Mesaj emoţionant al lui Goran Martinic pentru fanii mureşeni


Nici DeMarius Bolds nu va mai continua alături de BC Mureş

goran martinic

Goran Martinic şi-a anunţat oficial plecarea de la BC Mureş, după două sezoane petrecute la echipa ardeleană. Martinic a lăsat şi un mesaj emoţionant pe reţelele de socializare pentru suporterii mureşeni.

“Dragi Mureşeni!

Vreau să vă spun că în această dimineaţă voi pleca de la Mureş. Îi mulţumesc lui Dumnezeu pentru perioada frumoasă petrecută la Mureş. Îmi pare rău că a trebuit să plec în acest fel. Sper ca toţi înţelegeţi decizia mea. Mi-aş dori să mă întorc într-o zi. V-am privit pe toţi ca pe prietenii mei, nu ca pe fani şi îmi va fi dor de toţi.

Vreau să le mulţumesc antrenorilor (Barnabas Szaszgaspar, George Trif şi Cristian Jakab) şi preşedintelui Beres Lorant pentru sprijin. Sper că vor rezolva problemele şi că Mureş va fi la fel ca înainte. Dumnezeu să vă binecuvânteze! Hujhujhajra”

Vezi mesajul transmis de Martinic pe facebook: 

martinic mesaj facebook

Martinic a sosit la Târgu Mureș în 2013, evoluând un sezon pentru aceștia. În sezonul 2014/2015 a evoluat în Ungaria, urmând ca în 2015 să se întoarcă la mureșeni, echipă alături de care a jucat finala Ligii Naționale. De-a lungul carierei, acesta a mai jucat la Primorka, Novi Sad, Vojvodina, CSM București și Falco KC.

În sezonul precedent, Martinic a reușit 18.1 puncte, 3 recuperări, 7.1 pase decisive, 20.3 la eficiență în aproximativ 36 de minute petrecute pe parchet. Potrivit surselor Total Baschet, Martinic este foarte aproape să ajungă la SCM U Craiova.

În cadrul unei conferinţe de presă, preşedintele clubului BC Mureş, Lorant Beres, a confirmat că echipa se confruntă cu probleme financiare, motiv pentru care a anulat meciul de pe 24 septembrie, prin care urma să prezinte lotul pentru următoarea stagiunii:

“Am anulat acest eveniment din cauza faptului că am decis să restructurăm clubul. Aici este vorba şi de lotul echipei. Am început discuţiile cu toţi jucătorii, cu antrenorii, în ceea ce înseamnă salariile, pentru că dorim să mergem cu un buget realist, cât de cât să putem să ne onorăm angajamentele. Nu mi s-a părut corect să prezentăm lotul echipei şi apoi să mergem în campionat cu alt lot. S-ar putea ca unii jucători să plece.”

, a spus preşedintele BC Mureş vineri, în cadrul unei conferinţe de presă.

Potrivit conducerii clubului, nici DeMarius Bolds nu va mai continua alături de BC Mureş. Acesta şi-a găsit un angajament în străinătate.

Problemele financiare pentru BC Mureş au reapărut după ce autorităţile locale au decis să nu mai sprijine financiar echipa de baschet. Mai multe detalii AICI.

*foto: captura facebook Goran Martinic/ Csaba Toth



Vizualizează pagina personală a jucătorului Goran Martinic
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș

Eduard Popa / 23 September 2017 / 12:49


Galerie foto


0 
Pacat ca se adevereste ceea ce am spus de doi ani, cand unii ma luau in bataie de joc....pacat ca cel mai bun centru medical pe boli cardiovasculare sa ramana fara echipa !!!! Succes oricum ! 
23 September 2017 13:19
Tigertiger11 Thank you Goran!
1 
Thanks for everything Goran! I am sorry that you're leaving, but i understand. I wish you well and hopefully one day our club will be in a position to lure you back and treat you as well as you play and as you deserve.  
23 September 2017 13:46
@lexCSU Trist !
1 
Pacat... 
23 September 2017 14:21
oreo transfer
0 
sa vina la iasi 
24 September 2017 00:56
tiger76 Martinic
1 
Foarte trist, dar adevărat! Mult succes prieten drag, și te așteptăm cât de curând înapoi ACASĂ  
24 September 2017 04:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dan Fleșeriu: ”Ei au, probabil, cel mai bun jucător român”
Tehnicianul sibienilor a prefațat partida contra CSM CSU Oradea 
Jason Washburn: „Nu este un joc pe care să îl tratăm cu ușurință”
Pivotul lui U-BT Cluj a prefațat duelul cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu, dezamăgit după eliminarea „rușinoasă” din Cupă: „Cristi Bota ar fi trebuit să stea în tribună si să bem o bere in timpul jocului”
Oficialul timișorenilor pune toată vina pentru acest eșec pe seama jucătorilor Timișoarei 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
CSU Sibiu primește vizita celor de la CSM CSU Oradea
Ambele echipe caută să prelungească seria victoriilor în campionatul intern 
Mihai Silvășan: „Îmi place cum arată echipa în formula aceasta”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre partida cu SCM Timișoara și despre Final Four 
U-BT Cluj-Napoca primește vizita lui SCM Timișoara în etapa a 8-a a Ligii Naționale
Formația gazdă caută să își ia revanșa pentru înfrângerea suferită în tur 
Sean Barnette revine la CSM CSU Oradea
Americanul se întoarce sub comanda lui Cristian Achim după o absență de 7 luni  
Jucătorii lui U-BT Cluj vor participa la împădurirea unui teren de la marginea orașului
Proiectul „Pădurea ”U”nor Inimi Românești” a fost ideea regretatului Radu Țenter 
LNBM: Programul etapei a 8-a din faza a doua a sezonului regulat
Toate cele trei meciuri din prima grupă valorică sunt transmise 
studentU dupa declaratiile
0 
astea si atitudinea asta fata de jucatori, un fel de gigi becali al baschetului, cred ca vor rupe din parchet sa va multumeasca pe dvs, domnule tritoiu...ceva nu i ok acolo, ori intre jucatori, cum zicea adis ori ceva nemultumiri ale jucatorilor fata de conducerea clubului: salarii restante, atitudine neprofesionista, etc. Eu as merge pe varianta a doua.  
click pt. Articol 23 March 2019 13:53
gyke Mda
0 
Cu toții suntem curioși 😉. Acuma serios, dacă reușim cumva să intrăm în playoff fără înfrângere acasă (Oradea și Cluj au început să joace foarte bine), vom avea un ascendent foarte important în fazele finale, zic eu. Dar vedem în curând...  
click pt. Articol 22 March 2019 19:03
tanaseb @MaraM
0 
“Motivul pentru care duelul care...”, putina neatentie. Is curios daca Sibiul va juca la fel de bine acasa. 
click pt. Articol 22 March 2019 18:46
gyke @soso
0 
Sa stii ca mie chiar mi-a placut commentul si i-am dat thumbs up; uite, ca sa nu ziceti ca sunt baiat rau, iti dau si tie unul. 
click pt. Articol 22 March 2019 17:04
0 
Chiar are efect - plua cu "dislike"-uri! 
click pt. Articol 22 March 2019 17:00
raz a fost tare
0 
m-am distrat copios, chiar e faina faza, mi-am amintit de copilarie. Indiferent daca a fost involuntar sau voit, ai reusit faza zilei ! 
click pt. Articol 22 March 2019 16:47
adis nu cred
0 
ca e scadere de forma e mai degraba o problema in interiorul echipei.De la meciul cu Sibiu s-a vazut ca ceva nu se leaga nu mai joaca ca o echipa mai degraba fiecare pentru el,si cel mai bine s-a vazut asta la meciul cu Dinamo cand au jucat de parca atunci s-au intalnit prima oara .Poate gresesc dar eu cred ca s-a intamplat o neintelegere intre jucatori 
click pt. Articol 22 March 2019 16:00
gyke agree
0 
Victorie fara emotii, undeva la 15-20 de puncte minim. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:23
gyke Ahahahaha
0 
You won the internet today!
Chapeau!
PS Adineauri l-am vazut pe Dan in fata la sala Transilvania... era absolut transfigurat la fata si tremura ca varga. Incercam sa amanam meciul de maine, pana isi revin baietii din soc. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:19
studentU avand in vedere
0 
scaderea de forma a TM din ultimele meciuri si cresterea noastra de forma ar trebui in mod normal sa castigam. Dar stiti cum ii cu relaxarea, deci e posibil si un meci pe muchie de cutit sau chiar o infrangere. Ce zic e ca, fiind meci acasa si echipa noastra fiind in forma pe care a demonstrat-o in ultimele cateva partide, deznodamantul meciului de maine depinde mai mult de cum ne prezentam noi, cat de concentrati sunte, decat de jocul pe care il vor reusi TM.  
click pt. Articol 22 March 2019 14:40