LNBF: Programul ultimei etape din Grupa Roșie și Grupa Galbenă


Duelul finalistelor de anul trecut încheie sâmbătă faza a doua a sezonului regulat

Faza a doua a sezonului regulat din Liga Națională de Baschet Feminin se încheie mâine, după meciurile din etapa a 14-a în Grupa Roșie și a 10-a în Grupa Galbenă. Toate cele trei partide din prima grupă valorică se dispută sâmbătă, iar în a doua grupă va fi un prim meci astăzi și celelalte două mâine.

Primul joc al ultimei runde din Grupa Roșie poate rezolva și ultima necunoscută din clasament, în cazul în care CSM Târgoviște își întrerupe seria de cinci înfrângeri și se impune la Cluj-Napoca. Atunci dâmbovițencele vor încheia pe locul 4 și vor avea avantajul terenului propriu în primul tur de play-off. În cazul unei victorii clujene, FCC ICIM Arad poate urca pe poziția a 4-a dacă se impune acasă cu Phoenix Știința Constanța. Ultimul meci din această fază a campionatului opune primele două clasate, dar nu mai poate schimba nimic în clasament. ACS Sepsi SIC primește vizita celor de la CSM Satu Mare.

În etapa a 14-a din Grupa Roșie sunt programate:

23.03 CS Universitatea Cluj vs CS Municipal Târgoviște 15:00 Horia Demian Cluj Detalii
23.03 FCC ICIM CSB Arad vs Phoenix Știința Constanța 17:00 Univ. Aurel Vlaicu Arad Detalii
23.03 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe vs CS Municipal Satu Mare 19:00 Sepsi Arena Detalii

În a doua grupă valorică se mai poate schimba clasamentul, dar deja se știe cine va urca în play-off, Rapid București.

Programul etapei a 10-a din Grupa Galbenă:

22.03 CS Municipal Alexandria vs ACS KSE Târgu Secuiesc 18:00 Sporturilor Alexandria Detalii
23.03 CSU CSM Oradea vs CS Rapid București 12:00 Universitatea Oradea Detalii
23.03 CS Municipal Târgu Mureș vs CS Agronomia București 16:30 Sporturilor Târgu Mureș Detalii

La finalul săptămânii viitoare va avea loc Final 4-ul Cupei României, iar în 6 aprilie începe play-off-ul în LNBF.



Andreea Vlase / 22 March 2019 / 10:55


Galerie foto


suporter84 HAI CSM SATU MARE
-3 
Ioana Ghizila la anu e in SATU MARE , vedem la meciul de cupa :) 
22 March 2019 16:02
0 
Ioana este o profesionista. Nu va juca niciodata la un club de amatori 
23 March 2019 10:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Ioana nu va schimba pe SEPSI cu Satu Mare !!Ea este o campioana,si va juca doar la o echipa campioana sau in strainatate... 
24 March 2019 10:22

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Alina Pop va juca la FCC Baschet Arad în sezonul 2019-2020
Este a doua jucătoare U23 adusă de formația arădeană în această vară 
Larisa Neagu, noua jucătoare a FCC Baschet Arad
Fundașul de 20 de ani a evoluat la Agronomia București în ultimele două sezoane 
Marina Solopova părăsește Liga Națională după două sezoane în care a disputat toate finalele interne
Lituanianca se întoarce în Franța la echipa pentru care a jucat acum 7 ani 
Veatriki Akathiotou, primul transfer a lui FCC Baschet Arad pentru sezonul 2019-2020
Fundașul are în cont primul quadruple-double din Cipru și deține și cetățenia română  
FCC ICIM Arad continuă colaborarea cu 6 jucătoare autohtone pentru stagiunea 2019-2020
Marta Fodor a fost cea mai eficientă româncă a galben-albastrelor în ultimul sezon și continuă la echipă 
Larisa Toma și Anamaria Vîrjoghe, pivoți de generații diferite, dar cu multe lucruri în comun
Veterana și-a amintit de prima întâlnire cu tânăra coechipieră de la CSM Târgoviște, când i-a și oferit echipamentul 
Dejan Mudreša: „Într-un club mare există așteptări mari. Vom face tot posibilul pentru a face o echipă bună”
Tehnicianul sârb vine la FCC ICIM Arad de la ZKK Vrbas Medela 
FCC ICIM Arad merge în continuare pe școala sârbă de antrenori
Dejan Mudreša va conduce formația arădeană în sezonul 2019-2020 
Florin Mureșan: „Maikel a ridicat mult nivelul aici și vrem să-l ținem tot acolo sus și cu tehnicianul care va veni”
CSM Satu Mare caută antrenor pentru sezonul următor după ce Maikel Lopez a semnat în China 
Nicolett Orban se alătură lui ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe pentru sezonul 2019-2020
Campioana a luat a patra jucătoare sub 23 de ani, pe lângă transferurile veteranelor Givens și Mandache 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Daca a fost atat de bun Maikel Lopez,de ce ati gonit de la echipa ca pe Arajuo,pentru care sinteti buni de plata:zeci de mii de euro.Nu cumva primiti voi bani de la PNL,USR,PMP sau Iohannis ? 
click pt. Articol 15 June 2019 22:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Conteaza cine plateste?Pana cand se respecta regulamentele si legile nu este nimic iesit din comun.Cereti si voi bani de la Orban,si tot nu veti avea o echipa de talia secuiencelor!Noi nu primim de la nimeni bani ilegali si murdari,si nu avem nici jumatatea bugetului vostru.Noi cheltuim cu chibzuinta,si managmentul clubului este una serioasa,ne fiind condusa de Muresan sau primarul satmarean!Noi nu platim amenzi ca voi,nu alungam antrenorii pentru care trebuia sa platiti 30 mii euro.Sintem seriosi!Noi facem sport si nu activitati bancare! 
click pt. Articol 15 June 2019 22:19
laca1968 Gresit
0 
Nem Orbán bácsi fizet. Banii vin din impozitele noastre si de la sponsori, ca si la Sepsi OSK. Tot campionatul de baschet si de fotbal la un loc nu are atatia sponsori ca SIC si OSK. Asa ca sorry mr Oldtimer! 
click pt. Articol 14 June 2019 21:29
Oldtimer Addig lesz
0 
amig Orban bacsi fizet...o sa tina cat o sa plateasca unchiul 
click pt. Articol 13 June 2019 19:48
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Un antrenor da talia lui Zoran Mikes,nu va veni la Satu Mare,cat timp Muresan conduce soarta echipei.Schimbati pe Muresan,dupa care poate accepta un antrenor serios munca si la voi.In caz contrar,veti ramane in continuare pe locurile 2-5. 
click pt. Articol 13 June 2019 18:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Cat de seriosi sinteti,este greu sa mai gasiti un Arajuo sau Lopez !Nimeni nu va veni la voi,pentru un fragment de sezon.Luati exemplul de la SEPSI SIC ,unde antrenorul nu este schimbat ca un ciorap. 
click pt. Articol 13 June 2019 18:29
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Brittany,mai sint locuri vacante la SEPSI SIC !Poate te razgandesti! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Satu Mare a pierdut inca o valoare in persoana lui Lopez.Pacat ca DENSON a ramas singura valoare in echipa.Poate se va razgandi si va veni si ea la SEPSI SIC!  
click pt. Articol 12 June 2019 10:21
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADIO SI LOPEZ !Ce se alege la Satu Mare nu se stie,dar pacat de Denson,ea fiind singura valoare a satmarencelor.Are locul la SEPSI SIC ! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:19
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
UGY!Noi vom arata si in noul campionat o alta fata,si vom castiga atat campionatul cat si cupa Romaneiei! in fiecare an am facut schimbari radicale si am obtinut ce am vrut:cupa si campionatul!Am avut si vom avea o echipa redutabila condusa de cel mai bun antrenor din Romania, deci nu putem ceda si rata nici de aceasta data locul nostru detinut de ani de zile.Sintem si vom fi cele mai bune! SUCCES SEPSI SIC ! 
click pt. Articol 12 June 2019 10:13