Mihai Gavrilă trece la CSM CSU Oradea, acolo unde-l va înlocui pe Lucian Țîbârnă


Pivotul a jucat în sezonul precedent la SCM U Craiova

Mihai Gavrilă este noul jucător al lui CSM CSU Oradea. Pivotul a ajuns la un acord cu formația bihoreană pentru sezonul 2017/2018 și se va alătura lotului lui Cristian Achim la începutul săptămânii următoare.

În vârstă de 27 de ani, Mihai Gavrilă măsoară 2.02 metri și evoluează pe pozițiile 4-5. În sezonul 2016/2017, pivotul a jucat pentru SCM U Craiova, echipă în culorile căreia a bifat 18 prezențe în LNBM și a avut cifre de 1.9 puncte, 1.0 recuperări și 0.3 pase decisive în 6 minute petrecute pe parchet.

Mihai Gavrilă a mai jucat în cariera sa la CSU Cuadripol Brașov, Gaz Metan Mediaș și CSM Ploiești.

Mihai Gavrilă îi va lua locul lui Lucian Țîbârnă în lotul lui CSM CSU Oradea. Lucian a fost nevoit să-și întrerupă activitatea sportivă din cauză unor probleme medicale, după cum anunță site-ul oficial al clubului bihorean.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Mihai Gavrilă
Vizualizează pagina personală a jucătorului Lucian Țibîrnă

Bogdan Isailă / 01 October 2017 / 19:05


Galerie foto


adrian.or Adrian.or
0 
....... 
01 October 2017 19:23
ajax Csm
2 
Ar putea fi lejer înlocuitorul FRAȚILOR Tibarna. Succes Mihai ... si exersează liberele! 
01 October 2017 20:15
mailman bafta baiete!
2 
Oare are curaj sa si joace sau e numai bun "pentru antrenament"? Hai mai baiatule, incearca sa faci ceva, ai poate ultima sansa ca jucator! 
02 October 2017 14:37

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
Când se joacă finala LNBM dintre CSU Sibiu și CSM CSU Oradea
Programul ultimului act al Ligii Naționale 
Galerie foto. CSM CSU Oradea avansează în finala LNBM după victoria din meciul patru în fața celor de la U-BT Cluj-Napoca
Confruntarea de pe malul Crișului Repede a avut parte de mai multe momente tensionate, pe lângă fazele spectaculoase oferite de jucători 
Controversă între SCM Timișoara și BCM U Pitești față de ziua de disputare a meciului pentru locurile 5-6
Partida va avea loc la oră de matineu din cauza lipsei unui acord între echipe și a altor evenimente de la sală 
Cristian Achim: „A fost o încleștare ieșită din comun din toate punctele de vedere. Nu veți mai vedea așa ceva, ‘mark my words’”
Antrenorul bihorenilor a avut cuvinte de laudă la adresa lui Silvășan, dar și pentru fanii orădeni 
Mihai Silvășan și-a anunțat demisia de funcția de antrenor principal al lui U-BT Cluj
„Silva” a renunțat după ce a ratat calificarea în finala LNBM: „Nu am nicio problemă să îmi asum eșecul” 
Nikola Markovic: „A fost un meci foarte strâns, dar am avut noroc și am reușit să îl câștigăm”
Sârbul a fost cel mai bun marcator pentru CSM CSU Oradea, în meciul 4 contra lui U-BT Cluj 
Mihai Silvășan: „Nu am cum să detaliez dezamăgirea pe care o simt”
U-BT Cluj a ratat calificarea în finala Ligii Naționale în dauna celor de la CSM CSU Oradea 
Mihai1988 #BaschetNuLitigii
0 
Respect pentru toti totalBaschet pentru initiativa.
Respect pentru jucatori si antrenori. 
click pt. Articol 22 May 2019 09:22
alexander @Ossiryss
0 
Lasa-ne cu visele tale.. Vorbesti asa ca sa nu taci.. 
click pt. Articol 22 May 2019 08:41
ionika baschet de Romania
0 
Felicitari totalbaschet pentru inițiativă! După cum afirmă jucătorii și antrenorii din clip, problema prezentată dăinuie de ani de zile ajutată de complicitatea celor din conducerea cluburilor care sifoneaza bani publici in combinatii putrede. Niciun respect pentu jucători, pentru public, pentru ei inșiși, doar interesul meschin de a câștiga bani, faimă sau respect. Nu am sperante pentru normalizarea conditiilor de viata, antrenament, joc ale baschetbalistilor in viitorul apropiat dar sper ca acest video sa devina viral doar pentru aflarea adevarului . Respect Rasty pentru pozitia ta , se vede suferinta din vocea si exprimarea ta, stiu cat de drag iti este acest sport si sper ca intr-o zi sa il practici cu aceeasi placere.  
click pt. Articol 22 May 2019 08:40
Ossiryss Contract
0 
Ai cumva și un "cut" al secțiunii condițiilor de reziliere/încetare? Nu de alta, dar poți semna și pe 150 de ani dacă ai clauza ca poți rezilia unilateral într-o zi noroasa. Terminați naibii cu presa care se tranzacționează la kilogramul de știre! 
click pt. Articol 21 May 2019 19:37
Ossiryss @alexander
0 
Ești prost informat : a semnat pe un sfert de mileniu, dar am vrut sa vad dacă reacționează cineva! 
click pt. Articol 21 May 2019 19:07
free62 free62
0 
Tojala, ala care cand a avut echipa bine facuta l-a ciuruit Silvasan in finala si dupa aia anul trecut l-a umilit Achim? Daca prinde vreo echipa un sezon cum a avut el cu bosorogii de Runkauskas, Jonte si un Zekovic care dadeau de 3 si din afara salii, ma bag si eu sa antrenez ca de un campionat fac...
Zare Markovski asta nu inteleg cu ce a putut impresiona atata lume ca a venit dupa Tenter care era criticat pt jocul ofensiv execrabil, fara scheme ziceau unii(antrenor roman de doi lei vb aia) si a beneficiat peste noapte si de Watson(pozitie pe car Tenter juca cu Kuti...nici nu o sa mai joace Kuti 1 asa bine in veci), iar rezultatul a fost o nationala care dadea puncte uneori mai putine de cat pe vremea lui Tenter.
Hai sa mai vedem si baschet la Cluj daca tot am schimbat antrenorul...din Romania singurul care e peste Silvasna e Achim, restul joaca tot un hei rup de asta cu motivatie si atitudine la tot pasul si o minge care circula pe semicerc ca la handbal...daca nu Achim, atunci un sarb da sa joace ca Achim:) 
click pt. Articol 21 May 2019 18:09
vass bela TitiAcs,
0 
eu nu l-am nominalizat pe Cristescu, cei care se ocupa de conduicerea echipei s-au dovedit a fi incompetenti, cum de altfel ai aratat si tu in cazul lui Moldoveanu si legitimarea numai a 5 straini la inceput de sezon . Apoi, lipsa de inlocuitor pt Kuti si transferurile anemice in timpul sezonului ( eu facand comparatie cu Oradea, care s-a intarit substantial ) . Si cred ca esti de acord cu mine, degeaba schimbi antrenorul, daca nu cooptezi in conducere pe cineva care sa fie in stare sa aduca jucatori valorosi, atat inainte de campionat, cat si in intersezon . 
click pt. Articol 21 May 2019 17:33
Oldtimer Renastere usoara si grabnica
0 
In aceasta nabadaioasa primavara dl. Silvasan a avut parte de socuri majore, profesional si, mai ales, personal. Nu sunt putini cei care, intr-o atare situatie, ar fi doborati definitiv. Nu cred sa fie cazul dansului ptr ca sper ca formatia sa de luptator sa grabeasca vindecarea urmelor lasate de aceste lovituri. Evident, va urma o perioada de introspectie, de cautare, de luare a unor decizii pentru un nou inceput. Sper sa-si regaseasca echilibrul si sa beneficieze de sprijinul necesar pentru acest nou inceput, fie in sport, fie in alt domeniu. Vant din pupa, capitane ! 
click pt. Articol 21 May 2019 16:53
Oldtimer Sursa de certitudine :
0 
http://totalbaschet.ro/articol/Dan-Fle%C8%99eriu-%C3%AEnc%C4%83-trei-sezoane-la-conducerea-lui-CSU-Sibiu~67349 
click pt. Articol 21 May 2019 15:58
freeboy Meciuri
0 
Poate miercuri 29.05.2019 este meciul doi al finalei.
Fi mai atent cand scrii!

 
click pt. Articol 21 May 2019 15:06