Goran Martinic pleacă de la CSM Târgu Mureș și va juca în Grupa Galbenă LNBM


Anunțul clubului: „Jucătorul a primit o ofertă de nerefuzat de la CSO Voluntari”

goran martinic cso voluntari

Goran Martinic va trece din Grupa Albastră în Grupa Galbenă a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Conducătorul de joc muntenegrean va trece de la CSM Târgu Mureș la CSO Voluntari.

Anunțul a fost făcut de clubul mureșean, pe rețelele de socializare:

„Unul din componenții de bază ai echipei noastre , Goran Martinic , a acceptat un angajament cu echipa VOLUNTARI BUCUREȘTI, echipă cu pretenții de joc în Play Off. Acesta a primit o ofertă de nerefuzat din partea echipei bucureștene. De comun acord cu staff-ul nostru s-a decis intreruperea contractului pentru restul sezonului. Îi mulțumim pentru activitatea lui la clubul nostru, îi dorim mult success în continuare și pe viitor contăm pe el atât ca jucător, cât și ca membru al comunității noastre”, se arată pe site-ul lui CSM Târgu Mureș.

Goran Martinic a jucat de-a lungul carierei la CSM București, între 2011 și 2013, la BC Mureș în sezonul 2013/2014 și în perioada 2015-2017, dar la SCM U Craiova, în stagiunea 2017/2018.

În acest sezon, Martinic a semnat cu CSM Târgu Mureș, noua formație apărută pe scheletul defunctei BC Mureș Târgu Mureș. În acest sezon a strâns 17,3 puncte, 7,3 pase decisive, 3,4 recuperări și un indice al eficienței de +23 în LNBM, jucând 19 partide în Grupa Valorică C și Gîn Grupa Albastră.

Martinic va avea o concurență interesantă la CSO Voluntari, în persoana veteranului român Dani Popescu și a tânărului baschetbalist U23 Cristi Mâinea.

*foto: Zsoli Jeffwarder



Vizualizează pagina personală a jucătorului Goran Martinic
Citește ultimele știri despre CSM Târgu Mureș
Citește ultimele știri despre CSO Voluntari

Eduard Popa / 05 February 2019 / 13:48


Galerie foto


studentU they made him
1 
an offer he couldn't refuse :))) 
05 February 2019 14:00
Mordred Gluma
0 
si baschetul muresean e o gluma proasta dar si baschetul romanesc este o gluma cu liga rosie, galbena si albastra etc.echipe care se desfiinteza peste noapte, jucatori care pleaca sau dispar peste noapte, salii goale,datorii.bravo federatie, bravo guvern corupt... 
06 February 2019 08:22

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dan Fleșeriu: ”Ei au, probabil, cel mai bun jucător român”
Tehnicianul sibienilor a prefațat partida contra CSM CSU Oradea 
Jason Washburn: „Nu este un joc pe care să îl tratăm cu ușurință”
Pivotul lui U-BT Cluj a prefațat duelul cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu, dezamăgit după eliminarea „rușinoasă” din Cupă: „Cristi Bota ar fi trebuit să stea în tribună si să bem o bere in timpul jocului”
Oficialul timișorenilor pune toată vina pentru acest eșec pe seama jucătorilor Timișoarei 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
CSU Sibiu primește vizita celor de la CSM CSU Oradea
Ambele echipe caută să prelungească seria victoriilor în campionatul intern 
Mihai Silvășan: „Îmi place cum arată echipa în formula aceasta”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre partida cu SCM Timișoara și despre Final Four 
U-BT Cluj-Napoca primește vizita lui SCM Timișoara în etapa a 8-a a Ligii Naționale
Formația gazdă caută să își ia revanșa pentru înfrângerea suferită în tur 
Sean Barnette revine la CSM CSU Oradea
Americanul se întoarce sub comanda lui Cristian Achim după o absență de 7 luni  
Jucătorii lui U-BT Cluj vor participa la împădurirea unui teren de la marginea orașului
Proiectul „Pădurea ”U”nor Inimi Românești” a fost ideea regretatului Radu Țenter 
LNBM: Programul etapei a 8-a din faza a doua a sezonului regulat
Toate cele trei meciuri din prima grupă valorică sunt transmise 
studentU dupa declaratiile
0 
astea si atitudinea asta fata de jucatori, un fel de gigi becali al baschetului, cred ca vor rupe din parchet sa va multumeasca pe dvs, domnule tritoiu...ceva nu i ok acolo, ori intre jucatori, cum zicea adis ori ceva nemultumiri ale jucatorilor fata de conducerea clubului: salarii restante, atitudine neprofesionista, etc. Eu as merge pe varianta a doua.  
click pt. Articol 23 March 2019 13:53
gyke Mda
0 
Cu toții suntem curioși 😉. Acuma serios, dacă reușim cumva să intrăm în playoff fără înfrângere acasă (Oradea și Cluj au început să joace foarte bine), vom avea un ascendent foarte important în fazele finale, zic eu. Dar vedem în curând...  
click pt. Articol 22 March 2019 19:03
tanaseb @MaraM
0 
“Motivul pentru care duelul care...”, putina neatentie. Is curios daca Sibiul va juca la fel de bine acasa. 
click pt. Articol 22 March 2019 18:46
gyke @soso
0 
Sa stii ca mie chiar mi-a placut commentul si i-am dat thumbs up; uite, ca sa nu ziceti ca sunt baiat rau, iti dau si tie unul. 
click pt. Articol 22 March 2019 17:04
0 
Chiar are efect - plua cu "dislike"-uri! 
click pt. Articol 22 March 2019 17:00
raz a fost tare
0 
m-am distrat copios, chiar e faina faza, mi-am amintit de copilarie. Indiferent daca a fost involuntar sau voit, ai reusit faza zilei ! 
click pt. Articol 22 March 2019 16:47
adis nu cred
0 
ca e scadere de forma e mai degraba o problema in interiorul echipei.De la meciul cu Sibiu s-a vazut ca ceva nu se leaga nu mai joaca ca o echipa mai degraba fiecare pentru el,si cel mai bine s-a vazut asta la meciul cu Dinamo cand au jucat de parca atunci s-au intalnit prima oara .Poate gresesc dar eu cred ca s-a intamplat o neintelegere intre jucatori 
click pt. Articol 22 March 2019 16:00
gyke agree
0 
Victorie fara emotii, undeva la 15-20 de puncte minim. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:23
gyke Ahahahaha
0 
You won the internet today!
Chapeau!
PS Adineauri l-am vazut pe Dan in fata la sala Transilvania... era absolut transfigurat la fata si tremura ca varga. Incercam sa amanam meciul de maine, pana isi revin baietii din soc. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:19
studentU avand in vedere
0 
scaderea de forma a TM din ultimele meciuri si cresterea noastra de forma ar trebui in mod normal sa castigam. Dar stiti cum ii cu relaxarea, deci e posibil si un meci pe muchie de cutit sau chiar o infrangere. Ce zic e ca, fiind meci acasa si echipa noastra fiind in forma pe care a demonstrat-o in ultimele cateva partide, deznodamantul meciului de maine depinde mai mult de cum ne prezentam noi, cat de concentrati sunte, decat de jocul pe care il vor reusi TM.  
click pt. Articol 22 March 2019 14:40