U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu


U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 5 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (6x3), 4 recuperări și 3 pase decisive, Adomas Drungilas cu 17 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Giordan Lee Watson cu 13 puncte (1x3), o recuperare și 6 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Monyea Durrell Pratt cu 22 puncte (2x3), 6 recuperări și 8 pase decisive, Tyler Amos Laser cu 21 puncte (1x3), o recuperare și 9 pase decisive și Christopher Cooper Williams cu 21 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 03 June 2018 / 19:50



studentU scorul
0 
cred ca spune totul despre cele doua aparari. In atac am beneficiat din nou de o prestatie individuala remarcabila, respectiv a lui Rasic. My feeling is, vedem meci decisiv acasa. 
03 June 2018 20:33
gyke De data asta...
3 
Nu mai sunt de acord. Nu cred că va mai fi un meci decisiv la Cluj. Sfârșitul ăsta de sezon îmi lasă un gust amar, deoarece chiar mi se părea la un moment dat că am avea ceva șanse, dar am fost prea naiv. Asta e, vedem la anul dacă am învățat ceva; deși va conta imens și bugetul pe care îl vom atrage.  
03 June 2018 21:27
u66 Meciul 3
4 
Nu cred ca va mai fi. Gurile rele spun că jucătorii străini ai Sibiului sunt gata de plecare. Posibil si ai noștri... O mare dezamăgire am trăit anul acesta, dar rezultatul se prefigura demult. 
03 June 2018 21:40
I <3 Sibiu Nu cred
-3 
Ar fi frumos un decisiv dar din pacate nu am vazut dorinta de a castiga din partea Sibiului. Se pare ca locul 3 nu prezinta interes pentru noi. 
03 June 2018 22:00
2 
Dorinta există cu siguranță. S-a vazut prin atitudinea jucătorilor si prin faptul ca am condus mare parte din meci dar rezervele noastre nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor (cam cum s-a întâmplat în tot playofful) titularii au fost suprasolicitati si uite asa am pierdut. Există și interes... Locul 3 înseamnă un progres fata de anul trecut si nu vad de ce am da cu piciorul. 
03 June 2018 22:26
gyke Hmm
0 
Dan a reușit astăzi performanța extrem de rară de a nu face nici o schimbare în sferturile 3 și 4. Rezervele nici măcar nu au ajuns în teren, despre ce vorbim. E foarte trist să vezi că nici măcar antrenorul nu mai are nici un gram de încredere în oameni de pe bancă, ca să-i lase pe titular să-și tragă sufletul un minut. Baschetul are niște principii foarte clare, nu le poți rescrie așa ușor...  
03 June 2018 22:52
studentU hai sa n o dam in vrajeala
0 
ca mare parte din meci ati condus. Am castigat pe mana lui Rasic, altfel ieseam sifonati rau din campionatul asta. Sa spui ca nu s a vazut dorinta de a castiga din partea SB in seara asta mi se pare ipocrizie si o insulta la adresa adversarului, adica am castigat noi pt ca nu ati vrut voi. Sa fim seriosi, poate mai mult ar reprezenta pt SB acest loc 3 decat pt Cj. Si asa a declarat si Dan, ca ar fi un pas inainte comparativ cu anul trecut. Eu imi mentin pararea ca SB isi va respecta blazonul acasa si vor face un meci serios, la victorie. Nu pot sa spun 100% ca vor si castiga,dar din nou, anticipez ub meci 3 la CJ. Om trai si om vedea... 
03 June 2018 22:12
gyke Nu e vorba de dorință
0 
E vorba de putință. Mai stăm doar în 4 jucători, toți au jucat bine în seara asta și tot nu a fost destul să câștigăm. Îți dai seama dacă miercuri dacă miercuri vor juca bine doar doi ce va fi. Rezervele noastre nici măcar nu mai ajung în teren, darmite să mai contribuie cu ceva. Mai vorbim miercuri...  
03 June 2018 22:26
0 
Dar ia in calcul ca in sf la început Cooper avea deja 4 si kinnard 3 sau invers. Au ajuns in min 5 cu câte 4 fiecare. Daca făceau fault cu cine ar fi jucat mai departe? Oricum trista atmosfera. Fanii Sibiului de ce nu și-au cântat cântecul de final? Singurul care chiar imi intra la suflet indiferent de rivalitate si alte mizerii 
03 June 2018 22:46
0 
apropo de rezerve, cu Williams ce s a intamplat? N am urmarit banca voastra, a facut macar deplasarea sau...? Altfel, cam asa e. Maxim 6-7 jucatori aveti in rotatie, restul cam balast... 
03 June 2018 23:26
gyke Williams
-1 
A avut la un moment dat niște meciuri decente, parcă ultimul a fost cel de acasă cu Oradea din Top 6. După aceea s-a întâmplat ceva și încet a ieșit din peisaj și eu l-aș trece la pariuri pierdute sezonul ăsta. Pe Davis problemele personale l-au dat peste cap tocmai când începeam să ne bazăm pe el, Capers are nevoie de mult timp pentru a avea încredere în el, iar românii noștri sunt din alt film sfârșitul ăsta de sezon, deși Mirel a făcut o primă parte a campionatului foarte bună. Cam asta e povestea sezonul ăsta, multe ghinioane și câteva decizii neinspirate, luate și sub presiunea bugetului mic.  
04 June 2018 00:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Goran Gajovic a plecat de la CSM CSU Oradea
Un jucător important al campionilor este însă foarte aproape de prelungirea contractului 
Gabriel Boriga este noul manager al CSM Steaua București
Fostul primar al Târgoviștei îi ia locul lui Ionuț Georgescu la gruparea militară 
Chris Cooper şi-a prelungit înţelegerea cu CSU Sibiu
Americanul se află la al cincelea sezon în LNBM, al treilea consecutiv la sibieni 
Kevin Hardy revine la CSU Sibiu
Americanul se află la al treilea sezon în tricoul sibienilor, după un an petrecut în NBA G League 
Zona Transferurilor 2018 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Marius Runkauskas și Dragan Zekovic rămân la CSM Steaua EximBank
Cei doi se află sub contract cu formația „militară” și pentru sezonul 2018/2019 
Arturas Valeika, al 5-lea jucător care continuă cu CSM CSU Oradea
Lituanianul a fost cel mai bun recuperator al campioanei în sezonul recent încheiat 
Interviu Tudor Costescu: „Vor avea misiune mai grea decât generația trecută. Menținerea în Grupa A valorică este extrem de greu de realizat”
Fostul antrenor al naționalei U20 a vorbit despre turneul din acest an, despre noile măsuri din LNBM dar și despre experiența de la BC SCM Timișoara 
O nouă revenire de marcă la U BT Cluj-Napoca
Kyndall Dykes va juca din nou la echipa de sub Feleac 
Vaidas Kariniauskas rămâne la CSM CSU Oradea și în sezonul 2018-2019
Lituanianul va fi din nou coechipier cu Watson, de această dată sub conducerea lui Achim 
ajax Csm
0 
Era de asteptat. Cifrele nu au fost rele, dar Achim avea pretentii mai mari, e clar. Asta înseamnă că va veni alt jucător la pozitia 4. 
click pt. Articol 19 July 2018 07:20
dancri Statul
0 
Daca Steaua nu ar fi si CSM Primaria Bucuresti nu ar avea dreptul sa bagi bani. Asa insa....banii pot sa curga pentru o echipa care strange 250 de spectatori in garsoniera in care isi disputa meciurile pe teren propriu. 
click pt. Articol 18 July 2018 23:43
kosh mitupower
0 
tu esti unul din cei 3 stegari adusi cu japca de la galeria de fotbal la meciurile de acasa ca sa nu para dezolanta atmosfera? Daca se face un raport intre banii bagati in echipa si publicul prezent la meciuri e trist rau. Si e trist in primul rand pentru sport, sa ai in Bucuresti constant la meciuri undeva la 50 de persoane in tribune din care jumatate sunt staff si prieteni... no further comments.  
click pt. Articol 18 July 2018 19:22
ajax :))
0 
Da, nu prea bate.Ori e CS Steaua, ori CSM Bucuresti, nicidecum municipal steaua. Parcă era clubul armatei. Mai stie cineva ce haos e acolo? 
click pt. Articol 18 July 2018 15:18
andrac Steaua
0 
??? 
click pt. Articol 18 July 2018 14:56
0 
Vai de caracterul vostru ! 
click pt. Articol 18 July 2018 10:19
kosh CSU are caracter,
0 
Mandache nu Punct  
click pt. Articol 18 July 2018 10:10
0 
Doar Steaua si U cred ca si-l permit. Ar fi o posibilitate si Pitestiul, dar ma indoiesc. 
click pt. Articol 18 July 2018 00:00
gyke Mandache
0 
Nu vine la Sibiu, nu sunt bani la noi pentru un astfel de jucător, chit că teoretic ar mai fi nevoie de un jucător român veteran. Eu aș vedea un român la poziția 5, dar cum ziceam mă îndoiesc să mai avem buget pentru un astfel de jucător.  
click pt. Articol 17 July 2018 23:48
popsiis Mandache
0 
Merge la Steaua, lotul de la sibiu va consta probabail in rotatia urmatoare de romani: tohatan, paliciuc,dragoste, brosser, gheorghe, petrescu