Salih Nuhanovic rămâne la CSM-U Oradea


Pivotul sloven și-a prelungit înțelegerea cu formația bihoreană

CSM-U Oradea îl va avea în lot pe Salih Nuhanovic și în sezonul viitor, după cum anunță prin intermediul site-ului oficial. Pivotul sloven în vârstă de 32 de ani a semnat un contract valabil pentru sezonul 2015/2016. Nuhanovic a jucat și în stagiunea precedentă pentru CSM-U Oradea, el fiind transferat pe parcursul sezonului, după accidentarea lui Bogdan Țibârnă.

Salih Nuhanovic a bifat 18 prezențe pentru CSM-U Oradea în sezonul 2014/2015. El a avut medii statistice de 9.0 puncte, 4.8 recuperări, 1.4 pase decisive și 1.1 capace pentru un indice al eficienței de 11.2 unități în 21 de minute jucate pe meci. Pivotul a avut un procentaj excelent de la 2 puncte, de aproape de 60% în timp ce de la linia de fault a suferit puțin, cu un procentaj de doar 57%.

În cariera sa, Salih Nuhanovic a mai jucat la formații precum Zlatorog Lasko (Slovenia), Debrecen (Ungaria), Elektra Esotech (Slovenia), Astrum Levice (Cehia), Bemaco Nitra (Slovacia), respectiv Club Africain Tunis (Tunisia).

Din lotul de sezonul trecut, pe lângă Salih Nuhanovic, CSM-U Oradea i-a mai păstrat pe Dani Popescu, Bogdan Țibârnă, Rareș Pașca, Sergiu Pop și Sebastian Ionescu și în plus l-a înregimentat și pe internaționalul român Andrei Mandache.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a jucătorului Salih Nuhanovic

Bogdan Isailă / 15 June 2015 / 19:49


Galerie foto


Tomy Salih...
2 
Salutare... sincer sa fiu ma bucur ca Salih continua. Cred ca sezonul trecut a fost prea mult in umbra lui Pantic desi cred ca e mai bun ca Mladen. E mai energic si se apara mai bine. Probabil Achim a mizat mai mult pe experienta si s-a bazat mai mult pe Pantic. Totusi cred ca Slaih mai are multe de dovedit si poate sezonul urmator va fi anul lui. Cu siguranta mai avem nevoie de un jucator polivalent care poate juca si 4 si 5, ceva de profilul lui Amis, ca back up la Salih si Bogdan in caz de acumulare de greseli personale. Bine ai revenit Salih si mult succes in sezonul care e inca asa departe. 
16 June 2015 12:17
andreicovici de la Ploiesti
-1 
Poate poate...ne orientam si noi catre careva de la Ploiesti?...Daca ne permitem, evident...
Ps. In afara de Burlacu :) 
20 June 2015 16:49
free62 free62
2 
Pai care? Nu a mai ramas decat Stefan Pot sau eventual Sasha Ocokoljic reactivat:)
Burlacu a iesit din garantie(mental e iesit de cand l-o facut masa). Szijarto nici nu vreau sa ma exprim. Cel mai bun jucator si omul care practic a castigat titlul, Runkaukas a semnat prin alte zari si era prea bun pt Romania. Zigeranovic e la Cluj, ramane Pelekanos... 
22 June 2015 13:45
ts_cata Flowers
1 
Ar mai fi si Flowers 
22 June 2015 19:07
free62 free62
1 
Flowers si-a exprimat dorinta de juca prin alte parti imediat dupa finala, de aia nu l-am pomenit.  
22 June 2015 22:05

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Rareș Uță va evolua la U-BT Cluj-Napoca în următorul sezon
Ardelenii au confirmat și transferul lui Patrick Richard la echipa de sub Feleac 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
u1919cj Bun asa
0 
O sa fie interesant, asteptam titularii pozitiilor 4 si 5.
 
click pt. Articol 22 July 2019 15:03
pipzn U-BT
0 
A mai fost confirmat (cf. site U-BT) si Rares Uta.

Daca va fi sa comentez in legatura cu noii veniti o voi face doar dupa ce apuc sa vad macar cateva meciuri ale echipei, fie ele din presezon/ de pregatire 
click pt. Articol 22 July 2019 15:02
mikki am spus ca
0 
macar un roman under 23 va mai veni si iata-l pe Uta Rares. Bravo! 
click pt. Articol 22 July 2019 15:02
0 
https://www.eurobasket.com/Italy/news/588165/Cluj-Napoca-signs-Patrick-Richard,-ex-Reggio-Emilia 
click pt. Articol 22 July 2019 13:19
mikki pe Gajovic..
0 
stii tu, gresit, negresit si Achim l-a fortat de obicei tot la 4 iar procentajele lui au fost chiar mai bune la voi parca. 
click pt. Articol 22 July 2019 10:10
Buzestii Serios?
0 
Dictonul "Cine nu e cu noi e impotriva noastra."ii apartine lui Stalin...Coric este un jucator excelent pentru campionatul nostru,un swingman pur sange,nu poate acoperi insa si pozitia 4,asa cum s-a fortat gresit cu Gajovic. 
click pt. Articol 22 July 2019 09:26
trancer Craiova
0 
Ma bag eu, Pratt 
click pt. Articol 22 July 2019 06:48
0 
Încă un Richard care face de toate, l-am mai văzut jucând prin Spania dar nu i-am dat prea mare importantă. Mereu l-am laudat pe Kris și am spus ca este cel mai bun străin din liga dar acum la prima vedere acest Richard pare mai bun ... Rămâne de văzut dacă se confirma sau nu aceasta mutare 
click pt. Articol 22 July 2019 03:14
76ers Hehe
0 
Cu Vuko am glumit... in schimb ar fi surprinzător dacă acest jucător ar veni de la Sibiu ... 
click pt. Articol 22 July 2019 02:36
Tommy 76ers
0 
Iti spun doar ca ai ghicit,acum sa vedem care este dintre cei menționați de tine! 
click pt. Articol 22 July 2019 01:51