SURSE. Will Franklin revine la CSM-U Oradea


Baschetbalistul american a evoluat în sezonul precedent în Polonia

CSM-U Oradea este aproape de a rezolva problema conducătorului de joc. Potrivit unor surse de încredere ale site-ului Total Baschet, gruparea bihoreană îl va readuce pe Will Franklin. Americanul a evoluat în stagiunea precedentă la Twarde Pierniki Torun.

În maieul trupei poloneze, fundașul a contabilizat 20 de prezențe, remarcându-se cu medii de 13.2 puncte, 5.0 recuperări, 7.6 pase decisive și 1.6 intercepții. Trebuie menționat faptul că Will a început stagiunea 2014/2015 la echipa Energa Czarni Slupsk, însă s-a transferat la Torun în luna decembrie a anului trecut.

Totodată, Franklin a mai îmbrăcat maieul formațiilor Ydra Asfalistiki (Cipru), Borac Nektar (Bosnia), New Yorker Phantoms Braunschweig (Germania) sau Etoile du Sahel (Tunisia). În Liga Națională, sportivul de peste ocean a strâns 76 de partide, totalizând statistici de 10.5 puncte, 3.8 recuperări, 4.4 pase decisive și 13.2 la eficiență.

Franklin s-a născut pe 5 aprilie 1985 și măsoară 1.85 m. Până la ora actuală, CSM-U a anunțat achiziția jucătorilor Andrei Mandache și Sean Barnette, precum și prelungirea înțelegerii cu Salih Nuhanovic.

*Foto: Răzvan Păsărică/sportpictures.eu



Vizualizează pagina personală a jucătorului William Franklin
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Paul Olar / 28 June 2015 / 11:00


Galerie foto


1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:13
1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:14
2 
E sigura mutarea. Înseamnă ca mai avem de rezolvat și o extrema. E cam clar ca Hatten și Subotic pleacă. Dacă am semnat cu Barnette și Franklin e cam clar ca nu rămâne nici Dillon (nu cred ca avem banii necesari pt toti). 
28 June 2015 13:57
afganul Buget
1 
Referitor la buget este mai mic decat sezonul 2013-2014 dar poate intre timp s- au mai gasit ceva sponzori cine stie 
28 June 2015 16:57
mi confirmare
3 
Asta-i stirea care imi confirma increderea pe care o am in Cristi Achim.
Hai Oradea. 
28 June 2015 19:08
soso69 Optimism
3 
Și eu sunt optimist deși nu cred ca vom transfera mai mult de 5 străini în lot . Jucătorii romani sunt scumpi și noi avem 3 de lot național. De asemenea Barnette și Franklin sigur au trebuit plătiți foarte bine. Sper ca Achim sa facă treaba buna anul ăsta și sa fim feriți de accidentări. 
28 June 2015 19:17
Tomy Where there's a Will...
0 
Salutare... cu tot otpimismul care ne caracterizeaza nu putem considera acest articol mai mult zvon. Faptul ca se poarta negocieri e foarte bine, dar pana la contract semnat o sa mai fie cateva articole. Stim bine ca Will nu este un jucator ieftin, e constient de valoare lui si are o familie de intretinut deci nu va veni pe aceeasi bani pe care i-a avut acum doua sezoane. Eu mi l-as dori foarte mult la echipa. E pe departe cel mai bun PG care a jucat vreodata la CSM si probabil unul din cei mai buni din campionat.

Sunt in asentimentul lui soso69 stiind ca nu avem buget nici pe departe cat Cluj, Timisoara sau Energia, iar cu venirile lui Sean si Will va trebui sa fim norocosi pentru a "prinde" jucatori buni pe pozitiile 2 si 4 cu sumele care ne raman. La Dillon cred ca putem doar visa, desi acelasi lucru l-am zis si anul trecut si uite ca a ramas. Poate un avantaj din punct de vedere financiar e ca nu jucam Eurochallenge deci mai salvam niste zeci de mii de dolari. Insa trebuie sa fim atenti la raportul calitate/pret cand ne uitam la jucatori.

Daca se adevereste informatia, ceea ce imi doresc foarte mult... atunci welcome back Will!  
29 June 2015 15:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș debutează cu o victorie în lupta pentru locurile 9-16
CSM Mediaș, CSM Phoenix Galați și CSO Voluntari sunt celelalte învingătoare din primul meci 
Dan Fleșeriu: "N-am arătat nici măcar 50% din ceea ce facem de obicei"
Antrenorul Sibiului a fost nemulţumit de agresivitatea dinamoviştilor 
Tudor Costescu: "Am făcut greşeli copilăreşti în ultimele minute"
Tehnicianul dinamoviştilor a pus înfrângerea pe seama lipsei de experienţă 
CSM CSU Oradea câștigă un meci disputat contra lui BCM U Pitești
Argeșenii au condus la pauză la o diferență de 8 puncte 
BC CSU Sibiu se impune pe teren propriu cu Dinamo Știința București
Jocul a fost decis în ultimele minute, după ce oaspeții se aflau în avantaj la jumătatea ultimului sfert 
Tudor Gheorghe: ”Cu siguranță acest avantaj nu este unul decisiv”
Fundașul alb-violeților a vorbit despre seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Mihai Silvășan, după revenirea din partida cu Steaua: „Băieții au arătat caracter”
Jason Washburn a analizat și el jocul echipei sale: „Este o victorie care spune multe” 
Dan Fleșeriu: „Am terminat sezonul regulat pe locul 1, dar asta nu mai înseamnă nimic acum”
BC CSU Sibiu începe aventura în playoff-ul LNBM 
Florin Nini: ”Mergem la Oradea cu gândul de a ne juca șansa noastră”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Greșeli de arbitraj pe finalul meciului SCM U Craiova – SCM Timișoara
Oficialii au ratat câteva decizii importante pe finalul meciului. Foto + Video 
0 
Nu stiu de unde atata ura asupra echipei noastre, dar in perioada de care zici tu, echipa noastra a ocupat mereu un loc mai bun decat i-a permis bugetul, cu exceptia a 2-3 sezoane cand nu am prins playoff-ul.

Chiar daca am luat o cupa dupa 20 de ani de seceta, noi macar ne-am luat jucatori de cat ne-a permis bugetul si pe care i-am platit cu bani cinstiti.
Nu ne-am luat jucatori de clasa cu care sa facem performanta si sa-i lasam cu burta goala (Mures, Timisoara, Medias) sau sa ne luam jucatori cu bani ilegali (Asesoft).

Trofeul a venit tarziu, important este ca s-a pastrat traditia si continuitatea echipei... diferenta se vede azi... in clasament si mai ales in tribune. 
click pt. Articol 26 April 2019 00:59
0 
De calitate. Peste ce am avut noi la Cluj sau ce am vazut la Craiova. Pitestiul arata ca poate, asa am zis mereu. Mi-e teama pentru ei ca sambata vine al nostru Podar, care ii ca acasa acolo. Astazi a facut diferenta valoarea. Sper ca seria sa ofere evolutii la fel de bune. 
click pt. Articol 25 April 2019 23:17
gyke Băi Adiță
0 
Nici nu știu ce mă deranjează mai mult, cratima aia sau iq-ul tău subunitar... te pomenești că sunt conexe.  
click pt. Articol 25 April 2019 23:01
0 
Stai linistit ca nu ne vom intalni ... 😀😀😀 
click pt. Articol 25 April 2019 22:51
JCN @adis
0 
hai ca poti mai mult :).  
click pt. Articol 25 April 2019 22:45
0 
Buna asta cu banii. Majoritarea au venit din privat. Sibiul nu are nicio datorie si nu a avut restante la jucatori. Sa nu mai zicem de procese prin tribunale sau reinfintarea echipei sub un alt nume ca sa nu se plateasca datoriile catre sistemul public.  
click pt. Articol 25 April 2019 22:37
0 
Ia uite unde stătea lupul moralist... în poala lui Trițoiu...  
click pt. Articol 25 April 2019 22:35
adis voua
0 
chiar nu va e rusine la cati bani a-ti bagat in ultimii 20 de ani si luati doar o cupa?
Aveti grijs sa nu viseze urat Costescu ca s-ar putea sa nu ne mai intalnim 
click pt. Articol 25 April 2019 22:26
JCN Nini
0 
Daca locul lui Nini e la circ a lui sere unde e? Nu ma mai mir ca nu ia tehnic pentru ca se pare ca are imunitate in astfel de cazuri. Si daca nu ati vazut din sala va invit sa va uitati la reluarea meciului si sa imi spuneti cum ii sunt permise toate acele iesiri !? 
click pt. Articol 25 April 2019 21:57
0 
Din pacate locul individului Nini este la circ, nicidecum la un meci de baschet. Din pacate face de ras echipa pitesteana si suporterii acesteia!! 
click pt. Articol 25 April 2019 21:37