Salih Nuhanovic rămâne la CSM-U Oradea


Pivotul sloven și-a prelungit înțelegerea cu formația bihoreană

CSM-U Oradea îl va avea în lot pe Salih Nuhanovic și în sezonul viitor, după cum anunță prin intermediul site-ului oficial. Pivotul sloven în vârstă de 32 de ani a semnat un contract valabil pentru sezonul 2015/2016. Nuhanovic a jucat și în stagiunea precedentă pentru CSM-U Oradea, el fiind transferat pe parcursul sezonului, după accidentarea lui Bogdan Țibârnă.

Salih Nuhanovic a bifat 18 prezențe pentru CSM-U Oradea în sezonul 2014/2015. El a avut medii statistice de 9.0 puncte, 4.8 recuperări, 1.4 pase decisive și 1.1 capace pentru un indice al eficienței de 11.2 unități în 21 de minute jucate pe meci. Pivotul a avut un procentaj excelent de la 2 puncte, de aproape de 60% în timp ce de la linia de fault a suferit puțin, cu un procentaj de doar 57%.

În cariera sa, Salih Nuhanovic a mai jucat la formații precum Zlatorog Lasko (Slovenia), Debrecen (Ungaria), Elektra Esotech (Slovenia), Astrum Levice (Cehia), Bemaco Nitra (Slovacia), respectiv Club Africain Tunis (Tunisia).

Din lotul de sezonul trecut, pe lângă Salih Nuhanovic, CSM-U Oradea i-a mai păstrat pe Dani Popescu, Bogdan Țibârnă, Rareș Pașca, Sergiu Pop și Sebastian Ionescu și în plus l-a înregimentat și pe internaționalul român Andrei Mandache.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Salih Nuhanovic

Bogdan Isailă / 15 June 2015 / 19:49


Galerie foto


Tomy Salih...
2 
Salutare... sincer sa fiu ma bucur ca Salih continua. Cred ca sezonul trecut a fost prea mult in umbra lui Pantic desi cred ca e mai bun ca Mladen. E mai energic si se apara mai bine. Probabil Achim a mizat mai mult pe experienta si s-a bazat mai mult pe Pantic. Totusi cred ca Slaih mai are multe de dovedit si poate sezonul urmator va fi anul lui. Cu siguranta mai avem nevoie de un jucator polivalent care poate juca si 4 si 5, ceva de profilul lui Amis, ca back up la Salih si Bogdan in caz de acumulare de greseli personale. Bine ai revenit Salih si mult succes in sezonul care e inca asa departe. 
16 June 2015 12:17
andreicovici de la Ploiesti
-1 
Poate poate...ne orientam si noi catre careva de la Ploiesti?...Daca ne permitem, evident...
Ps. In afara de Burlacu :) 
20 June 2015 16:49
free62 free62
2 
Pai care? Nu a mai ramas decat Stefan Pot sau eventual Sasha Ocokoljic reactivat:)
Burlacu a iesit din garantie(mental e iesit de cand l-o facut masa). Szijarto nici nu vreau sa ma exprim. Cel mai bun jucator si omul care practic a castigat titlul, Runkaukas a semnat prin alte zari si era prea bun pt Romania. Zigeranovic e la Cluj, ramane Pelekanos... 
22 June 2015 13:45
ts_cata Flowers
1 
Ar mai fi si Flowers 
22 June 2015 19:07
free62 free62
1 
Flowers si-a exprimat dorinta de juca prin alte parti imediat dupa finala, de aia nu l-am pomenit.  
22 June 2015 22:05

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș debutează cu o victorie în lupta pentru locurile 9-16
CSM Mediaș, CSM Phoenix Galați și CSO Voluntari sunt celelalte învingătoare din primul meci 
Dan Fleșeriu: "N-am arătat nici măcar 50% din ceea ce facem de obicei"
Antrenorul Sibiului a fost nemulţumit de agresivitatea dinamoviştilor 
Tudor Costescu: "Am făcut greşeli copilăreşti în ultimele minute"
Tehnicianul dinamoviştilor a pus înfrângerea pe seama lipsei de experienţă 
CSM CSU Oradea câștigă un meci disputat contra lui BCM U Pitești
Argeșenii au condus la pauză la o diferență de 8 puncte 
BC CSU Sibiu se impune pe teren propriu cu Dinamo Știința București
Jocul a fost decis în ultimele minute, după ce oaspeții se aflau în avantaj la jumătatea ultimului sfert 
Tudor Gheorghe: ”Cu siguranță acest avantaj nu este unul decisiv”
Fundașul alb-violeților a vorbit despre seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Mihai Silvășan, după revenirea din partida cu Steaua: „Băieții au arătat caracter”
Jason Washburn a analizat și el jocul echipei sale: „Este o victorie care spune multe” 
Dan Fleșeriu: „Am terminat sezonul regulat pe locul 1, dar asta nu mai înseamnă nimic acum”
BC CSU Sibiu începe aventura în playoff-ul LNBM 
Florin Nini: ”Mergem la Oradea cu gândul de a ne juca șansa noastră”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Greșeli de arbitraj pe finalul meciului SCM U Craiova – SCM Timișoara
Oficialii au ratat câteva decizii importante pe finalul meciului. Foto + Video 
0 
Nu stiu de unde atata ura asupra echipei noastre, dar in perioada de care zici tu, echipa noastra a ocupat mereu un loc mai bun decat i-a permis bugetul, cu exceptia a 2-3 sezoane cand nu am prins playoff-ul.

Chiar daca am luat o cupa dupa 20 de ani de seceta, noi macar ne-am luat jucatori de cat ne-a permis bugetul si pe care i-am platit cu bani cinstiti.
Nu ne-am luat jucatori de clasa cu care sa facem performanta si sa-i lasam cu burta goala (Mures, Timisoara, Medias) sau sa ne luam jucatori cu bani ilegali (Asesoft).

Trofeul a venit tarziu, important este ca s-a pastrat traditia si continuitatea echipei... diferenta se vede azi... in clasament si mai ales in tribune. 
click pt. Articol 26 April 2019 00:59
0 
De calitate. Peste ce am avut noi la Cluj sau ce am vazut la Craiova. Pitestiul arata ca poate, asa am zis mereu. Mi-e teama pentru ei ca sambata vine al nostru Podar, care ii ca acasa acolo. Astazi a facut diferenta valoarea. Sper ca seria sa ofere evolutii la fel de bune. 
click pt. Articol 25 April 2019 23:17
gyke Băi Adiță
0 
Nici nu știu ce mă deranjează mai mult, cratima aia sau iq-ul tău subunitar... te pomenești că sunt conexe.  
click pt. Articol 25 April 2019 23:01
0 
Stai linistit ca nu ne vom intalni ... 😀😀😀 
click pt. Articol 25 April 2019 22:51
JCN @adis
0 
hai ca poti mai mult :).  
click pt. Articol 25 April 2019 22:45
0 
Buna asta cu banii. Majoritarea au venit din privat. Sibiul nu are nicio datorie si nu a avut restante la jucatori. Sa nu mai zicem de procese prin tribunale sau reinfintarea echipei sub un alt nume ca sa nu se plateasca datoriile catre sistemul public.  
click pt. Articol 25 April 2019 22:37
0 
Ia uite unde stătea lupul moralist... în poala lui Trițoiu...  
click pt. Articol 25 April 2019 22:35
adis voua
0 
chiar nu va e rusine la cati bani a-ti bagat in ultimii 20 de ani si luati doar o cupa?
Aveti grijs sa nu viseze urat Costescu ca s-ar putea sa nu ne mai intalnim 
click pt. Articol 25 April 2019 22:26
JCN Nini
0 
Daca locul lui Nini e la circ a lui sere unde e? Nu ma mai mir ca nu ia tehnic pentru ca se pare ca are imunitate in astfel de cazuri. Si daca nu ati vazut din sala va invit sa va uitati la reluarea meciului si sa imi spuneti cum ii sunt permise toate acele iesiri !? 
click pt. Articol 25 April 2019 21:57
0 
Din pacate locul individului Nini este la circ, nicidecum la un meci de baschet. Din pacate face de ras echipa pitesteana si suporterii acesteia!! 
click pt. Articol 25 April 2019 21:37