SURSE. Olimpia Bucureşti se retrage din LNBF


După doar patru etape scurse, două formaţii au decis să se retragă din LNBF.

Foto: Liviu Urechescu

Partida de sâmbătă dimineaţă, dintre Olimpia Bucureşti şi Rapid Bucureşti, a fost ultima pentru gruparea ce îşi desfăşoară meciurile la Sala Prof. Octavian Dimofte din Capitală. Surse de încredere ale site-ului nostru ne-au indicat faptul că oficialii clubului din Şoseaua Iancului au decis să recurgă la această decizie deoarece participarea în prima ligă nu mai este rentabilă având în vedere că majoritatea sportivelor importante şi-au găsit angajament în altă parte.

Olimpia Bucureşti ar fi a doua echipă retrasă din Liga Naţională de Baschet feminin, după doar patru etape scurse din actuala ediţie de campionat. ACS KSE Târgu Secuiesc a decis să nu mai ia parte în prima ligă cu câteva zile înainte de debutul Cupei României. Interesant este faptul că Târgu Secuiesc şi Olimpia Bucureşti trebuiau să se întâlnească în runda inaugurală a Cupei României. CSM "U" Oradea este singura echipa avantajată de situaţia actuală. Olimpia a izbutit să învingă gruparea bihoreană în prima etapă, scor 72-60.

Acest fapt dovedeşte că 16 echipe sunt prea multe pentru Liga Naţională de Baschet feminin, unde unele partide se desfăşoară doar pentru că trebuie.

Vom reveni cu mai multe informaţii!



Citește ultimele știri despre CS Olimpia București

totalbaschet.ro / 14 October 2012 / 17:57


Galerie foto


bbal sa vedem
0 
cand Iasiul a vrut sa se retraga, dna presedinte i-a convins sa ramana in campionat.
cand Sepsi a vrut sa se retraga, s-a dus personal la Sf Gheorghe si i-a convins sa ramana in campionat.
interesant de vazut daca din functia de sefa a sportului se va implica si acum. 
15 October 2012 12:56
Detectiv Rockford S-a implicat
0 
S-a implicat.Ca sa nu sa dea peste cap tot campionatul 
21 October 2012 00:25

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Annemarie Godri Părău a ajuns la 8 titluri de campioană a României, al 4-lea la rând cu Sepsi SIC
Nagy și Șipoș sunt din nou campioane după 8 și 7 ani, iar pentru mai multe jucătoare a fost primul titlu în LNBF 
Zoran Mikes: „Am fost puțin mai buni în tot sezonul și am meritat să câștigăm. Meciul 5 a oferit toate emoțiile posibile”
Antrenorul a câștigat al 4-lea titlu consecutiv cu ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, după cea mai echilibrată finală 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
Brittany Denson, cea mai bună marcatoare a finalei LNBF 2019
Andrea Olah a reușit cele mai bune prestații în acest campionat în ultimele două meciuri  
MVP Finala LNBF 2019 - Kristina Higgins
Americanca a fost cea mai eficientă jucătoare de la ACS Sepsi SIC în finala câștigată în decisiv cu CSM Satu Mare 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, campioana LNBF pentru al 4-lea an la rând
Alb-verzile au revenit în finalul sfertului patru grație liberelor, după ce CSM Satu Mare a condus și la 11 puncte 
Florin Mureșan: „E a 4-a finală de campionat pentru CSM, dar acum suntem cel mai aproape de trofeu”
CSM Satu Mare joacă astăzi jocul decisiv al finalei LNBF la Sepsi Arena 
Zoran Mikes: „În finală am pierdut două bătălii până acum, dar mergem împreună să câștigăm războiul”
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe găzduiește în această seară meciul decisiv pentru titlul LNBF 
Titlul 4 pentru ACS Sepsi SIC sau primul titlu pentru CSM Satu Mare?
Meciul 5 al finalei LNBF se joacă astăzi la Sepsi Arena, unde gazdele nu au pierdut până acum în fața sătmărencelor 
Finala LNBF are din nou nevoie de joc decisiv după patru ani
ACS Sepsi SIC a pierdut ultima finală de 5 meciuri, iar CSM Satu Mare este la primul decisiv în ultimul act 
0 
Voi astia ,,nimenii,, comentati. Interesant ca conducerea si jucatorii CSM au considerat arbitrajul corect. 
click pt. Articol 24 May 2019 21:10
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI SEPSI SIC! vacanta placuta si va asteptam inapoi pe teren in noul campionat,care speram ca va fi al 5-lea consecutiv castigat... 
click pt. Articol 24 May 2019 18:29
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Muresan castiga eventual la masa verde,dar niciodata cu SEPSI SIC! 
click pt. Articol 24 May 2019 18:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Explicatii fara nici un sens si fara nici o baza logica.SEPSI SIC a castigat atat cupa cat si campionatul fara nici un ajutor de la nimeni...am fost mai buni decat adversarele,nu in acest campionat,ci de 5 ani consecutiv, si atat.Satmarenii in loc sa faca o echipa competitiva, cauta mereu nod in papura,loc la masa verde+reclamatii si scuze pentru ineficienta.Muresan a demonstrat si in acest an ca nu este un om care imbratiseaza sportivitatea.Ce se facem,au bani multi,atat pentru penalizari cat si antrenor dat afara fara nici un temei legal.Daca ati fi lasat sa lucreze in continuare pe Arajuo,acum ati avea macar un trofeu.Asa va batut dumnezeul .Fiti cinstiti si corecti ! 
click pt. Articol 24 May 2019 18:21
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Felicitari Brittany! Se zvoneste ca vii la Sfantu Gheorghe...SEPSI SIC te asteapta... 
click pt. Articol 24 May 2019 18:10
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Felicitari Zoran Mikes...ati facut o treaba de aur la patrat !Va iubim si va sustinem in continuare! Succes in noul an competitional! 
click pt. Articol 24 May 2019 18:07
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI ANNEMARIE...BRAVO FETELOR ! fELICITARI ZORAN MIKES! ECHIPA DE AUR atat al Tinutului Secuiesc cat si al tarii!Succes in noua competitie internationala si in noul campionat!Meritati pe deplin stima noastra si respectul nelimitat.Sintem alaturi de voi si pe mai departe ! 
click pt. Articol 24 May 2019 18:05
JCN Incredibil
0 
Nu poti spune ca a fost o greseala pentru ca a fluierat Ciulin. Absolut nimic si el da cos + fault, mai pe scurt le-a bagat titlul in buzunar.

1:35:30
https://www.youtube.com/watch?v=ELLGEykqTow 
click pt. Articol 23 May 2019 18:19
0 
Nu-mi fac iluzii ca ma va citi aici vreun grangure de la onoratul organ federal, însă vreau sa rămână scris : sa va fie rușine pana la sfârșitul zilelor voastre ca, prin incompetență, nerușinare și corupție, ați permis ca obrazul acestei tari sa fie inca odată mânjit! Cu oameni ca voi la butoane, niciodată acest sport nu va progresa cu adevărat în România! Am crezut ca balcanismele din arbitraj, pregătirea și licențierea antrenorilor și listele "servite" de la loturile naționalele juniori, sunt maximum de nemernicie de care sunteți capabili, dar mi-ați depășit din nou așteptările! Nu-mi dau seama exact, DNA-ul sau DIICOT-ul ar trebui sa va pună întrebări, dar sper ca măcar una dintre ele sa va intrebe una-alta. 
click pt. Articol 23 May 2019 13:03
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21