U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu


U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 5 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (6x3), 4 recuperări și 3 pase decisive, Adomas Drungilas cu 17 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Giordan Lee Watson cu 13 puncte (1x3), o recuperare și 6 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Monyea Durrell Pratt cu 22 puncte (2x3), 6 recuperări și 8 pase decisive, Tyler Amos Laser cu 21 puncte (1x3), o recuperare și 9 pase decisive și Christopher Cooper Williams cu 21 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 03 June 2018 / 19:50



studentU scorul
0 
cred ca spune totul despre cele doua aparari. In atac am beneficiat din nou de o prestatie individuala remarcabila, respectiv a lui Rasic. My feeling is, vedem meci decisiv acasa. 
03 June 2018 20:33
gyke De data asta...
3 
Nu mai sunt de acord. Nu cred că va mai fi un meci decisiv la Cluj. Sfârșitul ăsta de sezon îmi lasă un gust amar, deoarece chiar mi se părea la un moment dat că am avea ceva șanse, dar am fost prea naiv. Asta e, vedem la anul dacă am învățat ceva; deși va conta imens și bugetul pe care îl vom atrage.  
03 June 2018 21:27
u66 Meciul 3
4 
Nu cred ca va mai fi. Gurile rele spun că jucătorii străini ai Sibiului sunt gata de plecare. Posibil si ai noștri... O mare dezamăgire am trăit anul acesta, dar rezultatul se prefigura demult. 
03 June 2018 21:40
I <3 Sibiu Nu cred
-3 
Ar fi frumos un decisiv dar din pacate nu am vazut dorinta de a castiga din partea Sibiului. Se pare ca locul 3 nu prezinta interes pentru noi. 
03 June 2018 22:00
2 
Dorinta există cu siguranță. S-a vazut prin atitudinea jucătorilor si prin faptul ca am condus mare parte din meci dar rezervele noastre nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor (cam cum s-a întâmplat în tot playofful) titularii au fost suprasolicitati si uite asa am pierdut. Există și interes... Locul 3 înseamnă un progres fata de anul trecut si nu vad de ce am da cu piciorul. 
03 June 2018 22:26
gyke Hmm
0 
Dan a reușit astăzi performanța extrem de rară de a nu face nici o schimbare în sferturile 3 și 4. Rezervele nici măcar nu au ajuns în teren, despre ce vorbim. E foarte trist să vezi că nici măcar antrenorul nu mai are nici un gram de încredere în oameni de pe bancă, ca să-i lase pe titular să-și tragă sufletul un minut. Baschetul are niște principii foarte clare, nu le poți rescrie așa ușor...  
03 June 2018 22:52
studentU hai sa n o dam in vrajeala
0 
ca mare parte din meci ati condus. Am castigat pe mana lui Rasic, altfel ieseam sifonati rau din campionatul asta. Sa spui ca nu s a vazut dorinta de a castiga din partea SB in seara asta mi se pare ipocrizie si o insulta la adresa adversarului, adica am castigat noi pt ca nu ati vrut voi. Sa fim seriosi, poate mai mult ar reprezenta pt SB acest loc 3 decat pt Cj. Si asa a declarat si Dan, ca ar fi un pas inainte comparativ cu anul trecut. Eu imi mentin pararea ca SB isi va respecta blazonul acasa si vor face un meci serios, la victorie. Nu pot sa spun 100% ca vor si castiga,dar din nou, anticipez ub meci 3 la CJ. Om trai si om vedea... 
03 June 2018 22:12
gyke Nu e vorba de dorință
0 
E vorba de putință. Mai stăm doar în 4 jucători, toți au jucat bine în seara asta și tot nu a fost destul să câștigăm. Îți dai seama dacă miercuri dacă miercuri vor juca bine doar doi ce va fi. Rezervele noastre nici măcar nu mai ajung în teren, darmite să mai contribuie cu ceva. Mai vorbim miercuri...  
03 June 2018 22:26
0 
Dar ia in calcul ca in sf la început Cooper avea deja 4 si kinnard 3 sau invers. Au ajuns in min 5 cu câte 4 fiecare. Daca făceau fault cu cine ar fi jucat mai departe? Oricum trista atmosfera. Fanii Sibiului de ce nu și-au cântat cântecul de final? Singurul care chiar imi intra la suflet indiferent de rivalitate si alte mizerii 
03 June 2018 22:46
0 
apropo de rezerve, cu Williams ce s a intamplat? N am urmarit banca voastra, a facut macar deplasarea sau...? Altfel, cam asa e. Maxim 6-7 jucatori aveti in rotatie, restul cam balast... 
03 June 2018 23:26
gyke Williams
-1 
A avut la un moment dat niște meciuri decente, parcă ultimul a fost cel de acasă cu Oradea din Top 6. După aceea s-a întâmplat ceva și încet a ieșit din peisaj și eu l-aș trece la pariuri pierdute sezonul ăsta. Pe Davis problemele personale l-au dat peste cap tocmai când începeam să ne bazăm pe el, Capers are nevoie de mult timp pentru a avea încredere în el, iar românii noștri sunt din alt film sfârșitul ăsta de sezon, deși Mirel a făcut o primă parte a campionatului foarte bună. Cam asta e povestea sezonul ăsta, multe ghinioane și câteva decizii neinspirate, luate și sub presiunea bugetului mic.  
04 June 2018 00:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Aleksandar Vlahovic revine în România, la CSA Steaua București
Formația din Capitală va fi a treia echipă din țara noastră pentru baschetbalistul sârb 
Interlopul brăilean „Dasaev” a primit mandat de arestare pentru 29 de zile
A fost pus sub acuzare pentru tentativă de omor calificat, în cazul celor doi baschetbaliști înjunghiați 
CSM Târgu Mureș câștigă un meci amical în fața lui CSM Mediaș
Partida de verificare s-a desfășurat în cadrul Memorialului Takacs Karoly 
Interviu Muhamad Pasalic: "Oradea este a doua mea casă"
Căpitanul bihorenilor a prefațat duelul cu Karhu Basket, dar și noul sezon al LNBM 
Primele declarații ale lui Titus Nicoară și Dragoș Andrei de la sosirea la CSM Mediaș
Cei doi foști internaționali români vor juca pe Târnava Mare în sezonul 2018/2019 
Program încărcat duminică la Cluj-Napoca în ziua meciului dintre U-BT și Panathinaikos
Seria evenimentelor din deschiderea amicalului de gală va începe în jurul orelor amiezii 
CSM CSU Oradea l-a readus pe Uros Lucic, cu puțin înaintea primului meci oficial
Este al doilea jucător transferat de orădeni după încheierea meciurilor de verificare 
Michael Deloach a semnat cu CS Dinamo Știința București
Americanul a petrecut ultimele două sezoane în Italia 
Zona Transferurilor 2018 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
CSM Mediaș este aproape de a-și definitva lotul pentru sezonul 2018/2019
Titus Nicoară este cel mai important transfer realizat de echipa de pe Târnava Mare 
sorin plus
0 
Doi jucatori valorosi care aduc un plus de determinare si valoare oricarei echipe la care joaca. 
click pt. Articol 18 September 2018 21:38
popsiis Rezultatul nu a contat
0 
A incercat toate schemele posibile ca sa vada cine ce poate si cat poate astfel incat la primul meci sa stie clar pe ce se bazeaza, ma refer la punctele forte ale echipei, trust the process 
click pt. Articol 18 September 2018 21:18
Renan Titus
0 
A avut un sezon consistent la Pitesti sezonul trecut. A avut medie de 25 de minute, fiind si cel mai bun la recuperare din echipă, iar pe final a avut ghinionul de a se accidenta. Mult succes la Mediaș. 
click pt. Articol 18 September 2018 20:51
ajax CSM
0 
S-a convins si Achim că nu face mare brânză cu Gavrilă si Lazár. Igokea ne-au făcut zob sub panou. 
click pt. Articol 18 September 2018 18:06
gyke Lucic
0 
Cu siguranță vă va ajuta. Ce nu înțeleg eu e de ce doar un timp limitat, când pentru mine era clar de mult că sub panou veți avea probleme, iar acum cu Dennison accidentat cu atât mai mult.  
click pt. Articol 18 September 2018 17:34
0 
Nicoară a ales să joace mai mult, chiar dacă asta înseamnă o echipă din altă grupă valorică. Oricum propunerile salariale primite au fost pe la 50% din sumele ultimului an cel mai probabil, cum de altfel au primit mulți alți jucători veterani. Pentru el e foarte bine că va juca minute mai multe decât la orice echipă de top 8. 
click pt. Articol 18 September 2018 17:01
0 
In sfarsit are si Titus echipa. Ma bucur pt el chiar daca nu joaca la nivel de top. Cel putin va juca mai mult si poate va reveni la o forma mai buna. Mult succes!

In alta ordine de idei : Uros Lucic a semnat cu Oradea. Se pare ca e un contract open ca sa ii ajute in aceasta perioada. Tinand cont de starea medicala a lui Denison, eu zic ca e buna aducerea lui Lucic care cunoaste modul de lucru al lui Achim, cunoaste si o parte din colegi asa ca se va integra mai usor. 
click pt. Articol 18 September 2018 16:11
0 
De aici: http://www.totalbaschet.ro/Account/EditMyProfile poti schima sigla respectiva! 
click pt. Articol 18 September 2018 08:41
0 
Nu, boss, sunt cât se poate de teleormănean, îmi asum înjurăturile de rigoare. Iar faptul că e sigla lui Sepsi se datorează faptului că la upgrade-ul site-ului a generat-o automat. Derapajele vin de la faptul că sunt satul de PSD și când văd pe unii care îi pupă în dos deja îmi depășește puterea de înțelegere.  
click pt. Articol 17 September 2018 22:47
sorin coana chirita
0 
Fratica,pun pariu ca azi nu ti-ai luat pastilele,kakanarule.Dar te iert,daca te incorzi cu prietenii tai cand sunteti un grup de 15 insi si incepeti sa rupeti flori si apoi sa le dati foc in centru,cum faci de obicei,nu?Iar daca nici asta nu te calmeaza,curata o ceapa si mananc-o ca pe un mar,bruta mica ce esti. 
click pt. Articol 17 September 2018 20:38