U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu


U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 5 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (6x3), 4 recuperări și 3 pase decisive, Adomas Drungilas cu 17 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Giordan Lee Watson cu 13 puncte (1x3), o recuperare și 6 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Monyea Durrell Pratt cu 22 puncte (2x3), 6 recuperări și 8 pase decisive, Tyler Amos Laser cu 21 puncte (1x3), o recuperare și 9 pase decisive și Christopher Cooper Williams cu 21 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 03 June 2018 / 19:50



studentU scorul
0 
cred ca spune totul despre cele doua aparari. In atac am beneficiat din nou de o prestatie individuala remarcabila, respectiv a lui Rasic. My feeling is, vedem meci decisiv acasa. 
03 June 2018 20:33
gyke De data asta...
3 
Nu mai sunt de acord. Nu cred că va mai fi un meci decisiv la Cluj. Sfârșitul ăsta de sezon îmi lasă un gust amar, deoarece chiar mi se părea la un moment dat că am avea ceva șanse, dar am fost prea naiv. Asta e, vedem la anul dacă am învățat ceva; deși va conta imens și bugetul pe care îl vom atrage.  
03 June 2018 21:27
u66 Meciul 3
4 
Nu cred ca va mai fi. Gurile rele spun că jucătorii străini ai Sibiului sunt gata de plecare. Posibil si ai noștri... O mare dezamăgire am trăit anul acesta, dar rezultatul se prefigura demult. 
03 June 2018 21:40
I <3 Sibiu Nu cred
-3 
Ar fi frumos un decisiv dar din pacate nu am vazut dorinta de a castiga din partea Sibiului. Se pare ca locul 3 nu prezinta interes pentru noi. 
03 June 2018 22:00
2 
Dorinta există cu siguranță. S-a vazut prin atitudinea jucătorilor si prin faptul ca am condus mare parte din meci dar rezervele noastre nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor (cam cum s-a întâmplat în tot playofful) titularii au fost suprasolicitati si uite asa am pierdut. Există și interes... Locul 3 înseamnă un progres fata de anul trecut si nu vad de ce am da cu piciorul. 
03 June 2018 22:26
gyke Hmm
0 
Dan a reușit astăzi performanța extrem de rară de a nu face nici o schimbare în sferturile 3 și 4. Rezervele nici măcar nu au ajuns în teren, despre ce vorbim. E foarte trist să vezi că nici măcar antrenorul nu mai are nici un gram de încredere în oameni de pe bancă, ca să-i lase pe titular să-și tragă sufletul un minut. Baschetul are niște principii foarte clare, nu le poți rescrie așa ușor...  
03 June 2018 22:52
studentU hai sa n o dam in vrajeala
0 
ca mare parte din meci ati condus. Am castigat pe mana lui Rasic, altfel ieseam sifonati rau din campionatul asta. Sa spui ca nu s a vazut dorinta de a castiga din partea SB in seara asta mi se pare ipocrizie si o insulta la adresa adversarului, adica am castigat noi pt ca nu ati vrut voi. Sa fim seriosi, poate mai mult ar reprezenta pt SB acest loc 3 decat pt Cj. Si asa a declarat si Dan, ca ar fi un pas inainte comparativ cu anul trecut. Eu imi mentin pararea ca SB isi va respecta blazonul acasa si vor face un meci serios, la victorie. Nu pot sa spun 100% ca vor si castiga,dar din nou, anticipez ub meci 3 la CJ. Om trai si om vedea... 
03 June 2018 22:12
gyke Nu e vorba de dorință
0 
E vorba de putință. Mai stăm doar în 4 jucători, toți au jucat bine în seara asta și tot nu a fost destul să câștigăm. Îți dai seama dacă miercuri dacă miercuri vor juca bine doar doi ce va fi. Rezervele noastre nici măcar nu mai ajung în teren, darmite să mai contribuie cu ceva. Mai vorbim miercuri...  
03 June 2018 22:26
0 
Dar ia in calcul ca in sf la început Cooper avea deja 4 si kinnard 3 sau invers. Au ajuns in min 5 cu câte 4 fiecare. Daca făceau fault cu cine ar fi jucat mai departe? Oricum trista atmosfera. Fanii Sibiului de ce nu și-au cântat cântecul de final? Singurul care chiar imi intra la suflet indiferent de rivalitate si alte mizerii 
03 June 2018 22:46
0 
apropo de rezerve, cu Williams ce s a intamplat? N am urmarit banca voastra, a facut macar deplasarea sau...? Altfel, cam asa e. Maxim 6-7 jucatori aveti in rotatie, restul cam balast... 
03 June 2018 23:26
gyke Williams
-1 
A avut la un moment dat niște meciuri decente, parcă ultimul a fost cel de acasă cu Oradea din Top 6. După aceea s-a întâmplat ceva și încet a ieșit din peisaj și eu l-aș trece la pariuri pierdute sezonul ăsta. Pe Davis problemele personale l-au dat peste cap tocmai când începeam să ne bazăm pe el, Capers are nevoie de mult timp pentru a avea încredere în el, iar românii noștri sunt din alt film sfârșitul ăsta de sezon, deși Mirel a făcut o primă parte a campionatului foarte bună. Cam asta e povestea sezonul ăsta, multe ghinioane și câteva decizii neinspirate, luate și sub presiunea bugetului mic.  
04 June 2018 00:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Cinci jucători pe care aș fi vrut să îi văd în competițiile individuale. Video
Motivul pentru care au lipsit mai multe nume importante din LNBM la dunk contest și concursul de 3 puncte 
Team Bobe câștigă All Star Game 2019 după un meci în care s-au marcat 213 puncte
Show-ul de lasere video, momentele amuzante și concursurile individuale spectaculoase au completat acest eveniment. Video 
Goran Gajovic: „Când eram mic idolul meu era Pedja Stojakovic”
Muntenegreanul a câștigat concursul de 3 puncte, după o finală dramatică cu Dragan Zekovic. Video 
Bobe Nicolescu a fost desemnat MVP-ul All-Star Game LNBM
„A fost o sărbătoare a baschetului”. Jucătorul Oradiei a explicat și ce va face cu banii câștigați 
Video. Kevin Hardy, campion la dunk contest: „A fost un sentiment grozav să am familia lângă mine”
Hardy a ajuns la al treilea concurs câștigat în România, după cele din 2016 și 2017 
Goran Gajovic a câștigat concursul de 3 puncte din cadrul LNBM All-Star Game
Jucătorul Craiovei a trecut în finală de Dragan Zekovic. Video 
O nouă sală polivalentă va fi construită la Pitești
Cum va arăta arena de 21 de milioane de euro. Video 
Mircea Cristescu: „All Star Game-ul este singura sărbătoare a baschetului din România”
Printre surprizele pregătite de organizatori se numără un show de slam-dunk al unor americani care au colaborat cu NBA (Video) 
Kevin Hardy și Kris Richard se vor duela și în concursul de slam dunk contest de la LNBM All-Star Game
Porter Troupe va participa la concursul de 3 puncte, alături de patru ex-iugoslavi 
Un scurt istoric al confruntărilor dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Oradea din fazele eliminatorii
Cele două echipe s-au întâlnit de trei ori în playoff, de două ori în finala Cupei și de două ori în Supercupă 
ydesh_apu Bine organizat
0 
Mie mi-a placut. Poate prea lung pentru cei care nu mananca baschetul pe paine. Organizare buna, mai putin restrictia de a utiliza parcarea subterana. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:39
@lexCSU Kevin
0 
Bravo Kevinut, desi nu a fost cea mai reusita demonstratie a ta, cu siguranta poti mai mult si ai aratat asta, te iertam pentru meciul facut aseara :)  
click pt. Articol 19 April 2019 23:05
0 
Cred ca se refera la faptul ca banii sunt alocati strict din punct de vedere politic, nepunand mai intai performantele sportive ale anumitor orase. Adica sunt echipe care merita mai mult ca altele sa aiba o sala mai mare si mai moderna datorita rezultatelor obtinute in timp(si a suporterilor, binenteles, ca pana la urma ei sunt adevaratii beneficiari), dar nu primesc pentru ca acele orase sunt conduse de alte partide fata de cel de la guvernare. 
click pt. Articol 19 April 2019 22:22
0 
Nu inteleg de unde provine frustrarea ta? Stadionul vostru nu a beneficiat de fonduri de la Guvern? Adica de la pitesteni, craioveni, sibieni si oradeni? Sau vedem doar intr-o singura directie ? 
click pt. Articol 19 April 2019 22:08
u66 U100
0 
Halal eveniment special ati pregatit fanilor uisti. Rusine in primul rand staffului echipei si apoi echipei de mercenari. 
click pt. Articol 19 April 2019 18:11
vass bela Felicitari ?!
0 
Jim, feliciti Pitestiul pt ca guvernul le face sala ?! Cum a zis north.finder, e o treaba pt adunat voturi, iar banii vin integral de la buget, adica si de la sibieni, oradeni, clujeni samd . Daca investitia era a autoritatilor locale,fie si partial, meritau intr-adevar felicitari, dar asa ... Sunt clujean, dar oare Oradea sau Sibiul n-ar merita si ei o sala de 5000 locuri, platiti de la buget ? Ba da, dar penalii cheltuiesc banii tarii numai in anumite zone, cu simpatii pesediste, iar cei care contribuie cel mai mult la bugetul tarii, sunt neglijati cu nerusinare !!! 
click pt. Articol 19 April 2019 17:23
0 
Inca un proiect "Praf in ochii alegatorilor" pe care actualul guvern il promite. Probabil spera la ceva votanti in plus cu ocazia campaniei electorale pentru europarlamentare. Guvernul ar trebui termine intai proiectele incepute, spre exemplu noua sala de sport de la Oradea, la care s-a oprit finantarea la nici o luna de zile dupa inceperea lucrarilor. Suntem satui de proiecte, tara asta are nevoie de altceva decat de proiecte, de 30 de ani tot facem proiecte dar nu mai apar realizarile. Nu mai muscati toate momelile astea electorale. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:39
0 
Ar fi binevenita la Pitesti. Proiectul e minunat si e pentru Str. Basarabiei, nicidecum langa Sala Sporturilor. 
click pt. Articol 19 April 2019 13:10
0 
Ca sa fim carcotasi, video-ul arata bine, situatia din teren e cu totul alta. Daca va fi construita acolo, spatiul dinte cladirile existente e exact cat un teren de fotbal, nici vorba de parc si copacei. Apoi daca tinem cont ca sala din Cluj a costat ~42 milioane lei .... sa dai dublu pt o capacitate mult mai mica ...  
click pt. Articol 19 April 2019 12:45
Jim Felicitari
0 
Bravo Pitesti. La Sibiu primaria doarme pe bani. 
click pt. Articol 19 April 2019 11:49