Moș Crăciun i-a adus lui Carmin Popa prima victorie din palmares în liga națională


Universitatea Cluj-Napoca se află la cel mai slab început de sezon din istorie

Universitatea Cluj-Napoca întâlnește astăzi liderul ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, de la orele 18:30 la Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj-Napoca, într-un meci ce contează pentru Grupa Roșie a Ligii Naționale de Baschet feminin.

Gruparea clujeană revine pe teren propriu după primul succes înregistrat în actualul sezon al Ligii Naționale de Baschet feminin, 80-74 cu Olimpia CSU Brașov. Partida câștigată de studente a avut loc pe 22 decembrie, cu trei zile înainte de Crăciun. A fost primul succes pentru Carmin Popa după o serie neagră de 31 de meciuri consecutive fără victorie în calitate de antrenor principal în Liga Națională de Baschet. 

Universitatea Cluj-Napoca, cea mai titrată echipă din baschetul feminin cu 11 titluri de campioană națională, tranversează cel mai slab început de sezon din istoria de 100 de ani a clubului, cu o singură victorie înregistrată în 13 jocuri susținute în sezonul 2018/2019. 

Actualmente "U" se află pe ultima poziție a Grupei Roșii din Liga Națională de Baschet feminin, cu 12 puncte (1/10), la un punct distanță de Phoenix Constanța (11/3), formație a cărei puncte au fost înjumătățite ca urmare a promovării din Grupa Galbenă. 



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a antrenorului Carmin Artemie Popa

totalbaschet.ro / 05 January 2019 / 17:55


Galerie foto


1 
chiar sa ziceti ca i a adus Mos Craciun prima victorie? 🤣 
05 January 2019 19:45
0 
U Cluj are 14 titluri!  
05 January 2019 20:37
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Barcelona are 87 
13 January 2019 17:46

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBF: Programul etapei a 10-a din Grupa Roșie
În timpul acestei săptămâni sunt programate și două restanțe din Grupa Galbenă 
LNBF MVP – Etapa 9, F2: Destiny Williams
Americanca a fost cea mai bună jucătoare a celor de la FCC ICIM Arad în succesul de la Brașov 
Lloyd, Denson și Amukamara au marcat trei sferturi din punctele sătmărene în succesul cu CSM Târgoviște
Pivotul a bifat al 7-lea double-double în acest campionat 
Angel Robinson, primul triple-double al sezonului din LNBF în meciul dintre CSM Târgu Mureș și Rapid
Efortul său a fost anulat de performanțele mai multor rapidiste, care s-au impus după prelungiri 
Bogdan Bulj: „În prima jumătate am jucat rău. În sferturile 3 și 4 am arătat ce putem!”
FCC ICIM Arad are două victorii la rând cu noul antrenor pe bancă după ce s-a impus și la Brașov 
Dan Calancea: „Multe sisteme nu au funcționat în atac pentru că nu sunt cunoscute foarte bine de jucătoarele noi”
Olimpia CSU Brașov a pierdut acasă cu FCC ICIM Arad în etapa a 9-a din Grupa Roșie a LNBF 
CSM Satu Mare, succes categoric acasă cu CSM Târgoviște
Gazdele au înscris 30 de puncte pe contraatac  
FCC ICIM Arad câștigă la Brașov și leagă 2 victorii pentru prima dată în acest sezon
Galben-albastrele au dominat sub panou, iar echilibrul s-a rupt după pauza mare 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Succes in continuare Annemarie !Esti minunata si te iubim!! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:54
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI si succes in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:45
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI FETELOR...ATI REVENIT PE LOCUL PE CARE LE MERITATI ! Atentie,concentrare si joc convingator in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:44
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI ! Vom ajunge si mai sus in ierarhia europeana ! 
click pt. Articol 08 February 2019 19:02
laca1968 Pentru istetul bagaret!
0 
Suntem cum suntem, dar suntem! Voi unde sunteti? 
click pt. Articol 06 February 2019 13:22
0 
:)))))))) 
click pt. Articol 03 February 2019 22:31
0 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
click pt. Articol 03 February 2019 20:32
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
NU ESTE NICI O CALE LUNGA !Nu este nici o problema sa pierzi un joc.Probleme este faptul,ca jumatatea echipei este sub valoarea echipei campioane din anii precedenti.SE MUNCESTE TOT ATAT DE BINE SI EFICIENT IN ANTRENAMENTE,ANTRENORUL ESTE TOT ACELASI,STILUL,TACTICA SI STRATEGIA DE JOC ESTE IDENTICA,NUMAI VALOAREA UNORA NU PERMITE PUNEREA IN PRACTICA A SCHEMELOR DE JOC NICI IN APARARE SI NICI IN ATAC.Sa fiim intelegatori,campionatul nu este pierdut cu 1-2 jocuri mai slabe.Haideti fetelor !SUCCES IN CONTINUARE ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Aveti perfecta dreptate in analiza d-le Mikes !Trebuie puse la treaba fetele...trebuie sa acceptam si infrangerile,si vom trece peste acest esec,chiar daca avem momentan o echipa mai slabuta fata de anii precedenti.NU ESTE RUSINOS SA PIERZI IN SPORT !Sportul este o competitie...vom castiga campionatul si la anul vom face o echipa si mai competitiva!Aduceti pe Kayla de la Tg.Secuiesc si echipa este intarita ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:21
0 
Aiurea Mr Tihi! 
click pt. Articol 03 February 2019 17:57