Marcus Ginyard îl înlocuiește pe Sean Barnette la CSM CSU Oradea


Modificare de ultim moment în lotul campioanei României

CSM CSU Oradea s-a mișcat rapid și i-a găsit înlocuitor lui Sean Barnette, după ce jucătorul american s-a confruntat cu probleme de sănătate și ulterior și-a reziliat contactul cu echipa bihoreană. Campioana României a apelat la serviciile lui Marcus Ginyard pentru a-și completa lotul, un jucător care a fost campion în Macedonia în sezonul trecut.

Marcus Ginyard este un jucător de poziția 3, măsoară 1.95 metri și poate evolua și pe poziția 2. El are 31 de ani, fiind născut pe data de 8 mai 1987 la Rochester, New York.

Ultima echipă pentru care a evoluat Marcus Ginyard este KK Rabotnicki Skopje, formație alături de care a reușit să câștige campionatul în Macedonia. Jucătorul american a bifat 36 de prezențe în Supeliga din Macedonia în sezonul trecut și a avut medii statistice de 15.6 puncte, 5.0 recuperări și 2.1 pase decisive în aproape 27 de minute jucate.

Marcus Ginyard a absolvit în anul 2010 la Universitatea North Carolina. Cariera profesionistă și-a început-o în Germania la BBC Bayreuth, după care a mai trecut pe la Ironi Nahariya, Anwil Wloclawek, Azovmash Mariupol, Stelmet Zielona Gora, Panionios, Hermine de Nantes Atlantique și Czarni Slupsk. El a evoluat o scurtă periadă și în NBA G-League pentru Westchester Knicks.

CSM CSU Oradea i-a găsit astfel înlocuitor lui Sean Barnette în persoana lui Marcus Ginyard, cu mai puțin de o săptămână de debutul oficial în noul sezonul competițional, în Basketball Champions League.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 14 September 2018 / 20:20


Galerie foto


ajax CSM
0 
Să vedem, poate e ceva peste Sean, cu toate că îmi pare rău pt cum s-a terminat pt el. Să sperăm că îsi va reveni cât mai repede si nu va pune capăt carierei. 
14 September 2018 23:18
Fortza Steaua politica groparilor!
0 
De doi ani incoace, CSM ORADEA reuseste sa transfere mai multi accidentati decat jucatori apti. Desi dreg busuiocul in partea a doua inceputul este unul oarte prost si preliminarile nu se joaca pe sfarsit de sezon. Erau deja doi accidentati si inca sezonul nu a inceput. Anul trecut Valeika a sosit direct accidentat!!! Nu-l cunosc pe Ginyard, poate fi bun sau mai putin bun dar mai mult sper sa nu fie ACCIDENTAT! 
15 September 2018 00:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
SCM Timișoara a recuzat un judecător de la Tribunalul Timiș în litigiul cu foștii jucători
Clubul bănățean a apelat la o soluție disperată pentru a amâna deznodământul procesului 
CSM CSU Oradea se desparte de Vaidas Kariniauskas
Lituanianul va juca miercuri ultimul meci pentru „Leii-Roșii”  
CSM CSU Oradea l-a luat și pe Pavle Reljic
Fundașul sârb va bifa a treia echipă din Liga Națională, după cele două din Timișoara 
Tribunalul Federal Elvețian a respins solicitarea depusă de CS SCM Timișoara (surse)
Clubul bănățean este obligat să plătească în continuare datoriile fostei formații 
Dragan Zekovic a semnat cu CSM CSU Oradea
Baschetbalistul sârb ajunge la campioana României din postura de jucător liber de contract 
Imaginile cu încăierarea din Music Pub Brăila, în care au fost înjughiați baschetbaliștii americani
Filmul evenimentelor în care au avut de suferit Joseph McClain și Darrel Bowie (Video) 
LNBM MVP – Etapa 6: Goran Gajovic
Muntenegreanul a condus SCM U Craiova spre victoria în duelul cu BCM U FC Argeș Pitești 
Florin Nini: „Nu am fost constanți și jocul colectiv a suferit”
BCM U FC Argeș Pitești a cedat la Craiova în meciul cu cele mai multe puncte din etapa a 6-a a grupei A 
Aleksandar Todorov: „Am arătat că formăm o echipă unită, cu nervi tari și am continuat să ne regăsim jocul”
SCM U Craiova s-a impus acasă în confruntarea cu piteștenii 
Victorie importantă pentru SCM U Craiova, în fața celor de la BCM U Pitești
Ambele echipe au avut procentaje excelente din spatele liniei de 3 puncte 
0 
atricolul gresit :) 
click pt. Articol 14 November 2018 09:12
Tommy FELICITARI
0 
Va felicit pt acest transfer,anul acesta desi a avut un inceput de sezon mai dificil,cu aceste transferuri,Oradea e favorita la titlu ! 
click pt. Articol 13 November 2018 22:42
3punkte Poza cu schimbari de post
0 
Am adus un jucator de ce? am avut alti doi jucatori instruiti pe acel post si de ce nu l-am tinut...mãcar pe unul din ei?! Pierdem incã doua luni fatã de celelalte echipe din campionat. Asa le dãm sansa si lor :-) 
click pt. Articol 13 November 2018 20:19
6X suportercristi
0 
Despre ce vorbesti. Mai bine stai pe cu..l tau. 
click pt. Articol 13 November 2018 18:41
0 
Buna, buna asta! Nu te pot contrazice, probabil va lua avionul spre Lituania din Cluj.  
click pt. Articol 13 November 2018 18:28
suportercristi ce urmeaza ?
0 
Si dupa toate astea, o demisie, un ANAF, DNA? Banii s-au dus, au venit ? Cine e raspunzator pentru toate astea?  
click pt. Articol 13 November 2018 18:26
6X Vaidas Karine.
0 
La sfarsitul meciului ,cu Clujul, Vaidas a mers la Rasic si a sopit ceva la el.Acest gest mi sa parut suspect,cred ca e in drum inapoi la Cluj. 
click pt. Articol 13 November 2018 18:21
0 
nu cred ca vine Runkauskas la noi, dar ar fi fain sa vina un jucator care e pe profilul lui: un jucator pe care te poti baza ca duce mingea bine in terenul advers (atunci cand Marinov nu e in teren) si care joaca si pe pozitia 2. 
click pt. Articol 13 November 2018 18:20
0 
acum doar am vazut anuntul.
Era destul de logica mutarea. Oradea are destui jucatori care au capacitatea de a duce mingea in terenul advers si erau destui jucatori pe pozitiile 1-2.

In ceea ce priveste acest transfer, eu il vad mai mult ca un fel de back-up in cazul in care e nevoie de odihnirea unor jucatori sau in cazul unei accidentari. 
click pt. Articol 13 November 2018 18:16
u1919cj @DonDiablo
0 
Asa-i, corect. S-a dus in Lituania. La Cluj doar Marinov poate juca 1, Rasic nu poate cara mingea suficient de rapid.  
click pt. Articol 13 November 2018 18:06