Emanuel Cățe, interviu în spaniolă pentru liga ACB (Video)


Internaționalul nostru a prezentat România fanilor spanioli

În această seară, 2 mai, UCAM Murcia are un meci foarte important cu una dintre cele mai puternice echipe din Europa, Real Madrid. Cu o zi înaintea acestei întâlniri, Emi Cățe, baschetbalistul bucureștean de la Murcia, a colaborat cu oficialii ligii ACB pentru un video de prezentare al României.

În începutul interviului, sportivul de 21 de ani a vorbit despre geografia României, enumerând pe rând munții, Marea Neagră și Delta Dunării. Apoi, Cățe a spus că pe teritoriul țării noastre se află faimosul castel al lui Dracula, reprezentativ pentru Transilvania. Mai departe, liderul naționalei României a spus și câteva feluri de mâncare tradițională, precum mici și sarmale. În tot acest timp, în video au fost arătate imagini din Cluj-Napoca dar și de la castelul Bran. În plus, au fost incluse fotografii și cu cele două tipuri de mâncare pomenite de către Emi Cățe în interviu.

Așadar, un video excelent de prezentare al țării noastre care, datorită internaționalului român, atrage tot mai multă atenție din partea Federației Spaniole de Baschet și nu numai. Acesta are mai mult de 3000 de vizualizări și peste 50 de reacții.

În acest sezon, Cățe are medii de 5.2 puncte și 3.3 recuperări, fiind nominalizat pentru titlul de „Cel mai bun tânăr al ligii ACB”. UCAM Murcia, formația la care activează, nu parcurge o perioadă foarte bună și se află pe locul al 16-lea, ultimul care asigură rămânerea în prima ligă spaniolă.



David Istrate / 02 May 2019 / 10:50


Galerie foto


studentU va place mult
0 
24secunde :) 
02 May 2019 11:14
1 
Ne plac și mai mult internaționalii români care reușesc să se facă remarcați în Europa și să ducă numele României în țările occidentale.
Din punctul nostru de vederem faptul că cineva scrie despre un subiect nu înseamnă că noi nu mai putem scrie. Dacă am lua-o așa, atunci noi nu am mai scrie de NBA, Eurohoops nu ar mai scrie de Euroligă, Sportando nu și-ar mai face treaba, etc.
Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu.
O zi bună! 
02 May 2019 11:39
studentU nu i prima data
0 
cand abordati aceleasi subiecte aparute pe 24secunde cu 10-12h inainte. si voi bateti tot felul de apropouri pe FB ca nu va citeaza astia de la digi cand includ ceva material de al vostru in comentariul lor pe tv. Pai ori suntem deontologi ori nu mai suntem? 
02 May 2019 13:19
0 
raspunsurile tendentioase la comentarii/feedback din partea utilizatorilor TB nu va ajuta cu nimic. Parerea mea.

"Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu."
 
02 May 2019 13:22
Eduard Popa @studentU
0 
1. pe site-ul 24secunde.ro nu apare niciun material despre emi cățe și video-ul în care el prezintă România. Dacă te vei uita pe instagram-ul lui, vei vedea că am și comentat de pe contul meu la câteva minute după ce a dat share la video.

2. Când am dat materiale pe care le-am inspirat de la colegul Micinic, am dat citare. Ultimul exemplu, materialul cu Zeno unde apare acolo un „potrivit 24secunde”. Și el ne-a citat pe noi de mai multe ori în ultima perioadă. Se întâmplă să fie subiecte pe care noi sau el le găsește înainte și pe care eu consider că merită să le facem și noi.

3. Spre deosebire de tine, eu sau colegii mei nu suntem „tendențioși” sub protecția anonimatului.

Pentru alte explicații, ne găsești pe toate rețelele de socializare. E ultimul reply pe care ți-l mai dăm. Promit. :)  
02 May 2019 13:45
-1 
eu imi permit sa fiu
1. tendentions
2. anonim
pt ca sunt user. Simple as that, in opinia mea.

Pe de alta parte eu nu pot promite ca e ultimul feedback pe care vi-l voi trimite. Atata timp cat mi se pare ca e ceva relevant, eu voi scrie. Ca utilizator al unui produs, cred ca am dreptul asta.

Anyway, merci pt raspuns.  
02 May 2019 13:52

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Olympiacos Pireu a legitimat cel mai bun pivot din NCAA în sezonul trecut
Ethan Happ se va afla la prima experiență ca profesionist 
Shane Larkin va rămâne în continuare la Anadolu Efes Istanbul
Baschetbalistul american a fost cel mai bun jucător al turcilor în precedentul sezon 
Dragoș Diculescu s-a accidentat la finalul partidei României U20 împotriva Finlandei. Update
Tânărul internaționalul român a fost purtat pe brațe de către colegi. Video 
România U20 a suferit încă o înfrângere dramatică, de data aceasta în fața Finlandei
Tricolorii mici termină pe ultimul loc grupa de la Europeanul U20 - divizia B, cu zero victorii 
Vasilis Spanoulis va mai juca un sezon pentru Olympiacos
Veteranul grec tocmai și-a prelungit contractul cu formația din Pireu 
Bill Amis și-a anunțat retragerea din baschet la doar 31 de ani
Fostul jucător de la Steaua schimbă domeniul de activitate 
CSU Sibiu va juca în faza grupelor în FIBA Europe Cup, U-BT Cluj va evolua în turul preliminar
Care sunt potențialii adversari ai clujenilor în competiția europeană 
Stanimir Marinov a semnat în liga a doua din Franța
Internaționalul bulgar a evoluat în sezonul precedent la U-BT Cluj 
ACS Sepsi SIC va juca a 3-a oară la rând în grupele EuroCup Women
Alb-verzile își află adversarele în 23 iulie 
România pierde și în fața Albaniei la Campionatul European U20 masculin Divizia B
„Vulturii” se află pe ultima poziție în Grupa B 
0 
Stiu de Stan, dar tu te-ai informat cât de trufanda a fost la turneu saracul? Ca să vorbim serios, în afara de Tohatan și Diculescu, restul numai trufandale nu sunt. La momentul asta cel puțin. 
click pt. Articol 19 July 2019 13:00
Ossiryss @trancer
0 
Ma gândeam ca sunt șanse sa fii mai informat. L-a luat pe băiatul ala de la Galați, încă din timpul primului stagiu de la Sibiu și, din ce știu, mai urmează. Visa el și la Diculescu, dar nu se aștepta să-l semneze Craiova atât de prompt. 
click pt. Articol 19 July 2019 11:23
0 
Și cam ce trufandale ai găsit tu în lotul ala :)? 
click pt. Articol 19 July 2019 11:00
0 
Important e ca deocamdată, avem antrenor, principal, antrenor secund, antrenor federal, antrenor coordonator, team manager și conducător de delegație. Jucătorii mai pot aștepta, având în vedere ca avem staff mare. Boierii, tot boieri! 
click pt. Articol 19 July 2019 10:05
0 
Omul s-a dus sa targuiasca niște trufandale U23 pentru echipa de club și poate, sa vadă cam care mai e treaba, pe colo șa, prin Portocalia... Repet ce am mai spus : omul nu fusese nici măcar sa vadă turneul final U20... Selecția a făcut-o de pe niște coli A4 cu statistici și din ce și-a mai dorit unu' altu' dintre mulții parerologi de prin federație. Cred ca de data asta, nici măcar Dvd-urile n-au fost folosite... 
click pt. Articol 19 July 2019 09:54
euroman terminat
0 
pe ala bun l-ai pierdut ca s-a accidentat.Clubul a dat bani pe el si nu-l poate folosi.La ce e buna regula asta? 
click pt. Articol 18 July 2019 11:15
euroman greseala
0 
este ca ii "omori" si pe ceilalti: cei peste 23 ani NU mai joaca ca nu pot din cauza regulii si se plafoneaza/lasa. Asa sutii nulitati si "omori" cei care cit de cit mai fac ceva. Daca rezultatul ar fi 0 ar fi bine, eu cred ca suntem pe minus la toate capitolele: nationala de tineret si de seniori, campionat intern si competitii europene. 
click pt. Articol 18 July 2019 11:11
0 
Esti măreț Dane 
click pt. Articol 18 July 2019 09:52
trancer @gyke
0 
Și da și nu. Daca în echipa ar mai fi fost 3-4 ca ei as baga mana în foc ca altele ar fi fost rezultatele. Și da, ai și dreptate, nivelul lor rămâne scăzut la nivel inter-tari, insa trebuie sa ții cont ca ei au doar un sezon de liga națională în care au jucat cât de cât. Și au prins acele minute numai datorita regulii, altfel în locul lor jucau mai mult alți romani mai experimentati, dar care aveau viitor 0. Asa măcar, de la ei poți avea speranțe ca vor creste ca și evoluții, odată cu următoarele sezoane. 
click pt. Articol 17 July 2019 15:08
gyke @trancer
0 
Regula asta cand te uiti in campionat iti creeaza o falsa impresie. Te uiti la Diculescu sau Tohatan... intr-o echipa cu alti 6-7 baschetbalisti arata bine, sunt ajutati sa isi expuna punctele tari si, pe cat posibil, sa isi ascunda punctele slabe.
In momentul in care trebuie sa fie ei liderii, iar coechipierii nu ii pot ajuta cu mai nimic, le vezi foarte clar limitarile, iar rezultatele echipei sunt graitoare. 
click pt. Articol 17 July 2019 13:01