Horia Păun: „Deocamdată nu am fost înștiințați oficial de decizia celor de la Baia Mare”


Ultima clasată din Liga Națională de Baschet masculin a decis să se retragă din campionat.

Foto: Valentin Todea

În urmă cu câteva ore conducerea clubului BCM Baia Mare a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Anunțul a fost făcut de către președintele George Opriș prin intermediul paginii oficiale a formației băimărene. Este a doua grupare de baschet masculin din recenta istorie a orașului Baia Mare care s-a desființat la scurt timp de la începerea activității, după Vulturii Baia Mare.

Aflat la Final Eight-ul Cupei României ce se desfășoară la Sibiu, Horia Păun a fost abordat pe această temă de către Total Baschet. Președintele FRB nu a dorit să vorbească prea mult pe marginea acestui subiect.

Deocamdată nu am fost înștiințați oficiali de decizia celor de la Baia Mare. Nu vreau să comentez prea mult fără să avem ceva oficial din partea clubului. Am avut o discuție cu președintele clubului, însă nimic oficial.

BCM Baia Mare a susținut 19 meciuri în actuala ediție de campionat având un bilanț de 18 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

totalbaschet.ro / 15 februarie 2017 / 22:49


Galerie foto


2 
Poate ca s-a blocat si faxu' vostru ca ala de la psd. #rezist 
15 februarie 2017 23:36
mailman cuvinte de umplutura si figuranti pe masura
0 
Ai vorbit cu presedintele lor, dar nu ai ceva oficial! Asta arata in ce tara traim: vorba nu are nici o valoarea nici macar atunci cand discutia este la nivelul cel mai inalt, intre reprezentanti autorizati! Asta inseamna ca la cel mai inalt nivel (in baschetul romanesc) avem de-a face cu minciuni in permanenta, daca oamenii astia nu au incredere in vorbele celorlalti! Greu de crezut ca poate sa iasa ceva bun cand avem la conducere mincinosi care nu au incredere in ceilalti mincinosi... In campionatele cu baschet valoros presupunem ca valoarea Cuvantului este pe masura valorii Baschetului practicat...  
16 februarie 2017 11:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Sean Barnette a revenit pe parchet după o absență de 3 luni
Americanul a jucat pentru Oradea în ultimul meci din prima fază a sezonului regulat 
CSM CSU Oradea a încheiat cu victorie prima fază a sezonului regulat
Campioana a trecut în epilogul etapei cu numărul 22 de Phoenix Galați 
CSM CSU Oradea învinge pe CS Phoenix Galaţi
CSM CSU Oradea învinge pe CS Phoenix Galaţi la o diferenţă de 10 puncte 
U-Banca Transilvania, victorie categorică în fața lui Dinamo
Clujenii au dominat permanent partida 
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM U Pitești
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BCM U Pitești la o diferenţă de 16 puncte 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Bucureşti
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Dinamo Bucureşti la o diferenţă de 17 puncte 
SURSE. Branko Mirkovic a plecat de la CSM CSU Oradea
Sportivul cu cetățenie sârbo-bulgară părăsește campionatul României. 
Toate rezultatele formației Olimpic Baia Mare au fost anulate
În urma acestei decizii, Phoenix Galați a fost egalată de Dinamo în clasament 
Silviu Corodi: „Mergem la Târgu Mureș pentru a obține cele două puncte”
Oficialul formației BCM U Pitești vorbește despre ultimul meci din prima fază a sezonului regulat 
BC Mureş şi BCM U Piteşti termină prima fază a sezonului regulat cu un duel direct
Finalista Cupei României primeşte vizita formaţiei de pe locul 5 din LNBM 
nexco Un +
0 
Singura stire buna pe ziua de azi ... 
click pt. Articol 26 februarie 2017 00:11
nexco poate da , poate DAA !
0 
Ce e cu atata secretomanie ??? Poate ar fi bine sa ne retragem . Economisim bani si ..... energie . 
click pt. Articol 25 februarie 2017 23:41
0 
Eu nu as fi chiar asa de sigur. Oradea va pierde un jucator care marca mult dar care in schimb gresea destul.de mult si in special ib jocuri cu miza. In schimb va avea un cobducator de joc care isi pune in valoare coechipierii. Si cu un Zeno si Barnette in forma, Franklin e jucatorul potrivit sa conduca jocul. Si azi mie chiar mi s-a parut Franklin ca incepe sa revina la forma de anul trecut. Pt noi de-abia acum incepe campionatul si sper sa începem sa ne impunem jocul. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 23:08
cronicaru Achim Achim......
0 
Am glumit cu Victoria Galațiului.... 
click pt. Articol 25 februarie 2017 22:43
cronicaru Achim Achim......
0 
V ați cam tăiat craca de sub picioare cu plecarea lui Mirkovic care era cu o clasa peste Franklin....Lipsa unui conducător de joc valoros de va vedea atunci când veți juca cu U BT, Mureș sau Steaua.....Victoria Galațiului de azi nu e întâmplătoare.....!! 
click pt. Articol 25 februarie 2017 22:39
icsabex Lazar
0 
La Laci merită remarcat și cele 5 capace. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 21:49
gyke Bravo Mures
0 
Daca le mai dau niste salarii restante, echipa asta joaca si finala campionatului. 
click pt. Articol 25 februarie 2017 20:48
ajax Haloo, desteptarea!!
0 
Cum e posibil asa ceva, având în vedere că Bane era vioara întâi?Adio orice sansă la campionat, care oricum erau infime. Will Franklin? O glumă... 
click pt. Articol 25 februarie 2017 19:28
stg257 secund
0 
secund e ocokoljic ... pare un duo interesant :) 
click pt. Articol 25 februarie 2017 18:22
stg257 @studentU
0 
pai la handbal suedezul de la csm a stat cat sa ia champions league ... dar ce-i drept steaua nu pare in forma de titlu ... mai sunt totusi 10 meciuri din sezon :) 
click pt. Articol 25 februarie 2017 18:18