F8 M. Laszlo Lazar: „Dacă continuăm așa avem o șansă destul de bună la Cupă”


BC Mureș s-a calificat în finala Cupei României după ce a trecut de CSM CSU Oradea

BC Mureș și CSM CSU Oradea s-au duelat joi, 16 februarie, în Sala Sporturilor Transilvania din Sibiu, într-o partidă ce a contat pentru semifinalele Cupei României. Mureșenii au reușit să se impună cu scorul de 81-71, obținând astfel calificarea în finala turneului.

Am avut probleme la început, adică am intrat în meci puțin cam presați, dar până la urmă am reușit să ne distanțăm, să ne menținem la conducere. Eu zic că dacă continuăm așa avem o șansă destul de bună la Cupă.

A fost o revanșă pentru înfrângerea din finala campionatului trecut?

Putem spune asta, dar din păcate echipa s-a schimbat. Aceasta a fost o victorie de moral pentru noi, am avut niște meciuri mai slabe. Avem și niște probleme la echipă, dar sper că o să reușim să continuăm seria victorilor, poate chiar de mâine.

Cum este pentru tine ca orădean să bați Oradea?

Momentan, din păcate, este doar o echipă adversă, casa mea rămâne tot timpul la Oradea, dar cât timp suntem pe teren, suntem adversari.

Mâine bateți Clujul?

Noi așa sperăm și o să dăm totul ca să reușim. I-am bătut în campionat, acolo am reușit un meci destul de bun și sper că mâine o să reușim să repetăm acest lucru.



Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a jucătorului Laszlo Lazar
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC Mureș Târgu Mureș vs CSM CSU Oradea

Silviu Isailă / 16 februarie 2017 / 23:00


Galerie foto


Ossiryss Igen, cum sa nu?
1 
Pai...Huj, Huj, Hajra, in cazul asta...:)  
17 februarie 2017 11:22
0 
Tot respectul pt jucătorii echipei din Mureș ținând cont de condițiile deosebite de la echipa. Acum însă în fata Clujul șansele sunt pur teoretice. 
17 februarie 2017 13:06

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Politehnica Iași se impune în turul Cupei României cu Timba Timișoara
Calificarea este departe de a fi jucată, avantajul moldavilor fiind de +4 
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 4 puncte 
Bogdan Murărescu: „Nu mi se pare normal ca în secolul 21 să se joace pe tartan”
Timba Timișoara joacă în Cupa României pe terenul lui Poli Iași 
Poli Iaşi primeşte vizita lui Timba Timişoara
Partida contează pentru primul tur al Cupei României 
Ivan Siriscevic, prestație senzațională pentru SCM U Craiova
Siriscevic și Novak au purtat Craiova spre victorie în duelul cu BC Timișoara 
Se cunosc șapte dintre echipele care vor juca în Final Eight-ul Cupei României
Ultima necunoscută: Poli Iași sau Timba Timișoara 
Phoenix Galați a trecut fără emoții de Dinamo București
Elevii lui Florin Nini au câștigat și meciul retur din Capitală 
Calficare dramatică pentru BC Timișoara în fața lui SCM U Craiova
Timișorenii au obținut calificarea în Final Eight în ultimul minut 
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara la o diferenţă de 2 puncte 
Hristu Şapera: „Îmi felicit jucătorii, au găsit soluţiile să câştige această dublă manşă”
BCM U Piteşti s-a calificat în dauna lui BC Mureş, în Final Eight 
oreo Oreo
0 
Adevarate vorbe ale antrenorului timbei. Este o rusine sa se joace in asemenea conditii. Ori se schimba, ori sa lase locul altui oras mai capabil 
click pt. Articol 18 octombrie 2017 00:03
tiger76 De acord
0 
Și eu la fel! Hai BC Mureș! Huj Huj Hajrá!  
click pt. Articol 04 octombrie 2017 23:04
baschet3x3 Sololpa
0 
V. Solopa mai este la Craiova?
 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 21:59
0 
Un meci foarte spectaculos,sper la cât mai multe meciuri de acest gen in liga naționala, îmi pare rău de Craiova pentru ca au irosit prestațiile individuale de excepție ale lui Siriscevic(mai rar 38 de puncte cu 70% din acțiune)și Novak dar sunt doua echipe frumoase și mi-ar fi părut rău și de Timișoara dacă ar fi fost eliminată. Pana la urma Craiova mi-se pare echipa mai valoroasa însă calificarea a fost pierdută din lipsa unui om mare și bineînțeles din lipsa lui Martinic. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 20:23
adu Andra
0 
Clujul joaca cu 7 straini..si mai sunt exemple.daca clubul si.a schimbat denumirea din scm in fc arges,de ce anul trecut echipa de baschet nu s.a numit : bcmu csm pitesti??? Eu zic ca e o greseala undeva ..nu la echipa de baschet , ci la clubul sportiv. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:55
adu Daaa hunter
0 
Hunter ar fi ideallllll. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:52
Geza Bravo
0 
Am fost mereu un fan al lui Gelu Trif. Se pare că acest fapt nu se va schimba în curînd ! Bravo ! Atitudine corectă, apărare la sacrificiu. Voi veni la sală în continuare cu plăcere ! 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:17
0 
Agafonov e 4-5, la fel, cu sut de 3. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:52
Renan FC Arges
0 
Chiar daca asa se numeste clubul, totusi F.C.=Fotbal Club, BCM-Baschet Club Municipal. Cat despre jucatori, de exemplu viitorul adeversar, Clujul cu Watson naturalizat are un lot de 7 straini. Mie personal mi-e dor de energia lui Hunter, a fost jucatorul cu cea mai buna eficienta anul trecut si a juact in destule momente pe 4 si Mladenovic 5. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:34
0 
Esti total dezinformat. Clubul se numeste FC Arges si e si normal ca echipa sa se numeasca asa, e o lege, nu ai ce sa faci. bine ca nu se numeste FC Arges Pitesti, fara BCM U. Iar despre echipa, cum sa intalnim echipa cu 7 straini? avem o regula si aceea spune clar ca sunt maxim 6 straini. Noi avem 3 romani de calitate carora le trebuiesc minute. Inainte sa zici ceva ar fi bine sa te gandesti. Abia astept urmatorul meci de la Pitesti. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 13:49