U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM Olimpic Baia Mare


U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM Olimpic Baia Mare la o diferenţă de 29 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM Olimpic Baia Mare cu scorul de 91-62 (28-13, 15-13, 21-14, 27-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Vlad Moldoveanu cu 16 puncte (2x3), 5 recuperări și 2 pase decisive, Kyndall Dykes cu 14 puncte (1x3), 4 recuperări și 5 pase decisive și Maksym Pustozvonov cu 10 puncte (2x3) și o recuperare.

De partea cealaltă s-au remarcat Marko Pavlovic cu 16 puncte și 5 recuperări, Milos Macura cu 13 puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive și Andre Rome Armstrong cu 12 puncte (2x3) și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre BCM Olimpic Baia Mare

totalbaschet.ro / 21 January 2017 / 18:39



KBSC2430 bravo Silva
1 
Niciun jucător n-a jucat sub 12 minute si niciunul mai mult de 21. Îmi place cum a rulat jucătorii si i-a folosit mult si pe cei tineri. 
21 January 2017 18:44
0 
Era de asteptat. Si sper ca asa o sa faca si in Cehia, oricum nu mai av ce pierde/castiga cu Pardubice. Ne asteapta pe urma un meci cu Steaua care trebuie castigat neaparat! 
21 January 2017 18:49
0 
21 January 2017 18:50
0 
Eu categoric m-as duce pe victorie in Franta. Clar ca nu are rost sa se rupa baietii, dar e benefic sa fie 'in priza'. Plus ca meritam sa avem 3 victorii in grupa. 
21 January 2017 22:49
0 
*Cehia 
22 January 2017 10:42

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SCM Timișoara se impune în primul meci din seria contra BCM U Pitești
Marko Stojadinovic și Milos Komatina au fost principalii realizatori ai gazdelor 
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Derby-ul de tradiție al sportului românesc, Steaua-Dinamo, este transmis de Digisport
Cele două formații joacă pentru locurile 7-8 
Mesajul lui Muhamed Pasalic pentru colegi, la finalul partidei CSM CSU Oradea – U-BT Cluj
Căpitanul bihorenilor a vorbit după calificarea în finala LNBM 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
0 
Nu-mi fac iluzii ca ma va citi aici vreun grangure de la onoratul organ federal, însă vreau sa rămână scris : sa va fie rușine pana la sfârșitul zilelor voastre ca, prin incompetență, nerușinare și corupție, ați permis ca obrazul acestei tari sa fie inca odată mânjit! Cu oameni ca voi la butoane, niciodată acest sport nu va progresa cu adevărat în România! Am crezut ca balcanismele din arbitraj, pregătirea și licențierea antrenorilor și listele "servite" de la loturile naționalele juniori, sunt maximum de nemernicie de care sunteți capabili, dar mi-ați depășit din nou așteptările! Nu-mi dau seama exact, DNA-ul sau DIICOT-ul ar trebui sa va pună întrebări, dar sper ca măcar una dintre ele sa va intrebe una-alta. 
click pt. Articol 23 May 2019 13:03
Marius Stern Comparativ
0 
Era echivalentul Cupei UEFA la fotbal.In baschetul feminin era echivalenta cu Cupa Liliana Ronchetti. 
click pt. Articol 23 May 2019 10:00
0 
nivelul nostru a ramas deci cam tot acelasi, tot in a treia competitie ne luptam.
toate bune! 
click pt. Articol 23 May 2019 08:37
76ers A da
0 
Și campionatul românesc primea un loc sau doua in competiție dar echipele trebuiau sa înceapă din primul sau al doilea tur și rar treceau de primul meci ... 
click pt. Articol 23 May 2019 03:08
0 
Din ce îmi aduc eu aminte nu era printre cele mai importante competiții europene la acea vreme dacă nu ma înșel era cam a treia ca valoare deci un Basketball Champions League din zilele noastre. Ulterior îmi aduc aminte ca a existat o fuzionare cu o alta cupa parca prin anul 2000 din care a ieșit actuala competiție Eurocup 
click pt. Articol 23 May 2019 02:53
studentU foarte fain
0 
articolul, inclusiv tusa de final. O intrebare pt cunoscatori: ce a fost cupa Korac? As putea google ui, dar as vrea un insight in comapratie cu competitiile europene actuale. 
click pt. Articol 22 May 2019 22:07
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Un articol și material foarte ok, documentat și care atinge. Acum, nu știu ce efect va avea pt ca din păcate partea legala la acest capitol lasă de dorit. Ca sa nu mai vorbim de celelalte, Frb în principal și felul în care carmuieste după interese și bunul plac. Dar o inițiativa excelenta, bravo! 
click pt. Articol 22 May 2019 13:35
DonDiablo DonDiablo
0 
Foarte buna remarca cu Low,dar ce zicea Rasty ai auzit?Sa nu ai bani de suc pentru vizionarea unui meci?Sau cum zicea si Zekovic,să nu joc începutul de sezon e un pas înapoi în cariera.Și sa fim sinceri jucatorii aceștia câstiga bine,foarte bine,dar cariera e scurta depind de banii ăștia.Apropo să fie fair-play în finală. 
click pt. Articol 22 May 2019 13:11