Marcus Ginyard îl înlocuiește pe Sean Barnette la CSM CSU Oradea


Modificare de ultim moment în lotul campioanei României

CSM CSU Oradea s-a mișcat rapid și i-a găsit înlocuitor lui Sean Barnette, după ce jucătorul american s-a confruntat cu probleme de sănătate și ulterior și-a reziliat contactul cu echipa bihoreană. Campioana României a apelat la serviciile lui Marcus Ginyard pentru a-și completa lotul, un jucător care a fost campion în Macedonia în sezonul trecut.

Marcus Ginyard este un jucător de poziția 3, măsoară 1.95 metri și poate evolua și pe poziția 2. El are 31 de ani, fiind născut pe data de 8 mai 1987 la Rochester, New York.

Ultima echipă pentru care a evoluat Marcus Ginyard este KK Rabotnicki Skopje, formație alături de care a reușit să câștige campionatul în Macedonia. Jucătorul american a bifat 36 de prezențe în Supeliga din Macedonia în sezonul trecut și a avut medii statistice de 15.6 puncte, 5.0 recuperări și 2.1 pase decisive în aproape 27 de minute jucate.

Marcus Ginyard a absolvit în anul 2010 la Universitatea North Carolina. Cariera profesionistă și-a început-o în Germania la BBC Bayreuth, după care a mai trecut pe la Ironi Nahariya, Anwil Wloclawek, Azovmash Mariupol, Stelmet Zielona Gora, Panionios, Hermine de Nantes Atlantique și Czarni Slupsk. El a evoluat o scurtă periadă și în NBA G-League pentru Westchester Knicks.

CSM CSU Oradea i-a găsit astfel înlocuitor lui Sean Barnette în persoana lui Marcus Ginyard, cu mai puțin de o săptămână de debutul oficial în noul sezonul competițional, în Basketball Champions League.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 14 September 2018 / 20:20


Galerie foto


ajax CSM
0 
Să vedem, poate e ceva peste Sean, cu toate că îmi pare rău pt cum s-a terminat pt el. Să sperăm că îsi va reveni cât mai repede si nu va pune capăt carierei. 
14 September 2018 23:18
Fortza Steaua politica groparilor!
0 
De doi ani incoace, CSM ORADEA reuseste sa transfere mai multi accidentati decat jucatori apti. Desi dreg busuiocul in partea a doua inceputul este unul oarte prost si preliminarile nu se joaca pe sfarsit de sezon. Erau deja doi accidentati si inca sezonul nu a inceput. Anul trecut Valeika a sosit direct accidentat!!! Nu-l cunosc pe Ginyard, poate fi bun sau mai putin bun dar mai mult sper sa nu fie ACCIDENTAT! 
15 September 2018 00:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBM - Cum se modifică loturile echipelor din grupele Galbenă și Albastră în faza a doua a competiției
Odată cu faza a doua din sezonul regulat al LNBM toate echipele din aceste grupe vor avea voie cu 6 străini în lot 
Decizia FRB după scandalul „tabela de la Pitești"
Ce amendă a primit clubul 
CSM Phoenix CSU Galați a efectuat două transferuri
Echipa de la Dunăre se întărește pentru prezența în Grupa Galbenă 
Vladan Vukosavljevic – cel mai bun marcator în Grupa Valorică A
Trey Zeigler și Kevin Allen au impresionat în celelalte două grupe valorice 
Florin Nini a oferit o opinie echilibrată cu privire la regula U23 din LNBM
Antrenorul Piteștiului i-a dat replica lui Sasha Ocokoljic: „Vine dintr-o țară cu alte idei și alte resurse” 
FRB a schimbat din mers regulile pentru faza a doua din LNBM
S-au votat modificări importante pentru ultimele două grupe valorice, opuse regulamentului inițial 
CSO Voluntari a realizat al 3-lea extra transfer
Robert Lee Jones III se alătură echipei lui Eugen Ilie 
Programul Grupei Roșii din Liga Națională de Baschet Masculin
Când se joacă derby-urile din faza a doua a competiției 
Oficial. Cum arată grupele din faza a doua a Ligii Naționale de Baschet Masculin
Ce a decis FRB după retragerea celor de la Cuza Sport Brăila 
Interviu inedit cu Bobe Nicolescu. Care este mâncarea lui favorită, ce alege între NBA și Euroligă și care este cea mai amuzantă întâmplare din carieră
Unul din cei mai valoroși jucători români U23 a oferit fanilor șansa de a îl cunoaște mai bine 
Eduard Popa Multumim
0 
Corectat. In sferturile 1 si 2 trebuie sa fie U23.  
click pt. Articol 16 January 2019 11:30
TitiAcs pai nu-i normal ?
0 
doar se joaca pina instalatia arata 0:00 :)) 
click pt. Articol 16 January 2019 09:51
TitiAcs o decizie
0 
gen : lasa-ma sa te las ! Pupat piata "endependentei " . 
click pt. Articol 16 January 2019 09:50
studentU in sferturile 2 si 3
0 
trebuie sa fie pe parchet romanul sub 23 de ani sau in sferturile 1 si 2? 
click pt. Articol 16 January 2019 09:25
0 
Sa intelegem ca problemele financiare s-au rezolvat ? Ar fi o veste buna pt clubul galatean si pt baschetul romanesc, in general 
click pt. Articol 15 January 2019 20:57
trt Eduard Popa
0 
Ok...si sanctiunea aplicata de FRB in cazul Banica? Baiu' e ca,de la cap se impute pestele! 
click pt. Articol 15 January 2019 20:53
trt Eduard Popa
0 
Ok...si sanctiunea aplicata de FRB in cazul Banica?Stii cum se spune in Ardeal?Nu se face bine veci,arbitrajul romanesc! 
click pt. Articol 15 January 2019 20:46
adu :)))
0 
Si daca instalatia tehnica arata ca mai sunt 5 sferturi de jucat se jucau? Cine garanteaza ca instalatia noua nu da erori???bai aia a fost greseala umana ca nu a verificat nimeni minutele.Va dati seama???se puteau juca 2 zile..ca nu era instalatia tehnica cea corecta.. 
click pt. Articol 15 January 2019 18:32
0 
Penibil! Intelegeam o mica amenda, dar principalii vinovati sunt comisarul, arbitrii. :) 
click pt. Articol 15 January 2019 18:12
ajax Frb
0 
Din ce știu la masa oficială sunt scoreri și timeri din cadrul clubului organizator, dar vina principală fără îndoială că aparține comisarului frb, care trebuia sa sesizeze eroarea (că doar de asta e trimis sa supervizeze o partida oficială, nu sa stea la taclale cu spectatorii). Probabil că și brigada de arbitri trebuia penalizată, iar clubul avertizat. Cam asa as vedea o decizie justă. 
click pt. Articol 15 January 2019 18:12