Moș Crăciun i-a adus lui Carmin Popa prima victorie din palmares în liga națională


Universitatea Cluj-Napoca se află la cel mai slab început de sezon din istorie

Universitatea Cluj-Napoca întâlnește astăzi liderul ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, de la orele 18:30 la Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj-Napoca, într-un meci ce contează pentru Grupa Roșie a Ligii Naționale de Baschet feminin.

Gruparea clujeană revine pe teren propriu după primul succes înregistrat în actualul sezon al Ligii Naționale de Baschet feminin, 80-74 cu Olimpia CSU Brașov. Partida câștigată de studente a avut loc pe 22 decembrie, cu trei zile înainte de Crăciun. A fost primul succes pentru Carmin Popa după o serie neagră de 31 de meciuri consecutive fără victorie în calitate de antrenor principal în Liga Națională de Baschet. 

Universitatea Cluj-Napoca, cea mai titrată echipă din baschetul feminin cu 11 titluri de campioană națională, tranversează cel mai slab început de sezon din istoria de 100 de ani a clubului, cu o singură victorie înregistrată în 13 jocuri susținute în sezonul 2018/2019. 

Actualmente "U" se află pe ultima poziție a Grupei Roșii din Liga Națională de Baschet feminin, cu 12 puncte (1/10), la un punct distanță de Phoenix Constanța (11/3), formație a cărei puncte au fost înjumătățite ca urmare a promovării din Grupa Galbenă. 



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a antrenorului Carmin Artemie Popa

totalbaschet.ro / 05 January 2019 / 17:55


Galerie foto


1 
chiar sa ziceti ca i a adus Mos Craciun prima victorie? 🤣 
05 January 2019 19:45
0 
U Cluj are 14 titluri!  
05 January 2019 20:37
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Barcelona are 87 
13 January 2019 17:46

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Yanina Inkina, noua extremă de la FCC Baschet Arad (VIDEO)
Bielorusa de 21 de ani vine din NCAA și a participat la ultimele două ediții ale Women's Eurobasket 
CSM Târgoviște are un nou termen de judecată în apelul cu Dikeoulakos
Procesul continuă în septembrie  
CSM Satu Mare este neeligibilă pentru a evolua în următoarea ediție de LNBF
Gruparea sătmăreană și-a prezentat astăzi antrenorul, însă conform regulamentelor FRB nu are dreptul de participare în LNBF 
Goran Boskovic este noul antrenor de la CSM Satu Mare
Muntenegreanul vine de la Buducnost și a condus naționala Ucrainei la europeanul din acest an 
CSM Târgoviște, în pericol să nu participe în LNBF după o nouă amânare a deciziei Curții de Apel
Clubul are luni un nou termen pentru decizie, când este și ultima zi de înscriere în campionat 
Adina Stoiedin se alătură vicecampioanei CSM Satu Mare
Extrema de forță revine în LNBF după un sezon în liga secundă italiană 
Flavia Ferenczi se întoarce la CSM Satu Mare pentru sezonul 2019-2020
Fundașul revine la echipa din orașul natal, care se bazează în continuare pe localnicele Olah, Pop și Kadar 
Zona Transferurilor 2019 – Liga Națională de Baschet Feminin
Toate mutările făcute de echipele feminine din România în această pauză competițională 
Promise Amukamara își continuă cariera în Franța, la nou-promovata Charnay Basket
Nigerianca pleacă după două sezoane din Liga Națională de Baschet Feminin 
ACS Sepsi SIC și-a luat pivot de 1,96m înălțime
Natalie Butler a debutat în Europa la Namur Capitale, dar s-a despărțit în luna noiembrie de belgience 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Flavia a facut o greseala...putea sa gaseasca o echipa mai serioasa! 
click pt. Articol 19 July 2019 14:50
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Puneti un om serios in fruntea clubului ! 
click pt. Articol 19 July 2019 14:48
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Boskovic va pati ca Arajuo sau Lopez.Faci treaba,te trimite acasa si nu te platesc.In fruntea clubului satmarean ar trebui un om serios.Muresan a demonstrat ca nu este omul potrivit la locul potrivit !Este un om cerat cu sportivitatea,cu linistea si respectarea regulamentelor. 
click pt. Articol 19 July 2019 14:47
Ossiryss Targoviste
0 
Indiferent de context, pentru mine ar fi o uriașă SURPRIZA, ca aceasta echipa sa nu fie înscrisă în LNBF. Ce dreptate sa pretindem de la un organism care a fost părtaș la escrocarea atâtor sportivi? 
click pt. Articol 16 July 2019 16:19
0 
S-a împlinit previziunea : instanta o va lăsa în coada de peste, iar taticu' va profita de asta și o va rezolva cu loc de munca pe lumina ochilor lui. Chiar mai crede cineva ca în tarisoara asta se poate fără escrocherii? 
click pt. Articol 16 July 2019 16:10
Ossiryss Calm down!
0 
N-o va lăsa tăticu', pe lumina ochilor lui, somera. Dacă nu va plăti, se va găsi o chichița la chichițele de la legile de ici șa, de la tarisoara. Cu putina înțelegere, lucrurile pot făcute original, românește 
click pt. Articol 15 July 2019 15:24
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Promise a fost cu Denson,cele doua jucatoare,care au ridicat jocul satmarencelor la nivelul secuiencelor.Prin plecarea ei,Muresan a devenit si mai cenusiu.Prin plecarea lui Lopez,Amukamara si Mandache,satmarencele au devenit mult mai slabe.Locul fruntas in clasament dupa SEPSI SIC va fi preluat probabil de Arad. 
click pt. Articol 10 July 2019 11:57
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
IN SFARSIT O ACHIZITIE FOARTE BUNA SI GANDITA !SUCCES INTREGII ECHIPE IN NOUL SEZON!Bine ai venit Natalie ! 
click pt. Articol 06 July 2019 21:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Daca a fost atat de bun Maikel Lopez,de ce ati gonit de la echipa ca pe Arajuo,pentru care sinteti buni de plata:zeci de mii de euro.Nu cumva primiti voi bani de la PNL,USR,PMP sau Iohannis ? 
click pt. Articol 15 June 2019 22:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Conteaza cine plateste?Pana cand se respecta regulamentele si legile nu este nimic iesit din comun.Cereti si voi bani de la Orban,si tot nu veti avea o echipa de talia secuiencelor!Noi nu primim de la nimeni bani ilegali si murdari,si nu avem nici jumatatea bugetului vostru.Noi cheltuim cu chibzuinta,si managmentul clubului este una serioasa,ne fiind condusa de Muresan sau primarul satmarean!Noi nu platim amenzi ca voi,nu alungam antrenorii pentru care trebuia sa platiti 30 mii euro.Sintem seriosi!Noi facem sport si nu activitati bancare! 
click pt. Articol 15 June 2019 22:19