Mihai Popa: „Din păcate nu am putut să terminăm acest sezon cu o victorie pe teren propriu”


Gaz Metan Mediaș a fost învinsă de BCM U Pitești

Gaz Metan Mediaș a jucat ultima partidă pe propriul teren în actuala ediție a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Echipa de pe Târnava Mare a fost învinsă  de BCM U Pitești cu scorul de 101-83. Mihai Popa, antrenorul echipei din Mediaș a oferit o declarație la finalul acestui joc:

„Din păcate nu am putut să terminăm acest sezon cu o victorie pe teren propriu. Le mulțumesc pe această cale tuturor suporterilor care au venit la fiecare meci de acasă și ne pare rău că nu am putut să-i bucurăm în acest ultim meci de acasă.”

Tânărul tehnician al Gazului a vorbit și despre cele întâmplate în acest sezon, la finalul căruia medieșenii au retrogradat din LNBM:

„A fost un sezon greu, cu o reunire târzie. Nu a fost făcut un plan de la început și toate aceste lucruri acumulate plus lipsa unui buget stabil au dus la aceste rezultate. Trebuie să ne uităm la noi, fiecare cu ce a greșit, ce a greșit, să ne putem îmbunătăți pentru viitor, să vedem cum putem da un randament mai bun.”

 



Citește ultimele știri despre CS Gaz Metan Mediaș
Vizualizează pagina personală a antrenorului Mihai Popa
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Gaz Metan Mediaș vs BCM U FC Argeș Pitești

Bogdan Isailă / 02 April 2016 / 22:15


Galerie foto


0 
Ai mie îmi pare rău că nu am reușit ca în cele 8 partide la care am condus la pauză nu am reușit să câștigăm....sper k la anul să avem totuși un antrenor de liga națională... ... 
02 April 2016 23:02
0 
Să începem din timp campionatul... Să si aleagă antrenorul jucătorii....care chiar să simtă ceva pt Gaz Metan...mi aș dori un manager card să facă mai mult decât să rezerve camere la hotel pt deplasări și care să râdă atunci când suntem supărați și conduși.... 
02 April 2016 23:05

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Cristian Achim: „A fost o încleștare ieșită din comun din toate punctele de vedere. Nu veți mai vedea așa ceva, ‘mark my words’”
Antrenorul bihorenilor a avut cuvinte de laudă la adresa lui Silvășan, dar și pentru fanii orădeni 
Mihai Silvășan și-a anunțat demisia de funcția de antrenor principal al lui U-BT Cluj
„Silva” a renunțat după ce a ratat calificarea în finala LNBM: „Nu am nicio problemă să îmi asum eșecul” 
Nikola Markovic: „A fost un meci foarte strâns, dar am avut noroc și am reușit să îl câștigăm”
Sârbul a fost cel mai bun marcator pentru CSM CSU Oradea, în meciul 4 contra lui U-BT Cluj 
Mihai Silvășan: „Nu am cum să detaliez dezamăgirea pe care o simt”
U-BT Cluj a ratat calificarea în finala Ligii Naționale în dauna celor de la CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea s-a calificat în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Campioana en-titre a trecut de U-BT Cluj în patru partide 
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferență de 5 puncte 
Ionuț Georgescu, prima reacție după ce a fost suspendat trei meciuri de către Comisia de Disciplină
Managerul lui CSU Sibiu a vorbit după calificarea obținută de galben-albaștri în finala LNBM 
Dan Fleșeriu: „Am suferit mult în sferturi și semifinale, două echipe extrem de arțăgoase care ne-au pus multe probleme”. Video
CSU Sibiu a reușit prima calificare în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin, după 20 de ani 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
vass bela Motiv de bucurie ?
0 
Daca am avea o conducere competenta, atunci demisia lui Silva ar fi super ok . Dar daca suntem sinceri, atunci escul ultimelor doua sezoane se datoreaza in proportii egale antrenorului si conducerii . Ce si cum a facut Silva, stim cu totii, fara discutie merita sa plece, si asa a stat prea mult pt cineva fara nici o experienta in antrenorat . Dar conducerea ? Sa luam ca exemplu doar acest sezon . Nici un inlocuitor pe masura pt Kuti . Apoi Oradea in timpul sezonului ii aduce pe Zekovic, Carter, Markovic si Barnette, iar noi ?! La atata incompetenta, nu m-ar surprinde promovarea lui Cuic ca antrenor principal, sau alta mutare tot asa de " inteleapta ". In concluzie, pana nu vom avea o conducere competenta, BT poate sa bage cati bani vrea in echipa, ca tot nu vom reusi mare lucru ! 
click pt. Articol 21 May 2019 11:07
Ossiryss @TitiAcs
0 
Asta, cu "calfa" la un nume mare din Europa, e o idee de luat în calcul însă, nu știu cum se va aplica, având în vedere ca e coada mare... Pacat ca n-au aplicat-o chiar la Cluj, ca alternativa la alegerea lui Silva ca principal. Ar fi fost de departe, cea mai rațională și constructiva decizie și pentru club, și pentru cariera lui Silva. Dar, na, asa e cu mândria nemăsurata... 
click pt. Articol 21 May 2019 11:06
alexander De unde certitudinea?
0 
Fleseriu a semnat pt urmatoarele 3 sezoane cu Sibiu. Asta e certitudinea :)  
click pt. Articol 21 May 2019 10:53
0 
E un scenariu posibil în viitor și cel evocat de tine însă, Azi am o certitudine : niciunul dintre cei doi nu au contracte ferme semnate și pentru sezonul viitor :). 
click pt. Articol 21 May 2019 10:36
pipzn @Ossiryss
0 
D-nul Fleseriu a semnat recent cu Sibiul prelungirea contractului. In plus a spus de mai multe ori ca isi doreste sa antreneze si sa ramana la Sibiu. Probabil ca e si constient ca si el mai are nevoie de castigat experienta inainte de a se baga intr-un proiect cu ambitii si mai mari.

D-nului Achim cred ca ii este bine acolo unde e acum (dupa ce a trecut cu bine de contestatiile unora) iar un nou titlu (ceea ce cred ca e foarte posibil sa se intample) ii va cimenta pozitia. Eu nu il vad plecand decat daca in sezonul urmator nu va obtine bugetul dorit sau il va obtine dar va ramane fara trofee. 
click pt. Articol 21 May 2019 10:03
TitiAcs Multumiri
0 
si multa bafta la scoala. banuiesc ca te vei apuca serios de o scoala de antrenori sau poate te bagi "calfa " pe linga un nume mare din Europa . Personal te astept peste doi ani, dar cu scoala facuta. Stofa ai, mai ramine sa gasesti un "croitor" care sa te bage in costumul de antrenor.  
click pt. Articol 21 May 2019 09:57
0 
Eu ma astept la un antrenor de genul Zare Markovski.

Mi-ar placea sa il vad secund pe Rasic. Nu stiu daca si-ar dori asta, dar sincer mi-ar placea sa ramana implicat in cadrul clubului nostru. 
click pt. Articol 21 May 2019 09:53
0 
... Nini.. 
click pt. Articol 21 May 2019 09:42
studentU Sapera, Tojala
0 
sper ca nu  
click pt. Articol 21 May 2019 09:34
koala @highflyer
0 
poate va treziti cu branko cuic principal. 
click pt. Articol 21 May 2019 09:21