Mihai Popa: „Din păcate nu am putut să terminăm acest sezon cu o victorie pe teren propriu”


Gaz Metan Mediaș a fost învinsă de BCM U Pitești

Gaz Metan Mediaș a jucat ultima partidă pe propriul teren în actuala ediție a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Echipa de pe Târnava Mare a fost învinsă  de BCM U Pitești cu scorul de 101-83. Mihai Popa, antrenorul echipei din Mediaș a oferit o declarație la finalul acestui joc:

„Din păcate nu am putut să terminăm acest sezon cu o victorie pe teren propriu. Le mulțumesc pe această cale tuturor suporterilor care au venit la fiecare meci de acasă și ne pare rău că nu am putut să-i bucurăm în acest ultim meci de acasă.”

Tânărul tehnician al Gazului a vorbit și despre cele întâmplate în acest sezon, la finalul căruia medieșenii au retrogradat din LNBM:

„A fost un sezon greu, cu o reunire târzie. Nu a fost făcut un plan de la început și toate aceste lucruri acumulate plus lipsa unui buget stabil au dus la aceste rezultate. Trebuie să ne uităm la noi, fiecare cu ce a greșit, ce a greșit, să ne putem îmbunătăți pentru viitor, să vedem cum putem da un randament mai bun.”

 



Citește ultimele știri despre CS Gaz Metan Mediaș
Vizualizează pagina personală a antrenorului Mihai Popa
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Gaz Metan Mediaș vs BCM U FC Argeș Pitești

Bogdan Isailă / 02 April 2016 / 22:15


Galerie foto


0 
Ai mie îmi pare rău că nu am reușit ca în cele 8 partide la care am condus la pauză nu am reușit să câștigăm....sper k la anul să avem totuși un antrenor de liga națională... ... 
02 April 2016 23:02
0 
Să începem din timp campionatul... Să si aleagă antrenorul jucătorii....care chiar să simtă ceva pt Gaz Metan...mi aș dori un manager card să facă mai mult decât să rezerve camere la hotel pt deplasări și care să râdă atunci când suntem supărați și conduși.... 
02 April 2016 23:05

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Bogdan Popa va juca la SCM Timișoara în sezonul 2019-2020
Formația timișoreană va fi a 3-a din LNBM la care joacă Popa după revenirea din Spania 
Marius Ciotlăuș: „Sper să obținem un rezultat istoric împreună în noua ediție”
Continuarea la BCM U FC Argeș Pitești a fost prima opțiune pentru jucătorul de 23 de ani 
Surse: Monyea Pratt va juca din sezonul viitor la SCM U Craiova
Americanul a evoluat în ultimele două sezoane la CSU Sibiu 
SCM Timișoara l-a transferat pe Amaury Gorgemans
Pivotul belgian va fi la prima experiență în străinătate  
Marius Ciotlăuș continuă la BCM U FC Argeș Pitești
Extrema va fi la al 3-lea sezon consecutiv alături de alb-violeți 
Victor Petrache, foarte aproape să semneze cu SCMU Craiova (Surse)
Jucătorul de 22 de ani și-a îmbunătățit media de minute în ultima ediție a LNBM la Steaua 
Rareș Uță va evolua la U-BT Cluj-Napoca în următorul sezon
Ardelenii au confirmat și transferul lui Patrick Richard la echipa de sub Feleac 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Ossiryss Ciotlaus
0 
Și eu sper! Vreau, ma topesc! Tu vei fi miezu', asa ca te susțin! 
click pt. Articol 23 July 2019 22:01
0 
Da , este corecta informatia..se incearca aducerea lui tyler ! 
click pt. Articol 23 July 2019 20:50
0 
Stii ceva legat de laser?sau bazat pe ce a spus mai sus "fan craiova"? 
click pt. Articol 23 July 2019 19:53
gyke Mișto
0 
Hai că o să vă distrați cu Laser și cu Mo sezonul viitor.  
click pt. Articol 23 July 2019 19:34
0 
@76ers - am aceeasi parere. Sibiul nu a mai insistat pt Pratt si Craiova a intrat pe fir. Se pare ca la Craiova se prefera jucatorii deja afirmati in campionatul nostru. 
click pt. Articol 23 July 2019 17:03
0 
@sebi, no, suntem curiosi acum, zi-i numele. 
click pt. Articol 23 July 2019 16:35
0 
Eu de laser nu stiu nimic :))) 
click pt. Articol 23 July 2019 16:10
0 
Incepe cu "La" si se termina cu "ser" 
click pt. Articol 23 July 2019 16:07
76ers mikki
0 
Pai sunt situatii total diferite, Gajovic a purtat negocieri in paralel cu Pitesti si Craiova si a ales oferta mai mare. Craiova probabil a intrat in discutii cu Pratt dupa ce el a refuzat sa prelungeasca cu Sibiul si stiau despre situatia cu Gajovic...Poate ca Mo a acceptat o oferta asemanatoare cu cea venita de la Sibiu, ma indoiesc ca este cu mult mai mare, din dorinta de a le arata celor de la Sibiu ce au pierdut... 
click pt. Articol 23 July 2019 16:06
0 
Spune-ne :) Runkauskas, Flowers, Pasalic, Tamulis? 
click pt. Articol 23 July 2019 16:01