Farul Constanța, Concordia Chiajna și Știința București nu s-au înscris în LNBM


Termenul de înscriere în Liga Națională s-a prelungit cu 3 zile

Termenul limită de înscriere în Liga Națională de Baschet Masculin pentru sezonul 2014-2015 a fost astăzi, 15 iulie. S-au înscris toate formațiile cu excepția Farului Constanța, Concordiei Chiajna, respectiv Științei București

Din primele informații se pare că sunt probleme cu cele 3 echipe. Având în vedere această situația, termenul limită de înscriere în LNBM s-a prelungit cu 3 zile, iar apoi se va închide definitiv. 

În altă ordine de idei, în data de 25 iulie va avea loc la Oradea ședința Birolului Federal în cadrul căreia se va trage la sorți programul campionatului. 

Vom reveni cu amănunte!

*Foto: Răzvan Păsărică



Citește ultimele știri despre CS Farul Constanţa
Citește ultimele știri despre CS Concordia Chiajna
Citește ultimele știri despre CSU Ştiinţa Bucureşti

Radu Bărăian / 15 July 2014 / 16:38


Galerie foto


2 
Si locurile alea vor fi disponibile pentru Rapid si Miercurea ciuc sau vom avea un campionat handicapat din nou? 
15 July 2014 16:45
Mofa campionat nediluat
3 
Pe undeva e mai bine asa. Sa ramana echipele care au un buget decent. Un campionat cu 12 echipe sensibil egale este mult superior unuia cu 16-18 din care 4-5 sunt permanent ciuca batailor. 
15 July 2014 17:46
-1 
12 echipe si sa joace 3 meciuri, tur retur plus teren neutru...... 
15 July 2014 23:11
0 
zici tu ceva aici... 
16 July 2014 10:58
cronicaru GAZ METAN FANS
1 
sa speram ca si GAZ METAN se va retrage, din surse sigure cu bugetul actual ne facem de ras...decat sa fim umiliti meci de meci de toate echipele cu batai la 30 de puncte mai bine ne retragem, suporterii echipei Gaz Metan insista ca echipa sa nu se inscrie in actuala editie de campionat !!!!!!!!!!!!!!!!!! 
15 July 2014 17:46
tzontzolino nu inteleg
4 
La cei mai lupti la promovare daca nu ai intentie? La ce te duci la interviu daca nu vrei sa te angajezi? Ca sa incurci pe restul? Poate Ciuc sau restul se inscriau! Si eu sper sa nu avem nici anul acesta echipe tip Farul de anul trecut- dar daca U2 s-a inscris probabil ca da! 
15 July 2014 18:15
1 
Comentati de parca oamenii nu vroiau sa se inscrie. Din diferite motive nu au reusit sa stranga banii necesari pentru inscriere...

@ARM cum sa se inscrie Rapid-ul sau Miercurea Ciuc cu 3 zile instiintare? O sa le fie foarte greu sa reuseasca asa ceva si daca vor reusii sa se inscrie vor fi iar ciuca batailor...

Sa speram ca noua conducere a federatiei sa reuseasca sa transforma echipele de club in afaceri... Momentan sunt gauri negree si doar metode prin care se spala banii :)
 
15 July 2014 18:53
unguru bugetul...
3 
ti-l pregatesti din timp.
stiinta nu avea ce cauta la turneul final. punct.
chiar nu pot sa inteleg atitudinea aceasta heirupista. se pare ca baschetul preia tot mai mult din fotbal, din pacate. fanariotismul se propaga tot mai tare in sport. m-am cam saturat de mentalitatea damboviteana... 
15 July 2014 20:40
2 
@tzony, logic ar fi sa sti inainte de a lupta la promovare daca ai buget sau daca nu ai.... altfel nu ai facut decat sa incurci doua echipe fara rost..... Ciuc sigur ar fi strans buget pentru sezonul asta cat despre Rapid.... nu cred ca vreti sa stiti cum au ajuns la turneul final si cum au pierdut calificarea...... 
15 July 2014 23:14
3 
Perfect adevarat,Chiajna si Stiinta sunt niste capricii sau niste aventuri si atunci viata lor e pe masura...Despre Farul,cred ca daca isi schimba managementul(highlander Munteanu a declarat uluitor ceva de genul ca in sezonul estival au alte prioritati,de parca ar fi presedintele clubului salvamarilor)ar avea sanse sa inceapa sa construiasca acolo ceva.Cred deasemenea ca oamenii de la Ciuc sunt ceva mai seriosi,si daca s-ar fi discutat din timp ceva acolo,poate exista o alternativa.Deasemenea,as incerca varianta parteneriatului intre o astfel de echipa si nationala U20.Important este sa vrei sa faci ceva si sa te si implici,extraterestrii au spus ca ei nu vor arunca nimic din cer...
 
16 July 2014 12:35
Robert Ce ridicol
2 
Ce ridicol ca si anul acesta e posibil sa avem campionat numai cu 14 echipe, si eu care vroiam cat mai multe meciuri dar intr-un fel e mai bine asa decat sa vad echipe ca Farul sau Chiajna care iau bataie de la toate echipele si au sanse la victorie numai cand se bat intre ele, fara preparator fizic si tricouri lipite cu scotch ca sa acopere numele la fostii jucatori...

Macar cumva daca sunt la fel de putine echipe anul acesta sa se introduca regula de retrogradare a ultimelor 2, iar din sezonul viitor sa vina 4 echipe din Liga a 2-a. 
16 July 2014 01:11
1 
Nu pot sa promoveze doua, crezi ca o sa fie loc de 4? Stai linistit ca din cate raman doua cel putin sunt felinare si asta chiar daca una are planuri marete...... 
16 July 2014 08:54
2 
Si stati sa vedeti circul ce va urma- desi au spus ca indiferent se va retrograda- sigur vor intoarce si decizia asta- ca vor fi doar 12-13 echipe si nu ai pe cine sa retrogradezi in conditiile in care cele care promoveaza nu se prezinta. Daca va fi numar impar de echipe va fi total aiurea...ar fi frumos sa se joace mai mult de tur-retur!  
16 July 2014 12:45
2 
eu unul m-am saturat sa tot vad echipe care pierd constanta la 30-50 de puncte diferenta 
16 July 2014 14:11
1 
Iar o sa vedem 6 meciuri din LNBM tot sezonul pe TV la ce spectaculos va fi. Nea Petrica poate se duce si el la Techirghiol sa se trateze cu namol si se gaseste cineva competent in management sa se ocupe de echipa. Daca e sa fie ca anul trecut, mai bine nu ne prezentam. Bani cheltuiti aiurea, mai ales ca se si retrogradeaza... Sa stea acasa toata lumea ca pentru conducere si primarie baschetul nu inseamna nimic. Sa-i mai voteze p-astia la primarie cine mai apuca, investesc in carnavaluri si sportul moare in C-ta. 
16 July 2014 20:58

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Ionuț Georgescu, prima reacție după ce a fost suspendat trei meciuri de către Comisia de Disciplină
Managerul lui CSU Sibiu a vorbit după calificarea obținută de galben-albaștri în finala LNBM 
Dan Fleșeriu: „Am suferit mult în sferturi și semifinale, două echipe extrem de arțăgoase care ne-au pus multe probleme”. Video
CSU Sibiu a reușit prima calificare în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin, după 20 de ani 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu ne-am ridicat la înălțimea unei semifinale de campionat național”
U BT Cluj-Napoca este condusă cu 2-1 la general în semifinalele LNBM de CSM CSU Oradea 
Cristian Achim: „Știm foarte bine că nu am realizat nimic încă”
Tehnicianul lui CSM CSU Oradea a fost moderat după victoria din meciul 3 cu U BT Cluj-Napoca 
CSM CSU Oradea trece din nou în față în seria cu U BT Cluj-Napoca
Trupa lui Cristian Achim este la o victorie de finală 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 25 puncte 
sibman Astepti degeaba.
0 
Ciroza hepatica o sa scrie pe fruntea ta. :) 
click pt. Articol 20 May 2019 11:58
0 
Asa e, domnul Grigoras a fost unul din artizani si la acel blat evident. Old habits die hard. 
click pt. Articol 20 May 2019 08:47
mihaitha Normal
0 
Pai daca hotia se apara la guvernare, ce te astepti de la un rahat de federatie sportiva? 
click pt. Articol 20 May 2019 08:45
mihaitha Promit
0 
De azi incepand o sa pun deoparte cate un leu in fiecare zi, pana in ziua in care FRB ia masuri si impotriva celor trei destepti care au stricat meciul. Cand se anunta si decizia aia, ma duc si beau tot ce am adunat. Am o presimtire ca ma voi face pulbere. 
click pt. Articol 20 May 2019 08:38
gyke Mulțam
0 
Baftă și vouă mâine!  
click pt. Articol 19 May 2019 20:45
Buzestii Game over!
0 
Felicitari invingatorilor,au indeplinit o formalitate in fata unei echipe care era evident ca ramasese fara benzina!
Fara sens lamentarile lui Dan cu cei trei presupusi indisponibili,schemele astea nu se mai fac nici la gradinita,s-a vazut limpede un lot perfect valid si cu potenta fizica intacta.
De mult timp nu am mai vazut jucatori atat atat de prosti precum ursul Belciug Koreniuk,bufonul regelui Holland si Rosinanta Fraseniuc,la care daca il adaugi pe cap de creta ala doctor in scheme ai reteta spectacolului garantata!
Stau si ma gandesc oare cum am fi aratat in locul astora cu Ouzy Barro si un PG onorabil,lucruri deloc imposibile atata vreme cat pe Ouzy de exemplu si l-au permis cei de la Dinamo.Dar cata vreme la mansa e apasul Mana Iute Buzunare Adanci,nici ca o sa se intample asa ceva...
Asteptam cu interes o finala Sibiu-Oradea!
P.S.Respect grandpa Porter!
 
click pt. Articol 19 May 2019 20:18
gyke Yes
0 
Well deserved & well done. Am arătat ce trebuia să arătăm încă din meciul 3, dar poate că așa e mai bine și pauzele lungi nu ne priesc. Determinarea și agresivitatea pozitivă ne-au adus victoria netă de azi, chiar și fără procentaje prea bune la aruncări. Puțină odihnă / refacere și apoi să vină finala.  
click pt. Articol 19 May 2019 20:06
studentU felicitari
0 
Enjoy! 😀 
click pt. Articol 19 May 2019 19:56
Mihai1988 Fericiree
0 
Bravo CSU Sibiu ! Suntem mandrii de voi, meritati din plin. 
click pt. Articol 19 May 2019 19:54
csv Felicitari !!!
0 
Jucatori & Staf & Manageri & Fani Toti o adevarata ECHIPA !!! 
click pt. Articol 19 May 2019 19:32