Marcus Ginyard, prestație de excepție în Cupa Poloniei


Americanul a ajutat Arka Gdynia să elimine campioana Poloniei, Anwil Wlocklawek

marcus ginyard cupa poloniei

Marcus Ginyard a avut o prestație excelentă în sferturile de finală ale Cupei Poloniei. Americanul care a început acest sezon alături de CSM CSU Oradea și-a ajutat echipa, Arka Gdynia, să elimine campioana en-titre a Poloniei, Anwil Wlocklawek, încă din faza sferturilor de finală ale competiției.

Gdynia a dominat partida, a avut un avantaj de 13 puncte în prima repriză și chiar și de 22 de puncte în repriza secundă. Anwil a revenit pe final, dar victoria era deja adjudecată de formația lui Marcus Ginyard. Scorul final al meciului a fost 84-80 pentru Arka.

Marcus Ginyard a jucat 31 de minute în această partidă, timp în care a strâns 26 de puncte, cu 9 recuperări și 3 pase decisive. El a adunat 6/9 la două puncte, 1/1 de la 3 puncte și 11/12 la libere, pentru +13 la +/- și +35 la indicele de eficiență.

În semifinalele Cupei Poloniei, programate sâmbătă, 16 februarie, cei de la Gdynia vor juca împotriva celor de la Dabrowa Gornicza. În cealaltă semifinală, Polpharma Starograd va întâlni pe Stal Ostrow.

*foto: plk.pl / instagram Marcus Ginyard



Vizualizează pagina personală a jucătorului Marcus Ginyard

Eduard Popa / 16 February 2019 / 9:34


Galerie foto


6X ????
0 
Dacă juca cu acest randament și la noi ce era și unde eram? 
16 February 2019 10:48
gyke Mda
0 
Nu avea cum să joace așa la voi. Acum se știe, nu a simțit nimic pentru culorile clubului și frumosul oraș Oradea...  
16 February 2019 11:13
1 
se confirma ca a fost caracter 0, in ciuda declaratiilor mieroase de dupa plecare. Achim a avut dreptate. 
16 February 2019 13:56
trancer Oradea
3 
La Oradea omul a fost folosit putin și de multe ori nu pe poziția lui naturala. Asta e sigur, restul e can can, declarații caraghioase și contradictorii. Cert este ca Oradea avea un jucător mai mult decât ok. 
16 February 2019 14:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
F4. Euroligă - CSKA Moscova cucerește un nou titlu, în fața lui Anadolu Efes
Rușii își trec în palmares trofeul Euroligii cu numărul opt 
F4. Euroligă - Real Madrid câștigă finala mica cu Fenerbahce
Campazzo și Ayon intră în istoria turneelor finale 
Andrada Csender, arbitrul anului în baschetul din Danemarca
Românca s-a stabilit de câteva luni în țara scandinavă 
F4.Euroligă - CSKA Moscova o răpune pe Real Madrid și va juca finala
Los Blancos au avut o seară modestă din spatele semicercului 
F4. Euroligă - Anadolu Efes își învinge concitadina și merge în finală
Shane Larkin a fost de neoprit în prima semifinală  
Marcel Țenter va comenta finala Euroligii 2019
Programul complet al transmisiunilor de la Final Four 
Avancronica Final Four-ului Euroligii de la Vitoria-Gasteiz
Turneul final al celei mai importante competiții intercluburi începe pe 17 mai 
Jose Araujo va antrena pe Gisa Lions SV Halle și în prima ligă germană
Antrenorul portughez a fost dorit în iarnă în Liga Națională 
Alexandru Olah, nominalizat pentru echipa defensivă și cea ofensivă a ligii belgiene
Aflați unde îl puteți vota pe internaționalul român al lui Kangoeroes Mechelen 
UCAM Murcia a câștigat într-o deplasare complicată pe terenul lui Joventut Badalona
Emi Cățe, o nouă prestație solidă în liga ACB 
gyke Haha
0 
Nu există așa ceva, există doar gândurile și feeling urile jucătorului și antrenorului. Llul a reușit să scoată atâtea aruncări miraculoase în cariera sa, încât eu nu aș putea să îi reproșez nimic (nici antrenorul nu a făcut-o). Pur și simplu s-a întâmplat să nu intre... Îmi aduc aminte de primul meci al lui Tamulis la noi, era memorialul Tordai, cu U BT. A tras de 10 ori de afară fără să bage vreuna, până să o bage pe a 11 a. Și Dan l-a încurajat permanent să tragă... Mulți l-ar fi făcut pachet atunci... Și uite unde e acum... De aia zic, nu poți pune tot pe un jucător, la Real au fost mai multe decizii neinspirate, au avut și probleme cu faulele, tebuiau poate să joace mai mult pe pivoți... Dar no, acum putem zice multe...  
click pt. Articol 18 May 2019 10:08
0 
Cred ca aseara Madridul a pierdut pe mana lui Llull in urma celor 3 atacuri consecutive ratate ca urmare a unor aruncari aiurea (contestate si fara coechipieri bine plasati la recuperare). Nu stiu ce a fost in capul lui. Adica pana la momentul respectiv ai 0/6 si mai ratezi o data. Nu ar fi normal sa lasi pe altii pentru ca e clar ca nu e ziua ta buna? Chiar nu exista nici o regula in acest sens? 
click pt. Articol 18 May 2019 09:32
gyke @76ers
0 
De când cu playoff-ul LNB, am renunțat la a mai avea orice așteptări... 😂😂😂 Doar am remarcat ceva ce mi s-a părut evident, deși a doua semifinală a fost ceva mai bună.  
click pt. Articol 04 May 2019 11:15
0 
Eu zic ca ai tu asteptari prea mari de la a treia competitie europeana... 
click pt. Articol 04 May 2019 02:11
gyke BCL
0 
Diferență destul de evidentă de nivel față de Euroligă, în ciuda faptului că pe teren erau câțiva jucători foarte cunoscuți.  
click pt. Articol 03 May 2019 21:26
0 
eu imi permit sa fiu
1. tendentions
2. anonim
pt ca sunt user. Simple as that, in opinia mea.

Pe de alta parte eu nu pot promite ca e ultimul feedback pe care vi-l voi trimite. Atata timp cat mi se pare ca e ceva relevant, eu voi scrie. Ca utilizator al unui produs, cred ca am dreptul asta.

Anyway, merci pt raspuns.  
click pt. Articol 02 May 2019 13:52
Eduard Popa @studentU
0 
1. pe site-ul 24secunde.ro nu apare niciun material despre emi cățe și video-ul în care el prezintă România. Dacă te vei uita pe instagram-ul lui, vei vedea că am și comentat de pe contul meu la câteva minute după ce a dat share la video.

2. Când am dat materiale pe care le-am inspirat de la colegul Micinic, am dat citare. Ultimul exemplu, materialul cu Zeno unde apare acolo un „potrivit 24secunde”. Și el ne-a citat pe noi de mai multe ori în ultima perioadă. Se întâmplă să fie subiecte pe care noi sau el le găsește înainte și pe care eu consider că merită să le facem și noi.

3. Spre deosebire de tine, eu sau colegii mei nu suntem „tendențioși” sub protecția anonimatului.

Pentru alte explicații, ne găsești pe toate rețelele de socializare. E ultimul reply pe care ți-l mai dăm. Promit. :)  
click pt. Articol 02 May 2019 13:45
0 
raspunsurile tendentioase la comentarii/feedback din partea utilizatorilor TB nu va ajuta cu nimic. Parerea mea.

"Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu."
 
click pt. Articol 02 May 2019 13:22
studentU nu i prima data
0 
cand abordati aceleasi subiecte aparute pe 24secunde cu 10-12h inainte. si voi bateti tot felul de apropouri pe FB ca nu va citeaza astia de la digi cand includ ceva material de al vostru in comentariul lor pe tv. Pai ori suntem deontologi ori nu mai suntem? 
click pt. Articol 02 May 2019 13:19
0 
Ne plac și mai mult internaționalii români care reușesc să se facă remarcați în Europa și să ducă numele României în țările occidentale.
Din punctul nostru de vederem faptul că cineva scrie despre un subiect nu înseamnă că noi nu mai putem scrie. Dacă am lua-o așa, atunci noi nu am mai scrie de NBA, Eurohoops nu ar mai scrie de Euroligă, Sportando nu și-ar mai face treaba, etc.
Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu.
O zi bună! 
click pt. Articol 02 May 2019 11:39