Dragoş Andrei: „Cerem scuze publicului”


SCM U Craiova a fost învinsă de Asesoft Ploiești cu scorul de 97-71 și a părăsit Cupa României încă din faza optimilor de finală

Una din noile achiziții ale oltenilor, Dragoș Andrei, a fost foarte afectat de înfrângerea cu CSU Asesoft și la finalul partidei a ținut să ceară scuze în numele echipei suporterilor care au venit în număr mare în Sala Polivalentă din Craiova.

„A fost o înfrângere dureroasă. În primul rând eu vreau să îmi cer scuze publicului. Au venit în număr așa mare și ne-au încurajat pe întreaga durată a meciului. Din păcate ne-am dorit mai mult decât am putut. Asesoft a fost și rămâne o echipă foarte bună, au și o bancă din care mai pot face două echipe. Noi am avut unele probleme mediale, Uros (n.r. Velickovic) din ce am înțeles și-a rupt un deget, Vukurovic nu a putut juca tot din cauza unei accientări și am avut o rotație scurtă. Am reușit să ținem pasul cu ei decât până la pauză”, a spus baschetbalistul. 

Dragoș Andrei a venit în această vară la Craiova de la BC Timișoara.

*Foto: Răzvan Păsărică (Fotoreporter TotalBaschet)



Vizualizează pagina personală a jucătorului Dragoş Andrei
Citește ultimele știri despre SCM Universitatea Craiova
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre SCM Universitatea Craiova vs CSU Asesoft Ploiești

Ionuț Greere / 02 October 2014 / 23:25


Galerie foto


horia_craiova Strategia Domnului Toma
1 
In aceste comentarii nu voi face comparatie intre doua echipe cu bugete si teluri diferite. Dar nu pot sa nu remarc inca odata strategia "MANAGERULUI NATIONALEI SI AL SCM-ului"de a merge pe doua fronturi : CAMPIONAT SI LIGA BALCANICA, in conditiile in care avem un buget redus, jucatori putini (indiferent de calitatea acestora - indoielnica cum este cazul lui BOZOVIC). la fel ca anul trecut, nici nu a inceput bine campionatul si avem doi jucatori accidentati. Si la fel ca anul trecut mergem pe doua fronturi... In mod evident ca vom obtine rezultate nesatisfacatoare, drumuri lungi si obositoare, atmosfera incordata samd... Si dupa toate acestea bineinteles ca 'MANAGERUL NATIONALEI" va da vina pe : ARBITRI, ANTRENOR si in final pe JUCATORI, care si-au batut joc de un campionat intreg... Parca am mai vazut filmul asta (in regia aceluiasi individ) !!!!!Gurile rele spun ca daca nu se plimba pe banii Federatiei, atunci o face pe banii clubului... ca din plimbarile astea prin ceea ce generic se numeste Liga balcanica ( a se vedea ce echipa mai participa in aceasta competitiei) clubul nu are niciun beneficiu, dimpotriva creaza premisele de a se face contraperformanta si in campionat. Poate totusi se sesizeaza si Directorul LAZARCIUC, si il lasa pe Toma sa se plimbe numai pe la Nationala... 
03 October 2014 09:11
0 
Cred ca e pentru prima oara cand iti dau dreptate, nici eu nu inteleg de ce s-au mai incurcat si cu Liga Balcanica, abia avem lot pentru campionat.
Insa Bozovic oricum este peste Dragusin din toate punctele de vedere, asta mai intoarce adversarul, mai da si de 3 puncte (rar, ce-i drept, pana la urma e pivot) se misca binisor la ce investitii se fac la noi.
Tineti minte ca noi nu suntem Asesoft, Oradea sau Mures, la noi cel mai mare salariu este de 2.000 euro, luat de Bureau, restul nu depasesc 1000. Cand o sa avem si noi bugetul lor, atunci putem emite pretentii, pana atunci sa ne multumim cu play-off-ul. 
03 October 2014 14:53
1 
Nu le plange de mila la salarii, pentru ca Bureau ia 3500 de USD, iar BOZOVIC ia 1250 euro. Asta in condiriile in care in Serbia a jucat doar de masa si casa (asta e valoarea lei de piata).
Nu va fi nici ultima data cand imi vei da dreptate. Stai sa vezi ce va urma...  
03 October 2014 17:53

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
Editorial. Dan Fleșeriu și lungul său drum până la intrarea în istoria baschetului sibian
Formația de pe Cibin a câștigat primul trofeu după 20 de ani 
Final4. Aport important adus pentru BC CSU Sibiu de jucătorii români în finala cu CSM CSU Oradea
Mirel Dragoste și Lucas Tohătan au marcat împreună 20 de puncte 
Final4. Lucas Tohătan: ”Suntem încrezători că putem câștiga și campionatul”
Fundașul sibienilor a avut o prestație bună în finala Cupei României contra CSM Oradea 
Final4. Kevin Hardy: „Cred că diferența a fost făcută de efortul extra pe care l-am dat”
BC CSU Sibiu a obținut primul trofeu în ultimii 20 de ani după o victorie cu CSM CSU Oradea 
Final4. Giordan Watson: „Trebuie să ne recăpătăm concentrarea, energia și foamea de rezultate”
Fundașul lui CSM CSU Oradea a vorbit despre finala Cupei României 
Final4. Cristian Achim, după a patra finală de Cupă pierdută: „Bat un record”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea a explicat motivele înfrângerii din finala Cupei României 
Kevin Hardy, MVP-ul finalei Cupei României
Fundașul american a fost decisiv în sfertul patru, când CSM CSU Oradea reușise să egaleze 
Final4. Dan Fleșeriu: „Echipa care a avut <<sânge>> mai puternic a câștigat”
Antrenorul Sibiului a oferit o conferință de presă emoționantă după câștigarea finalei Cupei României 
Cupa României a ajuns în premieră la CSU Sibiu
Pentru CSM CSU Oradea a fost a patra înfrângere în ultimul act al Cupei 
RG Haios
0 
Mi-a placut siguranta cu are a zis ca bat in finala la 20 de puncte.  
click pt. Articol 21 April 2019 12:59
ydesh_apu Te contrazic
0 
Pentru o finala disputata intre 2 echipe care sunt straine orasului, au fost multi. Ai putea sa enumeri alt oras in care, in aceleasi conditii si imprejurari ar fi venit mai multi? Daca, da, spune unde, argumenteaza si iti dau dreptate. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:36
0 
O finala desfasurata intre echipele care au meritat-o si castigata de jucatorii care dpdv individual, si-au dorit-o mai mult. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:30
0 
Trebuia cineva sa castige. Acum are si Achim echipa tare. Markovic nu a dat totul pana acum, dar imi pare ca-i prieste stilul metodic a lui Achim. Daca intra Barnette in joc ... nu va mai fi la fel. Sa se reacomodeze numai. Dar eu astept mai mult de la Zekovic. Omul asta, cand juca la Steaua era Rasik-ul lor ca sa zic asa. Cosuri de la 7-8 m, 20 de puncte pe meci, 2.10m, greseli putine ... Daca stie Achim cum sa-l mobilizeze, el va avea un rol important in castigarea campionatului. Parerea mea. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:28
mid53 trofee
0 
Trofeele fac istoria....să ne bucurăm de acest trofeu, așa cum numai noi stim sa o facem! Felicitări echipei ,conducătorilor ,pt aceasta mare izbîndă!!! Suntem minerii de voi!!! 
click pt. Articol 20 April 2019 11:48
netgamero @ts_cata - esti prea subiectiv
0 
Galeria Sibiului nu a strigat "Hotii', ci: "Toci", "Radu Musoaie" si "Titi Mitea", apoi: "Va vom iubi mereu" - este un ritual facut la fiecare final de meci, atat acasa cat si in deplasare. Faza cu aratatul degetului mijlociu ai inventat-o, asa ceva nu s-a intamplat. Arbitrajul a fost pro-oradea tot meciul, ca si in meciurile din campionat - nu e ceva nou, cel putin 10 puncte au fost cadou pentru bihoreni. Daca vei revedea meciul (se va da in relaure) vei vedea ca am dreptate. 
click pt. Articol 19 April 2019 19:13
0 
Omul e simpatic și are simțul umorului, de asta l-am provocat. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:28
raz @mailman
0 
e înca la bere , "sărbătorește" 
click pt. Articol 19 April 2019 16:16
trancer @Allentm - tu ești roman?
0 
Nu înțeleg ce legătură are comentariu tău cu baschetul și cu subiectul de fata, dar dacă insiști, incearcă sa traduci în românește ce vrei sa știi de la mine 
click pt. Articol 19 April 2019 14:43
gyke Băi frate
0 
Dar din ce caverne ale frustrării apăreți toți?  
click pt. Articol 19 April 2019 14:20