Kobe Bryant, Kareem Abdul-Jabbar și Lonzo Ball, printre cei care au salutat trecerea lui LeBron la Los Angeles


Zlatan Ibrahimovic, mesaj viral după ce LeBron James a semnat cu LA Lakers (FOTO)

kobe bryant mesaj lebron lakers

LeBron James a semnat pentru următorii 4 ani cu Los Angeles Lakers, într-o mutare care înseamnă că, pentru prima oară de la accidentarea lui Kobe Bryant, cea mai valoroasă franciză din NBA are șanse reale la câștigarea unui titlu.

Cu un lot cu jucători tineri cu potențial, dar și cu mult cap space pentru a aduce alte superstaruri care sunt liberi de contract, legendarul Magic Johnson și-a făcut treaba cu vârf și îndesat ca președinte al celor de la Lakers. El a fost felicitat chiar de către Kobe Bryant, care a salutat mutarea lui LeBron la Los Angeles și i-a urat bun venit în familia Lakers.

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

O altă legendă a lui Lakers, Kareem Abdul-Jabbar, la felicitat și el pe Magic pentru aducerea lui LeBron și a spus că ține „degetele încrucișate” pentru o veste bună din San Antonio, cu referire la posibila trecere a lui Kawhi Leonard în California.

Josh Hart, Kyle Kuzma și Lonzo Ball sunt doar o parte dintre tinerii care s-au arătat încântați de faptul că LeBron James a semnat cu Lakers:

Echipa de fotbal american Los Angeles Rams a postat un tweet prin care îl invită pe LeBron din nou la stadion, cu hashtag-ul #LABron.

Și rapper-ul american Snoop Dogg, originar din Los Angeles, a ținut să îi ureze bun venit lui LeBron:

De departe însă cel mai original mesaj l-a avut superstarul lui Los Angeles Galaxy, fotbalistul suedez Zlatan Ibrahimovic: „Acum Los Angeles are un Rege și un Dumnezeu. Zlatan îi urează bun venit lui LeBron James”, a scris enigmaticul atacant suedez pe twitter.

CITEȘTE ȘI: LeBron James a semnat cu Los Angeles Lakers: Care va fi echipa lui James în LA și ce jucători au semnat imediat cu formația din California

*foto: Sports Illustrated



Eduard Popa / 02 July 2018 / 10:07


Galerie foto


0 
Urmeaza o noua era LAKERS! 
02 July 2018 10:18
gyke NBA
0 
Mai ușor cu era pe scări... Are și omul o vârstă  
02 July 2018 10:56
romeovura Conferința de vest
0 
Îi va prii lui James , dar cred că LA LAKERS nu ar fi avut nevoie de un jucător pentru o perioada scurtă , fie vorba și de 4-6 ani. Au nevoie de un jucător care să joace la un nivel bun spre foarte bun și care să se asimileze cu imaginea clubului. Exemple din trecut avem doar nume grele, precum Abdul-Jabar, Magic, Kobe, sunt jucători care au jucat doar pentru LA LAKERS și au devenit imaginea acestui club. Dar in final să fie baschet și mult spectacol. 
02 July 2018 11:45

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
NBA: Golden State Warriors se impune la 31 de puncte în fața lui Denver Nuggets și preia șefia clasamentului în Vest
Formația californiană a marcat 51 de puncte în primul sfert, un record al ligii nord-americane (VIDEO) 
Devin Booker va dona 2,5 milioane de dolari
Jucătorul celor de la Phoenix Suns va dona anual câte 500,000 de dolari unei fundații de caritate 
Standing ovation pentru Tony Parker la AT&T Center
Veteranul francez a revenit în arena în care a scris istorie pentru San Antonio Spurs (Video) 
NBA: James Harden a intrat în istorie cu o nouă performanță extraordinară
„Bărbosul” a marcat 57 de puncte în 34 de minute petrecute pe teren (VIDEO) 
Kobe Bryant a fost prezent la meciul câștigat de Sabrina Ionescu și Oregon Ducks împotriva celor de la USC (Video)
Jucătoarea cu origini românești a devenit cea mai bună pasatoare din istoria universității sale 
David Blatt și Rick Pitino au discutat despre diferențele dintre cele NBA și Euroligă
Ce au avut de spus antrenorii lui Panathinaikos și Olympiakos, ambii cu experiențe importante peste ocean 
Ce părere au baschetbaliștii din LNBM despre dezbaterea NBA vs Euroligă
Sportivii din liga internă au avut opinii împărțite cu privire la această temă 
NBA: Steph Curry a urcat pe locul 3 pe lista celor mai buni marcatori de 3 puncte din istorie
Superstarul lui Golden State Warriors a avut nevoie de mai puțin de jumătate din partidele jucate de Jason Terry 
NBA: Luka Doncic face o nouă partidă excelentă, marcând trei coșuri decisive în ultimele minute
Baschetbalistul sloven a reușit o performanță rară, atinsă doar de LeBron James în urmă cu 15 ani (VIDEO) 
NBA: San Antonio Spurs și Oklahoma City Thunder au oferit meciul sezonului, marcând 301 puncte
LaMarcus Aldridge și Russell Westbrook au făcut o partidă de excepție, reușind career-high în puncte, respectiv în pase decisive (VIDEO) 
0 
Multumesc, ma bucur ca am fost de folos. O zi faina si dumneavoastra! 
click pt. Articol 15 January 2019 10:22
studentU da, merci
0 
n-am zis ca-i gresit, numai exprimarea mi s-a parut bizara si n-am stiut de conceptul asta.
Merci pt lamuriri. Zi faina.  
click pt. Articol 15 January 2019 10:14
Istrate David Informatie
0 
Puteti verifica aceasta informatie pe site-ul oficial nba.com/standings la categoria GB. 
click pt. Articol 15 January 2019 10:06
Istrate David Exprimare
0 
Dragi cititori,

exprimarea este corecta. Avand in vedere ca in NBA nu se joaca etape ci exista echipe care au si cu 3-4 meciuri in plus fata de altele s-a creat acest indice numit gb (games behind). Spre exemplu daca o echipa are cu 4 victorii mai mult decat alta si cu 5 infrangeri in minus atunci se face media. Adica echipa mai slaba este cu 4.5 meciuri in spate. Dar, aveti dreptate, ar fi trebuit sa explic asta in articol. 
click pt. Articol 15 January 2019 10:02
studentU ii prima data cand aud
0 
asa exprimare :))  
click pt. Articol 15 January 2019 09:56
0 
la 4.5 meciuri distanta de denver nuggets :)).

daca eu am doua victorii si tu doua infrangeri, esti la doua meciuri de mine. daca eu am 5 victorii si tu 5 infrangeri. esti la cinci jocuri de mine. daca eu am cinci victorii si tu ai o victorie si cinci infrangeri esti la.... cat? :)) 
click pt. Articol 15 January 2019 09:45
studentU cum adica
0 
fiind la 4.5 meciuri distanta de Denver Nuggets? 
click pt. Articol 15 January 2019 09:28
studentU chiar ma intreb
0 
in ce context a intrat antrenorul Barcelonei in subiectul asta NBA vs Euroliga si de ce a fost asa transant sa spuna ca NBAul nu este baschet. Daca prin baschet intelegi doar tactica si aparare, atunci da, nba-ul nu este baschet. daca intelegi niste super atleti care fac ce vor pe teren, cu oricine ar juca, atunci eu zic ca si nba-ul este baschet. Personal si eu prefer euroliga pt ca nba-ul, sportul american in general, mi se pare mult, mult prea business. Dar cand vezi ce pot face americanii pe la olimpiada, atunci ar fi bine sa fi mai moderat cand faci aprecieri. Uitati aici un interviu si o parere informata si interesanta pe subiectul nba vs euroliga

https://24secunde.ro/rick-pitino-explica-deosebirile-dintre-euroliga-si-nba/?fbclid=IwAR1MLTziFxhkfMY5VSQw2KgAAJVTbsD41Bbl7pDJ_0VAdFuSzomfc_wcDus  
click pt. Articol 13 January 2019 09:22
0 
Wrestling al baschetului. Insa desfasurat intre niste profesionisti mult mai bine pregatiti individual decat oricare jucator european. La aruncare, fizic si motric. Afirmatia cu scorurile finale, 95% fiind terminate la 1-3 puncte diferenta, m-a cam pus pe ganduri. 
click pt. Articol 11 January 2019 21:55
rexdecebal are dreptate
0 
Perfect adevarat, NBA e doar spectacol, nimic mai mult si prea putine legaturi cu baschetul! pe langa scoruri de 120-122, mai vezi si cate un jucator in fiecare meci cu peste 50 puncte....nu e baschet, e un fel de harlem globe troters