Reacție amuzantă a fanilor lui U-BT Cluj după plecarea lui Watson (Video)


Plecarea conducătorului de joc al naționalei României, tratată precum trecerea lui LeBron la Lakers

giordan watson transfer csm csu oradea

În ultimii ani, CSM CSU Oradea a reușit să achiziționeze o serie de jucători foarte importanți de la rivala sa din Cluj-Napoca precum: Sean Barnette, Andrei Mandache, Muhamad Pasalic sau Vaidas Kariniauskas. La această listă se adaugă și Giordan Watson, americanul naturalizat de către FRB, care a decis să plece la formația din Oradea.

În sezonul precedent, baschetbalistul de 33 de ani a fost unul din cei mai buni componenți ai lotului lui Mihai Silvășan. Cu o viteză și tehnică deosebită, Watson a reușit în dese rânduri să dejoace defensiva adversă și să încheie acțiunea fie cu pasă, fie printr-un layup. De asemenea, în momentele tensionate, fundașul naționalei și-a arătat experiența și calmul, un exemplu fiind chiar într-o partidă jucată împotriva lui CSM CSU Oradea, când Watson a marcat coșul câștigător.

Thank you for everything you’ve done!👏👏👏 @giorlockholmes @ubancatransilvania

O postare distribuită de Adi Muresan (@adimureshqn) pe Iul 9, 2018 at 4:33 PDT

Prin urmare, plecarea jucătorului la Oradea a venit ca o lovitură asupra fanilor clujeni. Unul dintre s-a exprimat pe rețelele de socializare, unde a postat un videoclip în care se prefăcea că ardea maieul lui Watson. Însă, după câteva secunde a adus în cadru o foaie pe care era scris un mesaj de mulțumire față de fostul component al lui U-BT Cluj-Napoca. 

Acest tip de reacții au fost observate și în NBA, odată cu plecarea lui LeBron James la Los Angeles Lakers. Urmează să vedem dacă fanii Leilor-Roșii răspund și în următoarele zile îi vor fi dedicate imagini murale lui Giordan Watson pe străzile din Oradea, cum s-a întâmplat în cazul „Regelui” NBA.

lebron james lakers

*foto: tmz.com, Manases Sandor/u-bt.ro



Vizualizează pagina personală a jucătorului Giordan Watson
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

David Istrate / 09 July 2018 / 22:15


Galerie foto


Eppo Clickbait
1 
99% articole bune si foarte bune pe site....felicitari...dar o paralela Watson - LeBron parca totusi e un pic cam mult... 
10 July 2018 08:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Rapid București învinge pe CS Agronomia București
Rapid București învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 18 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 5 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 27 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 61 puncte 
Interviu Andrei Mandache: „Regret că am început pregătirea atât de târziu”
Veteranul român a vorbit despre debutul de sezon cu Steaua și despre prestațiile echipei sale în Liga Națională și în FIBA Europe Cup 
BC CSU Sibiu va juca două partide amicale în această perioadă de pauză
Următorul meci oficial al echipei „galben-albastre” este programat pe 4 decembrie 
Ilie Trițoiu: "Eu nu am auzit de o amendă mai mare de 10-12.000 CHF"
În 2011, FIBA a sancționat BCM Elba Timișoara cu o amendă de 15.000 euro 
Vladan Vukosavljevic și-a trecut în cont al doilea double-double din LNBM, cu SCM U Craiova
Pivotul de la SCM Timișoara este pe locul secund la totalul punctelor înscrise în grupa valorică A 
LNBM MVP - Etapa 7: Monyea Pratt
Americanul a fost aproape de double-double pentru BC CSU Sibiu în victoria din derby-ul cu U-BT Cluj 
doaridioti Un MINCINOS
0 
Dl Tritoiu este doar un mincinos. De cand a ajuns el la echipa , a stricat tot baschetul din Timisoara . PE vremea Dl Demaio era altceva . De la situatia financiara pana la atmosfera din echipa si din tribuna. Poate ar trebui sa fiti mai sincer si sa nu mai mintiti lumea . Poate ar trebui sa va ganditi de cate ori cereati banii inapoi jucatorilor sau cand amendati aiurea pe unii .  
click pt. Articol 21 November 2018 13:30
sebi12 Totusi
0 
Daca raman lucrurile asa , noi suntem favoriti fata de pitesti in top 4 , dar mi e greu sa cred ca nu vor schimba nimic ,e clar ca nu merge bine momentan 
click pt. Articol 21 November 2018 11:08
sebi12 E greu
0 
Top 4 mi se pare destul de clar ca va fi form din cluj oradea sibiu si craiova/pitesti 
click pt. Articol 21 November 2018 11:07
studentU @sebi, tommy
0 
bun, steaua nu. atunci cine intre pitesti, TM si Craiova?  
click pt. Articol 21 November 2018 08:34
Tommy CRAIOVA
0 
Sa fim seriosi,Steaua top 4???Hai sa ne trezim la realitate... 
click pt. Articol 20 November 2018 22:57
sebi12 Serios?
0 
Nu pot sa inteleg cun vezi tu pe steaua in top 4 ? 
click pt. Articol 20 November 2018 16:12
0 
N-as fi asa convins ca se vor mentine in top 4 pana la final. La ce lot are si la forma la care incepe sa fie, eu zic ca Steaua va castiga restanta cu Craiova si apoi va reveni cam pe unde a fost anul trecut. Deci in final 4 vom avea aceleasi echipe. Doar o parere :) Stelei i-ar trebui un conducator mai de doamne ajuta, in rest sunt bine, sa nu zic foarte bine.

De altfel cu noi Craiova a jucat destul de modest daca bine imi aduc aminte. Ne-am si aparat in draci la meciul ala, chiar imi amintesc ca am comentat atunci ca daca am fi motivati sa ne aparam asa in fiecare meci, altul ar fi jocul nostru si pe atac si in general.

La TM is baiuri mari iar Pitestiul, dupa un inceput curajos, incepe sa se scufunde in zona in care sunt obisnuiti in ultimii ani, locurile 5-6-7. Deci, din nou, mizez pe SB,CJ,Oradea si Steaua in semi-finale.  
click pt. Articol 20 November 2018 11:00
trancer Craiova
0 
Cu foarte probabila victorie din restanta cu Steaua, Craiova este lider după tur. Surprinzător pentru mine, dar bravo lor! Acolo s-au făcut transferuri inteligente, plus un antrenor cu cap. De urmărit parcursul lor mai departe. 
click pt. Articol 20 November 2018 10:00
suportercristi mupet show
0 
PERISIC & TRITOIU= LOVE.Nu cred ca se putea gasi un "antrenor" mai bun pentru tritoui decat aceasta umbra cu carnet de antrenor. Oricum nu il prinde paltonul pe acolo, mai are maxim pana la jumatatea lui decembrie. Sa speram ca il duce cu el prin iran, irak, arabia saudita si pe eminentul si imaculatul, cel fara de greasla manager al echipei tritoiu. 
click pt. Articol 20 November 2018 08:16
Take2 Nnnh
0 
Nu mai vorbi cacat