Dragoș Andrei : „Ne-au suprins cu aruncările de la distanță, cine arunca, marca”


Oltenii au fost depasiti prin aruncarile din afara semicercului

Coordonatorul formației craiovene, Dragoș Andrei, a făcut o analiza a partidei pierdute de SCM Universitatea Craiova în fața Piteștiului. Internaționalul român a fost surprins de precizia la aruncările de la distanță ale oaspeților, aruncări care au făcut într-un final diferența.

“Am început moale partida, slabi în apaărare, ei au jucat mult mai dur și ne-au surprins cu aruncările de la mare distanță, în prima repriză cine aruncă înscria și acest lucru s-a văzut și la scorul de la pauză.  Au venit motivați să câștige, noi am jucat acasă și trebuia să ne impunem. După pauză am remediat acest lucru, am revenit în joc, dar din păcate nu am mai reușit să ducem același tempou și am pierdut.”

Dragoș Andrei a totalizat în partida cu BCMU Pitești 6 puncte, 2 recuperări și 5 pase decisive.



Citește ultimele știri despre SCM Universitatea Craiova
Vizualizează pagina personală a jucătorului Dragoş Andrei
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre SCM Universitatea Craiova vs BCM U FC Argeș Pitești

Ionuț Greere / 03 November 2014 / 23:45


Galerie foto


0 
Pai mai Dragos,nu stim daca ai sesizat,majoritatea acelor aruncari au fost necontestate,ori daca nu te aperi si adversarul arunca nederanjat de nimeni ii cresc mult sansele ca sa si marcheze,ceea ce s-a si intamplat...Altminteri,poate ne explici si noua cum ai reusit in 3 situatii de contraatac 3 contra 1(!!!)sa pasezi exact la adversar,care a marcat apoi lejer.Stii cat inseamna asta?Exact 12 puncte ... 
04 November 2014 09:54
0 
In 3 situatii se inscriu 12pct ?  
04 November 2014 14:00
adu d.a.
0 
Pai probabil 3 atacuri pierdute deci 6 pct...si 6 pe care le.a dat pitestiul. Mie imi place dragos andrei e in media baschetbalistilor romani...are mana buna si pare caracter.mi-ar place sa.l vad jucand la pitesti 
04 November 2014 14:31
0 
Ti-a explicat simplu si la obiect adu...Dar ca sa-ti prelungesti uimirea,desi faptic probabilitatea tinde asimptotic spre zero,matematic este perfect posibil chiar si asa,3 aruncari de 3 puncte cu "and one" marcate... 
04 November 2014 15:03
adu :)))))
0 
Da...si mai poti adauga si cate un fault tehnic la ele...eu zic ca dragos e un punct forte la voi.mai slabi sunt niste straini.pai de ex daca am avea noi (pitestiul) un jucator roman la fel de bun pe pozitia lui am fi mult mai puternici.bine in formula actuala sunt acoperite posturile... 
04 November 2014 20:08
0 
Nu zic ca nu-i bun,dar in contrapartida si aportul lui Fraseniuk la voi e foarte consistent.Si ca am vorbit de ipoteze si eu zic ca daca Sutalo era la noi si Bostnjak la voi,sau daca il aveati pe Sinadinovic in locul lui Ross,castigam noi fara probleme... 
05 November 2014 11:52
horia_craiova Dragos Andrei
0 
La sfarsitul meciului "MVP" ul Dragos Andrei a stat pe parchet mai mult decat a facut-o in timpul meciului ca se dea teri interviuri stupide, si in care foloseste cu lejeritate limbajul de lemn. mai baiatule pune mana si joaca, si apoi explica-ne si noua celor multi filosofia a ceea ce faci tu pe teren 
04 November 2014 13:39
0 
am remarcat faptul ca in ultimul timp ii place foarte mult sa faca pe analistul si probabil de aceea isi pierde din atentia la joc,se gandeste cum va explica fazele ulterior,la interviuri.Altminteri imi mentin punctul de vedere,nu e un jucator rau,daca se concentreaza mai mult la ceea ce se petrece pe parchet poate fi un castig real. 
04 November 2014 15:08
tzontzolino jucatori
0 
Va mai trebuiesc oameni si punct. Cei de acum nu duc atatea minute. Mai luati 2 jucatori si se rezolva din probleme. Nu stiu de ce l-ati lasat pe Popescu sa plece... 
04 November 2014 17:30
0 
De unde sa-i iei,Tzontzo?Sunt cativa romani buni pe care se bat an de an echipele cu bani multi,restul se carpesc cu ceilalti care-s toti o apa si-un pamant.A,daca te referi la straini,si eu as face 1-2 modificari la noi.Cat despre Popescu iti doresc sa-l luati voi la Pitesti si mai vorbim dupa... 
05 November 2014 11:57
0 
Mai cautati cu pasaport romanesc (vezi Fraseniuk la noi si Karples la Tg Jiu). Acum ca tot am deviat de la subiect...ce are Popescu? Adica in afara de caracterul vulcanic, omul e al doilea marcator la Timisoara, bun la recuperare/libere, campion european, nu vad de ce nu l-am vrea, mai ales ca pe 4 nu stam grozav. 
05 November 2014 16:04
adu popescu
0 
popescu a fost la noi acum cativa ani, cand stateam noi cam prost financiar si a trebui sa plece...poate atunci cand a fost si darby sau cu un an inainte. la noi nu prea a jucat nimic , dar apoi a jucat f bine. si acum imi place cum joaca. 
05 November 2014 22:04

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
mikki pe Gajovic..
0 
stii tu, gresit, negresit si Achim l-a fortat de obicei tot la 4 iar procentajele lui au fost chiar mai bune la voi parca. 
click pt. Articol 22 July 2019 10:10
Buzestii Serios?
0 
Dictonul "Cine nu e cu noi e impotriva noastra."ii apartine lui Stalin...Coric este un jucator excelent pentru campionatul nostru,un swingman pur sange,nu poate acoperi insa si pozitia 4,asa cum s-a fortat gresit cu Gajovic. 
click pt. Articol 22 July 2019 09:26
trancer Craiova
0 
Ma bag eu, Pratt 
click pt. Articol 22 July 2019 06:48
0 
Încă un Richard care face de toate, l-am mai văzut jucând prin Spania dar nu i-am dat prea mare importantă. Mereu l-am laudat pe Kris și am spus ca este cel mai bun străin din liga dar acum la prima vedere acest Richard pare mai bun ... Rămâne de văzut dacă se confirma sau nu aceasta mutare 
click pt. Articol 22 July 2019 03:14
76ers Hehe
0 
Cu Vuko am glumit... in schimb ar fi surprinzător dacă acest jucător ar veni de la Sibiu ... 
click pt. Articol 22 July 2019 02:36
Tommy 76ers
0 
Iti spun doar ca ai ghicit,acum sa vedem care este dintre cei menționați de tine! 
click pt. Articol 22 July 2019 01:51
0 
Iar in legatura cu croatul, asteptam sa anunte mr toma zilele astea ;) 
click pt. Articol 22 July 2019 01:50
0 
Nu e vuko :)  
click pt. Articol 22 July 2019 01:49
76ers haha
0 
Sa nu zici ca il aduceti pe Vuko =))))))))
Cat despre croat, presupun ca este unul de la echipa cu care Cedevita joaca in campionat si nu in Eurocup/ABA si singurul care e aproape de "senzatie" pare a fi Andrija Coric... 
click pt. Articol 22 July 2019 01:40
Tommy Craiova
0 
Croatul este sub u25 si totodata o sa aducem unul din cei mai buni jucatori care au jucat in campionatul nostru in sezonul recent incheiat!!! 
click pt. Articol 21 July 2019 23:39