Szabolcs Santa face cel mai bun meci al sezonului


Pivotul a evoluat excelent în duelul cu Dinamo

CS Energia Târgu Jiu a întrerupt seria de rezultate negative și a învins sâmbătă pe Dinamo București. Confruntarea disputată la Sala Voievod Litovoi s-a încheiat la scorul de 84-79.

Gorjenii au impresionat prin dăruire și au învins un adversar calificat în Final Four-ul Cupei României. Dintre baschetbaliștii olteni, o impresie plăcută a lăsat Szabolcs Santa.

Pivotul s-a remarcat cu un double-double, din moment ce a contabilizat 22 de puncte și 11 recuperări. Aruncând o privire pe statistică, observăm faptul că sportivul originar din Târgu Mureș a strâns 9/11 din acțiune, respectiv 4/7 de la nivelul liniei de pedeapsă.

Totodată, Santa a recuperat 11 mingi și a strâns o pasă decisivă, respectiv o recuperare, statisticile sale formând un indice al eficienței de 32.

*Foto - Alin Peptan/csenergia.ro



Citește ultimele știri despre CS Energia Târgu Jiu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Szabolcs Santa
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Energia Târgu Jiu vs CS Dinamo Bucureşti

Paul Olar / 14 March 2016 / 14:00


Galerie foto


free62 free62
0 
Al carierei chiar...:) 
14 March 2016 15:50
-2 
La cum a jucat Dinamo și eu dădeam 15 pct....păcat ca nu suntem corecți meci de meci...dar e normal.... trăim în România. 
14 March 2016 16:18
alin67 cum a jucat?
0 
Ai vazut meciul? A jucat mai bine sau mai prost decat cu Medias, Timisoara sau Galati? 
14 March 2016 17:26
cronicaru Am vazut
0 
Din pct meu de vedere Dinamo a lăsat spații, nu a pus presiune, nu s a aparat....parcă erau fără vlagă...noi eram retrogradati de mult dar ideea este de a respecta competitia in sine....oricum respect Energia. 
14 March 2016 19:39
alin67 respect?!!!
1 
Dinamo este intr-o scadere evidenta de forma. Marinov, care pana nu demult era unul dintre cei mai buni jucatori din liga,este in ultimul timp doar o umbra a celui ce a fost. Am fost la meci si crede-ma, daca as fi observat cea mai mica urma de "predare deliberata" nu as mai fi scris nimic aici. Nu neg ca au fost mai relaxati,asa cum au fost si Khimik,si Galatiul si Mediasul, relaxare care le-a permis jucatorilor Energiei sa evolueze peste asteptari si sa aiba sansa lor (mai mare sau mai mica), in fiecare din aceste meciuri. In plus, asa cum am mai amintit, prin aceasta infrangere Dinamo nu mai este sigura de calificarea in Play Off,existand sanse (bunicele) ca Timisoara sa-i ia locul. 
14 March 2016 19:55
cronicaru @alin67
-1 
fiecare cu opinia lui...chiar nu are sens, din punctul meu de vedere, sa ne contram aiurea...oricum pentru mine a fost ultimul meci live din sezonul acesta din Romania...de miercuri sunt la Munchen unde m-am mutat un an...voi fi suporterul lui Bayern si chiar nu ma mai intereseaza SUPERLIGA NOASTRA !!! Also viel Gluck und Tschuss !!! 
14 March 2016 21:01
Buzestii @canguru
1 
Cum e,prietene?Iti mai aduci aminte ce-ti spuneam la inceputul sezonului,dupa startul in tromba al lui Mimamo? 
14 March 2016 21:13
alin67 drum bun si succes
1 
Tocmai de aceea puteai  
14 March 2016 21:14
alin67 scuze...
1 
... sa te abtii sa scrii asa ceva despre acest meci.  
14 March 2016 21:16

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
O gură de aer proaspăt pentru baschetul din Galați
Parteneriat între cluburile locale CSU și Phoenix 
Bobe Nicolescu, al doilea jucător confirmat de campioană pentru sezonul viitor
Extrema are două titluri în palmares cu CSM CSU Oradea 
Vești proaste pentru Bogdan Țîbîrnă
Pivotul campioanei a fost diagnosticat cu ruptură de ligament la genunchiul drept și va fi operat  
Șoc la CSM Steaua Eximbank: Ionuț Georgescu a plecat de la roș-albaștri
Cum și-a motivat managerul CSM Steaua decizia 
Modificări de reguli de la 1 octombrie
FIBA a aprobat 14 din cele 32 de propuneri pe care le-a primit 
Kristopher Richard continuă alături de CSM CSU Oradea și în sezonul 2018-2019
Americanul a fost MVP-ul finalei ce a adus al doilea titlu pentru orădeni în ultimii 3 ani  
Începe reconstrucția la BCM U Pitești
Favorit surpriză pentru banca tehnică 
Vaidas Kariniauskas: „Am avut răbdare la U-BT Cluj, dar se pare că pentru ei nu eram ce trebuie”
Lituanianul a câștigat titlul în România pentru al doilea sezon la rând 
FINALA 2018. Sean Denison a reușit al doilea double-double în ultimul act
Pivotul canadian și-a completat setul de medalii din LNBM cu CSM CSU Oradea după titlul din acest an 
ydesh_apu Revine Ghita
0 
Asta-i cauza. Alta posibila: se crede foarte competent castigand usor alaturi de Asesoft o multime de trofee nemeritate. Restul, povesti. A gasit ceva mai bun si paraseste corabia. Iar in privinta suporterilor are o parere gresita . Echipele si suporterii se leaga reciproc in timp. Or el nici in directia asta nu are rabdare. Bucurestiul va avea suporteri adevarati peste cativa ani deoarece in privinta echipelor de juniori are cei mai multi si buni tineri din tara care vor trage dupa ei sustinatori. Asta cam peste 5 ani. 
click pt. Articol 21 June 2018 21:57
ydesh_apu Picioare de sticla
0 
In 2009 a ratat finala de la J1 avand fracturat piciorul. Se pare ca de atunci numai necazuri a avut cu picioarele. 
click pt. Articol 20 June 2018 22:15
studentU cumva de asteptat sa se schimbe garnitura
0 
pt ca au avut asteptari la titlul din primul sezon de la promovare. Dar hai sa fim seriosi, au fost surclasati de fiecare data in finala 3-0 si 3-1. Ceea ce nu intelegem inca e ca trebuie continuitate pt performanta. Vezi Oradea care s-a chinuit multi ani pana sa castige aceste doua trofee.
Steaua trebuia sa continue cu aceeasi structura manageriala inca 2-3 ani cel putin pt a spera cu adevarat la titlu. La urma urmei in afara de prestigiu, in LNBM e vreo diferenta concludenta, materiala intre locul 1 si locul 2? Sau e vb doar de Europa, ca acolo a vizibilitate mai buna sponsorii si locul 1 joaca preliminarii FIBA Champions League? Altfel nu imi explic schimbarea garnituurii ca dupa un sezon ratat cand au realizat locul 2 in doua sezoane consecutive.
Una peste alta, asteptari prea mari in timp prea scurt, cu rabdare ar fi fost mai competitivi. Asa cred ca la anul nu mai prind finala. Vom trai si vom vedea. 
click pt. Articol 19 June 2018 20:08
studentU cred ca i cam gata
0 
si asa nu era cine stie ce jucator. Acum, cu ambii genunchi in pioneze nu l vad sa mai performeze nici macar cat o facea inainte.
Nu-l cunosc dar nu mi se pare tipul caruia sa ii placa sala, sa puna masa pe el. Dupa ruptura de LIA, daca nu faci recuperare draconica si apoi nu te tii foarte fit, e greu de tot sa nu tot repeti accidentarile.
Deci mi se pare cam terminat, as vrea sa spun din pacate dar nu i ca si cum ar fi oferit prea mult baschet,atat la Oradea cat si la nationala. Nu spun, si-a facut omul treaba dar n-a fost un jucator exponential, de care sa iti para rau ca nu il mai vezi jucand.
De parut imi pare rau pt el personal pt ca stiu pe propria piele ce inseamna o astfel de accidentare. Bafta cu operatia si recuperarea, indiferent de ce se intampla dupa, dpdv al performantei sportive. 
click pt. Articol 19 June 2018 19:54
0 
Soc si groaza, TB recidivează!  
click pt. Articol 19 June 2018 09:25
tudu Felicitari
0 
Faptul ca ramane Kris este un lucru bun pentru tot baschetul romanesc, e un exemplu foarte bun ptr toti ce vin din urma. S-a integrat repede, a avut un impact extraordinar asupra echipei, a jocului.
Cooper nu vred ca o sa continue la Sibiu, dar nici nu cred ca o sa ajunga la Oradea. Eu il vad mai bine la Oradea pe Agafonov, a demonstrate ca e un jucator de calitate, ff bun sub panou, dar si o mana sigura. Oradea I-ar putea suporta pretemntiile financiare.  
click pt. Articol 18 June 2018 12:43
Zorca Barni
0 
^^ Asa e, Barni e consilier local UDMR. Mai mult, apare si in consiliul director al noului CSM Targu Mures.
http://www.zi-de-zi.ro/2018/05/31/patru-consilieri-locali-udmr-in-conducerea-csm-targu-mures/
 
click pt. Articol 18 June 2018 08:19
studentU ar fi fost utila si o interpretare
0 
a acestor schimbari, prin compararea cu regulametul anterior.
Spre exemplu, la paragraful 3, cu resetarea timpului de atac, care este modificarea fata de regulametul anterior si care sunt implicatiile asupra jocului?
De exemplu, daca echipa care are minge comite o abatere de 8 secunde, echipa careia ii va reveni mingea va repune de la mijlocul terenului si va avea la dispozitie doar 14 secunde, nu 24 cate avea in regulametul anterior?
Asa un copy paste si translate e facil zic eu, mai greu e sa faci o treaba utila pt cititor.
Sa nu ziceti ca-s hater, apreciez materialul, adica faptul ca apare continut cu asa ceva dar, as usual, am asteptari mai mari de la calitatea materialului, de la produsul final. Spor si sper sa luati critica mea in cel mai constructiv mod. 
click pt. Articol 17 June 2018 22:54
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Pe langa Kris, i-as mai vrea la Oradea pe Cooper si Falker. Daca ar mai ramane si Zeno, am fi favoriti la titlu. 
click pt. Articol 17 June 2018 21:59
andrac Richard
0 
Cel mai bun jucator din campionat. 
click pt. Articol 17 June 2018 13:20