U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu


U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 5 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (6x3), 4 recuperări și 3 pase decisive, Adomas Drungilas cu 17 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Giordan Lee Watson cu 13 puncte (1x3), o recuperare și 6 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Monyea Durrell Pratt cu 22 puncte (2x3), 6 recuperări și 8 pase decisive, Tyler Amos Laser cu 21 puncte (1x3), o recuperare și 9 pase decisive și Christopher Cooper Williams cu 21 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 03 June 2018 / 19:50



studentU scorul
0 
cred ca spune totul despre cele doua aparari. In atac am beneficiat din nou de o prestatie individuala remarcabila, respectiv a lui Rasic. My feeling is, vedem meci decisiv acasa. 
03 June 2018 20:33
gyke De data asta...
3 
Nu mai sunt de acord. Nu cred că va mai fi un meci decisiv la Cluj. Sfârșitul ăsta de sezon îmi lasă un gust amar, deoarece chiar mi se părea la un moment dat că am avea ceva șanse, dar am fost prea naiv. Asta e, vedem la anul dacă am învățat ceva; deși va conta imens și bugetul pe care îl vom atrage.  
03 June 2018 21:27
u66 Meciul 3
4 
Nu cred ca va mai fi. Gurile rele spun că jucătorii străini ai Sibiului sunt gata de plecare. Posibil si ai noștri... O mare dezamăgire am trăit anul acesta, dar rezultatul se prefigura demult. 
03 June 2018 21:40
I <3 Sibiu Nu cred
-3 
Ar fi frumos un decisiv dar din pacate nu am vazut dorinta de a castiga din partea Sibiului. Se pare ca locul 3 nu prezinta interes pentru noi. 
03 June 2018 22:00
2 
Dorinta există cu siguranță. S-a vazut prin atitudinea jucătorilor si prin faptul ca am condus mare parte din meci dar rezervele noastre nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor (cam cum s-a întâmplat în tot playofful) titularii au fost suprasolicitati si uite asa am pierdut. Există și interes... Locul 3 înseamnă un progres fata de anul trecut si nu vad de ce am da cu piciorul. 
03 June 2018 22:26
gyke Hmm
0 
Dan a reușit astăzi performanța extrem de rară de a nu face nici o schimbare în sferturile 3 și 4. Rezervele nici măcar nu au ajuns în teren, despre ce vorbim. E foarte trist să vezi că nici măcar antrenorul nu mai are nici un gram de încredere în oameni de pe bancă, ca să-i lase pe titular să-și tragă sufletul un minut. Baschetul are niște principii foarte clare, nu le poți rescrie așa ușor...  
03 June 2018 22:52
studentU hai sa n o dam in vrajeala
0 
ca mare parte din meci ati condus. Am castigat pe mana lui Rasic, altfel ieseam sifonati rau din campionatul asta. Sa spui ca nu s a vazut dorinta de a castiga din partea SB in seara asta mi se pare ipocrizie si o insulta la adresa adversarului, adica am castigat noi pt ca nu ati vrut voi. Sa fim seriosi, poate mai mult ar reprezenta pt SB acest loc 3 decat pt Cj. Si asa a declarat si Dan, ca ar fi un pas inainte comparativ cu anul trecut. Eu imi mentin pararea ca SB isi va respecta blazonul acasa si vor face un meci serios, la victorie. Nu pot sa spun 100% ca vor si castiga,dar din nou, anticipez ub meci 3 la CJ. Om trai si om vedea... 
03 June 2018 22:12
gyke Nu e vorba de dorință
0 
E vorba de putință. Mai stăm doar în 4 jucători, toți au jucat bine în seara asta și tot nu a fost destul să câștigăm. Îți dai seama dacă miercuri dacă miercuri vor juca bine doar doi ce va fi. Rezervele noastre nici măcar nu mai ajung în teren, darmite să mai contribuie cu ceva. Mai vorbim miercuri...  
03 June 2018 22:26
0 
Dar ia in calcul ca in sf la început Cooper avea deja 4 si kinnard 3 sau invers. Au ajuns in min 5 cu câte 4 fiecare. Daca făceau fault cu cine ar fi jucat mai departe? Oricum trista atmosfera. Fanii Sibiului de ce nu și-au cântat cântecul de final? Singurul care chiar imi intra la suflet indiferent de rivalitate si alte mizerii 
03 June 2018 22:46
0 
apropo de rezerve, cu Williams ce s a intamplat? N am urmarit banca voastra, a facut macar deplasarea sau...? Altfel, cam asa e. Maxim 6-7 jucatori aveti in rotatie, restul cam balast... 
03 June 2018 23:26
gyke Williams
-1 
A avut la un moment dat niște meciuri decente, parcă ultimul a fost cel de acasă cu Oradea din Top 6. După aceea s-a întâmplat ceva și încet a ieșit din peisaj și eu l-aș trece la pariuri pierdute sezonul ăsta. Pe Davis problemele personale l-au dat peste cap tocmai când începeam să ne bazăm pe el, Capers are nevoie de mult timp pentru a avea încredere în el, iar românii noștri sunt din alt film sfârșitul ăsta de sezon, deși Mirel a făcut o primă parte a campionatului foarte bună. Cam asta e povestea sezonul ăsta, multe ghinioane și câteva decizii neinspirate, luate și sub presiunea bugetului mic.  
04 June 2018 00:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
mikki se-ngroasa gluma!
0 
a mai aparut un interpret si mai urmeaza.. si eu cred ca un pivot de meserie si o extrema cu shoot bun de afara. asta in ideea ca vor fi pt inceput doar 6 straini. insa eu cred ca se va mai aduce si la romani, macar unul de valoare under 23 si unul cu experienta. e o parere personala.
 
click pt. Articol 21 July 2019 13:34
0 
Apar și interpreții :) 
click pt. Articol 21 July 2019 13:03
0 
Este pivot .... poate avea minute atat la pozitia 4 cat si la pozitia 5. Probabil va veni un pivot titular si o extrema cu shoot de 3 bun 
click pt. Articol 21 July 2019 12:49
romeovura Interesant
0 
Un jucător cu un joc de baschet frumos și cu explozie. Sper să nu mă înșel dar s-ar părea că o să avem un adevărat fundaș. Hai U-BT 
click pt. Articol 21 July 2019 11:58
Nosemasomenos Interesant
0 
Daca e ok, il luam sezonul viitor de la Cluj, pana atunci are de demonstrat. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:50
0 
mai merge. Un 2-3 contra caruia ne vom enerva la culme sa jucam. Inseamna ca urmeaza piivotii. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:46
0 
Tare interesant ii sa aud o veste mare de acolo. Nenea Toma se batea cu pumnii in piept ca echipa va juca in cupele europene, o alarma falsa pentru suporteri. 
click pt. Articol 21 July 2019 11:05
Fortza Steaua New entry
0 
Macar campionatul din care vine sau echipele la care a mai jucat sa ne facem o parere...... 
click pt. Articol 21 July 2019 10:57
0 
Ma asteptam sa ii pastrati pe Gajovic, Troupe, Curry, Casale. Totusi, gluma ii gluma, dar spuneti-ne si noua despre acest new entry. Tare is curios. 
click pt. Articol 21 July 2019 09:34
76ers wait, what?
0 
Personal, am auzit de un singur Nikos Galis si baschet nu cred ca mai joaca si totusi desi are o varsta inaintata probabil ar face fata in campionatul nostru :)))
Daca se vorbeste de senzational inseamna ca este omul la care ma gandesc prima data cand aud, Galis, dar in ce calitate vine la Craiova?
 
click pt. Articol 21 July 2019 01:03