Cazul ”Memoriul F8 F”. Comisia Centrală de Competiții a FRB s-a întrunit în cursul zilei de azi


Președintele Viorel Constanținescu a vorbit site-ului nostru despre decizia în acest caz

ACS Sepsi SIC va afla mâine dacă Cupa României rămâne la Sfântu Gheorghe

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a câștigat pe teren Cupa României la baschet feminin, scor 62-48, însă Clubul Sportiv Municipal Satu Mare a contestat nerespectarea prevederilor privind numărul de jucătoare străine de către ACS Sepsi SIC și a solicitat câștigarea Cupei la masa verde.

Nouă zile au trecut de la memoriul depus de către CSM Satu Mare, iar Federația Română de Baschet analizează în continuare situația ivită. În cursul zilei de azi la sediul federație a avut loc o întrunirea a Comisiei Centrale de Competiții Clasificări, Legitimări, Transferări și Omologări, comisie ce analizează memoriul depus de CSM Satu Mare cât și răspunsul dat de către ACS Sepsi SIC și cel mai probabil mâine va decide dacă Cupa României rămâne la Sfântu Gheorghe ori va fi trimisă la Satu Mare.

A fost astăzi o ședință la federație. S-a analizat memoriul depus de către CSM Satu Mare cât și răspunsul dat de către ACS Sepsi SIC, iar mâine se va decide. Vom anunța prima oară clubul ce a depus memoriul și abia apoi presa. - ne-a comunicat Viorel Constantinescu, președintele CCCLTO

Așadar, lupta pentru Cupa României, începută pe 22 februarie, aparent se va încheia 13 zile mai târziu, pe 7 martie, când CCCLTO va lua o decizie cu privire la memoriul depus de CSM Satu Mare.



Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe vs CSM Satu Mare
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

Eduard Popa / 06 March 2018 / 20:32


Galerie foto


0 
Ehh daca va faceti timp si cititi cu atentie, in aproape toate regulamentele specifice de campionate nationale editia 2017-2018 sunt greseli enorme, gen "techno-redactare".La U18 regulamentul se contrazice la mai multe capitole, samd. Restul e cancan, cu trimiterea cupei la Satu Mare....... 
07 March 2018 12:35
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC NU A GRESIT CU NIMIC! a RESPECTAT REGULAMENTUL!
6 JUCATOARE STRAINE,MAX. 3 NONEUROPENE.AU JUCAT 2 NONEUROPENE,DECI AVEA DREPTUL LA 4 EUROPENE!! CE MARE PROBLEMA DE MATEMATICA?? JURISTUL CLUBULUI SATMAREAN ESTE CA ECHIPA:SUPRAPLATIT SI CU LECTIA NEFACUTE !! 
09 March 2018 13:22

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
FRB își asumă greșeala din Regulamentul Specific LNBF 2017/2018
Federatia se refera la eroarea care a dus la contestatia celor de la CSM Satu Mare dupa finala Cupei Romaniei 
"Norocul" nu a fost de partea CSM Satu Mare. Avocatul Petroșel Norocel a respins definitiv memoriul sătmărenilor
Decizia CCCLTO a fost confirmată, iar CSM Satu Mare se mai poate adresa doar Curții de Arbitraj Sportiv de la Lausanne 
CSM Satu Mare a depus apel la memoriul respins de CCCLTO
Sătmărenii sunt nemulțumiți de decizia Comisiei de Competiții și continuă să-și caute dreptatea 
Memoriul depus de CSM Satu Mare nu a fost semnat de președintele clubului
Două greșeli majore pe care aparent le-a comis conducerea clubului sătmărean 
Cazul ”Memoriul F8 F”. Kereskényi Gábor: "Dacă clubul este convins că avem dreptate atunci merită să mergem mai departe"
Primarul din Satu Mare sprijină Clubul Sportiv Municipal în cazul în care se va sesiza Curtea de Arbitraj Sportiv de la Lausanne 
Cazul ”Memoriul F8 F”. Mureșan: "E o premieră ca o decizie a unui for să fie bazată pe o declarație de presă"
Managerul CSM Satu Mare afirmă că se va analiza posibilitatea depunerii unui apel 
Cazul ”Memoriul F8 F”. Cupa României rămâne la Sfântu Gheorghe
Publicăm decizia integrală a Comisiei de Competiții prin care s-a respins memoriul depus de CSM Satu Mare 
Cazul ”Memoriul F8 F”. Comisia Centrală de Competiții a FRB s-a întrunit în cursul zilei de azi
Președintele Viorel Constanținescu a vorbit site-ului nostru despre decizia în acest caz 
Cazul ”Memoriul F8 F”. Ambrus Jozsef: „Eu cred că Satu Mare a greșit enorm acuzând arbitrajul”
Oficialul de la Spesi SIC vorbește despre cele întâmplate după finala Cupei României la baschet feminin 
Cazul "Memoriu F8 F". Dobă: "Sertarele birourilor FRB sunt pline de memorii din partea Sepsi SIC"
Antrenorul sătmărenilor consideră că greșelile de arbitraj au luat singurul avantaj pe care echipa sa îl avea în confruntarea cu ACS Sepsi SIC 
0 
O sa va inchidem gurita la urmatorul meci! Sper sa ajungeti cu totii la racoare, pentru hotiile pe care le faceti la SM. 
click pt. Articol 10 March 2018 15:40
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Adevarul se gaseste in sentinta federatiei: 6 jucatoare straine dintre care 3 noneuropene.Pe moment ce pe teren SEPSI a trimis doar 2 noneuropence(2 americance),este de inteles si pentru matematicienii de clasa 1-a,ca 6-2 = 4,deci 4 europence putea trimite pe teren .Care este problema?? Satmarenii nu cunosc matematica,nu cunosc regulementul,nu au bani si vroiau sa mai ciupesca niste bani,ne vorbind de faptul,ca printr-o cupa castigata puteau oarecum sa justifice banii multi,cei mai multi din campionat cheltuiti atat pe jucatoare cat si pe antrenori,timp in care nu achitau datoriile fata de unii si altii,fiind obligati sa faca mismasuri financiar-bancare care merita sa fie controlate !! 
click pt. Articol 10 March 2018 10:42
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC NU A GRESIT CU NIMIC! a RESPECTAT REGULAMENTUL!
6 JUCATOARE STRAINE,MAX. 3 NONEUROPENE.AU JUCAT 2 NONEUROPENE,DECI AVEA DREPTUL LA 4 EUROPENE!! CE MARE PROBLEMA DE MATEMATICA?? JURISTUL CLUBULUI SATMAREAN ESTE CA ECHIPA:SUPRAPLATIT SI CU LECTIA NEFACUTE !! 
click pt. Articol 09 March 2018 13:22
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
CINE A GRESIT ?? CONDUCEREA SI JURISTUL DE LA SATU MARE,SI V-ATI FACUT DE RAS!! ADEVARUL INVINGE !ATI MILOGIT DE FAPT MAI MULTI BANI SI LAURI,DAR NU A MERS !! SFANTU GHEORGHE VA DAT LECTIE DE BASCHET,SI VA VA ACORDA AJUTOR SUPLIMENTAR SI IN CONTINUARE IN TOATE DOMENIILE BASCHETULUI INCLUSIV IN MANAGMENT SI PRACTICI FINANCIARE !!  
click pt. Articol 09 March 2018 13:14
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADEVARUL INVINGE !! SATMARENII SA FACA ORDINE IN OGRADA LOR ATAT FINANCIAR CAT SI JURIDIC !! 
click pt. Articol 09 March 2018 13:07
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Managerul sa-si vada de treaba,si sa conduca clubul astfel,incat sa nu fie nevoit sa aiba pregatita de acasa inaintea meciurilor din deplasare a unor chichite si erori regulamentare,de care poate sa se lege in cazul unui eventual esec ! Muresan sa faca ordine in buzunarul clubului,sa-si achite datoriile avute,sa respecte prevederile legale privind finantarea clubului.Nu aveti bani,sa nu platiti peste masura si valoare antrenori si jucatori !!! 
click pt. Articol 09 March 2018 13:02
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Cred ca lipsa banilor si a datoriilor catre anumite entitati a fost cauza memoriului depus la federatie.Dreptatea invinge,deci satmarenii au ramas fara cupa si fara bani mai multi !!Rusinos sa procedez astfel:in sport trebuie sa fii corect si cinstit !! Nu ai bani,nu te duci la distractie...nu platesti antrenorul si unele jucatoare peste posibilitati...incerci sa platesti datoriile si nu acumulez alte datorii !! 
click pt. Articol 09 March 2018 12:52
0 
“Total Baschet a luat legatura cu primarul orasului Satu Mare,princilalul sponsor a Clubului Sportiv Municipal” :) Kereskényi sponsor??? 
click pt. Articol 09 March 2018 09:44
Vander Profesionalism?
0 
Memoriu nesemnat de președinte? Deși dânsul a fost de față la Finala Cupei... Hoțul strigă hoț... Cei care nu respectă regulamentul vor să le fie aplicată litera acestuia, deși știu bine că potrivit spiritulu regulamentului nu le dă dreptate...E vorba de bună intenție... bineînțeles... :)))  
click pt. Articol 09 March 2018 00:53
0 
Ehh daca va faceti timp si cititi cu atentie, in aproape toate regulamentele specifice de campionate nationale editia 2017-2018 sunt greseli enorme, gen "techno-redactare".La U18 regulamentul se contrazice la mai multe capitole, samd. Restul e cancan, cu trimiterea cupei la Satu Mare.......