FOTO. Foștii sportivi ai BCM Baia Mare s-au plâns de condițiile precare de performanță


Clubul băimărean a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin.

Conducerea formației BCM Baia Mare a anunțat miercuri seară decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Mesajul a fost transmis de către președintele George Oprin prin intermediul unui comunicat de presă publicat pe un canal de socializare al clubului băimărean. 

La scurt timp după acest anunț, site-ul nostru a fost informat cu privire la condițiile precare de performanță pe care sportivii le-au întâmpinat în perioada petrecută la Baia Mare. În acest sens am primit o fotografie cu masa pe care sportivii au primit-o la finalul unei zile de pregătire. De asemenea, sportivii s-au plâns și de politica clubului de a se deplasa în ziua meciului, iar după aceea să se întoarcă la Baia Mare. Un exemplu este deplasarea de la București, când sportivii au petrecut patru ore la târgul de Crăciun, după care au susținut meciul, iar mai apoi s-au întors la Baia Mare.

Băimărenii au încheiat prematur sezonul 2016/2017 cu un bilanț de 18 meciuri susținute, 17 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

Radu Bărăian / 16 februarie 2017 / 13:44


Galerie foto


BB55 Off
1 
Chiar imi pare rau, saracii de ei. Se duce pe p*** tot acolo in Baia Mare... 
16 februarie 2017 15:11
jeff jeff
1 
Un final nefericit si trist... Deplasarile din ziua meciului nu ar fi fost o problema, daca ar fi fost realizate cu ... avionul. 
16 februarie 2017 17:29
adrian.or Adrian.or
1 
Cineva de la noi ar trebui sa aiba prezenta de spirit de a-l legitima pe Tohatan. Pustiul ala e meserie. Mai erau pe acolo 1-2 romani decenti, de crescut. Unul am auzit ca se antreneaza cu Iasi. 
16 februarie 2017 17:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Sean Barnette a revenit pe parchet după o absență de 3 luni
Americanul a jucat pentru Oradea în ultimul meci din prima fază a sezonului regulat 
CSM CSU Oradea a încheiat cu victorie prima fază a sezonului regulat
Campioana a trecut în epilogul etapei cu numărul 22 de Phoenix Galați 
CSM CSU Oradea învinge pe CS Phoenix Galaţi
CSM CSU Oradea învinge pe CS Phoenix Galaţi la o diferenţă de 10 puncte 
U-Banca Transilvania, victorie categorică în fața lui Dinamo
Clujenii au dominat permanent partida 
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM U Pitești
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM U Pitești la o diferenţă de 16 puncte 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Bucureşti
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Bucureşti la o diferenţă de 17 puncte 
SURSE. Branko Mirkovic a plecat de la CSM CSU Oradea
Sportivul cu cetățenie sârbo-bulgară părăsește campionatul României. 
Toate rezultatele formației Olimpic Baia Mare au fost anulate
În urma acestei decizii, Phoenix Galați a fost egalată de Dinamo în clasament 
Silviu Corodi: „Mergem la Târgu Mureș pentru a obține cele două puncte”
Oficialul formației BCM U Pitești vorbește despre ultimul meci din prima fază a sezonului regulat 
BC Mureş şi BCM U Piteşti termină prima fază a sezonului regulat cu un duel direct
Finalista Cupei României primeşte vizita formaţiei de pe locul 5 din LNBM 
nexco Un +
0 
Singura stire buna pe ziua de azi ... 
click pt. Articol 26 februarie 2017 00:11
nexco poate da , poate DAA !
0 
Ce e cu atata secretomanie ??? Poate ar fi bine sa ne retragem . Economisim bani si ..... energie . 
click pt. Articol 25 februarie 2017 23:41
0 
Eu nu as fi chiar asa de sigur. Oradea va pierde un jucator care marca mult dar care in schimb gresea destul.de mult si in special ib jocuri cu miza. In schimb va avea un cobducator de joc care isi pune in valoare coechipierii. Si cu un Zeno si Barnette in forma, Franklin e jucatorul potrivit sa conduca jocul. Si azi mie chiar mi s-a parut Franklin ca incepe sa revina la forma de anul trecut. Pt noi de-abia acum incepe campionatul si sper sa începem sa ne impunem jocul. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 23:08
cronicaru Achim Achim......
0 
Am glumit cu Victoria Galațiului.... 
click pt. Articol 25 februarie 2017 22:43
cronicaru Achim Achim......
0 
V ați cam tăiat craca de sub picioare cu plecarea lui Mirkovic care era cu o clasa peste Franklin....Lipsa unui conducător de joc valoros de va vedea atunci când veți juca cu U BT, Mureș sau Steaua.....Victoria Galațiului de azi nu e întâmplătoare.....!! 
click pt. Articol 25 februarie 2017 22:39
icsabex Lazar
0 
La Laci merită remarcat și cele 5 capace. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 21:49
gyke Bravo Mures
0 
Daca le mai dau niste salarii restante, echipa asta joaca si finala campionatului. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 20:48
ajax Haloo, desteptarea!!
0 
Cum e posibil asa ceva, având în vedere că Bane era vioara întâi?Adio orice sansă la campionat, care oricum erau infime. Will Franklin? O glumă... 
click pt. Articol 25 februarie 2017 19:28
stg257 secund
0 
secund e ocokoljic ... pare un duo interesant :) 
click pt. Articol 25 februarie 2017 18:22
stg257 @studentU
0 
pai la handbal suedezul de la csm a stat cat sa ia champions league ... dar ce-i drept steaua nu pare in forma de titlu ... mai sunt totusi 10 meciuri din sezon :) 
click pt. Articol 25 februarie 2017 18:18