Horia Păun: „Deocamdată nu am fost înștiințați oficial de decizia celor de la Baia Mare”


Ultima clasată din Liga Națională de Baschet masculin a decis să se retragă din campionat.

Foto: Valentin Todea

În urmă cu câteva ore conducerea clubului BCM Baia Mare a luat decizia de a se retrage din Liga Națională de Baschet masculin. Anunțul a fost făcut de către președintele George Opriș prin intermediul paginii oficiale a formației băimărene. Este a doua grupare de baschet masculin din recenta istorie a orașului Baia Mare care s-a desființat la scurt timp de la începerea activității, după Vulturii Baia Mare.

Aflat la Final Eight-ul Cupei României ce se desfășoară la Sibiu, Horia Păun a fost abordat pe această temă de către Total Baschet. Președintele FRB nu a dorit să vorbească prea mult pe marginea acestui subiect.

Deocamdată nu am fost înștiințați oficiali de decizia celor de la Baia Mare. Nu vreau să comentez prea mult fără să avem ceva oficial din partea clubului. Am avut o discuție cu președintele clubului, însă nimic oficial.

BCM Baia Mare a susținut 19 meciuri în actuala ediție de campionat având un bilanț de 18 înfrângeri și o victorie.



Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

totalbaschet.ro / 15 februarie 2017 / 22:49


Galerie foto


2 
Poate ca s-a blocat si faxu' vostru ca ala de la psd. #rezist 
15 februarie 2017 23:36
mailman cuvinte de umplutura si figuranti pe masura
0 
Ai vorbit cu presedintele lor, dar nu ai ceva oficial! Asta arata in ce tara traim: vorba nu are nici o valoarea nici macar atunci cand discutia este la nivelul cel mai inalt, intre reprezentanti autorizati! Asta inseamna ca la cel mai inalt nivel (in baschetul romanesc) avem de-a face cu minciuni in permanenta, daca oamenii astia nu au incredere in vorbele celorlalti! Greu de crezut ca poate sa iasa ceva bun cand avem la conducere mincinosi care nu au incredere in ceilalti mincinosi... In campionatele cu baschet valoros presupunem ca valoarea Cuvantului este pe masura valorii Baschetului practicat...  
16 februarie 2017 11:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu îl readuce pe Marcel Davis, după accidentarea lui Capers
Marcel Davis vine să îl înlocuiască pe Kavin Capers, accidentat în etapa precedentă 
Pivot din Bundesliga pentru SCM Universitatea Craiova
CV impresionant pentru noua achiziție a Craiovei, Nemanja Aleksandrov 
U23 Ladder: 10:00 minute, cu bune și cu rele
Clasamentul celor mai în formă tineri jucători români din LNBM 
Transfer surpriză la Phoenix Galați
Bosniacul Sead Hadzifejzovic a debutat la o zi după ce a fost semnat 
Sala Polivalentă din Cluj-Napoca devine BT Arena
Banca Transilvania a semnat un contract pe cinci ani cu arena clujeană 
Veste tristă pentru fanii sibieni. Accidentarea lui Kevin Capers este gravă
Jucătorul american a suferit o ruptură de ligament încrucișat anterior la piciorul stâng 
Încă o prestație excelentă pentru Nemanja Milosevic
Extrema Oradiei a fost cel mai bun marcator al etapei 
LNBM – Etapa a II-a – MVP – Nick Russell
Americanul a fost decisiv pentru BCM U Pitești în victoria cu BC SCM Timișoara 
Ultimatum pentru Tudor Costescu?
Conducerea Timişoarei a anunţat că vrea 5 victorii din următoarele 5 meciuri 
CSM CSU Oradea trece uşor de Dinamo
Băieţii lui Eugen Ilie au ţinut pasul o jumătate de meci cu orădenii 
razv-an clasament
0 
Pare un clasament f. Subiectiv atât timp cât nu se face după un indicator (de ex eficienta / puncte per minute jucate) - și categoric sa tina cont de min jucate, ca altfel e doar un top pt Kuti, Iliescu și încă 2-3 care joaca peste 15 min/meci 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 21:04
0 
Analiza nu e doar pe ultimul meci, ci pe toate din campionat. E drept ultimul meci nu a fost unul productiv, dar nu nupțial punctele contează! 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 20:59
0 
Da-i pace ca Trancer e un hater. Mereu comentează de ceva. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 17:51
trancer Craiova
0 
Corect, după Martinic și Aleksandrov, Craiova este obligata sa intre în top 4, lângă tripleta Cluj-Oradea-Steaua. Și tind sa cred ca are cele mai mari șanse, după ce am văzut Pitestiul și Timișoara, iar Sibiul a rămas cu o gaura mare în echipa după accidentarea lui Capers. Însă mai e mult și se mai pot schimba destule, dar la plecare Craiova arata bine cu un lot de jucători super și un antrenor pe măsură. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 16:08
Whomever Craiova
0 
Il au acum pe Sirisevic, Martinic, Aleksandrov... Am asteptari mari de la aceasta echipa. Un fel de "Miami Heat" in 2012.  
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:49
0 
Sa fie intr-un ceas bun, ca parca am mai zis WOW legat de lotul Craiovei... 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:41
A.Cr Kuti
0 
Evolutia de aseara din meciul cu turcii ai vazut-o ?  
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:16
0 
MVP se da doar jucatorului de la echipa castigatoare si in cazurile normale intr-un meci echilibtrat. Adica nu o sa ia in veci MVP unul care joaca contra Dinamo 2017 de exemplu.
Legat de Russell- aduce a Ross ca doar au jucat la aceeasi echipa in Grecia dar e diferit la stil, la multe. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 13:38
0 
Eu nu cred ca acela este un top propriu -zis ci mai degrabă 5 dintre ei. Pt ca mi se pare cel puțin absurd sa-l pui primul pe Kuti după un meci în care a avut o evoluție jenanta. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 11:22
tzontzolino nu se compara
0 
Mi se pare cel mai eficient sa ai U23 ferit de pozitile importante: PG sau Center. De aceea e Kuti primul. Oricum e si bun dar si pozitia lui din teren e un factor important. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 10:54