FOTO. Foștii sportivi ai BCM Baia Mare s-au plâns de condițiile precare de performanță


Clubul băimărean a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin.

Conducerea formației BCM Baia Mare a anunțat miercuri seară decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Mesajul a fost transmis de către președintele George Oprin prin intermediul unui comunicat de presă publicat pe un canal de socializare al clubului băimărean. 

La scurt timp după acest anunț, site-ul nostru a fost informat cu privire la condițiile precare de performanță pe care sportivii le-au întâmpinat în perioada petrecută la Baia Mare. În acest sens am primit o fotografie cu masa pe care sportivii au primit-o la finalul unei zile de pregătire. De asemenea, sportivii s-au plâns și de politica clubului de a se deplasa în ziua meciului, iar după aceea să se întoarcă la Baia Mare. Un exemplu este deplasarea de la București, când sportivii au petrecut patru ore la târgul de Crăciun, după care au susținut meciul, iar mai apoi s-au întors la Baia Mare.

Băimărenii au încheiat prematur sezonul 2016/2017 cu un bilanț de 18 meciuri susținute, 17 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

Radu Bărăian / 16 February 2017 / 13:44


Galerie foto


BB55 Off
1 
Chiar imi pare rau, saracii de ei. Se duce pe p*** tot acolo in Baia Mare... 
16 February 2017 15:11
jeff jeff
1 
Un final nefericit si trist... Deplasarile din ziua meciului nu ar fi fost o problema, daca ar fi fost realizate cu ... avionul. 
16 February 2017 17:29
adrian.or Adrian.or
1 
Cineva de la noi ar trebui sa aiba prezenta de spirit de a-l legitima pe Tohatan. Pustiul ala e meserie. Mai erau pe acolo 1-2 romani decenti, de crescut. Unul am auzit ca se antreneaza cu Iasi. 
16 February 2017 17:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Optimism la SCM U Craiova, înainte de startul playoff-ului
Dan Ioan: „Ne dorim să ajungem în semifinale. Ar fi ideal un 3-0” 
LNBM, Top 6: Programul ultimei etape din faza a doua a sezonului regulat
Patru partide din ultima rundă se desfășoară în același timp 
LNBM: Clasamentul înaintea ultimei etape
Toate calculele pentru playoff după runda a noua din Top 6 LNBM 
CS Dinamo București a obținut cea de-a doua victorie în acest sezon, în fața celor de la Poli Iași
Amedeo Casale a reușit un adevărat ”monster game” 
Cristian Achim: „Ne așteaptă un prim tur de play-off de-a dreptul horror”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea a lăudat mai mulți jucători după victoria cu U-BT Cluj 
Tudor Costescu: „Am făcut un joc foarte bun și mă bucur că am dominat autoritar”
BC SCM Timișoara a condus și la 25 de puncte în victoria cu liderul BC CSU Sibiu 
Dan Fleșeriu: „Nu am arătat ca o echipă de pe locul 1”
BC CSU Sibiu a pierdut categoric partida jucată pe terenul lui BC SCM Timișoara 
Câștigătoarea sezonului regulat din LNBM se va decide în ultima etapă
BC CSU Sibiu și U BT Cluj-Napoca se duelează în meci direct în ultima etapă pentru poziția care asigură avantajul terenului propriu pe toată durata playoff-ului 
BC SCM Timișoara învinge pe BC CSU Sibiu
BC SCM Timișoara învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 14 puncte 
BC SCM Timișoara se impune clar în partida cu BC CSU Sibiu
Liderul Ligii Naționale de Baschet Masculin a ratat șansa de a-și asigura poziția întâi cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat 
horia_craiova COMICUL !!!!!!!!
0 
Baiatul asta, aterizat pe meleaguri oltenesti prin manevrele de la federatie ale maestrului in arta managementului sportiv, este de un comic desavarsit. Trist este ca un astfel de imbecil pleaca si ramanem cu declaratiile sforaitoare si fara nicio acoperire in realitate.
Nu suntem toti de pe aici atat de retardati, ca acest impostor cu multe diplome si rude la federatie, incat sa credem ca am putea elima Clujul, Steaua sau Sibiul cu 3-0 (sau macar sa ii eliminam cu 3-2).
Si uite asa a mai aparut in peisajul baschetbalistic autohton inca un impostor, cu o geanta de diplome, care incearca sa prosteasca lumea. Dar noi aici avem avantajul ca suntem "vaccinati" de domnul manager general, care timp de 8 ani a reusit (prin "performantele si masurile luate") sa ne imunizeze la aparitia unor astfel de specimene.
In rest, nu putem decat sa remarcam logica imbatabila care ne arata ca : "stiu ca echipa nu a castigat niciun meci in play-off dar acum ne-am propus sa ajungem in semifinale".
De curiozitate dar l-a intrebat pe manager cand a pierdut de 3 ori in play -off cu 3-0, daca si-a dorit sa mearga in semifinale (bine putem sa nu punem la socoteala ultima participare cand a fost "uitat"BUREAU pe la bulgari, ca nu avea viza chipurile, si asa am "favorizat" Muresul)... 
click pt. Articol 27 April 2018 11:11
0 
Un tampit. La fel ca tacsu. Macar lui i se trage de la praz. 
click pt. Articol 27 April 2018 11:00
studentU apai sincer
0 
is multumit cu transmisia frbtv. comentariul e blana dar si la digi e fel.
Pe net se poate uita oricine, de pe orice device, de pe orice net - ne neaparat Digionline sau cablu digi.
Daca as fi frbtv as incerca sa transmit de sezonul urmator toate meciurile asa. si apoi sa scot bani din canalul de youtube. Acum ca sunt tvuri smart, te poti uita si pe plasma.
Deci pt ce iti mai trebuie broadcaster?  
click pt. Articol 27 April 2018 10:32
0 
Trebuia sa batem la peste 10pct daca nu bateamn noi Clujul. Acum suntem la egalitate si cu o victorie trecem pe 3. Pt noi si Sibiu e simplu, locul 3 sau 4, respectiv 1 sau 2, nu poate fi influentat de rezultatul celeilalte intalniri. Pt Steau si Cluj e putin diferit : pot ocupa 3 locuri diferite in functie de rezultatele ambelor meciuri. 
click pt. Articol 27 April 2018 09:10
0 
Acum e randul meu sa te contrazic. Daca batem Steaua, trecem pe 3, indiferent daca batem la 10 puncte sau mai putin. :) 
click pt. Articol 26 April 2018 22:12
0 
Comoditate si bani.
E mai bine pentru ei sa transmita de la Bucuresti, ca acolo au ei "caruta". Tipic Digi Sport, televiziune de cacao. Sper ca la anul sa transmita altcineva care au un minim de respect fata de baschet. 
click pt. Articol 26 April 2018 19:38
0 
Stie cineva din ce motive nu transmite Jiji Sibiu-Cluj?
S-au puturosit si le e lene sa se deplaseze la Sibiu?
Ah, am uitat ca astia sunt o statie de 2 lei. Defapt cred ca isi pun bani de-oparte sa se deplasez prin cantonamentele FCSB prin Cipru ... Sa ne transmita "live" amicalele lu' Jiji? ... 2 lei, nu mai mult. 
click pt. Articol 26 April 2018 19:32
andrac Lupta
0 
Va fi interesant cum se va termina Sibiu vs Cluj. Ca o mica aroganta... cei de la Craiova au declarat ca vor in semifinale, cu 3-0 in primul tur. Si eu sunt fan Pitesti si, desi acum avem lot complet si valoros, nu as zice ca avem prima sansa in primul tur. 
click pt. Articol 26 April 2018 17:41
gambler No offense
0 
Nu stiu ce baschet ai vazut dar Oradea a batut clujul in toate meciurile jucate, pana si anu trecut cand Clujul avea super echipa i-am batut acasa fara drept de apel deci shut the fuck up #hater 
click pt. Articol 26 April 2018 16:27
trancer Clasament final
0 
Pt Sibiu va fi o mare realizare sa obțină locul 1. Deci nu m-as mira sa fie veselie acolo chiar dacă va pierde la mai puțin de 7p. Nu știu cât de mult vor putea profita de avantajul terenului propriu, pt ca intr-o semifinala cu Cluj, Steaua sau Oradea nu cred ca vor câștiga 3 meciuri. Clujul este singura care are 3 variante de clasare, însă un eventual loc 3 l-as cataloga o mare rușine! Dacă intra în playoff de pe 1 sau 2 va avea prima șansă la titlu. În raționamentul meu Steaua și Oradea vor termina pe 3 și 4, indiferent pe ce locuri și vor trebui sa fure un meci în deplasare în semifinale. Și au toate șansele având în vedere ca par mai în forma decât Sibiu (care parcă merge tot mai greu acasă iar în deplasare este fără consistenta) și Cluj (care numai a favorita nu arata, deși ma tot aștept sa văd statutul asta). Ordinea pronosticata de mine: Cluj, Sibiu, Steaua, Oradea. 
click pt. Articol 26 April 2018 16:18