Mesaj emoţionant al lui Goran Martinic pentru fanii mureşeni


Nici DeMarius Bolds nu va mai continua alături de BC Mureş

goran martinic

Goran Martinic şi-a anunţat oficial plecarea de la BC Mureş, după două sezoane petrecute la echipa ardeleană. Martinic a lăsat şi un mesaj emoţionant pe reţelele de socializare pentru suporterii mureşeni.

“Dragi Mureşeni!

Vreau să vă spun că în această dimineaţă voi pleca de la Mureş. Îi mulţumesc lui Dumnezeu pentru perioada frumoasă petrecută la Mureş. Îmi pare rău că a trebuit să plec în acest fel. Sper ca toţi înţelegeţi decizia mea. Mi-aş dori să mă întorc într-o zi. V-am privit pe toţi ca pe prietenii mei, nu ca pe fani şi îmi va fi dor de toţi.

Vreau să le mulţumesc antrenorilor (Barnabas Szaszgaspar, George Trif şi Cristian Jakab) şi preşedintelui Beres Lorant pentru sprijin. Sper că vor rezolva problemele şi că Mureş va fi la fel ca înainte. Dumnezeu să vă binecuvânteze! Hujhujhajra”

Vezi mesajul transmis de Martinic pe facebook: 

martinic mesaj facebook

Martinic a sosit la Târgu Mureș în 2013, evoluând un sezon pentru aceștia. În sezonul 2014/2015 a evoluat în Ungaria, urmând ca în 2015 să se întoarcă la mureșeni, echipă alături de care a jucat finala Ligii Naționale. De-a lungul carierei, acesta a mai jucat la Primorka, Novi Sad, Vojvodina, CSM București și Falco KC.

În sezonul precedent, Martinic a reușit 18.1 puncte, 3 recuperări, 7.1 pase decisive, 20.3 la eficiență în aproximativ 36 de minute petrecute pe parchet. Potrivit surselor Total Baschet, Martinic este foarte aproape să ajungă la SCM U Craiova.

În cadrul unei conferinţe de presă, preşedintele clubului BC Mureş, Lorant Beres, a confirmat că echipa se confruntă cu probleme financiare, motiv pentru care a anulat meciul de pe 24 septembrie, prin care urma să prezinte lotul pentru următoarea stagiunii:

“Am anulat acest eveniment din cauza faptului că am decis să restructurăm clubul. Aici este vorba şi de lotul echipei. Am început discuţiile cu toţi jucătorii, cu antrenorii, în ceea ce înseamnă salariile, pentru că dorim să mergem cu un buget realist, cât de cât să putem să ne onorăm angajamentele. Nu mi s-a părut corect să prezentăm lotul echipei şi apoi să mergem în campionat cu alt lot. S-ar putea ca unii jucători să plece.”

, a spus preşedintele BC Mureş vineri, în cadrul unei conferinţe de presă.

Potrivit conducerii clubului, nici DeMarius Bolds nu va mai continua alături de BC Mureş. Acesta şi-a găsit un angajament în străinătate.

Problemele financiare pentru BC Mureş au reapărut după ce autorităţile locale au decis să nu mai sprijine financiar echipa de baschet. Mai multe detalii AICI.

*foto: captura facebook Goran Martinic/ Csaba Toth



Vizualizează pagina personală a jucătorului Goran Martinic
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș

Eduard Popa / 23 September 2017 / 12:49


Galerie foto


0 
Pacat ca se adevereste ceea ce am spus de doi ani, cand unii ma luau in bataie de joc....pacat ca cel mai bun centru medical pe boli cardiovasculare sa ramana fara echipa !!!! Succes oricum ! 
23 September 2017 13:19
Tigertiger11 Thank you Goran!
1 
Thanks for everything Goran! I am sorry that you're leaving, but i understand. I wish you well and hopefully one day our club will be in a position to lure you back and treat you as well as you play and as you deserve.  
23 September 2017 13:46
@lexCSU Trist !
1 
Pacat... 
23 September 2017 14:21
oreo transfer
0 
sa vina la iasi 
24 September 2017 00:56
tiger76 Martinic
1 
Foarte trist, dar adevărat! Mult succes prieten drag, și te așteptăm cât de curând înapoi ACASĂ  
24 September 2017 04:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Cristian Achim: „A fost o încleștare ieșită din comun din toate punctele de vedere. Nu veți mai vedea așa ceva, ‘mark my words’”
Antrenorul bihorenilor a avut cuvinte de laudă la adresa lui Silvășan, dar și pentru fanii orădeni 
Mihai Silvășan și-a anunțat demisia de funcția de antrenor principal al lui U-BT Cluj
„Silva” a renunțat după ce a ratat calificarea în finala LNBM: „Nu am nicio problemă să îmi asum eșecul” 
Nikola Markovic: „A fost un meci foarte strâns, dar am avut noroc și am reușit să îl câștigăm”
Sârbul a fost cel mai bun marcator pentru CSM CSU Oradea, în meciul 4 contra lui U-BT Cluj 
Mihai Silvășan: „Nu am cum să detaliez dezamăgirea pe care o simt”
U-BT Cluj a ratat calificarea în finala Ligii Naționale în dauna celor de la CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea s-a calificat în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Campioana en-titre a trecut de U-BT Cluj în patru partide 
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferență de 5 puncte 
Ionuț Georgescu, prima reacție după ce a fost suspendat trei meciuri de către Comisia de Disciplină
Managerul lui CSU Sibiu a vorbit după calificarea obținută de galben-albaștri în finala LNBM 
Dan Fleșeriu: „Am suferit mult în sferturi și semifinale, două echipe extrem de arțăgoase care ne-au pus multe probleme”. Video
CSU Sibiu a reușit prima calificare în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin, după 20 de ani 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Stefan Cj Antrenor
0 
Subscriu! :) 
click pt. Articol 21 May 2019 08:45
highflyer long overdue
0 
E o decizie corecta, care trebuia luata inca de anul trecut.

Silvasan nu este si nu a fost antrenor. Poate va fi daca il va pasiona aceasta meserie, dar mai are mult de invatat.

Imi pare rau, nu ai cum sa nu castigi campionatul daca ai cel mai mare buget, iti poti permite cei mai buni jucatori din RO, iar daca cineva se accidenteaza, se gaseste instant un jucator de aceeasi valoare care sa inlocuiasca jucatorul accidentat.

Mai mult decat atat, o gramada de jucatori au stagnat sub Silva, cand acestia trebuiau sa creasca. Kuti in primis. Cei care au fost ok (Dykes, Rasic, Moldoveanu daca era ok) sunt jucatori care au o gramada de experienta si stiu sa preia ei jocul cand antrenorul e in pana de idei, sau cand e complet pe dinafara.

Sper doar ca bugetul pe anul viitor sa ramana cam acelasi ca anul acesta (ca motive ar fi, ca sponsorul sa fie dezamagit) si sa avem un antrenor adevarat. Sunt o gramada, care sigur ar face treaba foarte buna (Sapera, Tojala, etc.) 
click pt. Articol 21 May 2019 08:45
0 
Am spus de la inceput ca sponsorizarea FRB o sa ne aduca neplaceri. Si nu sunt singurul. Am fost dezavantajati din punctul asta de vedere. Nu cum crede lumea.
 
click pt. Articol 21 May 2019 08:44
Ossiryss Antrenor
0 
Nu țin neapărat sa bag bațul prin gard înaintea finalei, dar nici Achim sau Fleseriu nu sunt scoși de pe lista foarte posibililor antrenori! Amândoi sunt foarte valoroși și au petrecut suficienți ani la actualele lor cluburi, pentru a-și dori un proiect nou, într-o organizație cu ambiții mari și buget pe măsură. Pronosticul meu e ca vom avea antrenor străin sau unul dintre cei doi. Iar cât privește străinul, deși îl simpatizez pe Dragan, parca îmi doresc ceva mai mult pentru clubul asta, mai ales ca, timp va fi destul și pentru negocieri și pentru conturarea lotului. Costescu ar fi și el un profil interesant, mai ales ca e mai mult decât deschis sa lucreze cu jucători tineri, iar la Cluj, după cum mai spuneam, Academia produce. 
click pt. Articol 21 May 2019 08:05
ajax ???
0 
... Care e cel mai mare minus până la urmă, lipsa lui Moldoveanu sau Silvasan? 
click pt. Articol 21 May 2019 08:05
koala @dario
0 
De unde dracu atata frustrare in voi fratilor? In seara asta am obtinut o victorie senzationala, in loc sa sarbatorim victoria noi cautaum sa ne umflam muschii pe net cu sibienii. Cat despre conducatori oricare dintre ei (Sere, Cristescu, Georgescu) ar face orice ca sa isi cada echipa castigand, asa ca nu cred ca ii unul mai "gunoi" ca celalalt. Oricum noi oradenii nu ii vedem numai pe Cristescu si pe Georgescu, la fel cum ei sibienii il vad doar pe Sere samd. 
click pt. Articol 20 May 2019 23:47
Dario Robert
0 
Robert! Vino la meciul din finala si o sa-ti dai seama ce comportament au ciobanii din sibiu!  
click pt. Articol 20 May 2019 23:29
0 
Sarbii au in sange lupta dusa pana la extrem. Dar si americanii nostri sunt de nepretuit. S-a reusit o combinatie sarbo-americano foarte buna care sper ca ne va aduce al treilea titlu de campioni. 
click pt. Articol 20 May 2019 23:29
BVN Kuti
0 
Kuti asta este enervant... de bun! Fara nici o ironie. In locul lui Bobe, mi-as pune cateva intrebari dupa aceasta serie. Au avut si ei meciul. lor direct, fiind de aceeasi generatie. Kuti l-a facut zob le Bobe al nostru, fara nici o exagerare. 
click pt. Articol 20 May 2019 23:26
0 
Multumim CSM si Achim. Succes in lupta pentru al treilea titlu de campion. 
click pt. Articol 20 May 2019 23:23