U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu


U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 5 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (6x3), 4 recuperări și 3 pase decisive, Adomas Drungilas cu 17 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Giordan Lee Watson cu 13 puncte (1x3), o recuperare și 6 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Monyea Durrell Pratt cu 22 puncte (2x3), 6 recuperări și 8 pase decisive, Tyler Amos Laser cu 21 puncte (1x3), o recuperare și 9 pase decisive și Christopher Cooper Williams cu 21 puncte (1x3), 7 recuperări și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 03 June 2018 / 19:50



studentU scorul
0 
cred ca spune totul despre cele doua aparari. In atac am beneficiat din nou de o prestatie individuala remarcabila, respectiv a lui Rasic. My feeling is, vedem meci decisiv acasa. 
03 June 2018 20:33
gyke De data asta...
3 
Nu mai sunt de acord. Nu cred că va mai fi un meci decisiv la Cluj. Sfârșitul ăsta de sezon îmi lasă un gust amar, deoarece chiar mi se părea la un moment dat că am avea ceva șanse, dar am fost prea naiv. Asta e, vedem la anul dacă am învățat ceva; deși va conta imens și bugetul pe care îl vom atrage.  
03 June 2018 21:27
u66 Meciul 3
4 
Nu cred ca va mai fi. Gurile rele spun că jucătorii străini ai Sibiului sunt gata de plecare. Posibil si ai noștri... O mare dezamăgire am trăit anul acesta, dar rezultatul se prefigura demult. 
03 June 2018 21:40
I <3 Sibiu Nu cred
-3 
Ar fi frumos un decisiv dar din pacate nu am vazut dorinta de a castiga din partea Sibiului. Se pare ca locul 3 nu prezinta interes pentru noi. 
03 June 2018 22:00
2 
Dorinta există cu siguranță. S-a vazut prin atitudinea jucătorilor si prin faptul ca am condus mare parte din meci dar rezervele noastre nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor (cam cum s-a întâmplat în tot playofful) titularii au fost suprasolicitati si uite asa am pierdut. Există și interes... Locul 3 înseamnă un progres fata de anul trecut si nu vad de ce am da cu piciorul. 
03 June 2018 22:26
gyke Hmm
0 
Dan a reușit astăzi performanța extrem de rară de a nu face nici o schimbare în sferturile 3 și 4. Rezervele nici măcar nu au ajuns în teren, despre ce vorbim. E foarte trist să vezi că nici măcar antrenorul nu mai are nici un gram de încredere în oameni de pe bancă, ca să-i lase pe titular să-și tragă sufletul un minut. Baschetul are niște principii foarte clare, nu le poți rescrie așa ușor...  
03 June 2018 22:52
studentU hai sa n o dam in vrajeala
0 
ca mare parte din meci ati condus. Am castigat pe mana lui Rasic, altfel ieseam sifonati rau din campionatul asta. Sa spui ca nu s a vazut dorinta de a castiga din partea SB in seara asta mi se pare ipocrizie si o insulta la adresa adversarului, adica am castigat noi pt ca nu ati vrut voi. Sa fim seriosi, poate mai mult ar reprezenta pt SB acest loc 3 decat pt Cj. Si asa a declarat si Dan, ca ar fi un pas inainte comparativ cu anul trecut. Eu imi mentin pararea ca SB isi va respecta blazonul acasa si vor face un meci serios, la victorie. Nu pot sa spun 100% ca vor si castiga,dar din nou, anticipez ub meci 3 la CJ. Om trai si om vedea... 
03 June 2018 22:12
gyke Nu e vorba de dorință
0 
E vorba de putință. Mai stăm doar în 4 jucători, toți au jucat bine în seara asta și tot nu a fost destul să câștigăm. Îți dai seama dacă miercuri dacă miercuri vor juca bine doar doi ce va fi. Rezervele noastre nici măcar nu mai ajung în teren, darmite să mai contribuie cu ceva. Mai vorbim miercuri...  
03 June 2018 22:26
0 
Dar ia in calcul ca in sf la început Cooper avea deja 4 si kinnard 3 sau invers. Au ajuns in min 5 cu câte 4 fiecare. Daca făceau fault cu cine ar fi jucat mai departe? Oricum trista atmosfera. Fanii Sibiului de ce nu și-au cântat cântecul de final? Singurul care chiar imi intra la suflet indiferent de rivalitate si alte mizerii 
03 June 2018 22:46
0 
apropo de rezerve, cu Williams ce s a intamplat? N am urmarit banca voastra, a facut macar deplasarea sau...? Altfel, cam asa e. Maxim 6-7 jucatori aveti in rotatie, restul cam balast... 
03 June 2018 23:26
gyke Williams
-1 
A avut la un moment dat niște meciuri decente, parcă ultimul a fost cel de acasă cu Oradea din Top 6. După aceea s-a întâmplat ceva și încet a ieșit din peisaj și eu l-aș trece la pariuri pierdute sezonul ăsta. Pe Davis problemele personale l-au dat peste cap tocmai când începeam să ne bazăm pe el, Capers are nevoie de mult timp pentru a avea încredere în el, iar românii noștri sunt din alt film sfârșitul ăsta de sezon, deși Mirel a făcut o primă parte a campionatului foarte bună. Cam asta e povestea sezonul ăsta, multe ghinioane și câteva decizii neinspirate, luate și sub presiunea bugetului mic.  
04 June 2018 00:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM CSU Oradea s-a întărit cu Nikola Markovic
Pivotul sârb vine de la campioana Poloniei, Anwil Wlocklawek 
Val de litigii împortiva Sport Club Municipal Timișoara
Jeremic, Drăgușin, Mijajilovic, Păun și Popescu au acționat recent clubul bănățean în judecată 
Zavier Turner: „Mi-ar plăcea să joc în România”
Sportivul american a marcat 35 de puncte în duelul cu U-BT Cluj-Napoca 
Mihai Silvășan: „Am încercat să fim profesioniști și să ne facem treaba”
U-BT Cluj-Napoca a câștigat pe teren propriu amicalul cu Overseas Basketball Combine 
Daniel Ewing a efectuat primul antrenament cu CSU Sibiu
Americanul a participat și la o ședință foto în tricoul sibienilor (Galerie foto) 
Anton Rotaru, MVP-ul turneului de U16, a debutat la seniori în această seară
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a avut o prestație excelentă, marcând 11 puncte 
U-BT Cluj-Napoca s-a impus în fața lui Overseas Basketball Combine la o diferență de 14 puncte
Mihai Silvășan s-a bazat o mare parte din joc pe juniorii clubului 
Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului
Informația a fost oferită chiar de antrenorul Mihai Silvasan 
CSM CSU Oradea va disputa o partidă amicală în weekend
DEAC Debrecen vine la Oradea, sâmbătă, 23 februarie 2019 
SCM Timișoara, cu conturile poprite până la achitarea sumei de 151.000 euro
Foștii jucători ai BC Timișoara, Nikolov, Shiloh, Low și Milosevic, au blocat conturile întregului club bănățean 
mikki nu cred...
0 
anuntul clubului spune...Prin legitimarea acestui jucător, CSM CSU Oradea completează efectivul la pozițiile 4-5. Datorită abilităților și caracteristicilor sale, Nikola Markovic poate fi utilizat atât la poziția 4, alături de un pivot clasic (așa cum sunt Arturas Valeika și Laci Lazar), cât și la poziția 5, împreună cu un jucător de poziția 4 (precum Dragan Zekovic).... 
click pt. Articol 20 February 2019 15:07
DonJuan Isaiah
0 
Parca seamănă cu Isaiah Philmore, însă mult mai solid și cu o forță în plus. Om vedea, sa sperăm că Oradiei nu ii mai iasă cărțile ca in sezonul trecut. Continuitatea și stabilitatea să aibă câștig de cauză. 
click pt. Articol 20 February 2019 15:06
0 
urmarit doar clipul din link-ul pus de tsc_1980. Mi se pare ca e un jucator cu profil de joc identic cu Zekovic. Sa inteleg ca Oradea va mai aduce un 5 "autentic"? 
click pt. Articol 20 February 2019 15:03
andreiuts93 Stats...
0 
Ca fapt divers, Valeika are sezonul asta medii de 6.5 puncte, 5.5 recuperari si 1.8 pase decisive in 25 min/meci, iar Denison are 12 puncte, 4.5 recuperari, 2.4 pase decisive in 26 min/meci. Markovic are stats-urile alea in conditiile in care a jucat in medie mai putin de 18 minute.  
click pt. Articol 20 February 2019 14:58
0 
sa speram, se misca bine(se misca cel putin in clipul ala). statistic nu imi place ce vad. Pe video arata bine. Sa vedem. 
click pt. Articol 20 February 2019 14:49
ajax Csm
0 
În primul rand e ok că vine de la o echipă la care juca, deci cu condiția fizică ar tb să stea bine. Cu integrarea nu cred că va avea probleme, probabil și cei 2 sârbi din cadrul csm - ului au avut un cuvânt de spus în alegerea lui. Totuși la cifre nu prea impresionează, dar dacă intra cu succes în rotație probabil va fi un transfer bun. Prefer un sârb bătăios decât un american indolent. 
click pt. Articol 20 February 2019 14:36
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Poate te razgandesti
https://www.youtube.com/watch?v=4dYziGx2BI8 
click pt. Articol 20 February 2019 14:30
0 
dupa stats, 7 puncte si 3 recuperari. mai ales la recuperari.  
click pt. Articol 20 February 2019 14:27
tsc_1980 Victoras1
0 
De ce Pare slabut? Ca nu are 150 de kg? Ca vine din scoala sarbeasca, dupa 5 ani petrecuti la Steaua Rosie? Te-ai gandit mult pana sa deschizi gura, nu?  
click pt. Articol 20 February 2019 14:25
0 
Pare slabut, probabil nu a fost nimeni cu adevarat bun liber in perioada asta. 
click pt. Articol 20 February 2019 14:21