SURSE. Will Franklin revine la CSM-U Oradea


Baschetbalistul american a evoluat în sezonul precedent în Polonia

CSM-U Oradea este aproape de a rezolva problema conducătorului de joc. Potrivit unor surse de încredere ale site-ului Total Baschet, gruparea bihoreană îl va readuce pe Will Franklin. Americanul a evoluat în stagiunea precedentă la Twarde Pierniki Torun.

În maieul trupei poloneze, fundașul a contabilizat 20 de prezențe, remarcându-se cu medii de 13.2 puncte, 5.0 recuperări, 7.6 pase decisive și 1.6 intercepții. Trebuie menționat faptul că Will a început stagiunea 2014/2015 la echipa Energa Czarni Slupsk, însă s-a transferat la Torun în luna decembrie a anului trecut.

Totodată, Franklin a mai îmbrăcat maieul formațiilor Ydra Asfalistiki (Cipru), Borac Nektar (Bosnia), New Yorker Phantoms Braunschweig (Germania) sau Etoile du Sahel (Tunisia). În Liga Națională, sportivul de peste ocean a strâns 76 de partide, totalizând statistici de 10.5 puncte, 3.8 recuperări, 4.4 pase decisive și 13.2 la eficiență.

Franklin s-a născut pe 5 aprilie 1985 și măsoară 1.85 m. Până la ora actuală, CSM-U a anunțat achiziția jucătorilor Andrei Mandache și Sean Barnette, precum și prelungirea înțelegerii cu Salih Nuhanovic.

*Foto: Răzvan Păsărică/sportpictures.eu



Vizualizează pagina personală a jucătorului William Franklin
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Paul Olar / 28 June 2015 / 11:00


Galerie foto


1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:13
1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:14
2 
E sigura mutarea. Înseamnă ca mai avem de rezolvat și o extrema. E cam clar ca Hatten și Subotic pleacă. Dacă am semnat cu Barnette și Franklin e cam clar ca nu rămâne nici Dillon (nu cred ca avem banii necesari pt toti). 
28 June 2015 13:57
afganul Buget
1 
Referitor la buget este mai mic decat sezonul 2013-2014 dar poate intre timp s- au mai gasit ceva sponzori cine stie 
28 June 2015 16:57
mi confirmare
3 
Asta-i stirea care imi confirma increderea pe care o am in Cristi Achim.
Hai Oradea. 
28 June 2015 19:08
soso69 Optimism
3 
Și eu sunt optimist deși nu cred ca vom transfera mai mult de 5 străini în lot . Jucătorii romani sunt scumpi și noi avem 3 de lot național. De asemenea Barnette și Franklin sigur au trebuit plătiți foarte bine. Sper ca Achim sa facă treaba buna anul ăsta și sa fim feriți de accidentări. 
28 June 2015 19:17
Tomy Where there's a Will...
0 
Salutare... cu tot otpimismul care ne caracterizeaza nu putem considera acest articol mai mult zvon. Faptul ca se poarta negocieri e foarte bine, dar pana la contract semnat o sa mai fie cateva articole. Stim bine ca Will nu este un jucator ieftin, e constient de valoare lui si are o familie de intretinut deci nu va veni pe aceeasi bani pe care i-a avut acum doua sezoane. Eu mi l-as dori foarte mult la echipa. E pe departe cel mai bun PG care a jucat vreodata la CSM si probabil unul din cei mai buni din campionat.

Sunt in asentimentul lui soso69 stiind ca nu avem buget nici pe departe cat Cluj, Timisoara sau Energia, iar cu venirile lui Sean si Will va trebui sa fim norocosi pentru a "prinde" jucatori buni pe pozitiile 2 si 4 cu sumele care ne raman. La Dillon cred ca putem doar visa, desi acelasi lucru l-am zis si anul trecut si uite ca a ramas. Poate un avantaj din punct de vedere financiar e ca nu jucam Eurochallenge deci mai salvam niste zeci de mii de dolari. Insa trebuie sa fim atenti la raportul calitate/pret cand ne uitam la jucatori.

Daca se adevereste informatia, ceea ce imi doresc foarte mult... atunci welcome back Will!  
29 June 2015 15:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
Daniel Ewing Jr., un alt jucător care nu va continua la BC CSU Sibiu
Clubul sibian a anunțat oficial despărțirea de jucătorul american 
BC Mureș a intrat oficial în faliment
Clubul avea datorii de 4,4 milioane de lei către baschetbaliști, parteneri și autorități. Document 
Sherwood Brown rămâne jucătorul lui SCM Timișoara
Americanul continuă în Banat 
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53
underCat gata cu vestile proaste
0 
bine, ar putea pleca la Oradea sau Cluj, dar asta e alta poveste. Daca intr-adevar s-a negociat pana acum inseamna ca mai asteptam pana aflam inlocuitorul.  
click pt. Articol 17 July 2019 18:46
Marius_M Poate asta e problema
0 
Ca e tânăr și a confirmat :) 
click pt. Articol 17 July 2019 16:15
0 
De departe cel mai periculos jucator al Sibiului in sezonul trecut. Era un castig pentru Sibiu daca ramanea si sezonul viitor, fara dubii. Ar fi inlocuitorul perfect pentru Pasalic. 
click pt. Articol 17 July 2019 15:12
trancer Tamulis
0 
În opinia mea asta este cea mai mare pierdere a Sibiului (fără sa minimizez meritele lui Hardy sau Pratt). Tamulis era un gen aparte de jucător fata de ce avea Sibiul, un băiat încă tânăr care teoretic mai are potențial de creștere. Într-o echipa care sa poată să-i pună în evidenta atuurile, ar putea arata și mai multe. Rămâne de văzut dacă acel misterios Stewart îl va face uitat sau nu. 
click pt. Articol 17 July 2019 14:58
0 
Ma refeream la TM. Pt ei downgrade momentan... 
click pt. Articol 16 July 2019 20:23
u1919cj ultimul an de U23
0 
E la ultimul an de U23. Ce sa faca, sa astepte incheierea carierei cu medii de 1 min pe meci? Merge si incearca la o echipa unde sau creste si poate continua dupa U23 baschetul sau se lasa linistit.
Sper ca U sa aiba tupeu sa aduca jucatori de la U18 (sau chiar U16) asa cum au facut-o cu Kuti. Ce sens are sa tii jucator de 22 de ani pe banca tot sezonul. 
click pt. Articol 16 July 2019 15:41
studentU la momentul acesta
0 
un down grade evident dar daca primeste minute in 1-2 ani va creste si el destul de mult in evolutii.

multa bafta!
 
click pt. Articol 16 July 2019 08:52
gyke :)))
0 
Pai pe principiul aplicat la Jeremic, primul care ar trebui sa plece e Nini... 
click pt. Articol 15 July 2019 19:47
0 
La Pitesti, Mures si Steaua a jucat chiar bine, la Craiova a avut un sezon mai modest, care nu cred ca se va repeta anul acesta.
Sub panouri pitestenii au fost destul de subtiri si slabuti anul trecut, eu zic ca acest transfer e clar unul reusit.

Eu i-as mai tine pe Carson, Bishop, Bailey care mi s-au parut constanti, ceilalti m-au dezamagit. Korniyenko foarte inconstant, Siriscevic de multe ori accidentat, Jeremic a clacat mereu in momente importante. 
click pt. Articol 15 July 2019 19:24