Szabolcs Santa face cel mai bun meci al sezonului


Pivotul a evoluat excelent în duelul cu Dinamo

CS Energia Târgu Jiu a întrerupt seria de rezultate negative și a învins sâmbătă pe Dinamo București. Confruntarea disputată la Sala Voievod Litovoi s-a încheiat la scorul de 84-79.

Gorjenii au impresionat prin dăruire și au învins un adversar calificat în Final Four-ul Cupei României. Dintre baschetbaliștii olteni, o impresie plăcută a lăsat Szabolcs Santa.

Pivotul s-a remarcat cu un double-double, din moment ce a contabilizat 22 de puncte și 11 recuperări. Aruncând o privire pe statistică, observăm faptul că sportivul originar din Târgu Mureș a strâns 9/11 din acțiune, respectiv 4/7 de la nivelul liniei de pedeapsă.

Totodată, Santa a recuperat 11 mingi și a strâns o pasă decisivă, respectiv o recuperare, statisticile sale formând un indice al eficienței de 32.

*Foto - Alin Peptan/csenergia.ro



Citește ultimele știri despre CS Energia Târgu Jiu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Szabolcs Santa
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Energia Târgu Jiu vs CS Dinamo Știința Bucureşti

Paul Olar / 14 March 2016 / 14:00


Galerie foto


free62 free62
0 
Al carierei chiar...:) 
14 March 2016 15:50
-2 
La cum a jucat Dinamo și eu dădeam 15 pct....păcat ca nu suntem corecți meci de meci...dar e normal.... trăim în România. 
14 March 2016 16:18
alin67 cum a jucat?
0 
Ai vazut meciul? A jucat mai bine sau mai prost decat cu Medias, Timisoara sau Galati? 
14 March 2016 17:26
cronicaru Am vazut
0 
Din pct meu de vedere Dinamo a lăsat spații, nu a pus presiune, nu s a aparat....parcă erau fără vlagă...noi eram retrogradati de mult dar ideea este de a respecta competitia in sine....oricum respect Energia. 
14 March 2016 19:39
alin67 respect?!!!
1 
Dinamo este intr-o scadere evidenta de forma. Marinov, care pana nu demult era unul dintre cei mai buni jucatori din liga,este in ultimul timp doar o umbra a celui ce a fost. Am fost la meci si crede-ma, daca as fi observat cea mai mica urma de "predare deliberata" nu as mai fi scris nimic aici. Nu neg ca au fost mai relaxati,asa cum au fost si Khimik,si Galatiul si Mediasul, relaxare care le-a permis jucatorilor Energiei sa evolueze peste asteptari si sa aiba sansa lor (mai mare sau mai mica), in fiecare din aceste meciuri. In plus, asa cum am mai amintit, prin aceasta infrangere Dinamo nu mai este sigura de calificarea in Play Off,existand sanse (bunicele) ca Timisoara sa-i ia locul. 
14 March 2016 19:55
cronicaru @alin67
-1 
fiecare cu opinia lui...chiar nu are sens, din punctul meu de vedere, sa ne contram aiurea...oricum pentru mine a fost ultimul meci live din sezonul acesta din Romania...de miercuri sunt la Munchen unde m-am mutat un an...voi fi suporterul lui Bayern si chiar nu ma mai intereseaza SUPERLIGA NOASTRA !!! Also viel Gluck und Tschuss !!! 
14 March 2016 21:01
Buzestii @canguru
1 
Cum e,prietene?Iti mai aduci aminte ce-ti spuneam la inceputul sezonului,dupa startul in tromba al lui Mimamo? 
14 March 2016 21:13
alin67 drum bun si succes
1 
Tocmai de aceea puteai  
14 March 2016 21:14
alin67 scuze...
1 
... sa te abtii sa scrii asa ceva despre acest meci.  
14 March 2016 21:16

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Kyndall Dykes:” Cred ca va fi o luptă; mereu este când jucăm cu Steaua”
Americanul a prefațat partida cu CSA Steaua 
Clubul Cuza Sport Brăila, dat în judecată de autorități
Ce datorii are de plătit către DJST trupa de pe malul Dunării 
Tudor Costescu: „Nu putem să ţinem ritmul unei echipe de talia Oradiei sau a celor din Top 6 de anul trecut”
Dinamo Știința București a pierdut pe propriul teren în fața campioanei în etapa a 10-a din grupa A 
Cristian Achim: „Sincer să fiu, m-am temut de lipsa de concentreare a jucătorilor”
CSM CSU Oradea a câștigat pe terenul lui Dinamo Știința București 
Declarația lui Dan Fleșeriu înainte de întâlnirea cu liderul clasamentului din LNBM
BC CSU Sibiu primește vizita lui SCM U Craiova 
CSM CSU Oradea, victorie clară pe terenul lui Dinamo Știința
Bihorenii au avut o prestație excelentă pe toată durata partidei 
Derby de clasament între BC CSU Sibiu și SCM U Craiova
Partida se va desfășura mâine, 15 decembrie, în Sala Transilvania din Sibiu 
U-BT Cluj Napoca vine la București să-și ia revanșa în fața militarilor
În partida tur, CSA Steaua s-a impus la 4 puncte 
CSM Târgu Mureș renunță la Dominique Crawford
Maksim Kovacevic este deocamdată în probe la echipa ardeleană 
gyke Așa pare
0 
Dar mai e mult și Oradea parcă a ajuns cu nivelul jocului sus prea repede. Astăzi nu s-au întrebuințat cred nici la 50%. De-abia aștept duelurile Oradea - U - Sibiu din următoarele etape.  
click pt. Articol 14 December 2018 21:13
u1919cj Bravo
0 
Nu prea vad acuma in LNBM o echipa care sa-i bata pe cei de la Oradea. Cel putin nu in 3 din 5. Bravo lor. 
click pt. Articol 14 December 2018 20:43
0 
Sunt de acord ca nu avem tactica, dar asta nu e vina lui Marinov. Cand zic ca se potriveste stilului de joc ma refer la modul in care Silva (ar) vrea sa joace: o tranzitie rapida (dar pentru asata ai nevoie de aparare si recuperari, daca la aparare stam cat de cat ok, la recuperari suntem destul de slabi - asta este alt subiect).
Intr-adevar ca nu e decisiv ca si cum e Rasic sau Dykes, dar parerea mea e ca un tip muncitor care joaca pentru echipa si in acelasi timp reuseste sa si marcheze destule puncte importante in economia jocului.

In ceea ce priveste nivelul jocului nostru din ultimele meciuri sunt de acord cu tine. Suntem departe de a fi intr-o forma buna care sa ne asigure macar o finala de campionat. Oricum, drumul pana acolo e lung si se pot intampla multe pe parcurs. 
click pt. Articol 14 December 2018 15:04
vass bela Stil de joc ?
0 
Care de stil de joc, pt ca de ex in ultimele doua meciuri, cu Pitestiul si cu Timisoara,( echipe teoretic sub noi ), castigate in extremis, eu am vazut mai mult un joc haotic, bazat pe realizari individuale, la Kindell si Rasic, in rest ... Iar Marinov este bunicel, dar departe de a fi un fundas care sa contribuie decisiv la aportul echipei . Si asa cred ca va fi si Dorsey, care la ultimele doua echipe la care a evoluat a avut medii de doar 5,5 puncte si sub 20 minute jucate pe meci . PS . Cum am aratat , pt noi fiecare meci e un chin, pe cand Sibiu si Oradea ( chiar si Craiova ) castiga clar meciurile disputate si asta spune tot despre nivelul la care suntem !  
click pt. Articol 14 December 2018 14:49
0 
Sunt curios de ce Marinov nu se ridica la asteptarile tale? Dupa parerea mea, Marinov se potriveste foarte bine stilului de joc pe care il avem sezonul acesta. 
click pt. Articol 13 December 2018 20:40
AlexandruCSU Ce sa spui...
0 
Tine-l, Doamne, pe Silvășan in funcție ca pana el e acolo orice transfer e degeaba. 
click pt. Articol 13 December 2018 19:36
vass bela Sa vedem,
0 
nu-i mare branza sa fii peste Stamencovic, oricum numarul de partide si punctele inscrise la greci nu-s datatoare de mari sperante, cel putin dupa mine . Pt o intarire vizibila a echipei aveam nevoie de un jucator care poate fi decisiv, gen Richardson de la Oradea si sa fie net peste Marinov,( care o fi de nationala, dar la bulgari nu la sarbi sau croati ), care este departe la ce ne-am asteptat de la noul fundas, dupa cedarea lui Watson . In concluzie, nu se intrevede o plomba decisiva, si in acest an vom continua sa avem aceleasi evolutii modeste ca si sezonul precedent si cel actual . O prima consecinta, scaderea treptata a numarului de spectatori ;daca asta le convine celor de la BT ( care dau acum si numele salii ), asta este sa fie sanatosi ! 
click pt. Articol 13 December 2018 19:33
romeovura Un inceput
0 
De a consolida echipa. Si sper sa fie cum spui studentU , adica un joc mai liber. Hai U-BT 
click pt. Articol 13 December 2018 16:42
0 
E clar ca e peste Stamenkovic. Sper sa fie genul de jucator care joaca pentru echipa. Daca se integreaza rapid, echipa o sa arate mai bine. Pare genul de juacator care joaca bine si pe pozitia 2.
Sincer cred ca aceasta o sa fie echipa cu care o sa terminam campionatul. Nu cred ca o sa se mai faca transferuri. 
click pt. Articol 13 December 2018 16:39
studentU incet, incet
0 
parca ne facem si noi echipa de americani, pana acum ne axam mai mult pe sarbi. Vedem ce o iesi, poate ideea e sa i lase sa joace mai liber. 
click pt. Articol 13 December 2018 16:38