Horia Păun: „Deocamdată nu am fost înștiințați oficial de decizia celor de la Baia Mare”


Ultima clasată din Liga Națională de Baschet masculin a decis să se retragă din campionat.

Foto: Valentin Todea

În urmă cu câteva ore conducerea clubului BCM Baia Mare a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Anunțul a fost făcut de către președintele George Opriș prin intermediul paginii oficiale a formației băimărene. Este a doua grupare de baschet masculin din recenta istorie a orașului Baia Mare care s-a desființat la scurt timp de la începerea activității, după Vulturii Baia Mare.

Aflat la Final Eight-ul Cupei României ce se desfășoară la Sibiu, Horia Păun a fost abordat pe această temă de către Total Baschet. Președintele FRB nu a dorit să vorbească prea mult pe marginea acestui subiect.

Deocamdată nu am fost înștiințați oficiali de decizia celor de la Baia Mare. Nu vreau să comentez prea mult fără să avem ceva oficial din partea clubului. Am avut o discuție cu președintele clubului, însă nimic oficial.

BCM Baia Mare a susținut 19 meciuri în actuala ediție de campionat având un bilanț de 18 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

totalbaschet.ro / 15 februarie 2017 / 22:49


Galerie foto


2 
Poate ca s-a blocat si faxu' vostru ca ala de la psd. #rezist 
15 februarie 2017 23:36
mailman cuvinte de umplutura si figuranti pe masura
0 
Ai vorbit cu presedintele lor, dar nu ai ceva oficial! Asta arata in ce tara traim: vorba nu are nici o valoarea nici macar atunci cand discutia este la nivelul cel mai inalt, intre reprezentanti autorizati! Asta inseamna ca la cel mai inalt nivel (in baschetul romanesc) avem de-a face cu minciuni in permanenta, daca oamenii astia nu au incredere in vorbele celorlalti! Greu de crezut ca poate sa iasa ceva bun cand avem la conducere mincinosi care nu au incredere in ceilalti mincinosi... In campionatele cu baschet valoros presupunem ca valoarea Cuvantului este pe masura valorii Baschetului practicat...  
16 februarie 2017 11:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Matti Nuutinen a semnat cu BCM U Pitești
Acesta sosește în România din eșalonul secund al Franței 
Tudor Gheorghe s-a înțeles cu BC SCM Timișoara
Fundașul s-a despărțit în această vară de campioana României, U BT Cluj-Napoca 
U-BT Cluj s-a reunit ieri în Sala Polivalentă
14 jucători au fost prezenți la reunire, singurul absent fiind Henry Domercant 
Timba Timișoara a transferat un internațional din Coasta de Fildeș
Tiegbe Bamba va juca pe Bega În sezonul 2017/2018 
Doi foști dinamoviști merg în Bănie
SCM U Craiova a transferat doi jucători de echipă națională 
CSU Sibiu s-a întărit cu trei noi jucători
Oficialii clubului spun că lotul pentru noul sezon este conturat în proporție de aproape 90%  
SCM U Craiova a transferat un fundaș american
Josh Greene vine în Bănie după un sezon petrecut la Le Havre STB 
Henry Domercant, noul jucător al U-Banca Transilvania
Un baschetbalist cu un CV impresionant, având 7 sezoane jucate la nivel de Euroligă și peste 1600 de puncte înscrise 
Campioana se reunește pe 10 august
U-BT Cluj va disputa cel puțin 9 partide de pregătire înaintea startului noului sezon 
Două prelungiri și o noutate în lotul celor de la BC Mureș
Mureșenii si-au asigurat semnăturile a trei jucători români 
trancer Pitesti
0 
Pe mine m-a uimit campania de achiziții. Au fost aduși romani importanți și cei 4 străini de pana acum arata bine pe hârtie, semn ca finanțele sunt solide. După mine Pitestiul poate pleca cu gândul la o semifinala în acest an. 
click pt. Articol 16 august 2017 16:36
adu Lot
0 
Daca o sa avem 6 straini..ne putem bate pt o semifinala 
click pt. Articol 16 august 2017 13:36
0 
Normal asa va trebui sa fie (1-2). In orice caz cred ca se observa faptul ca echipa pare sa aibe obiectivul de a ajunge in primele 5 
click pt. Articol 16 august 2017 11:36
adu Da..
0 
Cred totusi ca va ma veni un jucator de poz 1-2.cu toate ca si pe 5..avem doar 2 jucatori,dintre care un roman,lazar,care debuteaza la noi 
click pt. Articol 15 august 2017 22:45
Renan Obiectiv
0 
Intr adevar, anul acesta avem banca, ne putem baza pe Tudor, Corpodean, Lazar, Nicoara si Ciotlaus, plus Chirof si unul dintre Onea, Caprarescu si Oprea (ca jucatori u23), plus cei 5 jucatori straini, acesta va fi lotul. Dar sa nu uitam ca obiectivul de anul acesta, este acela de a juca o semifinala de campionat. Sa spera ca va fi bine, hai Pitesti! 
click pt. Articol 15 august 2017 21:33
adu Matti
0 
Eu m.am uitat la toate meciurile pe care le.a jucat la eurbasket 2015 si e f ok.sunt curios pe ce pozitie va veni urmatorul strain. 
click pt. Articol 15 august 2017 21:20
0 
Vedeti ca a dat 17 pct cu Panathinaikos si 14 cu Oly, nu e rau deloc. Sper ca va aduce un suflu nou. In VTB League a jucat cu Martin Zeno si a avut medii asemanatoare. Deci nu va grabiti sa trageti concluzii, nu doar punctele vobesc in baschet. 5 straini, 4 romani buni, 4 u23, asta pare sa fie lotul. Hai BCMUPITESTI! 
click pt. Articol 15 august 2017 20:39
adu 5 straini
0 
Da..e clar cu 5 straini o sa incepem.eu zic ca e mai bine asa.stam bine la romani si pe parcurs in functie de rezultate si de evolutia echipei poate aparea si al 6-lea.legat de matti la inceput am crezut ca e doar un transfer de umplutura,dar vazand ca joaca constant bine in nationala finlandei,pare a fi un transfer reusit. 
click pt. Articol 15 august 2017 18:17
Renan Opinie
0 
Se pare a vom aborda noul campionat cu 5 jucatori straini, deci nu vom mai astepta decat un transfer. Matti un jucator cu experienta dar care nu are procentaje extraordinare. L am adus pe Troupe dar i-am pierdut pe Marinov, Gabric, Hunter...Vom vedea ce va fi! 
click pt. Articol 15 august 2017 16:44
0 
E un tip luotator si modest. Are un caracter potrivit pt a face performanta, trebuie doar sa munceasca in continuare si sa primeasca minute de joc. 
click pt. Articol 13 august 2017 21:58