CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 25 puncte

CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 76-51 (16-12, 16-21, 17-7, 27-11)

De la CSM Satu Mare s-au remarcat: Brittany Janelle Denson cu 27 puncte (1x3), 11 recuperări și 6 pase decisive, Promise Onyekachi Amukamara cu 16 puncte, 4 recuperări și 4 pase decisive și Dlesha Arlene Lloyd cu 12 puncte (2x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Ioana Ghizila cu 17 puncte (5x3), 3 recuperări și 2 pase decisive, Annemarie Godri Parau cu 11 puncte (2x3), 2 recuperări și 4 pase decisive și Kristina Higgins cu 10 puncte, 5 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 02 February 2019 / 19:47



-1 
Bravo campioanelor!  
02 February 2019 19:49
0 
Prima data cand ai dreptate. Le merita soarta. 
02 February 2019 20:10
0 
Mă refeream la Satu Mare :)) 
02 February 2019 21:11
laca1968 Campionule
0 
Prea putin ma intereseaza la cine te refereai. Deocamdata campioane la baschet sunt cele de la SEPSI, campioane la prostie cei din TELEORMAN. 
02 February 2019 21:36
-1 
Avertisment pentru limbaj discriminator!  
03 February 2019 08:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
CINE ESTE VINOVAT CA ESTI NEEDUCAT,NESIMTIT SI SOVIN ??  
03 February 2019 11:58
0 
Cea mai idioata echipa din ultimul deceniu. Fujjjj 
02 February 2019 20:12
7vezer SEPSI SIC CAMPOIOANA!
-1 
Nu este nici o problema:sportul este o competitie,o echipa castiga si cealalta pierde.Si SEPSI SIC poate sa se impiedice.Trebuie si un dus mai rece din cand in cand,ca sa revenim pe pamant.Chiar cu punctele furate de federatie,tot sintem pe primul loc si vom castiga si campionatul ! Succes fetelor,capul sus,si la lupta asa cum se face de ani buni in secuime!Adevarul este,ca am avea nevoie de 2 aruncatoare sigure (poate Kayla de la Tg.Secuiesc) in loc de jucatoarele ineficiente,dar si asa sintem cele mai bune. 
03 February 2019 11:57
0 
Aiurea Mr Tihi! 
03 February 2019 17:57
-1 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
03 February 2019 20:32
0 
:)))))))) 
03 February 2019 22:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Titlul 4 pentru ACS Sepsi SIC sau primul titlu pentru CSM Satu Mare?
Meciul 5 al finalei LNBF se joacă astăzi la Sepsi Arena, unde gazdele nu au pierdut până acum în fața sătmărencelor 
Finala LNBF are din nou nevoie de joc decisiv după patru ani
ACS Sepsi SIC a pierdut ultima finală de 5 meciuri, iar CSM Satu Mare este la primul decisiv în ultimul act 
CSM Satu Mare duce finala LNBF în joc decisiv după a doua victorie acasă cu ACS Sepsi SIC
Sătmărencele au făcut diferența de la distanță și au rezistat pe final după eliminarea lui Denson 
Angelika Slamova s-a transferat la Arka Gdynia
Sportiva slovacă nu va mai continua alături de ACS Sepsi SIC Sfăntu Gheorghe 
CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Satu Mare obligată să-l despăgubească pe Jose Araujo cu peste 30.000 euro
Curtea de Apel București a constatat nulitatea concedierii antrenorului portughez din vara anului 2017 
CSM Satu Mare câștigă acasă și împinge finala LNBF în meciul 4
Alb-roșiile au condus aproape toată partida, în care s-a ratat din nou foarte mult 
Finala LNBF se reia joi la Satu Mare, meciul fiind transmis pe FRB TV
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe merge cu 2-0 pe terenul alb-roșiilor, la fel ca anul trecut 
Monika Brosovszky: „Obiectivul este acela ca fetele să se țină de baschet, să le placă, să facă în continuare în școli”
Ambasadoarea proiectului ”Her world, Her rules” a vorbit despre baschetul juvenil feminin și despre dezvoltarea jucătoarelor U23 din LNBF 
ACS Sepsi SIC conduce cu 2-0 în finala cu CSM Satu după meciurile de pe teren propriu
Diferența s-a făcut de la libere după foarte multe ratări din acțiune, cu procentaje puțin peste 30% 
0 
Am auzit ca veniti vreo 30 la meci. Primaria va plateste tot, primiti si sarmale. Va asteptam cu drag. Dupa cele vazute si auzite la SM aveti ce invata! 
click pt. Articol 21 May 2019 07:05
0 
Am auzit ca veniti vreo 30 la meci. Primaria va plateste tot, in plus primiti si sarmale. Va asteptam cu drag! Dupa cele vazute si auzite la SM, aveti ce invata! 
click pt. Articol 21 May 2019 06:53
0 
Adevarul este ca in meciul nr.4 s-au facut schimbarile (din partea Sepsi )exact in felul in care Zoran Mikes NU le face NICIODATA nici cand scorul ar permite.Asta s-a vazut din perspectiva unui suporter care a urmarit toata stagiunea.In rest maine la sala se va decide titlul si cum bine-i sta unui suporter trebuie sa fie in sala sustinand-si echipa.Restul sunt presupuneri. 
click pt. Articol 20 May 2019 22:43
0 
Aceasta echipa nu poate juca atat de prost doua meciuri la rand. Iar Zoran Mikes nu joaca cu doua junioare pe teren intr o finala daca n are 20 puncte avans. Asa ca .... 
click pt. Articol 20 May 2019 17:48
suporter84 HAI CSM SATU MARE
0 
greenmachine nu stiu daca se poate nummi asa un suporter care acuza echipa lor de blat, noi in cei 10 ani niciodata nu am facut asa afirmatii - daca vrei sa vb cu un cunoscator fin de baschet iti recomand pe dnul Marius Stern. 
click pt. Articol 20 May 2019 11:27
greenmachine @laca1968
0 
vezi ca vin la Sf.Gheorghe...chiar vreau sa stau de vorba cu un fin cunoscator al fenomenului numit baschet:) 
click pt. Articol 20 May 2019 09:33
suporter84 HAI CSM SATU MARE
0 
o intrebare pt domnii administratori ati vazut ce scrie domnul secui?? cum jigneste , aore el nu merita sa fie blocat , intreb si eu pentru un amic. 
click pt. Articol 20 May 2019 09:07
0 
Mai bine vino la meci, sugiorter de o seara! Macar mai inveti ceva de la publicul de aici. Repertoarul vostru este CSM si sa sugeti din vuvuzele 
click pt. Articol 20 May 2019 07:10
suporter84 HAI CSM SATU MARE
0 
e dureros cand nu ai de partea ta arbitrajul asai??? cum a fost in cupa ??? 
click pt. Articol 20 May 2019 00:54
suporter84 HAI CSM SATU MARE
0 
daca tu asa crezi ca a fost blat , ce sa zic mare suporter esti, lasa o sa aveti o sala arhiplina si o sa gustati cum e sa pierdeti si acasa:) , in fine , nu stau sa iti explic ca tu esti la nivel marii:) lakatos laci :) 
click pt. Articol 19 May 2019 22:49