F8 M. Levente Szijarto: „Am avut momente în care nu ne-am concentrat iar clujenii ne-au taxat”


Baschetbalistul Stelei a recunoscut superioritatea în joc a adversarilor

Steaua București nu a putut să le facă față celor de la U BT Cluj Napoca în prima semifinală a Final Eight-ului Cupei României ce are loc în aceste zile la Sibiu. Ardelenii au dominat partida da capo al fine, lucru recunoscut la sfârșit și de Levente Szijarto, baschetbalistul echipei din Capitală.

Am avut unele momente de lipsă de concentrare, iar Clujul este echipă serioasă și ne-a taxat, cum au făcut-o și în celelalte două meciuri. Încă sunt cea mai bună echipă din campionat, trebuie sa îi felicit, ne-au dominat. Simt că și noi suntem în revenire, acest lucru o arată și scorul, am avut prea puține momente de sclipire, dar sunt sigur că până la începerea play-off-ului va fi mai bine. S-au apărat foarte bine clujenii, în unele momente ne-au surprins cu niște detalii, așa e în sport. Există momente în care ne lipsește la maximum concentrarea, îi felicit, au dominat de la cap la coadă și merită această victorie.

U BT Cluj-Napoca își așteaptă adversara din finala Cupei României, care se va decide dintre BC Mureș Târgu Mureș și CSM Oradea.

*foto: Ana-Maria Mătușoiu



Citește ultimele știri despre CSM Steaua EximBank
Vizualizează pagina personală a jucătorului Levente Szijarto
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre U BT Cluj-Napoca vs CSM Steaua EximBank

Dan Oancia / 16 februarie 2017 / 20:24


Galerie foto


air23 Respect
1 
Merita sa remarcam sportivitatea lui Szijarto.  
17 februarie 2017 08:41
sergiu_CMOS Szijarto
0 
Da, nu prea avea cum sa conteste invingatoarea. De contestat ar fi cele 2 fortari pe care le-a obtinut fiind in miscare :P 
17 februarie 2017 09:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Politehnica Iași se impune în turul Cupei României cu Timba Timișoara
Calificarea este departe de a fi jucată, avantajul moldavilor fiind de +4 
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara
CS Politehnica Iași învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 4 puncte 
Bogdan Murărescu: „Nu mi se pare normal ca în secolul 21 să se joace pe tartan”
Timba Timișoara joacă în Cupa României pe terenul lui Poli Iași 
Poli Iaşi primeşte vizita lui Timba Timişoara
Partida contează pentru primul tur al Cupei României 
Ivan Siriscevic, prestație senzațională pentru SCM U Craiova
Siriscevic și Novak au purtat Craiova spre victorie în duelul cu BC Timișoara 
Se cunosc șapte dintre echipele care vor juca în Final Eight-ul Cupei României
Ultima necunoscută: Poli Iași sau Timba Timișoara 
Phoenix Galați a trecut fără emoții de Dinamo București
Elevii lui Florin Nini au câștigat și meciul retur din Capitală 
Calficare dramatică pentru BC Timișoara în fața lui SCM U Craiova
Timișorenii au obținut calificarea în Final Eight în ultimul minut 
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC SCM Timișoara la o diferenţă de 2 puncte 
Hristu Şapera: „Îmi felicit jucătorii, au găsit soluţiile să câştige această dublă manşă”
BCM U Piteşti s-a calificat în dauna lui BC Mureş, în Final Eight 
oreo Oreo
0 
Adevarate vorbe ale antrenorului timbei. Este o rusine sa se joace in asemenea conditii. Ori se schimba, ori sa lase locul altui oras mai capabil 
click pt. Articol 18 octombrie 2017 00:03
tiger76 De acord
0 
Și eu la fel! Hai BC Mureș! Huj Huj Hajrá!  
click pt. Articol 04 octombrie 2017 23:04
baschet3x3 Sololpa
0 
V. Solopa mai este la Craiova?
 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 21:59
0 
Un meci foarte spectaculos,sper la cât mai multe meciuri de acest gen in liga naționala, îmi pare rău de Craiova pentru ca au irosit prestațiile individuale de excepție ale lui Siriscevic(mai rar 38 de puncte cu 70% din acțiune)și Novak dar sunt doua echipe frumoase și mi-ar fi părut rău și de Timișoara dacă ar fi fost eliminată. Pana la urma Craiova mi-se pare echipa mai valoroasa însă calificarea a fost pierdută din lipsa unui om mare și bineînțeles din lipsa lui Martinic. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 20:23
adu Andra
0 
Clujul joaca cu 7 straini..si mai sunt exemple.daca clubul si.a schimbat denumirea din scm in fc arges,de ce anul trecut echipa de baschet nu s.a numit : bcmu csm pitesti??? Eu zic ca e o greseala undeva ..nu la echipa de baschet , ci la clubul sportiv. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:55
adu Daaa hunter
0 
Hunter ar fi ideallllll. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:52
Geza Bravo
0 
Am fost mereu un fan al lui Gelu Trif. Se pare că acest fapt nu se va schimba în curînd ! Bravo ! Atitudine corectă, apărare la sacrificiu. Voi veni la sală în continuare cu plăcere ! 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 16:17
0 
Agafonov e 4-5, la fel, cu sut de 3. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:52
Renan FC Arges
0 
Chiar daca asa se numeste clubul, totusi F.C.=Fotbal Club, BCM-Baschet Club Municipal. Cat despre jucatori, de exemplu viitorul adeversar, Clujul cu Watson naturalizat are un lot de 7 straini. Mie personal mi-e dor de energia lui Hunter, a fost jucatorul cu cea mai buna eficienta anul trecut si a juact in destule momente pe 4 si Mladenovic 5. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 14:34
0 
Esti total dezinformat. Clubul se numeste FC Arges si e si normal ca echipa sa se numeasca asa, e o lege, nu ai ce sa faci. bine ca nu se numeste FC Arges Pitesti, fara BCM U. Iar despre echipa, cum sa intalnim echipa cu 7 straini? avem o regula si aceea spune clar ca sunt maxim 6 straini. Noi avem 3 romani de calitate carora le trebuiesc minute. Inainte sa zici ceva ar fi bine sa te gandesti. Abia astept urmatorul meci de la Pitesti. 
click pt. Articol 04 octombrie 2017 13:49