FOTO. Foștii sportivi ai BCM Baia Mare s-au plâns de condițiile precare de performanță


Clubul băimărean a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin.

Conducerea formației BCM Baia Mare a anunțat miercuri seară decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Mesajul a fost transmis de către președintele George Oprin prin intermediul unui comunicat de presă publicat pe un canal de socializare al clubului băimărean. 

La scurt timp după acest anunț, site-ul nostru a fost informat cu privire la condițiile precare de performanță pe care sportivii le-au întâmpinat în perioada petrecută la Baia Mare. În acest sens am primit o fotografie cu masa pe care sportivii au primit-o la finalul unei zile de pregătire. De asemenea, sportivii s-au plâns și de politica clubului de a se deplasa în ziua meciului, iar după aceea să se întoarcă la Baia Mare. Un exemplu este deplasarea de la București, când sportivii au petrecut patru ore la târgul de Crăciun, după care au susținut meciul, iar mai apoi s-au întors la Baia Mare.

Băimărenii au încheiat prematur sezonul 2016/2017 cu un bilanț de 18 meciuri susținute, 17 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

Radu Bărăian / 16 februarie 2017 / 13:44


Galerie foto


BB55 Off
1 
Chiar imi pare rau, saracii de ei. Se duce pe p*** tot acolo in Baia Mare... 
16 februarie 2017 15:11
jeff jeff
1 
Un final nefericit si trist... Deplasarile din ziua meciului nu ar fi fost o problema, daca ar fi fost realizate cu ... avionul. 
16 februarie 2017 17:29
adrian.or Adrian.or
1 
Cineva de la noi ar trebui sa aiba prezenta de spirit de a-l legitima pe Tohatan. Pustiul ala e meserie. Mai erau pe acolo 1-2 romani decenti, de crescut. Unul am auzit ca se antreneaza cu Iasi. 
16 februarie 2017 17:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Sezonul 2016/2017 în România, 3 trofee puse în joc, toate 3 câștigate de U-BT Cluj-Napoca
Baschetbaliștii pregătiți de Mihai Silvășan, Dorin Pintea și Branko Cuic au câștigat pe rând SuperCupa României, Cupa României și campionatul 
Ousmanne Barro: “E de necrezut. În sfârșit am reușit să câștig titlul”
Senegalezul a jucat în a patra sa finală LNBM 
Kyndall Dykes: “E un sentiment incredibil”
Dykes, la al doilea titlu în tricoul lui U BT Cluj-Napoca 
FINALA 2017. MVP: Ousmane Barro
Pivotul african a fost omul meciului în două dintre cele trei jocuri ale finalei 
Mihai Silvășan: „Sunt foarte fericit pentru jucătorii mei și le mulțumesc din suflet pentru că au rămas împreună”
Silvă a câștigat titlul de campion național în 2017 din postura de antrenor, după ce în 2011 o făcea ca jucător, în ambele situații reprezentând culorile clubului de sub Feleac 
Jukka Toijala: „Primele două meciuri au fost strânse, nu și astăzi”
Antrenorul finlandez consideră că echipa sa a fost lipsită de energie în meciul 3 al finalei LNBM 
FINALA 2017. U-Banca Transilvania Cluj-Napoca este noua campioană națională a României
Clujenii s-au impus în meciul 3 pe terenul Stelei și au câștigat finala cu 3-0 la general 
Titus Nicoară și Bobe Nicolescu vor îmbrăca echipamentul lui CSM CSU Oradea și în stagiunea viitoare
Cei doi jucători români se află sub contract cu formația bihoreană 
Cristian Achim, încă un sezon pe banca lui CSM CSU Oradea
Cel mai longeviv antrenor din LNBM continuă la Oradea 
0 
e greu sa schimbi sala doar pentru 2 meciuri ... pe langa avantajul suporterilor ... terenul propriu vine repere stabilite de jucatori, cu comfortul aruncarilor la un panou cunoscut ... cu sute de ore de antrenament ... 
click pt. Articol 27 mai 2017 14:37
stef scuzați greşelile
0 
Taste de pe telefon. 
click pt. Articol 27 mai 2017 13:53
stef continuare
0 
nu a şi greşit, dar ceea ce a făcut pentru baschetul clujean este imens şi de aceea i se cuvin, acum când ne bucurăm cu toții, să îi spunem un mulțumesc din inimă. 
click pt. Articol 27 mai 2017 13:52
stef Mircea Cristescu
0 
Anterior am mulțumim băieților, lui Silvă şI întregului staff. Acum vreau să-I aduci mulțumirile mele lui Mircea, "frumosul nebun" care a crezi în baschetul clujean. Fără zbaterea continuă de a găsi sponsori, antrenori, jucător nu am fi azi atât de bucuroşi. Nu spun că nu ă şi 
click pt. Articol 27 mai 2017 13:47
DonJuan Deplasare
0 
Totusi de ce galeria lui U nu a fost la meciul 3 al finalei ? Au fost acolo doar 20 de persoane. Practic au fost cei din familia jucatorilor. Felicitaruli Cluj pentru titlu. 
click pt. Articol 27 mai 2017 11:29
raress23 Baia in Somes.
0 
CAND? )) Ar fi frumos ca autoritatile sa se mobilizeze si profitand de Zilele Clujului sa invite baietii la parada. Asa i-ar putea aplauda si ovationa intreg orasul. Multumim baieti ! Ne vedem la aeroport! U. 
click pt. Articol 27 mai 2017 10:52
0 
Cu bune si cu rele dar cred ca acesta a fost cel mai frumos sezon baschetbalistic din ultima perioada, am avut baschet in nestire, am fost favoriti dar au fost multe meciuri tari, am castigat la mare lupta! Parerea mea este ca Oradea merita cu prisosinta finala, din pacate a ajuns sa joace cu noi in semifinale(in finala daca am fi jucat am fi avut si prelungiri)! Sibiul.... Muresul..... Timisoara..... a fost meciuri frumoase si sper ca sezonul urmator sa fie si mai frumoase! Nu desconsider Steaua dar... a lipsit ceva din meciurile cu ei....ceva ce nu lipseste cand jucam cu echipele din Ardeal....

P.S. Desi am contestat(in trecut) galeria lui "U" acum cred ca este cazul sa imi cer scuze si sa le spun ca au fost absolut senzationali (nu-mi plac injuraturile dar exceptand alea..... a fost ceva de vis)!

Haide "U" 
click pt. Articol 27 mai 2017 10:44
0 
DA! 
click pt. Articol 27 mai 2017 10:38
0 
Tinerea echipei unite a fost marele lui atu si cand era doar jucator! 
click pt. Articol 27 mai 2017 10:37
0 
Supercupa,Cupa ,Campionat galeria lui "U" e Unicat ! 
click pt. Articol 27 mai 2017 08:28