Muhamed Pašalić, omul meciului în victoria contra Timba Timișoara

Ana-Maria Tutunaru

16.03.2018

CSM CSU Oradea a câștigat duelul din etapa cu numărul XXI în compania celor de la Timba Timișoara, scor 105-74.

Deși timișorenii au dat semne de revenire în repriza a doua, sfertul al patrulea a consemnat detașarea fără drept de apel a oaspeților, care și-au adjudecat partida la o diferență de 31 de puncte.

Muhamed Pašalić a fost liderul învingătorilor, cu 27 de puncte, 2 recuperări și 4 pase decisive, toate pentru o cotă a eficienței de +30.

Bosniacul a adunat în acest sezon de LNBM medii de 11.6 puncte, 2.7 recuperări și 4.4 pase decisive, toate pentru o cotă a eficienței de 15.2 pe meci.

În etapa următoare, CSM CSU Oradea va juca pe terenul vicecampioanei, CSM Steaua EximBank.

*foto: Roby Boros