😀 
click pt. Articol 19 May 2019 19:56
Mihai1988 Fericiree
0 
Bravo CSU Sibiu ! Suntem mandrii de voi, meritati din plin. 
click pt. Articol 19 May 2019 19:54
csv Felicitari !!!
0 
Jucatori & Staf & Manageri & Fani Toti o adevarata ECHIPA !!! 
click pt. Articol 19 May 2019 19:32
JCN Felicitari !!!
0 
Pana la capat !
 
click pt. Articol 19 May 2019 19:26
lublaj Asehotii
0 
Sibiul castiga campionatul cu si fara el
 
click pt. Articol 19 May 2019 19:24
lublaj Asehotii
0 
Parca pe acolo a trecut acest corifeu al baschetului 
click pt. Articol 19 May 2019 19:23
underCat stii, cand ai 2 meciuri
0 
in care pierzi la +15 e destul de sugestiv. Ma bucur ca CSU si-a confirmat valoarea si madam Stan sa fie mandra de realizarile sale;), acum stie cat face un arbitru.  
click pt. Articol 19 May 2019 19:00