CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 25 puncte

CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 76-51 (16-12, 16-21, 17-7, 27-11)

De la CSM Satu Mare s-au remarcat: Brittany Janelle Denson cu 27 puncte (1x3), 11 recuperări și 6 pase decisive, Promise Onyekachi Amukamara cu 16 puncte, 4 recuperări și 4 pase decisive și Dlesha Arlene Lloyd cu 12 puncte (2x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Ioana Ghizila cu 17 puncte (5x3), 3 recuperări și 2 pase decisive, Annemarie Godri Parau cu 11 puncte (2x3), 2 recuperări și 4 pase decisive și Kristina Higgins cu 10 puncte, 5 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 02 February 2019 / 19:47



-1 
Bravo campioanelor!  
02 February 2019 19:49
0 
Prima data cand ai dreptate. Le merita soarta. 
02 February 2019 20:10
0 
Mă refeream la Satu Mare :)) 
02 February 2019 21:11
laca1968 Campionule
0 
Prea putin ma intereseaza la cine te refereai. Deocamdata campioane la baschet sunt cele de la SEPSI, campioane la prostie cei din TELEORMAN. 
02 February 2019 21:36
-1 
Avertisment pentru limbaj discriminator!  
03 February 2019 08:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
CINE ESTE VINOVAT CA ESTI NEEDUCAT,NESIMTIT SI SOVIN ??  
03 February 2019 11:58
0 
Cea mai idioata echipa din ultimul deceniu. Fujjjj 
02 February 2019 20:12
7vezer SEPSI SIC CAMPOIOANA!
-1 
Nu este nici o problema:sportul este o competitie,o echipa castiga si cealalta pierde.Si SEPSI SIC poate sa se impiedice.Trebuie si un dus mai rece din cand in cand,ca sa revenim pe pamant.Chiar cu punctele furate de federatie,tot sintem pe primul loc si vom castiga si campionatul ! Succes fetelor,capul sus,si la lupta asa cum se face de ani buni in secuime!Adevarul este,ca am avea nevoie de 2 aruncatoare sigure (poate Kayla de la Tg.Secuiesc) in loc de jucatoarele ineficiente,dar si asa sintem cele mai bune. 
03 February 2019 11:57
0 
Aiurea Mr Tihi! 
03 February 2019 17:57
-1 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
03 February 2019 20:32
0 
:)))))))) 
03 February 2019 22:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Kristina Higgins a bifat al 15-lea double-double în prima grupă valorică din LNBF
Marina Solopova și-a îmbunătățit recordul stagional de puncte în campionat în victoria cu fosta ei echipă 
Brankica Hadzovic, din nou coșghetera celor de la FCC ICIM Arad
Sârboaica a fost urmată de Williams, cu un nou double-double, și Mercea în victoria cu Phoenix Știința  
Laura Vaida, cea mai eficientă jucătoare a meciului cedat de CSM Târgoviște la Cluj-Napoca
Tânărul pivot a reușit al 4-lea său double-double în această ediție a LNBF 
Tierra Henderson a stabilit un nou record stagional de intercepții în LNBF
Americanca a reușit primul său double-double la Universitatea Cluj în victoria cu CSM Târgoviște 
Predrag Stanojcic: „Cel mai important pentru noi a fost să nu se accidenteze nimeni înainte de Final 4”
Phoenix Știința Constanța a pierdut la Arad în ultima etapă din Grupa Roșie a LNBF 
Bogdan Bulj: „A fost o victorie bună pentru noi. Echipa mea a făcut multe greșeli în apărare”
FCC ICIM Arad și-a asigurat locul 4 înainte de play-off după victoria cu Phoenix Știința Constanța 
Carmin Popa: „Ne-am autodepășit după părerea mea”
CS Universitatea Cluj-Napoca s-a impus în fața lui CSM Târgoviște după un final tensionat 
ACS Sepsi SIC a încheiat cu un parcurs perfect acasă în sezonul regulat din LNBF
Campioana s-a desprins în repriza secundă cu CSM Satu Mare, primind doar 5 puncte în sfertul trei 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare la o diferenţă de 24 puncte 
FCC ICIM Arad urcă pe locul 4 înainte de play-off după rezultatele din ultima etapă a Grupei Roșii
Arădencele au câștigat fără emoții acasă cu Phoenix Știința 
0 
Felicitari pentru cum ati jucat acest meci(si de fapt tot sezonul).La multi ani si o cariera cat mai reusita in baschet iti doresc IRINA PARAU. MULTUMESC. 
click pt. Articol 24 March 2019 12:18
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI SEPSI SIC!! TE ASTEPTAM PE TEREN IOANA!! 
click pt. Articol 24 March 2019 10:37
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Aradul si Satu Mare sint cele doua echipe foarte dure din campionat.Intereseul lor este oprirea adversarelor indiferent de metode,iar arbitrii nu sanctioneaza de multe ori aceste duritati la intimidare si accidentare...fluiera niste atingeri superficiale,si atacul direct la corp,lasa neobservate...mai ales in meciurile celor de la SEPSI !  
click pt. Articol 24 March 2019 10:32
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Ioana este o superjucatoare si foarte talentata.Pacat ca nu va prinde finalul campionatului,pentru ca marita si era una dintre arhitectele succesului in acest campionat. Insanatosire grabnica,si te asteptam pe teren Ioana!! 
click pt. Articol 24 March 2019 10:26
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Ioana nu va schimba pe SEPSI cu Satu Mare !!Ea este o campioana,si va juca doar la o echipa campioana sau in strainatate... 
click pt. Articol 24 March 2019 10:22
laca1968 Intrebare
0 
Ce spune regulamentul FRB, daca in prima repriza junioara de la o echipa sangereaza si nu are rezerva pe banca? Multumesc anticipat pt raspuns! 
click pt. Articol 23 March 2019 21:53
0 
Ioana este o profesionista. Nu va juca niciodata la un club de amatori 
click pt. Articol 23 March 2019 10:25
suporter84 HAI CSM SATU MARE
0 
Ioana Ghizila la anu e in SATU MARE , vedem la meciul de cupa :) 
click pt. Articol 22 March 2019 16:02
0 
Ioana cel mai bun transfer al sezonului la Sepsi! 
click pt. Articol 21 March 2019 17:01
0 
Felicitari D Williams! Sigur te asteapta un contract cu S.M. 
click pt. Articol 19 March 2019 18:42