Cherise Daniel părăsește campionatul României


Fosta jucătoare a celor de la BC Sirius Târgu Mureș va evolua în Ungaria

Gruparea feminină BC Sirius Târgu Mureș a acceptat să îi ofere dezlegarea baschetbalistei Cherise Daniel, cea care va juca în a doua parte a acestui sezon la gruparea maghiară Atomeromu KSC Szekszard, ocupanta locului 4 în acest moment în prima ligă din Ungaria. Cu toate acestea, formația din Mureș a pus condiții pentru a o lăsa pe americancă să plece. Astfel, prima opțiune pentru sezonul următor a sportivei în vârstă de 29 de ani va fi Sirius.

În acest sezon al Ligii Naționale de Baschet Feminin, Daniel a adunat statistici de 18.9 puncte, 5.5 recuperări și 3.3 pase decisive în 18 partide jucate, reușind cel mai bun meci al stagiunii în confruntarea cu Universitatea Cluj-Napoca din luna decembrie, atunci când a înscris 37 de puncte. Ea se află de asemenea pe locul 2 în topul marcatoarelor din campionat, fiind depășită doar de către Tyaunna Marshall.

Cherise a participat recent și la All Star Game-ul de la Sfântu Gheorghe, acolo unde a câștigat concursul de îndemânare.

*Foto: CROW Security



Vizualizează pagina personală a jucătorului Cherise Daniel
Citește ultimele știri despre ACS BC Sirius Tîrgu Mureș

Valentin Todea / 15 februarie 2017 / 16:55


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Angel Robinson a stabilit un nou record de puncte marcate într-un singur meci
Precedentul record a fost deținut de Cherise Daniel, fosta sa colegă de la BC Sirius 
CSBT Alexandria se impune pe terenul celor de la BC Sirius
Partida a contat pentru etapa a 2-a a grupei 7-10 
Universitatea Cluj-Napoca învinge pe Phoenix Galaţi
Universitatea Cluj-Napoca învinge pe Phoenix Galaţi la o diferenţă de 8 puncte 
Olimpia CSU Brașov cedează în fața liderului
Echipa de sub Tâmpa rămâne fără succes în faza a doua a campionatului 
CSM Târgoviște învinge pe CSM Satu Mare
CSM Târgoviște învinge pe CSM Satu Mare la o diferenţă de 18 puncte 
Univ. Goldiș ICIM Arad se impune pe terenul Politehnicii Iași
Diferența a fost făcută în sfertul secund, atunci când gazdele au marcat doar două puncte 
Univ. Goldis ICIM Arad învinge pe Politehnica National Iași
Univ. Goldis ICIM Arad învinge pe Politehnica National Iași la o diferenţă de 18 puncte 
Top 6 F. Etapa II – MVP: Chastity Reed
Sportiva de origine americană a fost decisivă în victoria echipei sale de la Brașov. 
Dominique Johnson: „Trebuie să fim pregătite și să ne respectăm planul defensiv”
Olimpia CSU Brașov primește vizita liderului  
CSM Satu Mare întâlnește acasă pe CSM Târgoviște
Ambele echipe vin după victorii în etapa precedentă 
0 
Tipic ..... RECORD , si echipa a pierdut ! 
click pt. Articol 25 februarie 2017 23:46
Vander Hai Sepsi!
0 
Hai Sepsi Sic!!!
 
click pt. Articol 24 februarie 2017 22:31
laca1968 Targoviste venim !!!
0 
Bravo. fetelor !!! Aceasta este adevarata voastra valoare. Ati invins echipa care a invins lejer Targoviste, chiar daca ati jucat si cu rezervele rezervelor.Ati aratat ca esecul din cupa a fost doar o greseala. Sper sa va ierte cea mai frumoasa galerie din tara si sa fie din nou alaturi de voi. Hai SEPSI !!! 
click pt. Articol 24 februarie 2017 07:46
TBN P.S
0 
"cea mai buna echipa din baschetul feminin" detine si un record negativ in acest sezon. Este echipa care a marcat cele mai putine puncte intr-un meci (36 de puncte, la Targoviste) 
click pt. Articol 23 februarie 2017 11:05
TBN lnbf
0 
Vedem cine o sa domine cand echipa va scapa de datorii si de interdictia transferurilor impusa de FIBA. Poate si ICIM o sa revina si atunci iar o sa treceti pe planul 3. Pana una alta "cea mai buna echipa din baschetul feminin" a fost invinsa de doua ori in acest sezon de catre Targoviste. 
click pt. Articol 23 februarie 2017 10:53
0 
Cum sa fie sportul romanesc altfel daca asta a zis ca merita sa fie ministru pentru ca din când in când mai face sport? Daca oamenii astia îs in conducere nu ne mai mira nimic... 
click pt. Articol 22 februarie 2017 20:26
studentU agariciul asta
0 
crede ca pacaleste pe cineva cu balivernele pe care la indruga. Iarasi momentul 0 al sportului romanesc, iarasi facem o comisie inter sectoriala ca sa aiba su oamenii din ministere pe unde sa isi dea cu parerea si iarasi nu nimeni responsabil de rezultate sau de lipsa lor mai bine zis. Timpul trece, leafa merge, mai un contract cu statul, mai o duma si uite asa mai trec 4 ani de "reforma". Schimbarea trebiuie sa vina bottom-up si trebuie sa aiba ca punct central win-win-win situations. Castig pt sectorul sport, pt administratiile publice locale si pt mediul business. Si nu in ultimul rand castig pt cetateanul de rand care sa poata merge sa faca o miscare pe un teren amenajat corespunzator sau sa urmareasca un meci al unei echipe care face performanta. In RO nu exista experti pt dezoltarea de politici in domeniul sportului, exista doar practicieni si politicieni. Gapul asta trebuie acoperit la nivel local si national daca vrem sa vedem niscaiva schimbari reale si nu doar vorbe aiurea. 
click pt. Articol 22 februarie 2017 19:17
Tihi ARBITRAJ
0 
Cum este posibil,ca SEPSI SIC mai mereu primeste arbitrii din orasele cu care SEPSI SIC lupta pentru suprematie..La urmatorul meci vin din Targoviste si din Cluj !!! Domnilor din federatie in avantajul cui serveste acest mod de selectare a arbitrilor??? Chiar daca arbitreaza corect,tot apar discutii pe marginea acestori delegari.Fiti mai atenti ca nu va costa nimic,dar pierde sportul in sine!!!Arbitrajul dedicat s-a vazut si la meciurile din cupa.Iubitorii baschetului cunosc si regulile de joc,nu poate fi dusi de nas.Daca protestam la unele decizii,atunci arbitrii devin si mai dusmanosi,in loc sa fie corecti !! Dorim arbitraj neutru si corect ! 
click pt. Articol 20 februarie 2017 13:55
Tihi Arbitraj
0 
Cum este posibil,ca mai mereu primim arbitrii din orasele cu care SEPSI SIC lupta pentru suprematie..Acum vin din Targoviste si din Cluj !!! Domnilor din federatie in avantajul cui serveste acest mod de selectare a arbitrilor??? Chiar daca arbitreaza corect,tot apar discutii pe marginea acestori delegari.Fiti mai atenti ca nu va costa nimic,dar pierde sportul in sine!!!Arbitrajul dedicat s-a vazut si la meciurile din cupa.Iubitorii baschetului cunosc si regulile de joc,nu poate fi dusi de nas.Daca protestam la unele decizii,atunci arbitrii devin si mai dusmanosi,in loc sa fie corecti !! 
click pt. Articol 20 februarie 2017 13:52
Tihi SEPSI SIC NR.1
0 
CEA MAI BUNA ECHIPA DIN LIGA NATIONALA DE BAsCHET FEMININ ESTE SEPSI SIC SFANTU GHEORGHE !! TBN si Targoviste traiesc in trecut...S-au schimbat multe in ultimii 2 ani...Sfantu Gheorghe face legea in baschetul feminin,daca nu intervin arbitrii! BRAVO LOR !! 
click pt. Articol 20 februarie 2017 13:33