Horia Păun: „Deocamdată nu am fost înștiințați oficial de decizia celor de la Baia Mare”


Ultima clasată din Liga Națională de Baschet masculin a decis să se retragă din campionat.

Foto: Valentin Todea

În urmă cu câteva ore conducerea clubului BCM Baia Mare a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Anunțul a fost făcut de către președintele George Opriș prin intermediul paginii oficiale a formației băimărene. Este a doua grupare de baschet masculin din recenta istorie a orașului Baia Mare care s-a desființat la scurt timp de la începerea activității, după Vulturii Baia Mare.

Aflat la Final Eight-ul Cupei României ce se desfășoară la Sibiu, Horia Păun a fost abordat pe această temă de către Total Baschet. Președintele FRB nu a dorit să vorbească prea mult pe marginea acestui subiect.

Deocamdată nu am fost înștiințați oficiali de decizia celor de la Baia Mare. Nu vreau să comentez prea mult fără să avem ceva oficial din partea clubului. Am avut o discuție cu președintele clubului, însă nimic oficial.

BCM Baia Mare a susținut 19 meciuri în actuala ediție de campionat având un bilanț de 18 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

totalbaschet.ro / 15 February 2017 / 22:49


Galerie foto


2 
Poate ca s-a blocat si faxu' vostru ca ala de la psd. #rezist 
15 February 2017 23:36
mailman cuvinte de umplutura si figuranti pe masura
0 
Ai vorbit cu presedintele lor, dar nu ai ceva oficial! Asta arata in ce tara traim: vorba nu are nici o valoarea nici macar atunci cand discutia este la nivelul cel mai inalt, intre reprezentanti autorizati! Asta inseamna ca la cel mai inalt nivel (in baschetul romanesc) avem de-a face cu minciuni in permanenta, daca oamenii astia nu au incredere in vorbele celorlalti! Greu de crezut ca poate sa iasa ceva bun cand avem la conducere mincinosi care nu au incredere in ceilalti mincinosi... In campionatele cu baschet valoros presupunem ca valoarea Cuvantului este pe masura valorii Baschetului practicat...  
16 February 2017 11:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu ne-am ridicat la înălțimea unei semifinale de campionat național”
U BT Cluj-Napoca este condusă cu 2-1 la general în semifinalele LNBM de CSM CSU Oradea 
Cristian Achim: „Știm foarte bine că nu am realizat nimic încă”
Tehnicianul lui CSM CSU Oradea a fost moderat după victoria din meciul 3 cu U BT Cluj-Napoca 
CSM CSU Oradea trece din nou în față în seria cu U BT Cluj-Napoca
Trupa lui Cristian Achim este la o victorie de finală 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 25 puncte 
Dan Fleșeriu: „Pe finalul jocului au fost mult faze în care am fi fost îndreptățiți să primim faulturi”
Antrenorul Sibiului a anunțat și că echipa sa are trei accidentați după meciul 3 cu Craiova. Video 
Arbitrii, acuzați că au viciat rezultatul la meciul 3 dintre SCM U Craiova și CSU Sibiu
Deciziile care i-au enervat pe oficialii Sibiului. Video 
gyke Mulțam
0 
Baftă și vouă mâine!  
click pt. Articol 19 May 2019 20:45
Buzestii Game over!
0 
Felicitari invingatorilor,au indeplinit o formalitate in fata unei echipe care era evident ca ramasese fara benzina!
Fara sens lamentarile lui Dan cu cei trei presupusi indisponibili,schemele astea nu se mai fac nici la gradinita,s-a vazut limpede un lot perfect valid si cu potenta fizica intacta.
De mult timp nu am mai vazut jucatori atat atat de prosti precum ursul Belciug Koreniuk,bufonul regelui Holland si Rosinanta Fraseniuc,la care daca il adaugi pe cap de creta ala doctor in scheme ai reteta spectacolului garantata!
Stau si ma gandesc oare cum am fi aratat in locul astora cu Ouzy Barro si un PG onorabil,lucruri deloc imposibile atata vreme cat pe Ouzy de exemplu si l-au permis cei de la Dinamo.Dar cata vreme la mansa e apasul Mana Iute Buzunare Adanci,nici ca o sa se intample asa ceva...
Asteptam cu interes o finala Sibiu-Oradea!
P.S.Respect grandpa Porter!
 
click pt. Articol 19 May 2019 20:18
gyke Yes
0 
Well deserved & well done. Am arătat ce trebuia să arătăm încă din meciul 3, dar poate că așa e mai bine și pauzele lungi nu ne priesc. Determinarea și agresivitatea pozitivă ne-au adus victoria netă de azi, chiar și fără procentaje prea bune la aruncări. Puțină odihnă / refacere și apoi să vină finala.  
click pt. Articol 19 May 2019 20:06
studentU felicitari
0 
Enjoy! 😀 
click pt. Articol 19 May 2019 19:56
Mihai1988 Fericiree
0 
Bravo CSU Sibiu ! Suntem mandrii de voi, meritati din plin. 
click pt. Articol 19 May 2019 19:54
csv Felicitari !!!
0 
Jucatori & Staf & Manageri & Fani Toti o adevarata ECHIPA !!! 
click pt. Articol 19 May 2019 19:32
JCN Felicitari !!!
0 
Pana la capat !
 
click pt. Articol 19 May 2019 19:26
lublaj Asehotii
0 
Sibiul castiga campionatul cu si fara el
 
click pt. Articol 19 May 2019 19:24
lublaj Asehotii
0 
Parca pe acolo a trecut acest corifeu al baschetului 
click pt. Articol 19 May 2019 19:23
underCat stii, cand ai 2 meciuri
0 
in care pierzi la +15 e destul de sugestiv. Ma bucur ca CSU si-a confirmat valoarea si madam Stan sa fie mandra de realizarile sale;), acum stie cat face un arbitru.  
click pt. Articol 19 May 2019 19:00